انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ubuntu 8.4 و لپتاپ inspiron dell 6400 = نه وايرلس كار ميكنه نه مودم adsl  (دفعات بازدید: 2403 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین atlassy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
سلام لطفا كمكم كنيد
من يه مشكلي دارم
من از روي اوبونتو ي 7.10  به روز رساني كردم و الان در حال حاضر روي لپتابم  ubuntu 8.4  نصب كردم و همين طور كوبونتو
ولي وقتي ميخوام به مودم adsl  وصل بشم از طريق pppoeconf  و همين طور جدا گونه نرم افزارشو نصب كردم ولي هر چي ميزنم ولي كار نميكنه و نمياد من قبلا هم  به adsl وصل شدم اما  حالا مشكل دارم

و همين طور  وقتي در شبكه ي wireless  هستم دقيقا وقتي سيستم روي dhsp  هست كانت فري رو ميشناسه اما وقتي ميخوام بهش كانكت بشم و  ip ‌اختصاص بدم ديگه نميتونم كانكت بشم
لطقا اگر بايد كاري كنم و بسته ي جديد هم نصب كنم به من بگيد 
تقريبا تايپيك هاي اين فروم و technotux  رو هم مررو كردم اما هيچي نشد و نميتونم وصل بشم كلي كار دارم ولي نميشه
 ممنونم

آفلاین atlassy

• Jr. Member
  • *
ببخشيد يادم رفت بگم كه مودم روتر من  هم usb ‌و هم كابل شبكه داره  conterend‌  هست
 من خيلي راحت با بك ترك وصل ميشم اما با ابونتو هيچي  لطفا برام كامل توضيح بديد

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
در مورد وایرلست بیشتر توضیح بده.(نوع چیپست و...)

آفلاین atlassy

• Jr. Member
  • *
 سلام طبق تايپيكي كه در مورد نصب لينوكس ابونتو روي لپتاب هاي دل خوندم تونستم به راحتي  درايوررم رو ديتك كنم و نرم افزار Wifi-Radar  رو نصب كردم
راستش وقتي قبل از اينكه اين كار ها ر و بكنم هم وقتي تو محيط وايرلس بودم  ssid  رو كه تو محيط واسه كاربرا گذاشته بودن رو ميشناخت اما نميتونستم كانكت بشم 
بالاخره درايورر وايرلسم رو ديتكت كردم و نرم افزار Wifi-Radar   رو هم  تونستم نصب كنم تا بتونم راحت تر وصل بشم

اما وقتي  همه چيز درست كار ميكنه قسمت اصليش كه كانكت شدنه رو ندارم حاالا به نظر شما چكار كنم بايد تازه  نرم افزار pppoe رو هم كه نصب كردم براي وصل شدن به asdl  متاسفانه اجرا نشد

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
در مورد وایرلس شرمنده هیچ تجربه و اطلاعی ندارم.
در مورد ADSL شما کجای کار به مشکل بر می خورید ؟ نصبش ؟ اجرای نرم‌افزار ؟ پورت tab0 ؟
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
با اجازه سید مهدی
از پورت شبکه مودمتون استفاده کنید تا به مشکل بر نخورید
برای پیکربندی pppoe از دستور sudo pppoeconf استفاده کنی که اگه احیانا نصب نبود باید ابتدا بسته ها و بسته های مرتبط با اون رو از اینجا دانلود و نصب کنید

آفلاین atlassy

• Jr. Member
  • *
با سلام به دوستاي خوب عضو جامعه ي باز

والا بايد بگم كه من هم از sudo ppppoe هم استفاده كردم ولي خوب نتيجه اي نگرفتم جالب اينجاست كه من با ديسك زنده ي backtrack3  كه كار ميكردم هم به مودم وصل ميشدم هم به وايرلس

سوالام انقده زياده كه نمي دونم از كدوم شروع كنم
ميدونيد دوستان شما كه ديگه غريبه نيستيد ولي من انگار اشكال از خودمه وقتي با هر چيزي كار ميكنم اين طوري ميشه
قبلش با FreeBSD كار ميكردم و كلي مشلات داشتم تا درست بشه و بتونم باهاش كار كنم حالا به اين نتيجه رسيدم كه طرحم رو واسه يه سيستم عامل ساده و كاملا كاربردي و جالب و نرم افزار هاي زيادي رو هم ساپورت كنه و هم اينكه فروم هايي مثل  www.ubuntu.ir  هم جوابگي خيلي از سوالاتشون باشه
در هر صورت تصميم گرفتم  ولي خوب انگار خيلي از اين مشكلات خيلي ساده رو بايد پشت سر بگذارم
از همه ي دوستان عزير هم ممنونم