انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: وصل نشدن به mysql  (دفعات بازدید: 10773 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
پاسخ : وصل نشدن به mysql
« پاسخ #15 : 08 آبان 1391، 10:27 ب‌ظ »
سلام. اخرین باری که نصب کردم دقیقا از رو همین لینک بود. یه بار دیگه از اول باید نگاه کنم ببینم چی شده
مرحله مرحله سوال بپرسم.

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #16 : 12 آبان 1391، 12:38 ب‌ظ »
سلام به دوستان. خب من دوباره اونا رو حذف کردم و نصب که ببینم دقیقا چی شده.از یه سایت طریقه ی نصب رو نگاه کردم که خبی چیزه خاصی هم نداشت چون به گفته ی خودتون کانفیگ رو هم که نمی خواد.
yum install mysql mysql-server httpd php phpmyadmin
بعده این کار گفت که سرویسها رو استارت کنم که کردم. لوکال هاست و اون صفحه ی ازمایشی اون هم اجرا میشه. پی اچ پی مای ادمین هم که نصب و اجرا میشه.ولی هیچ فایلی داخله لوکال اجرا نمیشه. صاحبه اون فایلها هم یوزر خودم هست و از لحاظ اجازه ی دسترسی مشکلی نیست. چه  کاری باید کرد به نظرتون.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1598
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #17 : 12 آبان 1391، 01:23 ب‌ظ »
اول بگم که استفاده از «ه» به جای «کسره» اشتباه خیلی بدیه (اینجا ه به عنوان «است» بکار رفته). مثلا گفتن کتابه علی اشتباهه و در مورد شخص من باعث می شه اهمیت کمتری به سوال بدم وقتی طرف اهمیت کمی داده به نوشته اش.

بعدش هم برای ترابل شوت باید قدم به قدم بری جلو. یعنی بدونی مشکل چیه. الان مشکل چیه؟ تنها چیزی که اشاره کردی اینه که «هیچ فایلی داخله لوکال اجرا نمیشه. صاحبه اون فایلها هم یوزر خودم هست و از لحاظ اجازه ی دسترسی مشکلی نیست» در اصل منظورت این بوده که «هیچ فایلی داخل لوکال اجرا نمیشه. صاحب اون فایلها هم یوزر خودم هست و از لحاظ اجازه ی دسترسی مشکلی نیست».

داخل لوکال یعنی چی؟ از کجا می دونی اجازه دسترسی مشکلی نداره؟ برای ترابل شوت کردن باید قدم به قدم بری جلو.. فکر نکنی دارم بد اخلاق می نویسم. دارم سعی می کنم ماهیگیری یاد بدم. اول یک فایل ساده اچ تی ام ال درست کن ببین اصلا می تونی اونو ببینی یا نه. اگر دیدی یعنی دایرکتوری درسته (باید چیزی مثل /var/www/html/ باشه) و سرور هم فایل ها رو می بینه. قدم بعدی اینکه که پی اچ یی رو تست کنی. یک فایل کوچیک با پسوند پی اچ پی بذار و ببین دیده می شه یا نه. اگر شد یعنی پسوند رو می بینی. بعد توش کد پی اچ پی بنویس (ساده ترین کد ممکن) و ببین درست کار می کنه یا نه. اگر کرد یعنی پی اچ پی هم نشون داده می شه و همینطور برو جلو ببین مشکل چیه. اینجا هم بگو. دقیق و صحیح و درست با ارورها. وقتی میگی «اجرا نمی شه» رسما یعنی «سعی نکنین کمک کنین» (:

با حوصله باش و دقیق و بریم جلو حلش کنیم.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین جادی

• *
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #18 : 12 آبان 1391، 01:24 ب‌ظ »
در ادامه راهنمایی های جدی ام بگم که به هیچ وجه دستوراتی که متوجه معنی شون نیستی رو کپی پیست نکن از اینطرف اونطرف. قشنگ پایه ای یاد بگیر و برو جلو .. قدم به قدم بودن بسیار مهمه. اول ببین آپاچی رو نصب کردی یا نه. بعد ببین اسکوئل سالمه یا نه بعد ببین پی اچ پی درست نصب شده یا نه و ... موفق باشی (:

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 12 آبان 1391، 01:34 ب‌ظ »
ممنون که درست راهنمایی می کنید. خب من الان می تونم یه فایله ساده ی اچ تی ام ال از طریق یوزر خودم ایجاد کنم.از طریق وب سرور که دارم اجرا می کنم خب همون ۴۰۴ رو می ده. موقعی که اجازه میده من تو اون فایل بنویسم یعنی به من اجازه داده .حالا یه دونه پی اچ پی ساده نوشتم و باز هم از طریق وب سرور ۴۰۴ هست نمایشش. خب حالا اومدم تو ترمینال اونو اجرا کردم که مشکلی نداشت و اجرا شد. یه مشکلی هست من دقق نمی فهمم اینکه می گید ببین که درست نصب شده یا نه چیه. من اینو چه طور می تونم بفهمم. موقعی که اتمام نصب می ده و ااپاچی اجرا میشه به نظر میاد که درست نصب شده!!!! ممنون باباته راهنمایی

آفلاین جادی

• *
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #20 : 12 آبان 1391، 01:43 ب‌ظ »
(: خب الان چی گفتی؟ «یک فایل می سازم ولی وقتی توی براوزر می زنم ارور ۴۰۴ می ده» این یعنی چی؟ ۴۰۴ یعنی فایل پیدا نشده پس فایل رو جای درست نساختی. قدم های بعدی رو برداشتن بی فایده است (وقتی فایل پیدا نشده و نشون داده نمی شه چه فایده داره پی اچ پی بنویسیم توش؟!).

ببین بازم متن بالا رو با دقت بخون.. جواب دو سه تا قبلم. ببین برای چی داریم یکسری کار رو می کنیم. بدون این محاله بتونی مشکلی رو در دنیا حل کنی (کامپیوتری هم نبود نبود!). ارور ۴۰۴ یعنی «فایلی که می گی نیست» پس باید این مشکل رو اول حل کنی. فایل رو کجا ساختی؟ توی /var/www/html ؟‌ یا جای دیگه؟ من بودم اول یک فایل

1.html
اونجا می ساختم و مطمئن می شدم دسترسی فایل مال یوزر خودمه. توش فقط می نوشتم test و می دیدم این آدرس توی براوزر کار می کنه یا نه:

http://localhost/1.html
اگر ارور می داد ارور رو حل می کردم نه اینکه برم مرحله بعدی (: اگر مثلا ۴۰۴ بگیری یعنی اونجا مسیر صحیح نیست. مسیر صحیح رو می شه از توی کانفیگ های آپاچی دید (DocumentRoot یا چنین چیزی). اول بتون یک فایل ساده رو نشون بدی و بعد قدم به قدم برو سراغ کارهای دیگه. سوال ها رو هم هنوز کاملا غیر دقیق می پرسی. مثلا باید بگی کجا فایل ساختی و چه مسیری رو چک کردی که ۴۰۴ داد. لاگ های آپاچی رو هم می تونی ببینی همیشه. احتمالا اینجاست؟

/var/log/httpd/
و توی فدورا هم موقع ترابل شوت خوبه اول اس ای لینوکس رو خاموش کنی:

sudo  setenforce 0
برو ببینیم چه می کنی

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 12 آبان 1391، 01:51 ب‌ظ »
در کمال ناباوری موقعی که فایلامو خارج از مسیر var/www/html و مستقیم داخل www گذاشتم اجرا شدن. دلیل این اتفاق چیه. و این چیزی که گفتین اجرا کنم چه چیزی بود؟؟؟؟ممنون. به نظر میاد مشکل حل شده و لی خب بدیش اینه خیلبی دلیلشو رو نمی دونم . جالبه لیست که کردم دایرکتوری ها رو صاحب فایله html هم خودم بودمولی بازم نشون نداد تا اینکه اومردمش بیرون از اون. ممنون بابته اینکه پیگیری می کنید. متنایی که می نویسید خیلی طولانیه و این یعنی اینکه برا تازه کارا خیلی وقت می ذارید ممنون.

آفلاین جادی

• *
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #22 : 12 آبان 1391، 01:54 ب‌ظ »
خب خوبه حل شده. یک جا برای خودت تیک بزن که اگر دوست داری بعدا دقیقا کشف کنی مشکل چی بود (با خوندن فایل تنظیمات آپاچی دقیقا می شه فهمید دلیل اینکه فایل ها باید کجا باشن، چیه. و همه تنظیمات توی etc/ هستن).

اما نکته مهم دیگه در زندگی اینه که وقتی کاری با اولویت بالاتر هست، گول کارهای لذت بخش فرعی رو نخوری (: فعلا پروژه اصلی رو تموم کن بعدا کشف می کنی که چرا فایل ها باید اونجا می بودن.

اون دستور آخری هم یک چیزی به اسم selinux رو خاموش می کنه. selinux یک سیستم است که درست شده برای خیلی خیلی بالاتر بردن امنیت سیستم. برای یک کاربر معمولی چیز دردناکی است و سخت و پر دردسر چون مثلا ممکنه باعث کرش کردن ساده ترین برنامه ها هم بشه اما فدورا نگهش داشته چون می خواد تست بشه و اشکالاتش در بیاد و کاربران فدورا هم با چیزی که در بسیاری جاهای مهم دنیا حتما باید نصب شده باشه آشنا می شن.

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 12 آبان 1391، 01:58 ب‌ظ »
و شرمنده یه چیزه دیگخه این که چرا الان دوباره همون مشکل ایجاد میشه. الان دوباره من اینا رو تکرار کردم که یه فایل ساختم بیرون از اون و لی باز همون مشکله پیدا نشدن هست. یه باره دیگه همون کارا رو باید بکنم ببینم چه اتفاقی میوفته

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 12 آبان 1391، 02:02 ب‌ظ »
یه چیزه عجیب غریب. من فایلی رو بود که اجرا شد از یه چاپ به حلقه تبدیل کردم ولی هیچ تغییری پیدانمی کرد اجرا داخل مرورگر و همون چاپ ساده رو انجام می داد. خب فایل رو کات کردم به html حالا که اجرا می کنم و فایلی وجود نداره اون رو اجرا می کنه. عجیب غریب شده.یعنی دوباره می زنم localhost/a.php در حالی که هیچ فایلی اونجا وجود نداره.

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #25 : 12 آبان 1391، 02:08 ب‌ظ »
ببخشید. متوجه شدم چی به چیه. ممنون اقای جادی.

آفلاین جادی

• *
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #26 : 12 آبان 1391، 02:24 ب‌ظ »
یک توصیه مهم هم اینه: اشکال از توئه نه از برنامه (:

وقتی با چیزهایی مثل آپاچی کار می کنی، اتفاق «عجیبی» نمی افته و باید مطمئن باشی که نه روحی داره کارها رو خراب می کنه نه آپاچی یک باگ خیلی عجیب داره (: باید کشف کنی مشکل کاری که کردی کجاست (: اتفاقات «عجیب» معمولا اشتباهات «ساده» استفاده کننده هستن (:

آفلاین 111qqq

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #27 : 12 آبان 1391، 02:28 ب‌ظ »
حرفاتون به شدت جالب هست.دستتون درد نکنه.