انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: كمك جهت باز كردن صفحات وب بعد از وصل به اينترنت(حل شد)  (دفعات بازدید: 10378 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
سلام دوستان.
همگي خسته نباشيد.. من از تازه كارهاي اوبونتو هستم. لطفا كمكم كنيد. ديگه دارم خسته مي شم.
ورژن اوبونتوي من 8.04 است و درايور مودم رو نصب كردم وقتي فرمان sudo wvdial رو ميزنم ظاهرا وصل مي شه و حتي موقعي كه مثلا ping www.google.com رو تايپ مي كنم شروع به دريافت مي كنه ولي داخل مرورگر نمي تونم هيچ صفحه اي رو باز كنم. ضمنا مودم هم شماره گيري مي كنه.
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1387، 09:41 ب‌ظ توسط Rain_Wolf »

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
:) وقتی وصل شد و تونستی پینگ کنی! 
$ sudo gedit /etc/resolv.confبعد این دو خط زیر رو داخل اش کپی کن!‌ذخیره کن اش و مجدد تست کن!‌ببین صفحه ای باز میشه!
اگه نشد خروجی ی پینگ ات رو به بده!

nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
سلام دوست عزیز. من الان دانشگاهم. ولی دستور رو وارد می کنم ببینم چی مشه. خبر می دم. ممنون.
راجع به pppcofig مگه میشه به صورت dia up استفاده کرد؟ ::)

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
سلام دوست عزیز. من الان دانشگاهم. ولی دستور رو وارد می کنم ببینم چی مشه. خبر می دم. ممنون.

pppconfig  برای dialup و دستور pppoeconf برای adsl هستش
بهترین گزینه pppconfig هستش امتحان کنید  ;)

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
:) وقتی وصل شد و تونستی پینگ کنی! 
$ sudo gedit /etc/resolv.confبعد این دو خط زیر رو داخل اش کپی کن!‌ذخیره کن اش و مجدد تست کن!‌ببین صفحه ای باز میشه!
اگه نشد خروجی ی پینگ ات رو به بده!

nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220

سلام آقاي طالقاني
دستوري رو كه فرموده بوديد وارد كردم ولي اتفاقي نيفتاد و كماكان نمي تونم پيج باز كنم. حتي مودمم رو عوض كردم(علي رغم نصب قبلي و شناخته شدن توسط اوبونتو) و يك مودم با پورت com گرفتم ولي مشكل پابرجاست. حتي دوباره نصب كردم و نشد. فقط يه دفعه تونستم بعد از كلي refresh كردن وارد yahoo شم ولي بعد از 2 - 3 دقيقه دوباره قطع شد. البته آيكون ارتباط هنوز ارتباط رو نشون مي داد و ping هم جواب مي داد. اينهم خروجي ping:
thebest@AmirKalvandi-PC:~$ ping www.google.com
PING www.l.google.com (74.125.47.103) 56(84) bytes of data.
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=1 ttl=238 time=543 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=2 ttl=238 time=503 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=3 ttl=238 time=519 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=4 ttl=238 time=503 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=5 ttl=238 time=491 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=6 ttl=238 time=515 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=7 ttl=238 time=499 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=8 ttl=238 time=487 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=9 ttl=238 time=579 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=10 ttl=238 time=491 ms
64 bytes from yw-in-f103.google.com (74.125.47.103): icmp_seq=11 ttl=238 time=491 ms

--- www.l.google.com ping statistics ---
12 packets transmitted, 11 received, 8% packet loss, time 10999ms
rtt min/avg/max/mdev = 487.997/511.982/579.998/26.571 ms
thebest@AmirKalvandi-PC:~$

البته كنسلش كردم.

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *

pppconfig  برای dialup و دستور pppoeconf برای adsl هستش
بهترین گزینه pppconfig هستش امتحان کنید  ;)

اين دستور رو هم امتحان كردم. نشد آقا. همون مشكل باز نشدن پيج.

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
دستور زیر رو امتحان کنید و ببینید مشکلتون حل میشه یا نه:
echo "nameserver 4.2.2.4" | sudo tee /etc/resolv.conf
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
اين دستور رو در حالت online وارد كنم؟
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1387، 09:40 ب‌ظ توسط Rain_Wolf »

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
سلام. ممنون از شما ولي اين هم كار نكرد.
واقعا عجيبه. من تا حالا فكر مي كردم ايراد از مودمم باشه ولي الان كه اين مودم جديد رو دارم ديگه نمي دونم مشكل چيه؟ ??? :o ](*,)

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
بله در حالت online این دستور رو باید اجرا کنید.
شما احیاناً کارت شبکه ندارین که فعال باشه ؟

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
بله در حالت online این دستور رو باید اجرا کنید.
شما احیاناً کارت شبکه ندارین که فعال باشه ؟

سلام.
چرا، دارم و البته نصب هم هست.
حالا اگه دستور خاصي براي فعال كردن اون داريد لطفا راهنمايي كنيد. ::)

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
به همین علت هست که نمی تونید از اینترنت‌تون استفاده کنید. چون در اوبونتو اولیت ارتباط برقرار کردن با اینترنت، توسط کارت شبکه هست. برای استفاده از مودم لازم هست که اول کارت شبکه رو غیر فعال کنیم. برای اینکار دستور زیر رو اجرا کنید:
sudo network-admin و از همون صفحه‌ای که باز میشه، تیک کنار کارت شبکه‌تون رو بردارین. بعد دستور زیر رو اجرا کنید تا تغییری که دادین اعمال بشه:
sudo /etc/init.d/networking restart بعد بزنید که مودم شماره گیری کنه و به اینترنت وصل شه. اگر تونست سایتی رو بیاره که هیچ اگر نتونست دستور زیر رو هم اجرا کنید و دوباه امتحان کنید:

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
به همین علت هست که نمی تونید از اینترنت‌تون استفاده کنید. چون در اوبونتو اولیت ارتباط برقرار کردن با اینترنت، توسط کارت شبکه هست. برای استفاده از مودم لازم هست که اول کارت شبکه رو غیر فعال کنیم. برای اینکار دستور زیر رو اجرا کنید:
sudo network-admin و از همون صفحه‌ای که باز میشه، تیک کنار کارت شبکه‌تون رو بردارین. بعد دستور زیر رو اجرا کنید تا تغییری که دادین اعمال بشه:
sudo /etc/init.d/networking restart بعد بزنید که مودم شماره گیری کنه و به اینترنت وصل شه. اگر تونست سایتی رو بیاره که هیچ اگر نتونست دستور زیر رو هم اجرا کنید و دوباه امتحان کنید:
سلام سيد. ممنون از راهنمايي هاي شما.
ولي من به شبكه اي وصل نيستم. و شبكه ي من هم فعال نيست فقط نصبه. اين دستورات را هم كه فرموديد تست كردم ولي همانطور كه گفتم شبكه ي من فعال نيست و تغييري نكرد. ضمنا هم از دستور pppconfig استفاده كردم هم از wvdial ولي جديدا اصلا ping هم نمي كنه. ظاهرا وصل نيست. ديگه نمي دونم............ :'(

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
مهم نیست که شما به شبکه وصل هستید یا نیستید. نصب بودن و فعال بودن کارت شبکه باعث می شه که شما اصلاً نتونید با مودمتون به اینترنت وصل بشید.
یه کاری کنید: دستور زیر رو وارد کنید و بعد امتحان کنید ببینید می تونید با مودم به اینترنت وصل شید و استفاده کنید یا خیر:
sudo ifdown eth0