انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لطفا یک توزیع کم حجم و سبک رو معرفی کنید  (دفعات بازدید: 9288 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
پاسخ : لطفا یک توزیع کم حجم و سبک رو معرفی کنید
« پاسخ #15 : 22 شهریور 1391، 03:04 ب‌ظ »
فروم آرچ یه سری مشکل داره موقع ثبت نام.برای همین نشد برم اونجا
ولی سوالم ساده است...
آرچ xfce یا گنوم 2 رو میشه با نت 256K داشت؟

xfce رو مطمئن باش میشه داشت. من با gprs داشتمش :)

ممنون...
در ضمن با توجه به غلطان بودن این توزیع تقریبا روزی چقدر آپدیت میفرسته برای مخازن؟

در حقیقت آپدیت کردن به خودتون بستگی داره. مثلا موقعی که آرچ داشتم ، دو سه هفته ای یه بار آپ میکردم که حجم خیلی بالا میرفت. ولی مثلا هر ۳ روز آپ میکردم حدود پنجاه مگابایت میشد.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #16 : 22 شهریور 1391، 03:10 ب‌ظ »
فروم آرچ یه سری مشکل داره موقع ثبت نام.برای همین نشد برم اونجا
ولی سوالم ساده است...
آرچ xfce یا گنوم 2 رو میشه با نت 256K داشت؟

xfce رو مطمئن باش میشه داشت. من با gprs داشتمش :)

ممنون...
در ضمن با توجه به غلطان بودن این توزیع تقریبا روزی چقدر آپدیت میفرسته برای مخازن؟

در حقیقت آپدیت کردن به خودتون بستگی داره. مثلا موقعی که آرچ داشتم ، دو سه هفته ای یه بار آپ میکردم که حجم خیلی بالا میرفت. ولی مثلا هر ۳ روز آپ میکردم حدود پنجاه مگابایت میشد.
??? ??? ??? ??? ???
این از اون حرفا بودااااااااااا!
چه فرقی داره هر سه روز ۵۰ مگابایت یا هر ۲۱ روز ۳۵۰ مگابایت؟!
عملا در هر دو صورت ۳۵۰ مگابایت از ترافیکت کم میشه!

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #17 : 22 شهریور 1391، 03:25 ب‌ظ »
آقا من این صفحه رو خوندم
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1_%D8%BA%D9%84%D8%B7%D8%A7%D9%86?match=en

الان من mint 11 katya دارم خیلی باگ توش هست، آپدیتم میکنم هیچیش عوض نمیشه. ولی فکر کنم اگه مینت ۱۳ نصب کنم باگها درست بشه.

الان سوالی که واسه من پیش اومده اینه:
اینکه میگن arch و chakra غلطان هستش یعنی اگه آپدیت واسش بیاد واقعا روش اعمال میشه و لازم نیست نسخه جدید از اول نصب کنی؟

اگه اینجوری باشه نسخه غلطان خیلی از این ubuntu و mint بهتره، منم میرم یه Arch نصب کنم.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 22 شهریور 1391، 03:48 ب‌ظ »
آقا من این صفحه رو خوندم
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1_%D8%BA%D9%84%D8%B7%D8%A7%D9%86?match=en

الان من mint 11 katya دارم خیلی باگ توش هست، آپدیتم میکنم هیچیش عوض نمیشه. ولی فکر کنم اگه مینت ۱۳ نصب کنم باگها درست بشه.

الان سوالی که واسه من پیش اومده اینه:
اینکه میگن arch و chakra غلطان هستش یعنی اگه آپدیت واسش بیاد واقعا روش اعمال میشه و لازم نیست نسخه جدید از اول نصب کنی؟

اگه اینجوری باشه نسخه غلطان خیلی از این ubuntu و mint بهتره، منم میرم یه Arch نصب کنم.

نه دقیقا! چاکرا ماهی یه ایزوی جدید میده بیرون :) .

شما برای آپگرید باید این دستور رو بزنید :

sudo apt-get dist-upgrade
غلطان یعنی تاریخ انتشار خاصی نداریم. هر موقع لازمه نیم گیگ آپدیت میدیم دست ملت :) .

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
« پاسخ #19 : 22 شهریور 1391، 08:04 ب‌ظ »
خب رفتیم ایزوی 392 مگی آرچ رو دانلود کردم...ولی توی نصبش به مشکل برخوردم...امیدوارم دوستان کمک کنند چون فروم آرچ مشکل داشت
اولش موقع بوت 2 گزینه میاد...i686 و x86_64 که من دومی رو انتخاب کردم یعنی x86_64 (درست انتخاب کردم؟)
و بعد از اینکه هسته لود شد و با یوزر root بالا اومد وقتی تایپ میکنم arch/setup میگه همچین فایل یا فولدری پیدا نشد!
این مشکل چه طوری حل میشه؟
ممنون
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #20 : 22 شهریور 1391، 09:07 ب‌ظ »
خب رفتیم ایزوی 392 مگی آرچ رو دانلود کردم...ولی توی نصبش به مشکل برخوردم...امیدوارم دوستان کمک کنند چون فروم آرچ مشکل داشت
اولش موقع بوت 2 گزینه میاد...i686 و x86_64 که من دومی رو انتخاب کردم یعنی x86_64 (درست انتخاب کردم؟)
و بعد از اینکه هسته لود شد و با یوزر root بالا اومد وقتی تایپ میکنم arch/setup میگه همچین فایل یا فولدری پیدا نشد!
ممنون

اگه یه تاپیک جدید درست میکردید و با عنوان مناسب سوالتون رو میپرسیدید احتمال اینکه زودتر به جواب برسید بیشتر بود.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 22 شهریور 1391، 09:33 ب‌ظ »
ممنون

اگه یه تاپیک جدید درست میکردید و با عنوان مناسب سوالتون رو میپرسیدید احتمال اینکه زودتر به جواب برسید بیشتر بود.
فهمیدم مشکل از کجاست...توی این ایزوهای جدید همون اینستالر خشک و خالی رو هم برداشتند!!..طریقه نصبش فرق کرده
توسعه دهنده عزیز آرچ ! یهو بیا یه ویرایشگر متن بده دست مردم بگو با این یه کرنل هر سیستم عاملی که خواستید بنویسید خودتون کامپایل کنید و ازش استفاده کنید....اینجوری هم آزادی و سادگی اش بیشتره هم لذت و کیفیش!
یادداشت های یک روسونری

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #22 : 22 شهریور 1391، 09:47 ب‌ظ »
arch bang رو امتحان کن.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 22 شهریور 1391، 09:54 ب‌ظ »
فروم انگلیسی داره.دوست داری تستش کن.
دانیال بهزادی خوب میتونست کمک کنه چون توزیع آرچ رو  روی پیسی داره.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners_Guide
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1391، 09:56 ب‌ظ توسط shafaghi »

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 22 شهریور 1391، 09:55 ب‌ظ »
arch bang رو امتحان کن.

تمام قابلیت های آرچ رو داره؟ مثل پک من و مخازن aur ؟؟
یادداشت های یک روسونری

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 22 شهریور 1391، 10:01 ب‌ظ »
 نقل از mrmrn
نقل‌قول
یه نکته بهت بگم که حال کنی.
من از مخازن آرچ باحالتر ندیدم.غیر از اسلک بیلد که باهاش کار نکردم میتونم بگم با اکثر توزیعهایی که اسمش این ور اونور هست کار کردم.
این چیزایی که شما گفتی هیچ چیزای خفن تری تو مخازن آرچ هست که این لیبره آفیس پیش هیچه.ازین لحاظ که تو جای دیگه اون بسته ها یا نیستن یا دنگ و فنگ دارن.
من ۲ تا تاپیک تو لینوکس ریویو زدم که توش کلی سوال از آرچ بنگ پرسیدم.اونها رو ببینی چیزای کلی دستت میاد.بعدشم همین ها رو سرچ کن.
مثلا how to install libreoffice in arch رو گوگل کن و برا پکیجای دیگه به همین ترتیب.خیلی راحت و یسر راسته.
linuxreview.ir/1390/07/archbang-quick-overview
http://community.linuxreview.ir/thread-145-page-7.html
http://community.linuxreview.ir/thread-162.html?highlight=%D8%A2%D8%B1%DA%86+%D8%A8%D9%86%DA%AF&rndtime=13349867472001092694

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 22 شهریور 1391، 10:08 ب‌ظ »

Bridge Linux

CTKArch

KahelOS

Manjaro Linux

Parabola GNU/Linux

از اینجا هر توزیعی که میخوای سرچ کن.
بیس رو مشخصس کن و .... بعد سرچ کن.

http://distrowatch.com/search.php

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 22 شهریور 1391، 10:37 ب‌ظ »
ممنون

فهمیدم مشکل از کجاست...توی این ایزوهای جدید همون اینستالر خشک و خالی رو هم برداشتند!!..طریقه نصبش فرق کرده
توسعه دهنده عزیز آرچ ! یهو بیا یه ویرایشگر متن بده دست مردم بگو با این یه کرنل هر سیستم عاملی که خواستید بنویسید خودتون کامپایل کنید و ازش استفاده کنید....اینجوری هم آزادی و سادگی اش بیشتره هم لذت و کیفیش!

اینو امتحان کن :

http://manjaro.org

میز پیشفرضش هم XFCE هست ;)

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #29 : 22 شهریور 1391، 10:47 ب‌ظ »
آرچ بنگ توزیع باحالیه.واقعا معرکس.چون شما گفتی out of the box نباشه اسمشو نگفتم.همون آرچه دیگه فقط نصبش راحتتره و آماده کار و یه میزکار سبک که همون openbox هست.
برا آپدیت آرچ هم میتونین از ویژگی دلتا استفاده کنین.غیر از بار اول دفعات بعد خیلی کم میشه مقدار آپدیتشون.مثل presto توفدورا میمونه این دلتا.
ضمنا کاملا مشخصه که اگه هر ۳ هفته یه بار سیستم رو آپدیت کنین با اینکه هر روز آپدیت کنین فرق میکنه و روش اول حجم کمتری میبره. شما داری از آرچ صحبت میکنی.ممکنه یه بست تو اون ۳ هفته ۴ بار آپدیت بشه هربار ۲۰ مگ حجم میگیره.حالا تو اون ۳ هفته یه بار آپدیت کنی میشه ۲۰ مگ.ولی هر روز که آپدیت میکنی میشه ۸۰مگ.امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.