انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: كمك جهت باز كردن صفحات وب بعد از وصل به اينترنت(حل شد)  (دفعات بازدید: 10371 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
سلام سید . یه مشکلی هست . این که درسته اولویت با کارت شبکه هستش ولی خوب تو شبکه های کامپیوتری پایین اوردن کارت شبکه اصلا صحیح نیست و یا اینکه تا جایی که تست کردم ربطی بین کارت شبکه و مودم برای اتصال پیدا نکردم .  :-X
حتی اگه یه کلاینت باشه باز هم ...................... ???
به نظرم دیدن خروجی دستور ifconfig قبل و بعد از اتصال هم می تونه مفید باشه .
و اینکه دوستمون بفرمایند که کانکشن رو با dns دینامیک ست کردن یا استاتیک .
اگه دینامیک باشه اون رو استاتیک کرده و آی پی لازمه رو بهش بدن و خروجی بهمون بدن.
خروجی دستور pppstat هم خالی از لطف نیست  ;)

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
سلام سید . یه مشکلی هست . این که درسته اولویت با کارت شبکه هستش ولی خوب تو شبکه های کامپیوتری پایین اوردن کارت شبکه اصلا صحیح نیست و یا اینکه تا جایی که تست کردم ربطی بین کارت شبکه و مودم برای اتصال پیدا نکردم .  :-X
حتی اگه یه کلاینت باشه باز هم ...................... ???
به نظرم دیدن خروجی دستور ifconfig قبل و بعد از اتصال هم می تونه مفید باشه .
و اینکه دوستمون بفرمایند که کانکشن رو با dns دینامیک ست کردن یا استاتیک .
اگه دینامیک باشه اون رو استاتیک کرده و آی پی لازمه رو بهش بدن و خروجی بهمون بدن.
خروجی دستور pppstat هم خالی از لطف نیست  ;)
ولی من همیشه اگه بخوام با مودم به اینترنت وصل شم اول باید کارت شبکه رو غیرفعال کنم تا بتونم با مودم ارسال/دریافت داشته باشم. شما می تونی در حالی که کارت شبکه‌ات فعال هست و براش IP ست کردی، با مودم به اینترنت وصل شی ؟!!
دینامیک یا استاتیک بودن DNSاش هم برای حالتی اهمیت داره که یکبار بتونه وصل بشه و ارسال/دریافت داشته باشه و یکبار نتونه که در اون صورت لازمه که استاتیک ست کنه ولی این دوستون کلاً‌ در ارسال/دریافت مشکل داره، یعنی یک مرحله عقب‌تر از انتخاب استایتک یا دینامیک بودن DNS هست. ;)

مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
سلام دوستان.
ظاهرا یه ایراد ابتدایی بوده و اون اینکه fireFox من در حالت work offline بود. تیکشو برداشتم درست شد.
ولی برای وصل شدن به اینترنت باید ۷-۸ بار دستور pon رو وارد کنم تا وصل شه. چرا اینطوریه؟ هیچ ‍خطایی هم نمی گیره که بگه مثلا به فلان دلیل نتونسته به اینترنت وصل شه.
ضمنا من dns رو اتوماتیک تعیین کردم.

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
من دو تا کیس رو شبکه کردم و هیچ وقت برای اتصال پایین نمیارمش و اینکه اصلا هم مشکلی ندارم.
در مورد بحث آخر دوستمون من هم مشکل مشابهی دارم .

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
سلام.
دوستان یه مشکل جدید:
صفحات من refresh نمی شه و پیام های جدید رو فقط در صورتی که بخوام پاسخ بدم می تونم ببینم. چیکار کنم؟ البته این مشکل زمانی به وجود می آد که یه صفحه رو قبلا بارگذاری کرده باشم. این مشکلات رو تو اوبونتو دیدم تو ویندوز این طور نیست.

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
سلام دوستان.
ظاهرا یه ایراد ابتدایی بوده و اون اینکه fireFox من در حالت work offline بود. تیکشو برداشتم درست شد.
ولی برای وصل شدن به اینترنت باید ۷-۸ بار دستور pon رو وارد کنم تا وصل شه. چرا اینطوریه؟ هیچ ‍خطایی هم نمی گیره که بگه مثلا به فلان دلیل نتونسته به اینترنت وصل شه.
ضمنا من dns رو اتوماتیک تعیین کردم.
برای دیدن وضعیت pppd هنگام استفاده از دستور pon و یا هر روش کانکت شدن دیگه، می تونی از فرمان plof -f استفاده کنی و با زدن ctrl+c به خط فرمان برگردی.

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
سلام.
دوستان یه مشکل جدید:
صفحات من refresh نمی شه و پیام های جدید رو فقط در صورتی که بخوام پاسخ بدم می تونم ببینم. چیکار کنم؟ البته این مشکل زمانی به وجود می آد که یه صفحه رو قبلا بارگذاری کرده باشم. این مشکلات رو تو اوبونتو دیدم تو ویندوز این طور نیست.
وقتی روی صفحه F5 یا ctrl+F5 رو میزنی باز نمی تونه صفحه رو refresh کنه ؟

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
refresh می کنه ولی صفحه تغییری نمی کنه. البته مشکل فقط تو همین صفحه هست. نمی دونم چرا؟! ولی عیبی نداره خیلی مهم نیست. فقط بفرمایید که این دستور plof -f رو دقیقا کی وارد کنم؟

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
وقتی که زدی pon internet-connection این دستور رو بزن plog -f

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
    • My Personal Blog
refresh می کنه ولی صفحه تغییری نمی کنه. البته مشکل فقط تو همین صفحه هست. نمی دونم چرا؟! ولی عیبی نداره خیلی مهم نیست. فقط بفرمایید که این دستور plof -f رو دقیقا کی وارد کنم؟

اگر در سایتی Refresh میکنید و تغییرات مشاهده نمیشه احتمال خیلی زیاد از Cache Server ISP شما هست! معمولا برای کاربران Dial-up کش‌سرور زیادی میگذارن تا سرعت لود صفحات بیشتر باشه و در عین حال مشکلات این چنین هم درست میشه ...
ای که دستت میرسد، کاری بکن
پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار!!

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
ممنون از همه دوستان بخصوص سید مهدی عزیز. :P