انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب کارت گرافیک nvidia در اوبونتو ۱۲.۱۰  (دفعات بازدید: 9078 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Aryan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
سلام
من ورژن آخر کارت گرافیکم رو از مخازن نصب کردم ولی بعد از ریست به این خطا برخوردم
Could not apply the stored configuration for monitors
none of the selected modes were compatible with the possible modes:
Trying modes for CRTC 86
CRTC 86: trying mode 1280x720@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 0)
CRTC 86: trying mode 800x600@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 0)
CRTC 86: trying mode 640x480@60Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 0)
CRTC 86: trying mode 640x400@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 0)
CRTC 86: trying mode 320x400@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 0)
CRTC 86: trying mode 1280x720@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 1)
CRTC 86: trying mode 800x600@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 1)
CRTC 86: trying mode 640x480@60Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 1)
CRTC 86: trying mode 640x400@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 1)
CRTC 86: trying mode 320x400@0Hz with output at 1280x800@50Hz (pass 1)
وقتی هم میخوام بسته تنظیمات nvidia رو اجرا کنم به این خطا برمیخورم
You do not appear to be using the NVIDIA X driver.  Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server.
یکم گشتم این ور و اون ور چیزی پیدا نکردم برگشتم به حالت قبلی کلا رزولوشن رو نمیشناخت خیلی بد بود دوباره همینو نصب کردم.وقتی هم دستور
sudo nano ete/x11/xorg.conf در ترمینال اجرا میکنم کلا فایل خالی هست ولی وقتی با فایل منیجر میرم فایل رو نگاه میکنم تنظیمات داره
لپ تاپ dell 1510 با کارت گرافیک NVIDIA GeForce 8400M GS

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
یه سوال مانیوترت از این ۱۶:۹ است یا ۳:۴ ها ! احتمالا درایورگرافیکت با ۱۶:۹ ها مشکل داره !
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Aryan

• Newbie
  • *
LCD لپ تاپ ۱۶:۹ هست.من میخوام بدونم میشه با ترمینال فایل xorg.conf رو تغییر داد تا درست بشه یا نه

آفلاین Aryan

• Newbie
  • *
کسی میدونه ورژن درایور جی فورس برای کارت گرافیک سری ۸۴۰۰ چیه و چجوری باید با کرنل مج بشه؟

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
http://azadrah.net/2012/04/install-and-use-bumblebee-nvidia-optimus-linux-equivalent/
یه سری به این لینک یزن شاید بدردت خورد به درد من که خورده
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
سلام دوست عزیز بهتره که با کابر روت وارد نشی و بهتره که با دستور sudo کارهاتو انجام بدی تو انجام قبلا گفته شده اطلاعات بیشتری در مورد لپتابت یا سیستمت بگو

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
http://azadrah.net/2012/04/install-and-use-bumblebee-nvidia-optimus-linux-equivalent/
خب این لینک که اصلا به درد دوستمون نمی‌خوره چون لپ‌تاپش یک کارت گرافیک داره!
اما برای حل مشکلت به نظر من راحت‌ترین راه حذف درایور فعلی و بعد ترمینال رو باز کن:
sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current
ضمن این‌که اگه بدون نصب کارت گرافیک مشکل مشهودی نداری، نیازی به نصب درایور نیست!  ;)

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
سلام من هم همین مشکل رو داشتم بعد از نصب درایور 310 انودیا تمام محیط هام و شل ها دو بعدی شد و همین ارور رو می داد که دوستون ابتدای تایپیک فرمودن البته دستورات شما رو هم قبلا وارد کرده بودم ولی درایور انودیا اصلا استفاده نمیشد( یه 59 میگ حجم اصلیشه که دانلود می کنه ) بعد از نصب هم همون مشکل بد نشون دادن فیلم های اچ دی وجود داره و رفع نشده و این دستور مال درایور نیست البته همه می گن هست ولی واقعیت اینه که نیست !!! چون همون مشکلات وجود داره!!! ولی مشکلش مثل نصب مستقیم درایور انودیا حاد نیست و گنوم یا یونیتی رو دو بعدی نمی کنه ولی گرافیک رو هم راه نمیندازه!!!!
اگه کسی تونست راه بندازه به ما هم یاد بده به خدا ثواب داره :'( :'( :'(
من دل ۵۱۱۰ دارم با اوبونتو دوازده و چهار شصت چهار بیت
کلا چون هم ویندوز داره هم لینوکس مشکل تداخل هم دارم که کسی تا حال تو انجمن جواب درست و حسابی نداده!!
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
سلام من هم همین مشکل رو داشتم بعد از نصب درایور 310 انودیا تمام محیط هام و شل ها دو بعدی شد و همین ارور رو می داد که دوستون ابتدای تایپیک فرمودن البته دستورات شما رو هم قبلا وارد کرده بودم ولی درایور انودیا اصلا استفاده نمیشد( یه 59 میگ حجم اصلیشه که دانلود می کنه ) بعد از نصب هم همون مشکل بد نشون دادن فیلم های اچ دی وجود داره و رفع نشده و این دستور مال درایور نیست البته همه می گن هست ولی واقعیت اینه که نیست !!! چون همون مشکلات وجود داره!!! ولی مشکلش مثل نصب مستقیم درایور انودیا حاد نیست و گنوم یا یونیتی رو دو بعدی نمی کنه ولی گرافیک رو هم راه نمیندازه!!!!
اگه کسی تونست راه بندازه به ما هم یاد بده به خدا ثواب داره :'( :'( :'(
من دل ۵۱۱۰ دارم با اوبونتو دوازده و چهار شصت چهار بیت
کلا چون هم ویندوز داره هم لینوکس مشکل تداخل هم دارم که کسی تا حال تو انجمن جواب درست و حسابی نداده!!

ببین اینا بدردت میخوره یا نه.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2077608

http://www.dedoimedo.com/computers/ubuntu-quetzal-high-end.html

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734

sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current
ضمن این‌که اگه بدون نصب کارت گرافیک مشکل مشهودی نداری، نیازی به نصب درایور نیست!  ;)

اینا جواب باید می داد.
http://tech.sixcolumns.com/2012/11/nvidia-310-19-drivers-released-how-to-install-it-in-ubuntu-12-1012-04/

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
با عرض سلام و احترام

در مورد دوستانی که سیستم شان از دو پردازنده گرافیکی استفاده می کنند به طور مثال نت بوک ها به دلیل اینکه بار پردازشی اصلی و همچنین مسیر انتقال تصاویر از طریق پردازنده گرافیکی مجتع در پردازنده اصلی تامین می گردد لازم است که درایور پردازنده گرافیکی مجتع در صورت مبتنی بودن بر پلتفرم اینتل نصب گردد و در صورتی که نوت بوک شما از apu های amd  بهره می برد نصب درایور ati به تنهایی برای کافیک هر دو پردازنده اکتفا می کند.

با استفاده از پکیج زیر که از طریق software center  میسر است درایور تراشه کرافیکی ساخت اینتل را نصب نمایید.

VAAPI driver for Intel G45 & HD Graphics family
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین DooMAriA

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
    • Unknow
اینا ولش کنین من وقتی کارت نصب می کنم اصلا این icon کنار صفحه میره همه چیز میره . ](*,) :-?
مجبور می شم بر گردونم حالت اول.  ](*,) :-?
إٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ٰٰٰٰٰٰٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ًًًًًًًًًٍٍٍُُُٰ‌‌‌‌‌‌‌‌ٔٔٔٔٔٔٔٔ‌‌‌ٌٌٌٌٌٌٌٌٰٰٰٰٰٰٰٰٰٰإٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ٰٰٰٰٰٰٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ًًًًًًًًًٍٍٍُُُٰ‌‌‌‌‌‌‌‌ٔٔٔٔٔٔٔٔ‌‌‌ٌٌٌٌٌٌٌٌٰٰٰٰٰٰٰٰٰٰإٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ‌ٰ

آفلاین shatal

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
  • یه بارم شده....از ویندوز بیا بیرون!به دنیای آزاد
سلام ابونتومن های عزیز
منم مشکل مشابهی دارم.
وقتی با دستور sudo apt-get install vnidia-current درایور گرافیک رو نصب کردم.بعد از ری استارت سیستم گرافیکم خیلی بد شده بود.محیط میزکارم خالی از لانچر بود.هود(منظورم نوار بالای میزکاره) نبود.و چون من خیلی تازه کارم الان فلج شدم و نمیدونم باید چیکار کنم.(با عرض شرمندگی دارم از محیط ویندوز این پشت را می ذارم.)
ابونتو 12.10
گرافیک:
nvidia 9600GT
تقاضا دارم یه راهنمایی جامع داشته باشید.
ممنون

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
سلام ابونتومن های عزیز
منم مشکل مشابهی دارم.
وقتی با دستور sudo apt-get install vnidia-current درایور گرافیک رو نصب کردم.بعد از ری استارت سیستم گرافیکم خیلی بد شده بود.محیط میزکارم خالی از لانچر بود.هود(منظورم نوار بالای میزکاره) نبود.و چون من خیلی تازه کارم الان فلج شدم و نمیدونم باید چیکار کنم.(با عرض شرمندگی دارم از محیط ویندوز این پشت را می ذارم.)
ابونتو 12.10
گرافیک:
nvidia 9600GT
تقاضا دارم یه راهنمایی جامع داشته باشید.
ممنون
http://blog.ma3x.ir/node/7