انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: Open BSD  (دفعات بازدید: 13811 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین r_m1232002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
پاسخ : Open BSD
« پاسخ #30 : 09 مهر 1391، 07:50 ب‌ظ »

متشكرم..

====

ببينيد من علاقه شديدي به اين تجهيزات نظامي و تحقيقات فضايي دارم! اصلا نميدونم چرا ولي يه احساس عجيب دروني و علاقه شديد!! ببين مثلا همين رباط فوق مدرن كه چند وقته تو سياره مريخ فرود امده و داره چيزاي جديدي براي ناسا ارسال ميكنه كه من هر روز دارم اخبارش رو دنبال ميكنم!! ببين اگر بگم فوق فوق فوق فوق مدرن بازم قسم ميخورم 2 درصدشم نتونستم توصيف كنم!!! اصلا يه چيز عجيب و غريبيه اين به ظاهر روباتي كه ارسال كردن و اسمشم اگر اشتباه نكم اينه: كنجكاوي ! اسم همون روباته

اينجاست كه جاي سوال برام پيش مياد كه واقعا ، اون مهندسان ، اون اعجوبه هاي فناوري ناسا ،‌ واقعا وقتي به مرحله سيستم عامل ها ميرسن و ميان تو بخش هاي كامپيوتر، واقعا واقعا به چي اعتماد ميكنن؟؟ دقيقا چيه كه باعث ميشه اون مهندسان بتونن به فلان سيستم عامل اعتماد كنن و سخت افزاري اين چنين مدرن رو در بستر اون پياده سازي كنن و به نوعي ذهن تحقيقاتي خودشون قرار بدن....! BSD ها لينوكس ها و يا اسم جديدي كه دوستمون گفتن....

درخواستم اينه كه مثلا به عكس زير توجه كنيد! وايسيد كامل لود بشه بعد روش زوم كنيد! اگر از الكترونيك اشنايي داشته باشيد مثل من واقعا يه لحظه اشكون جاري ميشه كه اين چنين وسيله اي ساخته شده!!! بعد اين يك دهم اوني كه الان تو مريخه نيستش و برام واقعا جالبه اون بسترش چي بوده... براي همينه كه سوال ميپرسم همش

عكس مربوطه:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/01/Mars_%27Curiosity%27_Rover%2C_Spacecraft_Assembly_Facility%2C_Pasadena%2C_California_%282011%29.jpg

خوب ، راستش نمی دونم داریم Off-Topic می شیم یا نه ( اگه پاسخ مثبته ناظرین عزیز بیان ما رو هدایت کنن) اما حالا که شما به ربات های هوشمند و پلتفرم هایی غیر از PC علاقه مند هستید باید بدونید در این جور موارد ما معمولا با یه مجموعه از تکنولوژی های متنوع سر و کار داریم.
والا من متخصص ناسا نیستم و از سیستم های اون ها اطلاعاتی ندارم اما در زمینه نرم افزاری روبات های نیمه پیشرفته ای چون ربات های انسان نما و صنعتی فعالیتهایی داشتم. در این جور موارد و یا سیستم های نظامی چون رادار عموما دو نوع فناوری سخت افزاری کاربرد بیشتری دارند.
گروه اول سیستم هایی که بر اساس سخت افزار پردازش عمومی مانند MicroProcessor ها کار می کنند و نرم افزار اصلی در لایه بالای سیستم عامل اجرا می شه. همانند پلتفرم های مبنی بر پردازنده های ARM
گروه دوم سیستم هایی که بر اساس سخت افزار پردازش سفارشی مانند FPGA ها کار می کنند و نرم افزار اصلی به طور مستقیم در IC ها پیاده سازی می شه و سیستم عاملی حضور نداره.
با توجه به پیشرفتهای قابل توجه و برخی مزایای پر اهمیت گروه دوم بخش زیادی از سیستم های حساس توسط این فناوری ها پیاده سازی میشه و به این ترتیب می شه گفت در واقع بسیاری از بخش های نرم افزاری این سیستم ها مستقیما بر روی سخت افزار و بدون نیاز به سیستم عامل اجرا میشه.
به این ترتیب می تونم بگم که در بسیاری از موارد حساس در واقع اونها به هیچ سیستم عاملی اعتماد نمی کنن چون اساسا سیستم عاملی وجود نداره تا نیاز باشه اونها به فکر انتخاب یک گزینه مناسب باشن  ;)

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #31 : 29 آبان 1391، 12:30 ب‌ظ »
سلامي مجدد، من ازتون و از همه دوستاني كه پاسخ دادن تشكر ميكنم و اينكه يه سوال داشتم چون قراره يه گذارشي از اين سيتم عامل ها توكلاس دانشگاه ارائه بدم كمي اطلاعاتم در بمورد بي اس دي ها كمه و گفتم يه سوال بپرسم كه دوستان اگر مبتديانه پاسخ بدن كه بنده به ريشه اون پي ببرم ممنون ميشم

تفاوت عمده و اصلي freebsd با openbsd چيه؟؟ 

چيزي كه خودم فكر ميكنم رو ميگم ببينيد درسته يا نه: من احساس ميكنم فري بي اس دي يه نسخه رايگان از اين سيتسم عامله كه خود مسئولانش توسعه اش ميدن ، و اوپن بي اس دي هم همونه ولي اوپن سورسه و همه گسترسش ميدنش و كمك جهاني بابت گسترشش داده ميشه ولي كلا هر دو يه جورن و يه شكل ؟؟ درسته يا غلط؟؟ :) ميشه يكي كامل كامل بگه از 0 تفاوت اين دو چيه؟ تو چي فرق دارن ايا درك من درسته و يا نه تفاوت ها زياده!!؟؟ مثلا چرا freebsd خيلي كاربر داره و در عوض زياد از openbsd صحبت نمشه؟؟ متشكرم

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #32 : 29 آبان 1391، 02:34 ب‌ظ »
سلامي مجدد، من ازتون و از همه دوستاني كه پاسخ دادن تشكر ميكنم و اينكه يه سوال داشتم چون قراره يه گذارشي از اين سيتم عامل ها توكلاس دانشگاه ارائه بدم كمي اطلاعاتم در بمورد بي اس دي ها كمه و گفتم يه سوال بپرسم كه دوستان اگر مبتديانه پاسخ بدن كه بنده به ريشه اون پي ببرم ممنون ميشم

تفاوت عمده و اصلي freebsd با openbsd چيه؟؟ 

چيزي كه خودم فكر ميكنم رو ميگم ببينيد درسته يا نه: من احساس ميكنم فري بي اس دي يه نسخه رايگان از اين سيتسم عامله كه خود مسئولانش توسعه اش ميدن ، و اوپن بي اس دي هم همونه ولي اوپن سورسه و همه گسترسش ميدنش و كمك جهاني بابت گسترشش داده ميشه ولي كلا هر دو يه جورن و يه شكل ؟؟ درسته يا غلط؟؟ :) ميشه يكي كامل كامل بگه از 0 تفاوت اين دو چيه؟ تو چي فرق دارن ايا درك من درسته و يا نه تفاوت ها زياده!!؟؟ مثلا چرا freebsd خيلي كاربر داره و در عوض زياد از openbsd صحبت نمشه؟؟ متشكرم

هم درسته هم غلط. FreeBSD و OpenBSD هر دو متن باز هستند. فقط FreeBSD یه جورایی برای هرنوع استفاده ای ساخته شده. یعنی ادمین سیستم خودش سیستم رو مطابق میل خودش میسازه. اما OpenBSD بطور تخصصی روی مسائل امنیتی تمرکز داره.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
« پاسخ #33 : 01 آذر 1391، 04:00 ب‌ظ »
متشكرم ، پس با اين بابت يه جورايي شبه هم هستن با اين فرق كه يكيشون اپن سورس هستش و ديگري نه درسته؟؟؟

علت طرفدار بيشتر يكي از اين دو چيه؟؟ فكر كنم فري از همه ترفدارش بيشتره اگر اشتباه نكنم! علتش رو هم ذكر كنيد ممنون ميشم

سوال اخرمم اينه كه خود اين يونيكس كجاست بس؟؟؟؟ الان مثلا ميري توي يه وب سايت و توسط يه افزونه فايرفاكس متوجه ميشم كه اين يونيكس هستش سرورش ، ميخوام بدونم خود يونيكس اصلي از كجا دست يافتني هستش و سمت اين توضيع هاي بر پايه يونيس نرم و برم سراغ خود خود خودش! متشكرم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #34 : 01 آذر 1391، 07:28 ب‌ظ »
طرفدار و توزیع :)

سوال اخرمم اينه كه خود اين يونيكس كجاست بس؟؟؟؟ الان مثلا ميري توي يه وب سايت و توسط يه افزونه فايرفاكس متوجه ميشم كه اين يونيكس هستش سرورش ، ميخوام بدونم خود يونيكس اصلي از كجا دست يافتني هستش و سمت اين توضيع هاي بر پايه يونيس نرم و برم سراغ خود خود خودش! متشكرم
در حال حاضر Unix تنها یک Trademark متعلق به The Open Group هستش و سیستم‌عامل‌هایی که Single UNIX Specification رو کاملا رعایت کنند، می‌تونند خودشون رو یک Unix بنامند. پرکاربردترین Unix در حال حاضر Mac OS X هستش. سیستم‌عامل‌های دیگه‌ای هم هستند مثل Solaris یا SCO Unix، ولی خوب کاربردها داره به سمت سیستم‌های Unix-Like مثل  GNU/Linux و BSDها میره. توی این سیستم‌ها، BSDها بیشترین شباهت رو به Unix دارند.
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1391، 08:56 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
« پاسخ #35 : 01 آذر 1391، 08:50 ب‌ظ »
دوستان حالا PC BSD بهتره یا Free BSD؟

لینک دانلود اگه بهم بدید ممنون میشم  نه برای نصب شاید LIVE باهاش برم

اینطور که من فهمیدم از BSD امکان داره امنیت بالاتری داشته باشه نسبت به لینوکس  و توزیع های اون , ولی بعد نصب آدم با مشکلاتی برمیخوره که اصلا خوشایند نیست و حتی سرعت کمتری نسبت به لینوکس داره!!

خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #36 : 01 آذر 1391، 08:59 ب‌ظ »
من خیلی رفتن به سمت BSDها رو پیشنهاد نمی‌کنم، ولی اگر دوست دارید به اون سمت برید، FreeBSD می‌تونه انتخاب خوبی باشه.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #37 : 01 آذر 1391، 09:07 ب‌ظ »
با عرض سلام خدمت دوست عزیزمان جناب آقای nixoeen عزیز که همیشه یار باوفای این انجمن بوده و همیشه و همیشه به همه ی دوستان کمک شایانی کرده و نظرات خوبی میده

===

با عرض پوزش که بعد از پست شما بنده نظر میدم استاد nixoeen :دی

ولی به نظر من pcbsd برای شروع خیلی بهتر از freebsd ست به دلیل اینکه کانفیگ اولیه رو انجام داده و دردسر آنچنانی نداره هرچند freebsd هم آسونه ولی خب برای شروع بهترِ از pcbsd شروع کنید که در ابتدای راه نمونید و صرفا وقت خودتان رو سر یادگیری BSD ها کنید سپس به هر کدام از BSD ها که خواستید کوچ کنید ...
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #38 : 01 آذر 1391، 10:06 ب‌ظ »
اینم خوبه
GhostBSD

http://ghostbsd.org/

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
« پاسخ #39 : 02 آذر 1391، 12:44 ق‌ظ »
متشكرم ، پس با اين حساب اگر بخوايم سرورمون يونيسك باشه ، چيكار بايد بكنيم؟ خودش كه به صورت تنها و اصل با توجه به گفته ها براي سرور انگار در دسترس نيست و يا بنده متوجه نشدم،

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 04 آذر 1391، 02:12 ب‌ظ »
متشكرم ، پس با اين حساب اگر بخوايم سرورمون يونيسك باشه ، چيكار بايد بكنيم؟ خودش كه به صورت تنها و اصل با توجه به گفته ها براي سرور انگار در دسترس نيست و يا بنده متوجه نشدم،

از این باید استفاده کنید --> http://sco.com

که کدبسته و غیرآزاد هست.

اینم خوبه
GhostBSD

http://ghostbsd.org/

من شخصا ازش خیلی خوشم میاد ولی متاسفانه ارورهای مسخره زیاد داره. PC-BSD برای کاربری که هیچی از BSD نمیدونه خیلی مفیده. مخصوصا نسخه DVD ش که همه چی داره (حتی کدکها و قالبهای انحصاری!) .

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
« پاسخ #41 : 04 آذر 1391، 02:56 ب‌ظ »
مگه يونيكس اوپن سورس نيست؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 04 آذر 1391، 03:18 ب‌ظ »

خیر. یونیکس اوپن نبوده ولی سورسهاش به عنوان منابع دانشگاهی تدریس میشده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #43 : 04 آذر 1391، 08:04 ب‌ظ »

چرا اوپن‌سورس بوده، ولی آزاد نبوده. یعنی فقط می‌تونستی کدهاش رو ببینی، ولی نمی‌تونستی اون‌ها رو برای خودت داشته باشی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
« پاسخ #44 : 05 آذر 1391، 11:33 ق‌ظ »
خانواده bsd اگر قرار باشه روی pc نصب باشه جز کنجکاوی کردن درون سیستمش بدرد کارهای دیگه ای هم میخوره؟(از قدرت bsd  توی نت و سیستم های توکار مطلعم)
مثلا اتصال به نت و نصب نرم افزارهای ساده امکان پذیره؟
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/