انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ۱نسخه سبک برای کار سنگین بگید  (دفعات بازدید: 2343 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین wolf

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
۱نسخه سبک برای کار سنگین بگید
« : 07 آبان 1391، 06:38 ب‌ظ »
سلام
کدوم نسخه برای کارای گرافیکی با سیستم  ضعیف مثل گرافیک ۲۵۶ و رم ۵۱۲ مناسب تره وچرا مناسبه؟ حتما محیط گرافیکی و فارسی داشته باشه و نصب بشه رو هارد
اوبونتو و لوبونتو ومینت خوب نبو سبکتر و سریعتر میخوام.غیر خانواده دبیان هم باشه اشکال نداره
ممنون از پاسخ شما
« آخرین ویرایش: 04 دی 1391، 11:33 ق‌ظ توسط wolf »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4866
  • masoft قدیم
پاسخ : ؟کدام نسخه برای گرافیست ها
« پاسخ #1 : 07 آبان 1391، 07:02 ب‌ظ »
فرقی نمی‌کنه. من پیشنهاد عمومیم همیشه اوبونتو هست.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #2 : 07 آبان 1391، 07:02 ب‌ظ »
سلام...خوش اومدی

به نظر من ubuntu studio بهرینه...هم میز کارش XFCE هست ک خیلی سبک و روونه و البته زیبا هم هست به نظرم اگرکمی بهش برسید ، اکثربرنامه های گرافیکی مورد نیاز روش نصبه...مثل گیمپ، بلندر ،مای پینت و اینکسکپ * و نرم افزارهای ویرایش عکسهای خام دوربین (به اضافه ی نرم افزارهای ویرایش صوت و تصویر ک خوب به کار گرافیست نمیاد به صورت نرمال اما هستن دیگه)

اما در کل همون اوبونتوی خودمونه...من اما راحت ترم ک اوبونتو نصب کنم بعد خودم نرم افزارهام رو نصب کنم! میشه همون استودیو!!  ولی خوب استودیو انصافا خیلی سبک تره و سریعتر بوت میشه و این چیزا...و میز کار پیش فرضشم ک XFCE هست نیاز نیست خودتون نصب کنید (کاری که من کردم و خودم نصب کردم)

من فقط سر یه حساسیت کوچولو پاکش کردم و اوبونتو نصب کردم! اونم اینکه صفحه ی لاگینش زیاد جالب نیست به نظرم (ک سلیقه ایه ) و یه سری از  ایکون های توی تسک بار عوض نمیشد نمیدونم چرا!!

وگر نه عاشق میز کار XFCE هستم و عموم کارام هم با نرم افزارهای گرافیکیه...حالا شما اگر خیلی ظاهر سیستم عامل براتونن مهمه که اوبونتو نصب کنید و کم کم سفارشیش کنید...اگر نه استودیو رو نصب کنید اما انتظار نداشته باشید همون اول کار چشمتون رو بگیره ..چون احساس میکنم توسعه دهنده هاش خیلی بد سلیقه ان...بکگراندو صفحهی لاگین اصلا دلچسبه من نبود... اما خوب میشه تغییر داد اونهارو مشکل خیلی حاد نیست
« آخرین ویرایش: 07 آبان 1391، 07:11 ب‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #3 : 07 آبان 1391، 07:16 ب‌ظ »
@wolf:
در مورد پیشنهاد اوبونتو استودیو موافق هستم. البته پیشنهاد بهترم اینه که سراغ توزیعی برید مینیمال که بعد بتونید براساس نیاز طراحیش کنید. به نظر من آرچ با میز کار xfce رو نصب کنید و اگر ۶۴ بیت هستید حتما ۶۴ بیت نصب کنید و بعد نرم‌افزارهای مورد نیازتون رو اضافه کنید.

@ hamed.asl:
در مورد مشکلی که با xfce داشتید باید بگم روش فرار از مشکلات باعث یادنگرفتن می‌شه. مثلا اگه می‌پرسیدید و جستجو می‌کردید می‌تونستید بفهمید که صفحه لاگین و یا آیکون‌ها رو چطوری عوض کنید.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #4 : 07 آبان 1391، 07:25 ب‌ظ »
@wolf:
در مورد پیشنهاد اوبونتو استودیو موافق هستم. البته پیشنهاد بهترم اینه که سراغ توزیعی برید مینیمال که بعد بتونید براساس نیاز طراحیش کنید. به نظر من آرچ با میز کار xfce رو نصب کنید و اگر ۶۴ بیت هستید حتما ۶۴ بیت نصب کنید و بعد نرم‌افزارهای مورد نیازتون رو اضافه کنید.

@ hamed.asl:
در مورد مشکلی که با xfce داشتید باید بگم روش فرار از مشکلات باعث یادنگرفتن می‌شه. مثلا اگه می‌پرسیدید و جستجو می‌کردید می‌تونستید بفهمید که صفحه لاگین و یا آیکون‌ها رو چطوری عوض کنید.

حق با شماست...اما چند روز بود انقدر با سیستمم کلنجار رفته بودم برای رفع مشکلاتش دیگه واقعا حوصله نداشتم  ::)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #5 : 07 آبان 1391، 09:56 ب‌ظ »
من نیز اوبونتو استودیو رو پیشنهاد میدم.

البته توزیع این چنینی هم زیاده. سعی کنید اونایی رو انتخاب کنید که دسکتاپهای سبک تری دارند. چون مطمئنا منابع زیادی اشغال خواهند کرد.

قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود