انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: درباره توزیع ماجیا  (دفعات بازدید: 1942 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
درباره توزیع ماجیا
« : 22 امرداد 1391، 06:14 ب‌ظ »
این توزیع(گنوم) رو من تست کردم در حالت لایو متاسفانه فلش یو اس بی رو نمیشناسه مگر اینکه فلش رو از قبل وصل کرده باشید بعد لایو بیان بالا.
صفحه ها علامت منیمایز رو ندارند وفقط علامت ضربدر (بستن پنجره ) رو دارند.
مودم وایمکس ایرانسل رو هم مثل اوبونتو ساپورت نمی کنه.
سافت وار سنتر اوبونتو بهتر از ماجیا است.
مشکل در شات دان شدن سیستم (فن روشن میمونه).
ماجیا سبکتر از اوبونتو اجرا میشه من روی سیستم ضعیف تونستم لایو بیارمش بالا ولی روی همون سیستم نتونستم اوبونتو رو لایو    بالا بیارم.

« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1391، 06:51 ب‌ظ توسط shafaghi »

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
پاسخ : درباره توزیع ماجیا
« پاسخ #1 : 22 امرداد 1391، 06:17 ب‌ظ »
البته این نکته رو مورد توجه قرار بدید که ماجیا الان نسخه ۲ هست! یعنی فقط دو نسخه از اون اومده بیرون. در نسخه های بعدی مطمئنا مشکلات مرتفع خواهد شد.  ;)

نقل‌قول
در کل به این نتیجه رسیدم که بهترین توزیع ها اوبونتو ،فدورا، مینت و اوپن زوزه است.
به این زودی نمیشه به این نتیجه رسید

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #2 : 22 امرداد 1391، 06:20 ب‌ظ »
البته این نکته رو مورد توجه قرار بدید که ماجیا الان نسخه ۲ هست! یعنی فقط دو نسخه از اون اومده بیرون. در نسخه های بعدی مطمئنا مشکلات مرتفع خواهد شد.  ;)

نقل‌قول
در کل به این نتیجه رسیدم که بهترین توزیع ها اوبونتو ،فدورا، مینت و اوپن زوزه است.
به این زودی نمیشه به این نتیجه رسید

بله درسته . فعلا به این نتیجه رسیدم تا بعد.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #3 : 22 امرداد 1391، 07:07 ب‌ظ »
میجیا توزیع خوبیه و پتانسیل و گروه خوبی هم پشتش هست. ولی خب فعلا از همون چیزی رنج می بره که همه توزیع های غیر آویزون از دبیان ازش رنج می برن: ریپوزیتوری کوچیک. مثلا این نسخه برنامه مهمی مثل goldendict رو نداره (: مطمئنا در نسخه ۳ خبرهای خیلی بیشتری ازش خواهیم شنید.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #4 : 22 امرداد 1391، 07:17 ب‌ظ »
میجیا توزیع خوبیه و پتانسیل و گروه خوبی هم پشتش هست. ولی خب فعلا از همون چیزی رنج می بره که همه توزیع های غیر آویزون از دبیان ازش رنج می برن: ریپوزیتوری کوچیک. مثلا این نسخه برنامه مهمی مثل goldendict رو نداره (: مطمئنا در نسخه ۳ خبرهای خیلی بیشتری ازش خواهیم شنید.
این دقیق دلیل وجود این همه توزیع Ubuntu-Based در دیستروواچ هست :)

ولی مخازن به نسبت خوبی (برای توزیع نوپا که میخواد مستقل از پدرش - یعنی مندریوا / روزا) داشت. نسخه گنومش نسبت به KDE ضعیف تر هست و طبیعیه. حتی نصابش هم برای گنوم با Qt نوشته شده. این در صورتی هست که اوبونتو دو نصاب جدا داره. یکی کیوت و دیگری جی تی کی.
به نظرم PCLinuxOS رو یه امتحانی بکنبد . اون هم rpm-based هست و از apt استفاده میکنه ( اولین باری که دیدمش اینطوری بودم :  :o کم کم اینطوری شدم:  ](*,) آخر سر هم -->  \\:D/)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود