انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: hibernation error  (دفعات بازدید: 2460 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهدیار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
hibernation error
« : 16 اردیبهشت 1387، 11:24 ق‌ظ »
وقتی hibernate می‌کنم اول یه اتفاقای عجیبی می‌افته و بعد لپتاپم خاموش می‌شه: صفحه آبی می‌شه و چند تا خطا می‌گیره. تا جایی که تونستم ببینم اینا بود (اخیرا همون صفحه میاد ولی متنی نمی‌نویسه یا ظاهرا با رنگ سیاه می‌نویسه!!! واسه همین دیگه نتونستم بهتر از این خطاها رو بخونم):

[   30.333981] drm_sysfs_suspend
[   34.591016] uvcvideo: Failed to query (1) UVC control 2 (unit 0) : -71 (exp.
26).
[   34.591018] uvcvideo 7-5:1.1: resume error -5
[   38.302323] uvcvideo ***
[   38.302327] uvcviedo ***
[   38.302349] suspend

(شاید ۰ و ۸ رو با هم اشتباه کرده باشم. *** هم یه متنی بوده که نرسیدم بخونم)

به هر حال کامپیوتر خاموش می‌شه. دفعه بعد که روشن می‌شه لوگوی اوبونتو میاد بالا ولی وسط کار قفل می‌شه. بعد یه بوق می‌زنه و صفحه آبی می‌شه یعد سیاه می‌شه و بعد صفحه‌ای که قبل از hibernate کردن باز بوده بالا میاد. اما سریعا دوباره سیاه می‌شه و login screen میاد بالا. بعد از وارد کردن اسم ورود و رمز، اون صفحه‌ای که قبل از hinernation باز بوده مجددا بالا میاد و همه چیز درست می‌شه. راستشو بخواین اصلا قکر نمی‌کردم ایرادهای ویندوزگونه توی لینوکس هم باشه. اما به هر حال من می‌ترسم این اتفاقا به سخت‌افزارم آسیب بزنه. می‌شه کمک کنید؟

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: hibernation error
« پاسخ #1 : 16 اردیبهشت 1387، 12:33 ب‌ظ »
چند تا مورد هستش که شبیه ب این هستش! حالا نه فقط در هایبرنیت! که در خاموش شدن سیستم و یا ....
تجربه ی اندک من میگه که کرنل ب درستی سخت افزار رو شناسایی نکرده! یا سازگاری ی کامل نداره!
بهترین راه هم همان طوری که همه ی عزیزان گفتند ! کامپایل مجدد ی کرنل هستش که من هم بعد از چند بار سعی موفق نشدم! :D

اما من بعضی مشکلات ام رو به  نصب ی کرنل و ساده تر  (مثل i386) حل کردم!

با اینکه ی ویکی هم در مورد کامپایل کرنل داریم در همین فروم و توی تکنوتاکس هم من دو سه تا مطلب ک ی کمی کامل تر بود ، دیدم! بازم ب حد کافی روی این مورد کار نشده! ای کاش یکی از عزیزان و بزرگتر ها زحمت بکشند و ی چند خطی در این مورد کمک کنن!  :)‌  میسی میسی
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین مهدیار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #2 : 16 اردیبهشت 1387، 10:39 ب‌ظ »
ممنون از پاسخ. البته من که اصلا از این «کامپایل مجدد» سر در نمیارم.

ضمنا یادم رفت بگم آخر کار یه notification popup میاد که یه چیزی می‌گه به این مضمون: sleep problem, you computer failed to hibernate.

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #3 : 17 اردیبهشت 1387، 09:39 ق‌ظ »
ممنون از پاسخ. البته من که اصلا از این «کامپایل مجدد» سر در نمیارم.

ضمنا یادم رفت بگم آخر کار یه notification popup میاد که یه چیزی می‌گه به این مضمون: sleep problem, you computer failed to hibernate.
بنده هم مثل شما!
امیدوارم ی فرصتی بشه یکمی روی کامپایل کرنل وقت بگذارم :) ! اما شما اگه یاد گرفتی هلپ می پلیز! تنکس :D
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel