انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: از داخل لینوکس توی پارتیشن ویندوزی چیزی نریزید  (دفعات بازدید: 18486 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
من کور نیستم، چیزی که دیدم رو باور دارم.
نه مشکل سخت افزاری دارم، نه مشکل نرم افزاری، اونقدر هم فهم و شعور دارم که بفهمم این اتفاق ربطی به crack یا خرابی پارتیشن نداره.

شماها همچین چیزی رو ندیدید چون براتون اتفاق نیافتاده.
یه بار که ویندوز رو به صورت ناصحیح و اتفاقی restart کنید، وقتی تو راه اندازی بعدی صفحه ی check بیاد و جست و جو کنه تا مشکل رو درست کنه. جلو چشتون هرچی فایل که از لینوکس کپی کردید رو به عنوان garbage پاک میکنه.
من 70 گیگ اطلاعات داشتم، چرا فقط اون چیزایی که از توی لینوکس ریخته بودم رو پاک کرد؟ چرا به 70 گیگ بقیه کاری نداشت؟

الهی قربونتون برم، معلومه که برای شما این اتفاق نمیافته، این اتفاق برای کسی میافته که مدام از هر دو سیستم عامل استفاده کنه، این اتفاق برای کسی میافته که این کاری که من کردم رو بکنه، نه برای کسی که تو زندگیش به جز امتحان کردن 100 تا میز کار چیز دیگه ای رو آزمایش نکرده.

این کاری که من کردم رو بکنید، اگه فایلهاتون پاک نشد اون موقع بیاین به من بگید که خراب پارتیشن بندی کردی.
ببخشید یه سوال برای من پیش اومد. میشه لطفا یکی به من یاد بده چه جوری میشه خراب پارتیشن بندی کرد؟

اینکه فایلها پاک می‌شن مشکل ویندوزه نه لینوکس. ناسازگاری از ویندوزه نه لینوکس

منم اگه یه برنامه ی گرافیکی بسازم که فایل psd تولید کنه، اگه gimp و photoshop فایل تولید شده توسط برنامه ی من رو نتونستن باز کنن ناسازگاری از طرف gimp و photoshop هستش نه از طرف برنامه ای که من نوشتم.

اصلا من کاری ندارم که مشکل از طرف ویندوزه یا لینوکس، اصلا فرض بگیریم که ناسازگاری بخاطر ویندوزه. من فقط میخواستم بگم همچین چیزی وجود داره. فقط میخواستم تجربه ی امروزم رو با شما به اشتراک بگذارم. شمام مثل همیشه محبتتون رو به من نشون دادید ;)
برای من یکبار این اتفاق افتاد . و این دلیل برای تشخیص ندادن ساختار فایل در ویندوز هست . برای نمونه شما چند فایل mp3  یا فایل های دیگه رو بدون استفاده از پسوند تو دیسک ذخیره کنید ویندوز این فایل ها را نمیشنایه و حذف میکنه . این مشکل ویندوز است چرا که ساختار فایل رو تشخیص نمیده ولی در لینوکس ساختار فایل قابل تشخیص هست و شما با دستور file  میتونید به این مفهوم پی ببرید .

با همکاری هست که بسیاری از مسایل برای ما مشخص میشه. از همه دوستان من تشکر می کنم ،بخصوص از دوست عزیزی که این تایپیک رو زدن و این مسله رو مطرح کردن.

با این توصیف پس این کار رو نباید انجام داد. خطر داره حسن :)
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1391، 12:49 ب‌ظ توسط shafaghi »

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
واقعا ممنون از اطلاع رسانیت...من تازه شروع به دانلود کردم توی اوبونتو و همیشه هم بعد تکمیل فایل فایلو میریزم توی درایو ntfs ...امروز یه چک میکنم ببینم چه جوریاس...اینجوری باشه خیلی اوضاع خطرناک میشه ک  :o

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
هر کار کردم پنجره چک نیومد...کلا از ویندوز اکس پی به اینور یادم نمیاد دیده باشمش...هرجور ک فکرشو بکنید سیستمو خاموش کردم از کشیدن از برق تا خاموش کردن با پاور اما نیومد ک نیومد .. ویندوزم ۸ هست ..خلاصه رفتم به پروپرتیز درایو مورد نظر و گزینه چک کردن رو خودم زدم...و خوشبختانه اتفاقی نافتاد.....

همه فایلا صحیحو سالمن...اما! موقع کپی کردنشون توی هرد اکسترنال یه سری از فایلهارو نمیتوست کپی کنه...مثلا اسکرین شاتهای پی ان جی ای که گرفته بودم با اوبونتو و حتی بازشونم نمیکرد! یه سری عکس هم از نت گرفته بودم اونهارو هم نتونست کپی کنه...

پس مشخصه ک یک سری ناسازگاری وجود داره ..حالا کی حسابی قراره این ناسگاری مشکل ساز شه معلوم نی!

راستی من هارد اکسترنالم فورمتش FAT32 هست..با اونم هم همین طور مشکل خواهد داشت ؟

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
به سایت زیر برو احتمالا مشکلت حل بشه:
http://www.tuxera.com/community/ntfs-3g-download/
خودم استفاده نکردم! اما در توضیحاتش اینطوری عنوان کرده:
نقل‌قول
NTFS-3G is a stable, full-featured, read-write NTFS driver for Linux, Android, Mac OS X, FreeBSD, NetBSD, OpenSolaris, QNX, Haiku, and other operating systems. It provides safe handling of the Windows XP, Windows Server 2003, Windows 2000, Windows Vista, Windows Server 2008 and Windows 7 NTFS file systems.
برنامه زیر همن یه چکی کن خودم وقت ندارم فعلا امتحان کنم برنامه در محیط ویندوز اجرا میشه و به پارتیشنهای لینوکسی دسترسی دارید و میتونید اونطور که متوجه شدم به پارتیشنهای ntfs کپی کنید:
http://www.chrysocome.net/explore2fs

مطالب بالا که نوشتم بخشی از بحث لینک زیره:
http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=27827

« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1391، 02:57 ب‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
بالاخره موفق شدم درایو چک رو برای درایو c اجرا کنم..چندتا فایل از لینوکس ریختم روی درایو اصلیه ویندوز و از داخل ویندوز درایو رو چک کردم..و گفت چندتا ارور داری باید ریست شه تا رفعشون کنه..ریست کردمو عملیات چک کردن قبل از بوت شدن اجراشد ارور ها رفع شد اما فایلهای کپی شده سر جاشون هستن....پس ارور از چیزه دیگه ای بود...

اینا نتایج یه تست غیر علمی بودن و قابل استناد نیست ...پس نمیشه به اینکه تو سیستم من مشکلی ایجاد نشد استناد کرد...
موفق باشد

آفلاین ahmad511800

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 413
    • اخبار استخدامی
اول از همه میخوام از همه یه معذرت خواهی کنم اگه به کسی بی احترامی کردم.
من اول فکر کردم شما همتون از ناسازگاری موجود خبر دارید که گفتم پنهان کردن این حقیقت از کاربری که سوال میپرسه خیانته. ولی ظاهرا مثل اینکه شما تا حالا باهاش مواجه نشدید. یه بار دیگه از همه ی دوستانی که ناراحتشون کردم معذرت میخوام.

من از mint 11 به ویندوز vista اطلاعات فرستاده بودم حدود یک هفته هم باهاش کار میکردم و مشکلی نداشتم ولی با ظاهر شدن صفحه ی check بعد از scan گرفتن پارتیشن همه ی اطلاعات رو پاک کرد.
دوستانی که تا حالا مشکلی نداشتید برای اینکه به نتیجه برسیم لطفا مشارکت کنید، برای شما هم صفحه ی check اومده و پارتیشن رو scan گرفته و بعد از کامل شدن scan چیزی پاک نشده؟
اگه شما هم محبت کنید و یه امتحان بکنید که صفحه ی check اطلاعات شما رو هم پاک میکنه یا نه میتونیم به یه نتیجه ی درست برسیم.

از دوستانی هم که فقط سیستم عامل گنو/لینوکس نصب دارن و تا حالا ندیدن صفحه ی check ویندوز چه رنگیه خواهش میکنم بحث و به انحراف نکشن چون برای شرکت کردن توی این بحث باید هر دوتا سیستم عامل رو داشته باشی وقتی میخواید با اطمینان صحبت کنید.
به فیگور گرفتن نیست که.
دوست عزیز ویندوز ویستا یک شکست بزرگ بود .
و به طور حتم دارای باگ های زیادی
است .با ویندوز 7 امتحان کنید.
Ewrek reşî le ser me da tê

Degurrmiji dewê merev bihar tê

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
masoudk عزیز، واقعا لینوکس چیز مزخرفیه این همه ایراد داره من واقعا نمی فهمم شما چرا ازش استفاده می کنید؟

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
سلام....مشکل بالاخره پدیدار شد!!
تمام پوشه هایی که با اوبنتو داخلشون ادیت انجام دادم یا از فایلی استفاده کردن غیر قابل ویرایش شدن توی ویندوز...
اجازه ی کپی کردن هیچ فایلی رو داخلی درایوی ک توی اوبونتو هم استفاده کردم ازش بهم نمیده...خوشبختانه اجازه ی کپی کردن فایل رو از درایو مشکل دار به درایو دیگه (ک توسط اوبونتو استفاده نشده!) میده...باز جای شکرش باقیه...همه ی فایلهای کاریم داخل این درایو مشترکه...
باید سریع یه جای امن کپیشون کنم و بکاپ بگیرم...بعدا پارتیشنهای ویندوز و اوبونتو رو کاملا جدا کنم ک دیگه نیاز به رفتن به درایو ویندوزی مثلابرای پخش موزیک توی اوبونتو نباشه....ک البته اینم داستانی میشه واسه خودش!

بهتره برای انتقال فایل از اوبونتو به ویندوز از حافظه ی جانبی استفاده کنید و به طور مستقیم کپی و پیست نکنید.... ::)

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
اجازه بدید فایلهای لینوکس توی لینوکس بمونه، اگه نیاز داشتید از ویندوز بهشون دسترسی داشته باشید از این نرم افزار استفاده کنید.
http://techwikasta.com/2012/05/how-to-access-linux-files-from-windows/

میتونید روی فایل کلیک راست کنید و Save رو بزنید. اون موقع به صورت ایمن فایل رو درون ویندوز save میکنید.
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 10:35 ق‌ظ توسط masoudk »
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

شرمنده که تاپیک قدیمی رو احیا کردم ولی دیدم که مرتبط هست :

حدود شش ماهه که ویندزد ۸ و اوبونتو ۱۲.۰۴.۲ و یک درایو مشترک ntfs دارم و هیچ مورد خاصی نبوده و هرگونه نقل و انتقال موفق بوده ولی یکی دو روزه که هر فایلی رو از اوبونتو به اون درایو مشترک میریزم انجام میشه ولی از ویندزد که میخوام از اون استفاده کنم میبینم که نیست اوایل گفتم که شاید اشتباه کردم و بعدش از فلش استفاده کردم که فایلهارو انتقال بدم ولی وقتی که خواستم از ویندزد اونارو به اون درایو مشترک انتقال بدم پیغام داد که فایل موجود هست :oو باید جایگزین بشه :oدرحالیکه هیچ فایلی رویت نمیشد و حتی مخفی هم نبوده ؟
حالا به نظرتون این که گفتم یعنی چه؟؟؟
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215

شرمنده که تاپیک قدیمی رو احیا کردم ولی دیدم که مرتبط هست :

حدود شش ماهه که ویندزد ۸ و اوبونتو ۱۲.۰۴.۲ و یک درایو مشترک ntfs دارم و هیچ مورد خاصی نبوده و هرگونه نقل و انتقال موفق بوده ولی یکی دو روزه که هر فایلی رو از اوبونتو به اون درایو مشترک میریزم انجام میشه ولی از ویندزد که میخوام از اون استفاده کنم میبینم که نیست اوایل گفتم که شاید اشتباه کردم و بعدش از فلش استفاده کردم که فایلهارو انتقال بدم ولی وقتی که خواستم از ویندزد اونارو به اون درایو مشترک انتقال بدم پیغام داد که فایل موجود هست :oو باید جایگزین بشه :oدرحالیکه هیچ فایلی رویت نمیشد و حتی مخفی هم نبوده ؟
حالا به نظرتون این که گفتم یعنی چه؟؟؟

این مشکل برای منم دقیقا اتفاق افتاده اما خودبخود بعد از مدتی حل شده.و الان چند ماهی میشه که باهاش برخورد نداشتم.
من علاوه بر این مشکل یه مورد دیگه هم دیدم.
فایل های کپی شده ی من به درایو ویندوزی ۲برابر شدن :o
یعنی هر پوشه رو تو ویندوز با ۲ پوشه ی دقیقا یکسان نشون میده.
فاجعه وقتی اتفاق میوفته که هروقت یکی از اون پوشه هارو بحذفید اون یکی هم غیر قابل استفاده میشه و موقع باز کردن ارور عدم توانایی در دسترسی میده.
اون فایل هایی هم که میخذفید اصلا وارد سظل زباله ی ویندوز نمیشه
البته من تا حالا فقط ۲بار این مشکلو داشتم و مربوط به چند ماه پیش میشه.
البته ویندوز من اصل نیست و به صورت خیلی مسخره ای کرک شده
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
من خدا رو شکر هیچ موقع از این مشکلات نداشتم. ;D

ویندوز هم همیشه گفتم اگه میخواهید کرک شده استفاده کنید ویندوزی باشه که دستکاری نشده باشه و بعد خودتون کرکش کنید و از پیش اکتیو شده نباشه ;)

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
من تا حالا هیچ‌کدوم از مشکلات این تاپیک رو نداشتم. البته با ویندوز xp و پارتیشن‌های ntfs ...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
برای منم بعضی اوقات پیش میاد . تنها راه درست شدن که پیدا کردم :
از تو خود ویندوز روی درایوتون کلیک راست کنین تو یکی از تب ها برای چک کردن فایل سیستم گذینه داره اونو بزنین درست میشه. فقط اون گذینه
 check for bad sector and recover them
رو نزنین کلی طول میکشه تا کارشو انجام بده .
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1392، 12:56 ب‌ظ توسط ali.abry »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

درود
با آپدیت و بروزرسانی درست شد و عملیات کپی بازهم صحیح انجام میشه حالا نمیدونم ربطی داره یا نه ؟
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست