انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشكل در نصب wine  (دفعات بازدید: 9325 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
مشكل در نصب wine
« : 06 خرداد 1387، 11:49 ق‌ظ »
سلام دوستان. هر موقع مي خوام wine رو نصب كنم Dependencis is not saticfied .لطفا بگيد ايراد از كجاست. چند نسخه ي مختلف رو هم تست كردم. :'( :( ???

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • آزادی در لینوکس(فرهاد فرامرزی)
    • مطالبی متفاوت در مورد فدورا
پاسخ به: مشكل در نصب wine
« پاسخ #1 : 06 خرداد 1387، 11:55 ق‌ظ »
شما نصب دپنسی ها یا همون پیش نیازها رو رعایت نکردین . چرا از مخازن استفاده نمی کنید . برین در قسمت application >> add/remove رو بزنین . بعد در قسمت سرچ بزنین wine . بعد جدید ترین نسخه اش رو می تونین دریافت کنید . بدون هیچ مشکلی .
حجمش هم حدود فکر کنم 7 مگابایت هستش . با دایل آپ حدود 25-20 دقیقه نصب می شه .

www.fedora1.wordpress.com
==================================
فرهاد فرامرزی

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 06 خرداد 1387، 12:02 ب‌ظ »
خب دوست من اگه من فقط بايد از طريق add/remove اين برنامه رو دانلود كنم پس لينك هاي اين برنامه براي چيه؟ من تا حالا سه بار اين برنامه رو دانلود كردن و هيچ كدومش كار نمي كنه!!!!!!!!!!

آفلاین arashOio

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 551
« پاسخ #3 : 06 خرداد 1387، 12:31 ب‌ظ »
چرا نظر سنجی درست میکنی دوست من؟
این لینک رو بخونین تا نحوه نصب نرک افزارها رو یاد بگیرین:‌http://wiki.ubuntu-ir.org/InstallingSoftware
Humanity to others...

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #4 : 06 خرداد 1387، 12:39 ب‌ظ »
من نحوه نصب wine بر روی هاردی هرون رو روی وبلاگم توضیح دادم ! بخونید شاید به دردتون بخوره :

http://www.roozbehonline.com/1387/02/25/wine-on-hardy
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 06 خرداد 1387، 09:07 ب‌ظ »
خب دوست من اگه من فقط بايد از طريق add/remove اين برنامه رو دانلود كنم پس لينك هاي اين برنامه براي چيه؟ من تا حالا سه بار اين برنامه رو دانلود كردن و هيچ كدومش كار نمي كنه!!!!!!!!!!

من نگفتم فقط از این راه نصب می شه . این تنها راه نیست . اون لینکی رو که می بینی برای wine هستش فقط خود برنامه هست . کتابخونه های اون که نیست . توی عالم لینوکس برای اینکه حجم برنامه کم بشه و از دانلود فایل های اضافی جلوگیری بشه معمولا کتابخونه ها رو یک بار نصب می کنن و اونا رو به صورت اشتراک (share ) بین برنامه ها توزیع می کنن . فرض کن برنامه ی a از کتابخونه ی مثلا sdl استفاده می کنه و برنامه ی b هم از این کتابخونه استفاده می کنه . ما نمی تونیم در هر بار دانلود هم برنامه و هم کتابخونه رو دانلود کنیم . چون حجم زیاد میشه . حالا فرض کن شما هنگام دانلود برنامه ی a کتابخونه ی sdl رو نداشتی هر دو رو دانلود می کنی ولی حالا اگه بخوای برنامه ی b رو دانلود کنی و نصبش کنی دیگه لازم نیست کتابخونه ی sdl رو دانلود کنی چون یک بار دانلود شده و در قسمت اشتراک ها هستش . در نتیجه حجم دانلود می اد پایین .

سرت رو درد نیارم .
خوده برنامه ی add/remove می دونه که چه کتابخونه هایی توی کامپیوتر شما هست و کدوم نیست . برای همین از دانلود فایل های اضافی جلوگیری می کنه و حجم دانلود می اد پایین . پس اون لینک ها فایل اصلی برنامه هست نه کتابخونه هاش

فرهاد فرامرزی

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #6 : 07 خرداد 1387، 02:48 ق‌ظ »
سلام من در هاردی اول گوگل دسکتاپ رو نصب کردم بعد wine rc1رو در ویندوز دانلود ودر اوبونتو نصب کردم بدون هیچ مشکلی وهیچ دپنسی هم نخواست
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #7 : 07 خرداد 1387، 05:54 ق‌ظ »
گوگل دسکتاپ این کار رو قبلا برات کرده بوده!:)
ضمنا وقتی از طریق apt-get میشه دیگه چرا دستی دانلود می کنیم! 
$ apt-cache showpkg wineچک کن ببین اگه وابستگی هاشو نداری باید یکی یکی اونا رو هم دانلودو نصب کنی!
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 07 خرداد 1387، 09:44 ق‌ظ »
گوگل دسکتاپ یا مثلا pisca ( فکر کنم اینجوری نوشته می شد . همون محصول گوگل که عکس ها روی می شد دسته بندی کرد ) همه بر پایه ی wine ساخته شدن . شما با دانلود گوگل دسکتاپ همون جوری که علیرضا جون گفت دپنسی ها رو دانلود کرده بودی / دقیقا همون مثلی که من زده بودم در مورد برنامه ی a و برنامه ی B .
می بینی که وقتی کتابخونه ی اولی رو دانلود کردی برنامه دومی نیازی به دانلود دپنسی هاش نداشت

فرهاد فرامرزی

آفلاین Leopard

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #9 : 07 خرداد 1387، 12:05 ب‌ظ »
این برنامه Wine چیه دقیقا؟!

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 07 خرداد 1387، 12:52 ب‌ظ »
ممنون از همه ي دوستان. ضمنا wine برنامه ي شبيه سازي است براي اجراي فايل هاي exe البته به طور محدود.

آفلاین Leopard

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #11 : 07 خرداد 1387، 02:44 ب‌ظ »
ممنون از همه ي دوستان. ضمنا wine برنامه ي شبيه سازي است براي اجراي فايل هاي exe البته به طور محدود.

منظورتون از به طور محدود این هست برای برنامه های محدودی هست یا در برنامه محدودیت ایجاد میکنه؟

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
    • My Personal Blog
« پاسخ #12 : 07 خرداد 1387، 03:19 ب‌ظ »

منظورتون از به طور محدود این هست برای برنامه های محدودی هست یا در برنامه محدودیت ایجاد میکنه؟

اگر برنامه قابل اجرا توسط Wine باشه محدودیتی وجود نداره!‌ چون دقیقا اون برنامه رو در محیطی مثه ویندوز برای شما شبیه سازی میکنه! اما برنامه‌هایی هستن که توسط Wine اصلا اجرا و نصب نمیشن و حتی یکسری فایلهای Exe نصب میشن اما هنگام اجرا در اصطلاح سیستم و برنامه Crash میکند، برنامه‌هایی که با موفقیت توسط Wine نصب شدن رو من چندین جا دیده بودم که لیست کرده بودن! میتونید با یه سرچ در گوگل پیدا کنید.
ای که دستت میرسد، کاری بکن
پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار!!

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #13 : 07 خرداد 1387، 05:33 ب‌ظ »
و اضافه کنم که اگه برای نصب بسته های ویندوزی به DLL های مخصوص ویندوز نیاز دارید به سایت رسمی winehq.com مراجعه کنید و کتابخونه ها رو نصب کنید

آفلاین Rain_Wolf

• Full Member
  • *
« پاسخ #14 : 08 خرداد 1387، 05:28 ب‌ظ »
سلام دوستان.
لطفا اگه كسي كتابخونه هاي پيش نياز wine رو مي شناسه به من معرفي كنه تا اونا رو دانلود كنم.