انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: blank شدن تصویر بعد از نصب کارت گرافیک در اوبونتو 12.10  (دفعات بازدید: 2367 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sir.alex

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
من بعد از نصب اوبونتو 12.10 شروع به نصب اپدیت ها کردن سیستم عامل هم کارت گرافیک منو شناخت درایور مربوطش رو نصب کردن بعد ریستارت سیستم و رد شدن گراب صفحه blank میشه و مانیتور خطای out of rang میده صدای صفحه لاگین هم میاد و ظاهرا که مشکل فقط گرافیکی هست.
کارت گرافیکم AMD RADEON  6500 هست.
ممنون میشم اگه من تازه وارد رو راهنمایی بفرمایید.
« آخرین ویرایش: 29 مهر 1391، 01:10 ق‌ظ توسط sir.alex »

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
من بعد از نصب اوبونتو 12.10 شروع به نصب اپدیت ها کردن سیستم عامل هم کارت گرافیک منو شناخت درایور مربوطش رو نصب کردن بعد ریستارت سیستم و رد شدن گراب صفحه blank میشه و مانیتور خطای out of rang میده صدای صفحه لاگین هم میاد و ظاهرا که مشکل فقط گرافیکی هست.
کارت گرافیکم AMD RADEON  6500 هست.
ممنون میشم اگه من تازه وارد رو راهنمایی بفرمایید.
این به این دلیله! که وقتی شما کارت رو نصب نمی‌کنی اوبونتو نمی‌دونه بهترین بازدهی کارت روی چه رزولشنیه به همین خاطر روی رزولشن استاندارد بین ۱۰۲۴ در ۷۶۸ تا ۱۲۸۰ در ۱۰۲۴ تنظیم می‌کنه.
ولی وقتی نصب می‌کنی کارت گرافیک رو اوبونتو میاد بیشترین بازدهی کارت گرافیک رو برای رزولشن ست می‌کنه ولی مانیتور شما از اون رزولشن پشتیبانی نمی‌کنه.
باید هنگام بوت یه گزینه اضافه کنید که معمولا vga=??? هست ولی من چون دقیق نمی‌دونم راهنمایی اشتباه نمی‌کنم!

آفلاین sir.alex

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
ممنون
مانیتور هم  LED ال جی 20 اینچ هست تا 1600 در 900 ساپورت میکنه
اما چیزی که من تازه متوجه شدم اینه که اوبونتو کارت گرافیک منو AMD RADEON 6570 شناسایی کرده نه 6500
من فکر کنم که باید راهی پیدا کنیم که بشه کارت گرافیک رو UNISTALL کرد و درایور اصلی خودش رو نصب کرد.
« آخرین ویرایش: 29 مهر 1391، 01:52 ب‌ظ توسط sir.alex »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کل AMD Radeonها از یه راه‌انداز استفاده می‌کنن. راه‌انداز انحصاری رو حذف کن و ببین آیا مشکلی ایجاد می‌شه یا نه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن