انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟  (دفعات بازدید: 30558 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
پاسخ به: خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟
« پاسخ #60 : 08 آذر 1387، 04:30 ب‌ظ »
من نظری غیر از این دارم !
هر مسئله ای رو پیش پا افتاده میدونید در حالی که هیچ چیز پیش و پا افتاده ای در دنیا وجود نداره .
اگر نیوتن میخواست مثل همه افتادن سیب از درخت را یه چیز پیش و پا افتاده بدونه نمیدونم قانون جازبه قرار بود چجوری پیدا بشه ! شما میدونید ؟!
گویا نیمی از جمعیت دنیا را زنان تشکیل میدن به هر حال باید برسی بشه که علت گرایش کمتر اونها به فناوری اطلاعات ای تی و رشته های فنی چیه
و به نظر من این تحقیق که اقای Saied و دوستانشون دنبال میکنند و قراره این مسئله رو علمی برسی کنند خیلی خوبه .
توی یه تحقیق علمی هم به هر حال مصاحبه و نظر سنجی هم میکنند این تاپیک هم حکم یه همچین چیزی رو داره .
یه نکته که عجیب بود اینه که درورودی های دانشگاه  ما 60درصد از قبولی های مهندسی نرم افزار وعلوم کامپیوتر و ای تی دختران هستند نه پسران
ورودی خودمون رو دقیق میدونم بالای 60درصد دختربودیم
ورودی سال بعد روهم میدونم اوناهم درصد بیشتری رو دخترابودند وسال قبل از ما تقریبا مساوی بود
این رو فکرنمیکنید یکم اشتباه شده؟؟؟
شاید شهرما عجیب غریبه !!!!!!!!
ورودی ملاک نیست
توی دانشگاه ما هم ورودی دختر ها بیشتر بود ولی در حد نظری پیشرفت میکنند (از جمله خودم) که واقعا جای برسی داره . اکثرا زده میشن و صرفا برای مدرک ادامه میدند . بعضی ها هم که از اول برای مدرک امدن . کسایی هم که دنبال اموختنند یا سرخورده میشن (به خاطر کلمه ای به نام بلد نیستم فکر میکنم) و یا به یه جایی میرسن (تک و توک (استثنا)) البته این مشکل در شهرستان های کوچک بیشتر هست .
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1387، 04:33 ب‌ظ توسط narcissus »
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین پارمیس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
  • من کنیزدخترفاطمه ام...
« پاسخ #61 : 08 آذر 1387، 05:26 ب‌ظ »
جالب اینه که ازهمه ورودی های سال ما فقط3تا پسر به همراه 20تا دخترتونستند 8ترمه درسشون روتموم کنند وفقط10تادخترموندند 16تاپسر و9ترمه وده ترمه شدند
شاید مهارت فرق کنه ولی بازهم مهارت مادخترابیشتربود
شاید شهرمااینجوریه
شهرما کوچیکه وعجیب
خدایا
دوست بدارآنهایی را که دوستم دارند ونمیدانم،
وسلامت بدارآنهایی را که دوستشان دارم ونمیدانند ...

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #62 : 08 آذر 1387، 07:03 ب‌ظ »
درود

نمی خواستم در این بحث شرکت کنم ولی بحثتون به جاهایی که نتیجه ای نداره منحرف شده

فراموش نکنید در یک جامعه مریض و بیمار زندگی می کنید که لزوماً  منطقی در کار نیست
هر چیزی کاریکاتوری از واقعیت هست
دانشجو دانشجو نیست ( چه پسر چه دختر ) دانشجو یعنی کسی که راه تحقیق و فراگیری رو یاد می گیره و می تونه خودش به تنهایی در مورد مسائل مورد نظرش تحقیق و بررسی کنه ( حالا یا با کمک گرفتن از شخص کتاب ویا ......) به گفته  های ناقص و خلاصه و قدیمی استاد اکتفا نکنه و خودش چندین برابر وقت بذاره و مطالعه کنه
آیا واقعاً این چیزیه که در اینجا داریم؟ پس ما چیزی به نام دانشجو نداریم ( البته استثنا هم هست ولی دارم در مورد اکثریت صحبت می کنم)
همچنین استاد هم نداریم
استادی که در رشته کامپیوتر ۵ سال عقب باشه به هیچ دردی نمی خوره ( به جز تجربیاتی که داشته)  حالا استاد های دیگه و بی سواد رو بذاریم کنار
انتخاب رشته و کنکور هم مسخره بازی هایی هست که خودتون بهتر در موردش می دونید و لازم نیست چیزی بگم

پس اینکه ورودی چی چی بیشتره و درصد قبولی و... اینها چیزی رو نشون نمی ده

اما واقعیت چیه دانشجویی که از دانشگاه بیرون میاد اگر فقط چیزهایی که در دانشگاه یاد گرفته داشته باشه اصلاً برای کار آماده نیست و از نظر عملی بی سواد هست
پس هر کسی که خودش تلاش کرده باشه موفق تر خواهد بود ( بدون در نظر گرفتن جنسیت)

در مورد جنسیت
اینکه در این رشته تمایل خانم ها کمتر هست امریست غیر قابل انکار ( از نظر کمی) دلیل هم می تونید خودتون ببینید هم در بازار کار هم افراد نو آور هم نویسنده ها و........
اینکه چرا اینطوریه مسئله اصلی نیست  یعنی چون در کل دنیا اینطوریه نشون می ده این قضیه مشکل نیست بلکه یک نوع سلیقه و انتخاب هست
یعنی خیی مسخره هست که بیایم بگیم چون تعداد خانم ها در فلان رشته کمه باید علاقه مندشون کنیم ( هر رشته ای می خواد باشه)
هر شخص با علایق خودش و توانایی ها و لذت هایی که در خودش می بینه شغل مورد نظر خودش رو انتخاب می کنه و اینکه توازن جنسیتی در این رشته بر قرار نیست اشکالی نداره

اما مشکل کجاست:

نباید تبعیض و تفاوت جنسی در میزان پیشرفت  افراد نقشی داشته باشه
به طوری که امکان پیشرفت برای دو جنس در حدی باشه که هر کسی تلاش بیشتری می کنه و استعداد بیشتری داره بتونه پیشرفت کنه

بنده تا چند وقت پیش هیچ خانمی رو ندیده بودم که از سطح کد زدن و یا حداکثر ادمین پشتیبانی بالاتر باشه
ولی چند روز پیش و به خاطر نمایشگاه الکامپ و به خاطر اینکه شرکت ما بسیار موفق ظاهر شده بود یک خانم ۶۰ و خورده ای ساله ایرانی که مشاور ارشد یک شرکت فرانسوی بود از شرکت ما خوشش اومد و گفتگوی طولانی کرد تا شاید در آینده همکاری بیشتری داشته باشیم
می شه گفت سواد و تجربه ای که داشتند رو در ایران فقط ۱۰ نفر داشته باشند ( در رشته تخصصی ) و با توجه به سنشون بسیار جالب بود که خودشون رو بسیار به روز نگه داشته بودند
بگذریم
فقط برای این گفتم که اگر بخوایم با جامعه خودمون مقایسش کنیم می بینیم نه فرهنگش رو داریم و نه شعورش رو که با همچین قضیه ای کنار بیایم :) و نه انقدر فضای پیشرفت داده میشه
از پایین ترین سطح  گرفته تا بالاترین سطح مدیریتی یک شرکت با این فرد نمی تونن کار بکنند و حتی قبول نمی کنند از نظرش استفاده بکنند( به همون علتی که قبل گفتم)

حالا هر چقدر هم اینجا بحث بشه چون ریشه  اصلی این قضیه در اجتماع هست و بسیار ریشه ای تر از چیزی هست که بشه حتی در چند دهه حلش کرد فایده ای نخواهد داشت
ولی کاری که می تونیم بکنیم اینه که محیط این انجمن رو به گونه ای فراهم کنیم که کسی مشکلی احساس نکنه و این مسائل کمترین نمود رو داشته باشه

امکانات و محیطی مناسب می تونه به این امر کمک کنه و این نابرابری ها رو تا حدودی کمتر کنه

البته با توجه به سن کاربران و گستردگی اونها  در این انجمن  اینطور به نظر می رسه که مشکلاتی به وجود بیاد ، می شه گفت مشکلی وجود نداره مگر موارد خیلی خیلی معدودی که اونهم در حد بسیار کمی هست و با برخورد های دوستانه با کمترین ناراحتی حل شده
اینجا خود یک محیط خوب و امکانی هست که در اختیار همه قرار گرفته :)

امیدوارم در آینده  این محیط خوب بهتر بهتر بشه :) هر چند که الان هم با توجه به مواردی که گفتم بسیار عالی هست :)
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1387، 07:50 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #63 : 08 آذر 1387، 07:15 ب‌ظ »
کرگدن جان همیشه درست میگی و همیشه فکرت درسته. ولی بهتره اینجا این بحث هارو باز نکنی. چون ممکنه بعضی ها زیاد نتونن خودشونو تحمل کنن و چیزای دیگه که اصلا زیاد مفید نیست بگن و انجمن بازم ...
 :) ممنونم از اینکه همیشه درست فکر میکنی.

آفلاین پارمیس

• Jr. Member
  • *
  • من کنیزدخترفاطمه ام...
« پاسخ #64 : 08 آذر 1387، 07:33 ب‌ظ »
 جناب کرگدن
جالب بود
خیلی خوب نوشتید
و....
منم همین حرفم بود که باید دید کی بیشتروبهترتلاش میکنه وجدانکنن فقط از روی جنسیت
ولی نتونستم بیان کنم حرفم رو
عالی نوشتید  \\:D/
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1387، 07:49 ب‌ظ توسط پارمیس »
خدایا

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #65 : 08 آذر 1387، 07:42 ب‌ظ »
کرگدن جان بسیار عالی 1+++

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #66 : 08 آذر 1387، 07:47 ب‌ظ »
این مساله که در حال حاضر به عنوان یک جوک مطرح شده کاملا واقعیت داره که اگر مثلا نیوتن قوه جاذبه را کشف نمی کرد.... خیلی ساده است یکی دیگه کشف می کرد!
نمی دونم چرا این رشته اینطوریه اما گویا محققان به این نتیجه رسیده اند که علاقه خود شخص تاثیر به سزا و مهمی داره در این زمینه... مثلا در رشته من حقوق، دخترها نه تنها از حضور در اجتماع واهمه ای ندارند که کاملا برعکس دوست دارند هر چه بیشتر اظهار وجود کنند و خودشون را به بقیه تحمیل نمایند تا اونجا که در حال حاضر قبولی در کانون سردفتران و وکلا به طرز عجیبی توسط دختران انجام میشه و الان دختران زیادی به عنوان سردفتر و وکیل در حال کار هستند با اینکه در این رشته برای قضاوت محدودیت جنسی هست اما دختران دو گزینه باقی رو به خوبی مد نظر قرار دادند و بدون ترس و نگرانی در کنار آقایان در حال کارند و امروزه اکثر دفاتر وکالت متشکل از چند زن و مرد اداره می شود و البته مردان به طور صمیمانه و در چارچوب مقتضیات شغلی با خانم ها همکاری می کنند و جو حاکم بر این شغل جوی دوستانه توام با رعایت اصول کاری است به طوری که معمولا یک زن و مرد حقوق خوانده به راحتی و بدون تعارف های معمول و رو دربایستی های عوامانه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند حتی اگر تاکنون همدیگر را ندیده باشند . این محدودیت جنسی اصلا در کامپیوتر و رشته های مرتبط با اون نیست پس شرایط اجتماعی خیلی موثر نمی تونه باشه چون مهندس کامپیوتر بودن اون هم برای یک زن اصلا امر غیر عادی و عجیبی نیست. در نتیجه این مساله خیلی زیاد به تصمیم و علاقه شخص بستگی داره... البته اون چه که من قبلا هم گفتم ـ سیر تاریخی ـ را کاملا قبول دارم و پافشاری می کنم. با نگاهی در جامعه ایرانی می بینید که اصولا دختران هم به طرز افراطی از جامعه گریزانند و در اصطلاح عوام خود را می گیرند و با دیگران دم خور نمی شوند. شاید علت اصلی وجود این توهم است که در این کشور هر نوع رابطه دو جنس مخالف می بایست به عشق و گاه جاهای باریکتر کشیده بشه!!! اصولا در این کشور به دلیل عقب ماندگی های متعدد در زمینه های بیشمار ذهن مردم عوام و قشر تحصیل کرده و در اصطلاح روشنفکر  چندان رشدی نکرده است.
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1387، 07:51 ب‌ظ توسط LinuxRevo »
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #67 : 08 آذر 1387، 07:57 ب‌ظ »
جناب کرگدن
جالب بود
خیلی خوب نوشتید
و....
منم همین حرفم بود که باید دید کی بیشتروبهترتلاش میکنه وجدانکنن فقط از روی جنسیت
ولی نتونستم بیان کنم حرفم رو
عالی نوشتید  \\:D/

همیشه عالیست  =D>

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #68 : 08 آذر 1387، 08:21 ب‌ظ »
در حد حرف جالبه
واقعیت که یه چیز دیگست
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین arashOio

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 551
« پاسخ #69 : 08 آذر 1387، 10:14 ب‌ظ »
لازم دیدم برای دوستان از بیانات امام جمعه موقت تهران یک فراز بیارم:
نقل‌قول از: جنتی
يكي از مشكلاتي كه دانشگاه و دانشجو شدن خانم‌ها براي ما درست كرده، اين است كه وقتي كسي براي خواستگاري مي‌رود شايد اولين سوالي كه مطرح مي‌شود اين است كه چقدر درس خوانده است. واقعا انسان بهتش مي‌زند. يعني درس چند درصد در سلامت زندگي و آرامش زندگي نقش دارد؟ آن‌چه نقش دارد اخلاق، دين، صبوري و سازگاري است. اين مسايل درجه دوم است كه مثلا اگر احيانا اين خانم دكتر بود و آن آقا ليسانس امكان ندارد آن خانم قبول كند. بدانيد كه روزگار خود را داريد سياه مي‌كنيد و مملكت هم در اثر بالا رفتن سن ازدواج مشكلاتي پيدا مي‌كند.»
...
بدبختي اين است كه برخي‌ها مسائل درجه اول از جمله اخلاق، دين، صبوري و سازگاري را رها كرده‌اند و به مسائل درجه دوم از جمله ادامه تحصيل دخترها، اهميت مي‌دهند.

« آخرین ویرایش: 08 آذر 1387، 10:18 ب‌ظ توسط arashOio »
Humanity to others...

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #70 : 08 آذر 1387، 10:48 ب‌ظ »
arashOio    :D :D :D حیران فرمودند
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1387، 10:52 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین پارمیس

• Jr. Member
  • *
  • من کنیزدخترفاطمه ام...
« پاسخ #71 : 09 آذر 1387، 07:05 ق‌ظ »
 :-k :-k [-( [-( :-$
« آخرین ویرایش: 10 آذر 1387، 02:23 ب‌ظ توسط پارمیس »
خدایا

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #72 : 09 آذر 1387، 09:14 ق‌ظ »
پارمیس سلام اونا که ارش گذاشت حرفهای ایت الله جنتی بود نه خودش ;)

در ضمن دوستان این مبحث دیگه داره به انحراف کشیده میشه و راه خطا میره بحث سر حضور خانم ها تو دنیای اوپن سورسه و نه چیزه دیگه لطفا تو این مسیر حرکت کنید

متشکرم موفق باشید
« آخرین ویرایش: 09 آذر 1387، 11:27 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #73 : 12 آذر 1387، 11:12 ق‌ظ »
به نظر من در کل علاقه خانم ها به کامپیوتر کمتر از آقایونه.

من هم با شما موافق هستم

آقای کرکدن خیلی عالی بود
خیلی خیلی ممنون!!!؟؟!

++++++++++++100000
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1387، 11:20 ق‌ظ توسط امیر »
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین پارمیس

• Jr. Member
  • *
  • من کنیزدخترفاطمه ام...
پاسخ به: پاسخ به: خانم های نرم افزارآزاد کجا 
« پاسخ #74 : 12 آذر 1387، 11:49 ق‌ظ »
.......
پست اشتباهی شد
چون واقعا منطق دیگه توی این تایپیک معنی ومفهمومی نداره
معذرت میخوام ازمدیران
ولطفا این پست روحذف کنید
شرمنده وبای
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1387، 11:56 ق‌ظ توسط پارمیس »
خدایا