انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: chakra برای آشنایی با arch مناسبه؟  (دفعات بازدید: 6576 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
chakra برای آشنایی با arch مناسبه؟
« : 13 آبان 1391، 07:32 ق‌ظ »
دوستان مدتیه در مورد آرچ چیزهای زیادی شنیدم,همین طور جنتو که فکر کنم بی نظیره و ایستگاه آخر!!!
وقتی میخواستم دبیان رو تست کنم از مینت دبیان کمک گرفتم که بسیار خوب بود و ترس از غولهای دنیای لینوکس رو برام کم کرد.حالا میخوام برم سراغ آرچ بزرگ!!!
آیا کار کردن با چاکرا برای من که زیاد حرفه ای نیستم مناسبه و براحتی میتونم کارهای روزمره رو باهاش انجام بدم؟
آیا برای آشنایی با آرچ توزیع مناسبتری سراغ دارید؟
لطفا راهنمایی کنید :)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : chakra برای آشنایی با arch مناسبه؟
« پاسخ #1 : 13 آبان 1391، 07:59 ق‌ظ »
چاکرا علاوه بر اینکه به خوبی با آرچ شما رو آشنا می‌کنه، کلا از گنو/لینوکس هم چیزهای زیادی یادتون می‌ده.
ضمنا توجه داشته باشید که توزیع‌های مختلف همگی بالاخره گنو/لینوکس‌اند. پس مفهومی به نام توزیع بهتر یا توزیع قدرتمندتر به اون صورت معنی نداره. شهرت آرچ بیشتر به خاطر اصل «خودت انجامش بده» است که به دست اومده. مگر نه همان دبیان توزیع فوق‌العاده‌ایه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
« پاسخ #2 : 13 آبان 1391، 08:21 ق‌ظ »
بله که سراغ دارم...مانجارو با میزکار xfce ...سبک -سریع-زیبا و آرچ بیس
الان خودم این توزیع رو دارم و کاملا راضیم
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 13 آبان 1391، 08:34 ق‌ظ »
بله که سراغ دارم...مانجارو با میزکار xfce ...سبک -سریع-زیبا و آرچ بیس
الان خودم این توزیع رو دارم و کاملا راضیم
این مانجارو سایتش چیه؟چه خصوصیاتی داره؟
ظاهرا از زبانهای شرقی پشتیبانی نمیکنه ???
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1391، 08:44 ق‌ظ توسط amir2009 »

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
« پاسخ #4 : 13 آبان 1391، 09:30 ق‌ظ »
این سایتش هست...هر چی میخوای بپرس...توزیعش هم زبانها رو پشتیبانی میکنه
http://blog.manjaro.org/
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #5 : 13 آبان 1391، 09:50 ق‌ظ »
سلام...میتونی از این تاپیک هم استفاده کنی...من با کمک جناب امید توانا دیروز ارچ رو نصب کردم و فعلا هم خوب  داره کار میکنه..فقط اندر خمه نصب گرافیکمم...

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,48582.0.html

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #6 : 13 آبان 1391، 10:17 ق‌ظ »
دوستان مدتیه در مورد آرچ چیزهای زیادی شنیدم,همین طور جنتو که فکر کنم بی نظیره و ایستگاه آخر!!!
وقتی میخواستم دبیان رو تست کنم از مینت دبیان کمک گرفتم که بسیار خوب بود و ترس از غولهای دنیای لینوکس رو برام کم کرد.حالا میخوام برم سراغ آرچ بزرگ!!!
آیا کار کردن با چاکرا برای من که زیاد حرفه ای نیستم مناسبه و براحتی میتونم کارهای روزمره رو باهاش انجام بدم؟

اگر میخواید صرفا با مفاهیم پکمن و .... آشنا بشید خوبه. اما بهترین توصیه آرچ بنگ هست. چون چیز خاصی رو آماده نداره! (البته یه اوپن باکس خوب و یک کانکی و بسته GStreamer که به پخش فایل صوتی مربوط میشه رو داره). و بعد نصب میتونید بلای عالم رو سرش بیارید.
اما چاکرا مثل اوبونتو هست. یعنی شما باید دنبال چیزی مثل مینت بگردید! خب نمونه خوبش یعنی مانجارو رو آقای Miladini مثال زدند و البته Cinnarch که میزکار Cinnamon روش نصبه. البته توجه کنید که سانسورچی محترم نام مدیرپنجره این میزکار رو (یعنی مافین - Muffin ) سانسور نموده!

{اسم یه شیرینی هست! حالا خدا میدونه چرا سانسور شده :)) }
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #7 : 13 آبان 1391، 01:29 ب‌ظ »

آرچ و بعد جنتو شما رو مجبور می‌کنه که یاد بگیرید داره چه اتفاقی میفته. بنابراین اگر فکر می‌کنید که آرچ یا جنتو رو نصب می‌کنید و بعد همه‌چی out of the box کار می‌کنه در اشتباهید. باید خودتون بیشتر چیزها رو درست کنید تا سیستم خوبی داشته باشید. ولی وقتی که تونستید این کار رو انجام بدید اونوقت اطلاعات شما از لینوکس انقدر زیاد می‌شه که توانایی انجام هرکاری و هر تغییری در سیستم رو دارید. تقریبا هر کاری که با یه توزیع می‌شه کرد با هر توزیع دیگه هم می‌شه کرد فرق فقط در اینه که توزیع‌هایی مثل آرچ و جنتو شما رو مجبور می‌کنه روشی رو پیش بگیرید که با یادگیری سیستم همراه باشه. من وقتی رفتم سراغ آرچ فقط تقریبا از مدیریت سیستم چیزی بلد نبودم ولی الان یه کمی یاد گرفتم و این همون چیزیه که آرچ مجبورت می‌کنه یاد بگیری. در بین نصب خیلی چیزها یاد می‌گیری ولی اونقدر هم سخت نیست که فکر می‌کنی. یه مقدار باید زبان انگلیسی بلد باشی که بتونی گوگل کنی و از روی ویکی آرچ جلو بری کافیه. روند نصب همونطور که جناب حامد گفتند قدم به قدم قابل انجامه. اگر سوالی بود هم میتونید بپرسید تا جواب بدیم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 15 آبان 1391، 07:13 ب‌ظ »
البته توجه کنید که سانسورچی محترم نام مدیرپنجره این میزکار رو (یعنی مافین - Muffin ) سانسور نموده!

فکر کنم می‌دونم چرا! تو دیکشنری MHM Advanced English > Persian Dictionary تو معنی کردنش یه اسپیس جا گذاشته که باعث شده بره تو لیست سانسورچی بی‌سواد
نقل‌قول
نوعى شيرينى ياکلوچه که گرماگرم باکره ميخورند ، بشقاب سفالى کوچک
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #9 : 15 آبان 1391، 09:08 ب‌ظ »
اما چاکرا مثل اوبونتو هست. یعنی شما باید دنبال چیزی مثل مینت بگردید! خب نمونه خوبش یعنی مانجارو رو آقای Miladini مثال زدند و البته Cinnarch که میزکار Cinnamon روش نصبه. البته توجه کنید که سانسورچی محترم نام مدیرپنجره این میزکار رو (یعنی مافین - Muffin ) سانسور نموده!

مطمئنی چاکرا مثل اوبونتو هست؟ تو لینوکس رویو که بررسیش رو خوندم ازش خوب تعریف شده بود.

درضمن برای امیرجان خوندن این بررسی رو توصیه میکنم:
http://linuxreview.ir/1390/12/chakra-2012-02-archimedes-review/

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #10 : 15 آبان 1391، 10:34 ب‌ظ »

مطمئنی چاکرا مثل اوبونتو هست؟ تو لینوکس رویو که بررسیش رو خوندم ازش خوب تعریف شده بود.

درضمن برای امیرجان خوندن این بررسی رو توصیه میکنم:
http://linuxreview.ir/1390/12/chakra-2012-02-archimedes-review/

مگه من گفتم بده؟‌ :d من فقط میگم مثل اوبونتو میمونه. یعنی توزیعی هست که همه کاربران رو در نظر میگیره و متعلق به قشر خاصی نیست. (برخلاف مینت که برای تازه کاران ساخته شده و ....).
البته توجه کنید که سانسورچی محترم نام مدیرپنجره این میزکار رو (یعنی مافین - Muffin ) سانسور نموده!

فکر کنم می‌دونم چرا! تو دیکشنری MHM Advanced English > Persian Dictionary تو معنی کردنش یه اسپیس جا گذاشته که باعث شده بره تو لیست سانسورچی بی‌سواد
نقل‌قول

جالبه! خدا بگم چی کار نکنه این سانسورچی رو :)))
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
نقل‌قول
جالبه! خدا بگم چی کار نکنه این سانسورچی رو :)))
سانسورچی ما چندشغله است! نمی‌تواند که همه‌ی وقتش را برای گلچین کردن صرف کند؛ از ساقه می‌زند:
نقل‌قول
اطلاعیه
با توجه به فیلترینگ جدید از سوی مخابرات جمهوری اسلامی ایران که فایلهای صوتی و تصویری از جمله mp3,flv,swf را ف.یلتر نموده است از کاربران عزیز خواهشمندیم تا رفع فیلترینگ داخلی, فایل های تصویری و صوتی خود را فشرده کرده و سپس آپلود نمایید که قابل دسترس شما عزیزان باشد. با تشکر مدیریت تیم آپلود کن
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1391، 12:23 ق‌ظ توسط Hadron »

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 18 آبان 1391، 09:30 ق‌ظ »
ممنون از دوستانی که جواب دادند.
من مشکل اساسی با چاکرا دارم که هرکاری کردم حل نشد.درحالت زنده که اصلا به اینترنت دسترسی ندارم.در مرحله اول نصب پیغام خطا دیوانه ام کرد ](*,)
خلاصه بعد از کلی دانلود و ور رفتن از خیرش گذشتم مخصوصا با این GTK فری بودن اصلا نمیتونم کنار بیام!!!
از آرچ گذشتم رفتم سراغ جنتو و نصب calculate که واقعا فوق العاده ست.سرعت اجرای برنامه ها خیلی بالاست.حتی برنامه هایی که سیستمم رو بحالت اغما فرو میبرد حالا روان کار میکنه و...
فکر کنم دیگه ایستگاه آخره این جنتو برای من \\:D/
سرعت سرعت سرعت ....

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #13 : 18 آبان 1391، 09:40 ق‌ظ »
من مشکل اساسی با چاکرا دارم که هرکاری کردم حل نشد.درحالت زنده که اصلا به اینترنت دسترسی ندارم.در مرحله اول نصب پیغام خطا دیوانه ام کرد ](*,)
خلاصه بعد از کلی دانلود و ور رفتن از خیرش گذشتم مخصوصا با این GTK فری بودن اصلا نمیتونم کنار بیام!!!
از آرچ گذشتم رفتم سراغ جنتو و نصب calculate که واقعا فوق العاده ست.سرعت اجرای برنامه ها خیلی بالاست.حتی برنامه هایی که سیستمم رو بحالت اغما فرو میبرد حالا روان کار میکنه و...
سرعت سرعت سرعت ....
مشکل رو مطرح می‌کردید تا ببینیم چی هست. اینترنت سیمی بود یا بی‌سیم؟ اگر سیمی بود فرمان dhcpcd رو اجرا کردید؟
نصب و پیکربندی جنتو اصلا آسون نیست. اگر از روی دی‌وی‌دی این کار رو کردید بعدا با کوچکترین مشکلی مجبور می‌شید که سیستم رو عوض کنید. روند نصب جنتو و آرچ آموزنده است و حتما باید انجام بشه تا توانایی شما در مدیریت سیستم بالا بره. نصب از روی دی‌وی‌دی اصلا توصیه نمی‌شه. ولی به هرحال امیدوارم که سیستم حالا حالاها مشکلی پیدا نکنه.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
« پاسخ #14 : 16 اردیبهشت 1392، 09:46 ب‌ظ »
سرعت سرعت سرعت ....
این gtk free که هی میگن چیه؟
چه مشکلی داره مگه؟
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10