انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پس از نصب اوبونتو، چگونه از پارتیشن یکپارچه‌ی خود پارتیشن‌های دیگری جدا کنم؟  (دفعات بازدید: 4630 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
سلام دوستان

سوالم اینه که من موقع نصب اوبونتو هاردم پارتیشن بندی نکردم در واقع الان حجم پارتیشن ext4 من 496 گیگ .لطفا برنامه یا راهی پیشنهاد کنین که بتونم هاردم پارتیشن بندی کنم  :(
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1391، 09:40 ق‌ظ توسط rezamasiria »

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
پاسخ : دو سوال مهم .کممممممممممک !!!
« پاسخ #1 : 14 آبان 1391، 11:53 ق‌ظ »
نقل‌قول
دو سوال مهم .کممممممممممک !!!
نخست نشان بده که شایسته‌ی دریافت پاسخ هستی، سپس کاربران بهت کممممممممممک خواهند کرد!

من با برنامه ApTonCD یک ایمیج از اوبونتوم گرفتم و رو DVD رایت کردم و دوباره اوبونتو رو نصب کردم. میشه لطفا بگین چجوری میتونم restore کنم ؟ آخه تو خود برنامه ApTonCD که میخوام restore کنم باید load بزنم که cd نمیشناسه. >:(
نقل از پیوند بالا:
  • سعی کنید جواب خود را با جستجو در ویکی پدیا و یا در مداخل ویکی سایت مربوطه پیدا کنید.
  • سعی کنید جواب خود را با جستجو در آرشیو انجمنی که می‌خواهید بفرسیتد، پیدا کنید.
  • سعی کنید جواب خود را با جستجو در وب پیدا کنید.
  • سعی کنید جواب خود را با خواندن manual (راهنما) پیدا کنید.
  • سعی کنید جواب خود را با خواندن FAQ (سوالات متداول) پیدا کنید.
  • سعی کنید جواب خود را از طریق بازبینی یا آزمایش پیدا کنید.
  • سعی کنید جواب خود را با پرسیدن از یک دوست باتجربه پیدا کنید.
  • اگر یک برنامه‌نویس هستید، سعی کنید جواب خود را با خواندن کدمنبع پیدا کنید.
وقتی شما سوال خود را می‌پرسید، این حقیقت را نشان دهید که اول این کارها را انجام داده‌اید؛ این به تصدیق این امر کمک می‌کند که شما یک فرد تنبل و کشندهٔ وقت مردم نیستید

دومین سوالم اینه که من موقع نصب اوبونتو هاردم پارتیشن بندی نکردم در واقع الان حجم پارتیشن ext4 من 496 گیگ .لطفا برنامه یا راهی پیشنهاد کنین که بتونم هاردم پارتیشن بندی کنم  :(
پرسش‌های متفاوت در Topicهای متفاوت، لطفاً!
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1391، 11:56 ق‌ظ توسط Hadron »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #2 : 14 آبان 1391، 12:17 ب‌ظ »
و از همه مهمتر عنوان پست‌ها است. عنوان موضوع باید نمایانگر سوال شما باشد. دوستان همت کنند و با یک تذکر محترمانه و عدم جوابگویی پست‌های اینچنینی، جلوی این بی‌نظمی رو بگیرند.

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 14 آبان 1391، 12:24 ب‌ظ »

123
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1391، 10:01 ب‌ظ توسط rezamasiria »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #4 : 14 آبان 1391، 12:34 ب‌ظ »
اولا کسی از جناب عالی نخواست وقتت برای این پست بکشی . ثانیا مودب باش تنبل خودتی که زحمت نکشیدی جوابم بدی
ثالثا مگه سایت مال بابات که حرف مفت میزنی
رابعا جای اینهمه مزخرف یهو بگو نمیخوای جواب بدی

دوست عزیز اینجا مدرسه یا خونه‌ات نیست که اینطوری صحبت می‌کنی. پدرت ادب یادت نداده؟ اول آداب یاد بگیر و موقعیت‌شناس شو بعد بیا تو چنین انجمنی.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #5 : 14 آبان 1391، 12:39 ب‌ظ »
یک بار دستور :
apt-get update
رو بزنین بعد محتویات سی دی رو به ادرس زیر کپی کنین :
/var/cache/apt/archives
طبق این جا گفتم :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,48332.0.html

برایه سوتل دوم هم معمولا اول پارتیژن بتندی میکنن بعد سیستم عامل نصب میکنن یا همون موقع نصب این کار رو انجام میدن .
برایه پارتیژن بندی هم یک سیدی live بزارین باهاش بیاین بالا بعد با gparted سایز پارتیژن رو کاهش بدین و بعد پارتیژنی که جدا کردین رو تقسیم بندی کنین. برایه فرمت کردنش هم از خود gparted میتونین استفاده کنین از disk utility هم می شه استفاده کرد. هردوش پیش فرض تو نسخه Live نصب هست.

-------------------------------------------------
جدا از بحث اصلی موضوع . خوب شما که متوجه شدین مشکل در نوع پرسش وجود داره با گذینه ویرایش عنوان رو ویرایش میکردین .
دوستان هم نباید این جوری انتقاد کنن . بهتر بود با گذینه گذارش به مدیر انجمن گذارش میدادین به جایه کلی تذکر.

« آخرین ویرایش: 14 آبان 1391، 12:41 ب‌ظ توسط alieblice »

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 آبان 1391، 12:44 ب‌ظ »
ممنون از راهنماییت دوست عزیز

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 14 آبان 1391، 05:49 ب‌ظ »
اولا کسی از جناب عالی نخواست وقتت برای این پست بکشی . ثانیا مودب باش تنبل خودتی که زحمت نکشیدی جوابم بدی
ثالثا مگه سایت مال بابات که حرف مفت میزنی
رابعا جای اینهمه مزخرف یهو بگو نمیخوای جواب بدی
تمام مسائلی که گفته شد برای این بود که شما به جوابتون برسید. من (و تعداد زیادی) وقتی چنین عنوانی می‌بینم، تا عنوان تصحیح نشه پاسخی نخواهیم داد. از طرف دیگه اینجا سوال می‌پرسید و بعد می‌گید کسی از ما نخواست جوابتون رو بدیم؟‌ :)
اگر می‌خواید اینجا سریع‌تر و بهتر به پاسخ سوال‌هاتون برسید، بهتره اینطور برخورد نکنید :)

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 14 آبان 1391، 09:12 ب‌ظ »
دوستان از همتون عذر خواهی میکنم برای لحنم .گاهی آدم کاری میکنه که نباید بکنه
ولی از این گذشته شمام میتونستین بهتر راهنماییم کنین
بازم شرمنده

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #9 : 14 آبان 1391، 09:21 ب‌ظ »
ببین این  بدرد کارت میخوره یا نه.

https://help.ubuntu.com/community/HowtoPartition/CreatingPartitions

موضوع تایپیک رو هم درست کنید تا دیگران که به انجمن مراجعه می کنند براحتی مشکلات خودشون رو بتونن سرچ کنن و پیدا کنند و نیز مرجعی برای دیگران باشه.
با تشکر از شما

« آخرین ویرایش: 14 آبان 1391، 09:25 ب‌ظ توسط shafaghi »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #10 : 14 آبان 1391، 09:54 ب‌ظ »
یه توصیه. اگر پارتیشن‌بندی مناسب انجام ندادید بعدا یقه‌تون رو می‌گیره و اونموقع که کلی فایل روی سیستم دارید کار بدتره. اگر بخواهید از gparted برای تغییر اندازه استفاده کنید با توجه به حجم هاردتون یه ۷ یا ۸ ساعت طول می‌کشه. من جای شما بودم یه بک‌آپ از فایل‌های مهم می‌گرفتم و نصب و پارتیشن‌بندی رو از اول انجام می‌دادم. یه راه مناسب دیگه هم اینه که از کل سیستم لینوکستون یه بک‌آپ بگیرید و با یه سی‌دی لایو هارد رو کلا از نو پارتیشن‌بندی کنید و سیستم رو روی یکی از پارتیشن‌ها برگردونید. اینکار توانایی شما رو هم در مدیریت سیستم زیاد می‌کنه و چیزهای جدید یاد می‌گیرید.

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
پاسخ : کمک در مورد پارتیشن بندی هارد
« پاسخ #11 : 14 آبان 1391، 11:12 ب‌ظ »
بنده با آقا امید موافق هستم. اگه الان بتونید موقتا فایلها رو بردارید و یکبار دیگه سیستم رو نصب کنید بسیار بهتره.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #12 : 14 آبان 1391، 11:17 ب‌ظ »
برنامه گرافیکی خوب توی این زمینه نیست؟ 8)

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #13 : 14 آبان 1391، 11:34 ب‌ظ »
نقل‌قول
کمک در مورد پارتیشن بندی هارد
سرنویس تازه‌ی Topic هنوز معیارهای لازم را ندارد! (این مقاله را بخوانید).
یک عنوان مناسب: پس از نصب اوبونتو، چگونه از پارتیشن یکپارچه‌ی خود پارتیشن‌های دیگری جدا کنم؟

سوالم اینه که من موقع نصب اوبونتو هاردم پارتیشن بندی نکردم در واقع الان حجم پارتیشن ext4 من 496 گیگ .لطفا برنامه یا راهی پیشنهاد کنین که بتونم هاردم پارتیشن بندی کنم  :(
وضعیت کنونی دیسک سخت شما، وضعیت سنجیده‌ای است که خود نصاب اوبونتو به شما پیشنهاد کرده است. نیاز نیست نگران «چند تکه نبودن» دیسک سخت‌تان باشید! به هر روی اگر می‌خواهید کار اضافه‌ای انجام دهید، می‌توانید شاخه‌ی ‎/home را روی یک پارتیشن دیگر قرار دهید که امنیت بیش‌تری را برای داده‌هایتان فراهم می‌کند. برای این کار گام‌های این راهنما را پی بگیرید.

توصیه: هر دستوری را که می‌بینید (چه در راهنمای بالا، چه به‌طور کلی)، بدون درک اینکه چگونه کار می‌کند، به درون ترمینال نبرید. copy&paste ناآگاهانه می‌تواند خطراتی برای رایانه‌ی شما به‌دنبال داشته باشد. اگر با دستورهای خط فرمان آشنایی ندارید، می‌توانید مقدماتی را در این پیوند پیدا کنید.
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1391، 08:11 ق‌ظ توسط Hadron »

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 15 آبان 1391، 09:00 ق‌ظ »
نقل‌قول
کمک در مورد پارتیشن بندی هارد
سرنویس تازه‌ی Topic هنوز معیارهای لازم را ندارد! (این مقاله را بخوانید).
یک عنوان مناسب: پس از نصب اوبونتو، چگونه از پارتیشن یکپارچه‌ی خود پارتیشن‌های دیگری جدا کنم؟

وضعیت کنونی دیسک سخت شما، وضعیت سنجیده‌ای است که خود نصاب اوبونتو به شما پیشنهاد کرده است. نیاز نیست نگران «چند تکه نبودن» دیسک سخت‌تان باشید! به هر روی اگر می‌خواهید کار اضافه‌ای انجام دهید، می‌توانید شاخه‌ی ‎/home را روی یک پارتیشن دیگر قرار دهید که امنیت بیش‌تری را برای داده‌هایتان فراهم می‌کند. برای این کار گام‌های این راهنما را پی بگیرید.

توصیه: هر دستوری را که می‌بینید (چه در راهنمای بالا، چه به‌طور کلی)، بدون درک اینکه چگونه کار می‌کند، به درون ترمینال نبرید. copy&paste ناآگاهانه می‌تواند خطراتی برای رایانه‌ی شما به‌دنبال داشته باشد. اگر با دستورهای خط فرمان آشنایی ندارید، می‌توانید مقدماتی را در این پیوند پیدا کنید.

hadron جان مثل اینکه شما کلا مخالفی  ;D
من تازه کارم ممنون از راهنمایی دوستان