انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: سرعت پایین اینترنت در اوبونتو  (دفعات بازدید: 953 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
سرعت پایین اینترنت در اوبونتو
« : 13 شهریور 1391، 12:16 ب‌ظ »
خسته نباشید به همه اعضای انجمن .
سرعت دانلود من تو ویندوز بدون استفاده از هیچ دانلود منیجری روی 18-19 کیلوباینه .
ولی تو اوبونتو (12.04) هر کاری که می کنم سرعت از 16 بالاتر نمیره . خیلی از دانلود منیجرها رو هم امتحان کردم . wget ،downthemall ،UGET ،aria2 و ... ( دوستان خواهشن دانلود منیجر جدید معرفی نکنن توی همه اینها سرعت یکی بود )
حالا سوال اینجاست که چرا تو اوبونتو سرعت 3-2 کیلوبایت کمتره .
من الان به خاطر دانلود هی مجبورم سیستم رو ریستارت کنم و برم تو ویندوز .
( در ضمن تایپک های فروم رو هم که در این باره بود خوندم و IPV6 هخم غیر فعاله . )
پیشاپیش ممنون .
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
پاسخ : سرعت پایین اینترنت در اوبونتو
« پاسخ #1 : 13 شهریور 1391، 01:16 ب‌ظ »
اولا کسی برای دو سه کیلوبایت نمیاد ۵ دقیقه وقت بذاره تا ویندزد بالا بیاد و دانلود منیجر شروع به کار کنه و اووووووووووووووه هزار جور دردسر دیگه اندازه ۲۰، ۳۰ کیلوبایت وقت هدر رفته.
ثانیا سرعت دانلود من تو اوبونتو فرقی با ویندزد نداره!

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
« پاسخ #2 : 13 شهریور 1391، 01:22 ب‌ظ »
سوال خوبیه.
توی اوبونتو واحدها بر اساس KiB هست بعنی کیبی بایت. که با کیلو بایت فرق میکنه. یه کیلو بایت ۱۰۲۴ بایته ولی یه کیبی بایت هزار بایته. توی properties هم همینه و واحد اونا براساس کیبی بایت هست. به خاطر همین عددی که نشون میده کمتره.
البته اگه ۱۶ رو در ۱.۰۲۴ ضرب کنیم بازم به ۱۸ نمیرسه که ممکنه علت دیگه ای هم داشته باشه.
یه نکته دیگه ای هم هست. سرعت رو با firefox نسنجید با system monitor در صفحه سوم (Resources) نگاه کنید.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 13 شهریور 1391، 04:04 ب‌ظ »
سوال خوبیه.
توی اوبونتو واحدها بر اساس KiB هست بعنی کیبی بایت. که با کیلو بایت فرق میکنه. یه کیلو بایت ۱۰۲۴ بایته ولی یه کیبی بایت هزار بایته. توی properties هم همینه و واحد اونا براساس کیبی بایت هست. به خاطر همین عددی که نشون میده کمتره.
البته اگه ۱۶ رو در ۱.۰۲۴ ضرب کنیم بازم به ۱۸ نمیرسه که ممکنه علت دیگه ای هم داشته باشه.
یه نکته دیگه ای هم هست. سرعت رو با firefox نسنجید با system monitor در صفحه سوم (Resources) نگاه کنید.
مرسی برای جواب خوبت +۱
فقط نکته‌ای که هست اعدادش رو جابه‌جا گفتی. هر کیلوبایت هزار بایت و هر کیبی‌بایت ۱۰۲۴ بایته ;)

در ضمن اینا بیش‌تر به سرویس‌دهنده‌ی شما و پلنی که خریداری می‌کنی برمی‌گرده من خودم روی اوبوبونتو به صورت معمول حدود 20kiB/s بارگیری می‌کنم ولی تو ویندوز با IDM هم سرعتم هرگز از 8kB/s بیش‌تر نمی‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #4 : 13 شهریور 1391، 06:42 ب‌ظ »
سوال خوبیه.
مرسی برای جواب خوبت +۱
فقط نکته‌ای که هست اعدادش رو جابه‌جا گفتی. هر کیلوبایت هزار بایت و هر کیبی‌بایت ۱۰۲۴ بایته ;)

در ضمن اینا بیش‌تر به سرویس‌دهنده‌ی شما و پلنی که خریداری می‌کنی برمی‌گرده من خودم روی اوبوبونتو به صورت معمول حدود 20kiB/s بارگیری می‌کنم ولی تو ویندوز با IDM هم سرعتم هرگز از 8kB/s بیش‌تر نمی‌شه

درباره کیبی و کیلو مطمئنی دانیالن من هرچی تا الآن دیدم با اینه کیلو 1024هستش جور در میومده!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 13 شهریور 1391، 07:14 ب‌ظ »
آره. این رو ببین: http://en.wikipedia.org/wiki/Kibibyte
جدولش واضحه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #6 : 13 شهریور 1391، 07:35 ب‌ظ »
کیلوبایت هم می‌تونه ۱۰۲۴ بایت باشه، هم ۱۰۰۰ بایت. عموما توی سیستم‌های دودویی ۱۰۲۴ بایت هست (مثلا مقدار رم) و توی سیستم‌های دیگه ۱۰۰۰ بایت (هارددیسک). ولی خوب درست‌ترش مسلما استفاده از کیبی‌بایت و کیلوبایت هست.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #7 : 13 شهریور 1391، 10:07 ب‌ظ »
آره. این رو ببین: http://en.wikipedia.org/wiki/Kibibyte
جدولش واضحه
کیلوبایت هم می‌تونه ۱۰۲۴ بایت باشه، هم ۱۰۰۰ بایت. عموما توی سیستم‌های دودویی ۱۰۲۴ بایت هست (مثلا مقدار رم) و توی سیستم‌های دیگه ۱۰۰۰ بایت (هارددیسک). ولی خوب درست‌ترش مسلما استفاده از کیبی‌بایت و کیلوبایت هست.

احساس میکنم هرچی درباره کامپیوتر میدونستم اشتباهه!

دانیال، من با nixoeen موافقم، تو اون جدول هم خودش نوشته وقتی کیلوبایت درباره مباحث باینری باشه مثه کامپیوتر میشه ۱۰۲۴.

و یه نکته درباره سوال پست اول، اگه کیلو رو همون ۱۰۰۰ بگیریم و کیبی بایت رو هم ۱۰۲۴ این بدست میاد:
۱۸*۱۰۰۰÷۱۰۲۴=۱۷.۵
که باز هم سرعت این دوستمون پایینه....

:)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 13 شهریور 1391، 11:41 ب‌ظ »
کیلوبایت قدیما ۱۰۲۴ بایت بودا ولی اون مال قدیما بود. الان دیگه ۱۰۰۰ بایته. دقیقا مطابق با استانداردهای SI. یعنی یه مگابایت هم ۱۰۰۰ کیلوبایته و یه گیگابایت هم ۱۰۰۰ مگابایته و به همین ترتیب! 
توی وسایل الکترونیکی هم، برای یه سری از وسایل مثل حافظه‌ی اصلی (RAM) از واحدهای قدیمی استفاده میکنند اما توی وسایل ذخیره‌سازی مثل هارد دیسک‌ها، فلش‌ها و… از واحد جدید استفاده می‌کنن. برای CDها از واحد قدیم استفاده میشه (یعنی یه سی‌دی ۷۰۰ مگابایتی از واحدهای ۱۰۲۴تایی استفاده می‌کنه) اما برای DVDها از واحد جدید استفاده می‌کنن. برای همین یه دیسک دی‌وی‌دی ۴.۷ گیگابایتی دقیقا ۴۷٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ یا ۴۷ با ۹ تا صفر بایت فضای ذخیره سازی داره. به همین ترتیب یه هارد ۵۰۰ گیگابایتی هم ۵۰۰ با ۹تا صفر بایت جا داره.