انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: یک موزیک پلیر خیلی سبک  (دفعات بازدید: 4954 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • 哈米德
یک موزیک پلیر خیلی سبک
« : 07 آبان 1391، 05:46 ب‌ظ »
سلام
من سی پی یو ضعیفی روی یک نت بوک دارم
AMD E-350 Processor × 2  1.6 Ghzزمانی که میخوام موسیقی با هر پلیری پخش کنم خیلی از منابع سیستم من اشغال میشه به load average قبل و بعد از اجرا دقت نمایید

load average: 0.07, 0.08, 0.19
load average: 2.17, 2.10, 1.98

دما هم حدود ۱۲ درجه میره بالا
البته این قضیه مال ریتم باکس هست تو بانشی یا کلمن تاین که هنگ دارما خلاصه کار افتضاح
آماروک هم که دیگه صحبتشا نکنید
یه پلیر میخوام که هم روی last.fm اسکرابل را بدون اشکال و نیاز به تغییر آی پی انجام بده
حدود ۲۰۰ گیگ آهنگم بتونه import کنه که هربار نخوام این کارا انجام بدم
و سبک هم بااااااااااااااااااااااااااااااااشه
نرم‌افزار آزاد به خودی خود در بقیه حوزه‌های زندگی به شما آزادی نمی‌بخشد. برای به دست آوردن آن آزادی‌ها باید بجنگید.

"ریچارد استالمن"

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : یک موزیک پلیر خیلی سبک
« پاسخ #1 : 07 آبان 1391، 06:07 ب‌ظ »
juk رو امتحان کنید. هم سبکه و هم playlist ایمپورت می‌کنه. البته امکان سکروبل last.fm رو فکر نمی‌کنم داشته باشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #2 : 07 آبان 1391، 06:39 ب‌ظ »
سلام
AMD E-350 Processor × 2  1.6 Ghzزمانی که میخوام موسیقی با هر پلیری پخش کنم خیلی از منابع سیستم من اشغال میشه به load average قبل و بعد از اجرا دقت نمایید

البته این قضیه مال ریتم باکس هست تو بانشی یا کلمن تاین که هنگ دارما خلاصه کار افتضاح
یه پلیر میخوام که هم روی last.fm اسکرابل را بدون اشکال و نیاز به تغییر آی پی انجام بده
اول اینکه سی‌پی‌یو شما خیلی هم ضعیف نیست، ولی باید سعی کنید میزکار سبک انتخاب کنید. طرف کی‌دی‌ای و گنوم اصلا نرید. از xfce یا lxde استفاده کنید که اینها در حالت آماده به کار، با تمام افزونه‌هاشون تنها حدود ۱ درصد از سی‌پی‌یو رو اشغال می‌کنن. دوم اینکه کلمنتاین و بنشی خیلی سبک هستند، ممکنه بگید چه مشکلی باهاشون دارید. موقع اجرای کلمنتاین رو سیستم من ۵ تا ۷ درصد از سی‌پی‌یو اشغال میشه که در مقیاس سیستم شما باید بشه ۷ تا ۱۰ درصد.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #3 : 07 آبان 1391، 07:16 ب‌ظ »
Audacious
sudo apt-get install audacious
Banshee
sudo apt-get install banshee

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #4 : 07 آبان 1391، 07:19 ب‌ظ »
deadbeef هم خیلی سبکه من که راضیم..هم کیفیت پخشش عالیه و هم سبک..برای من توی سیستم مونیتور ۸ مگ از رم رو میگیره سی پی یو رو نوشته ۴ ! حالا نمیدونم منظور چیه از ۴ !

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #5 : 07 آبان 1391، 07:22 ب‌ظ »
juk رو امتحان کنید. هم سبکه و هم playlist ایمپورت می‌کنه. البته امکان سکروبل last.fm رو فکر نمی‌کنم داشته باشه.

نه حتما میخوام اسکروبل داشته باشه نصبش کردم اونا
نرم‌افزار آزاد به خودی خود در بقیه حوزه‌های زندگی به شما آزادی نمی‌بخشد. برای به دست آوردن آن آزادی‌ها باید بجنگید.

"ریچارد استالمن"

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #6 : 07 آبان 1391، 07:24 ب‌ظ »
سلام

اول اینکه سی‌پی‌یو شما خیلی هم ضعیف نیست، ولی باید سعی کنید میزکار سبک انتخاب کنید. طرف کی‌دی‌ای و گنوم اصلا نرید. از xfce یا lxde استفاده کنید که اینها در حالت آماده به کار، با تمام افزونه‌هاشون تنها حدود ۱ درصد از سی‌پی‌یو رو اشغال می‌کنن. دوم اینکه کلمنتاین و بنشی خیلی سبک هستند، ممکنه بگید چه مشکلی باهاشون دارید. موقع اجرای کلمنتاین رو سیستم من ۵ تا ۷ درصد از سی‌پی‌یو اشغال میشه که در مقیاس سیستم شما باید بشه ۷ تا ۱۰ درصد.

میز کار گنوم کلاسیک که حدود ۱٪ میگیره ام کلمنتاین حدود ۸۵٪ اشغال میکنه وضه برای بنشی هم همین طوره

"ریچارد استالمن"

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #7 : 07 آبان 1391، 07:26 ب‌ظ »
Audacious
Banshee

بنشی را که عرض کردم مشکل داره از audacious که میخوای اسکروبل کنی حتما باید تغییر آی پی بدی در صورتی که کلمنتاین احتیاج به تغییر آی پی نداره میخوام اسکرویلش مثل اون باشه

"ریچارد استالمن"

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #8 : 07 آبان 1391، 07:41 ب‌ظ »
Audacious
Banshee

بنشی را که عرض کردم مشکل داره از audacious که میخوای اسکروبل کنی حتما باید تغییر آی پی بدی در صورتی که کلمنتاین احتیاج به تغییر آی پی نداره میخوام اسکرویلش مثل اون باشه
بله گنوم کلاسیک سبکه. ممکنه مشخصات سیستم‌عامل و کلمنتاین رو دستگاهتون رو بگی. کلمنتاین رو بررسی کن که آیا به‌روز هست یا نه. حتما یه مشکلی هست که کلمنتاینتون انقدر منابع رو می‌خوره. آیا در پخش تصویری هم مشکل اشغال بی‌حد سیستم رو دارید؟

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #9 : 07 آبان 1391، 07:55 ب‌ظ »
Audacious
Banshee

بله گنوم کلاسیک سبکه. ممکنه مشخصات سیستم‌عامل و کلمنتاین رو دستگاهتون رو بگی. کلمنتاین رو بررسی کن که آیا به‌روز هست یا نه. حتما یه مشکلی هست که کلمنتاینتون انقدر منابع رو می‌خوره. آیا در پخش تصویری هم مشکل اشغال بی‌حد سیستم رو دارید؟

ubuntu 12.10 32bit
clementine ver 1.0.1

هم تقریبا همین صورته بهترین حالت با smplayer حدود ۷۰٪ سی پی یو
باaudacious خیلی خوبم فقط تو اسکروبل کردن مشکل دارم \راکسی برنامه را تو تنظیم کردم اما تو کادرش یه scrobbler url میخواد که با پیشرفضش کار نمیده هرچی دیگه هم میزنم باز غیر فعاله
من اینا پیدا کردم
http://post.audioscrobbler.com
« آخرین ویرایش: 07 آبان 1391، 07:58 ب‌ظ توسط آزاد کار کوچک »

"ریچارد استالمن"

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #10 : 07 آبان 1391، 08:01 ب‌ظ »
Audacious
Banshee

ubuntu 12.10 32bit
clementine ver 1.0.1

هم تقریبا همین صورته بهترین حالت با smplayer حدود ۷۰٪ سی پی یو
باaudacious خیلی خوبم فقط تو اسکروبل کردن مشکل دارم \راکسی برنامه را تو تنظیم کردم اما تو کادرش یه scrobbler url میخواد که با پیشرفضش کار نمیده هرچی دیگه هم میزنم باز غیر فعاله
زمانی که آهنگ گوش میدی سی پی یو رو میخوره یا اینکه وقتی آهنگ داری گوش میدی یهو موزیک پلیر رو میبندی؟! مثلا Banshee اینطوری حداقل برای من باید حتما دکمه پاز رو بزنم بعد خارج شم وقتی همینطوری ببندم یهو سی پی یو میره رو ۷۰  ۸۰!

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #11 : 07 آبان 1391، 11:45 ب‌ظ »

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #12 : 13 آبان 1391، 02:38 ق‌ظ »
برای موزیک audacious و برای last.fm هم میتونید از برنامه lastfm استفاده کنید (معمولا توی مخازن هست) :)
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #13 : 01 اردیبهشت 1393، 02:59 ب‌ظ »
Decibel Audio Player 1.06
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین B

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 354
« پاسخ #14 : 01 اردیبهشت 1393، 03:12 ب‌ظ »
nvlc هم هست؛ تحت خط فرمان و احتمالا تمام قابلیت‌های vlc رو داره