انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: sharing یک طرفه (ماست مالی شد)  (دفعات بازدید: 3598 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mobinzk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
    • وبلاگ مبین زاده کوچک
sharing یک طرفه (ماست مالی شد)
« : 14 خرداد 1387، 03:07 ب‌ظ »
اول توضیحات :
من یک لپتاپ دارم و یک پی سی و یک Wireless Router روی پی سی ویندوز و روی لپتاپ ubuntu دارم
مودم ADSL وصل شده به Wireless Router و از طریق Wireless Router به اینترنت وصل میشه
پی سی از طریق کابل شبکه به Wireless Router وصل شده و در نتیجه به اینترنت هم وصل است
لپتاپ هم از طریق Wireless به Wireless Route وصل شده و باز هم در نتیجه به اینترنت وصل است

یعنی هم پی سی و هم لپتاپ بدون مشکل به اینترنت وصل شده اند در نتیجه بوسیله Wireless Route پی سی و لپتاپ هم با هم شبکه شده اند! ( که آی پی های آنها داینامیک است و به صورت خودکار از Wireless Route دریافت کرده اند! )

تا اینجای کار مشکلی نداره!

حالا مشکلات من :
من ۲ تا مشکل دارم

مشکل اول : وقتی فایلی از توی ویندوز share می کنم توی ubnutu نمی بینمش ولی فایل share شده در ubuntu را در ویندوز بدون هیج مشکلی مشاهده می کنم!

مشکل دوم : پس از گذشت مثلا یک ساعت وقتی از توی پی سی می خوام دوباره به فایل share شده در ubuntu مراجعه کنم وارد نمیشه و تا زمانی که Wireless  را reconnect نکنم در ویندوز چیزی مشاهده نمیشه!( در صورتی که ip تغییر نکرده و حتی ping هم در هر دو سیستم دارم! و مشکل اینترنت هم ندارد٬ یعنی در تمام مدت اینترنت وصل است )

پیشاپیش از کمکتون ممنونم
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1387، 02:40 ب‌ظ توسط mobinzk »

آفلاین mobinzk

• Full Member
  • *
    • وبلاگ مبین زاده کوچک
پاسخ به: sharing یک طرفه
« پاسخ #1 : 16 خرداد 1387، 12:24 ق‌ظ »
حد اقل میومدین سوتی میزدین من خوشحال بشم  :P

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #2 : 17 خرداد 1387، 12:33 ق‌ظ »
در مورد مشکل دومتون اطلاعی ندارم. ولی در مورد مشکل اولتون فکر کنم با خاموش کردن فایروال ویندوز مشکلتون برطرف بشه. من همین مشکل رو داشتم و اینجوری مشکل حل شد.
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین mobinzk

• Full Member
  • *
    • وبلاگ مبین زاده کوچک
« پاسخ #3 : 17 خرداد 1387، 01:10 ق‌ظ »
در مورد مشکل دومتون اطلاعی ندارم. ولی در مورد مشکل اولتون فکر کنم با خاموش کردن فایروال ویندوز مشکلتون برطرف بشه. من همین مشکل رو داشتم و اینجوری مشکل حل شد.

نه خاموشه!
سالهاست که خاموشه ٬ من به فایروالش اعتقادی ندارم!

آفلاین hisitech

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
    • iShell
« پاسخ #4 : 17 خرداد 1387، 11:05 ق‌ظ »
در دنیای ویندوز گاهی اوقات شما دو تا کامپیوتر ویندوزی رو peer to peer هم می بندی همدیگر رو نمی بینن ! یا مثلا پرینتر مشکل پیدا می کنه و .... . پس این قضیه عادی هست !
اما توصیه میکنم از ابزار های گرافیکی سمبا مثل GSAMBAD استفاده کن تا تنظیمات رو دقیق انجام بدی مثل نام workgroup و آی پی های مجاز و .... احتمالا مشکل حل میشه .
حدس دیگه ای که می زنم در مورد این وایرلس روتر هست یا بهتر بگم اکسس پوینت ! در بسیاری از موارد مشکل ازاین اکسس پوینت های روتر نما ! هست . یا داغ میکنن دیگه کار نمیکنن یا یک نویز که تو محیط میاد قاط میزنن یا تنظیمات مشکل داره . :o
لینوکس یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر.............
http://ishell.wordpress.com

آفلاین mobinzk

• Full Member
  • *
    • وبلاگ مبین زاده کوچک
پاسخ به: sharing یک طرفه ( تا حدودی حل شد )
« پاسخ #5 : 17 خرداد 1387، 02:42 ب‌ظ »
در دنیای ویندوز گاهی اوقات شما دو تا کامپیوتر ویندوزی رو peer to peer هم می بندی همدیگر رو نمی بینن ! یا مثلا پرینتر مشکل پیدا می کنه و .... . پس این قضیه عادی هست !
اما توصیه میکنم از ابزار های گرافیکی سمبا مثل GSAMBAD استفاده کن تا تنظیمات رو دقیق انجام بدی مثل نام workgroup و آی پی های مجاز و .... احتمالا مشکل حل میشه .
حدس دیگه ای که می زنم در مورد این وایرلس روتر هست یا بهتر بگم اکسس پوینت ! در بسیاری از موارد مشکل ازاین اکسس پوینت های روتر نما ! هست . یا داغ میکنن دیگه کار نمیکنن یا یک نویز که تو محیط میاد قاط میزنن یا تنظیمات مشکل داره . :o
ممنونم مشکل اولم حل شد ٬ با نصب gsambad و کمی دستکاری حل شد.

آفلاین mobinzk

• Full Member
  • *
    • وبلاگ مبین زاده کوچک
پاسخ به: sharing یک طرفه (ماست مالی شد)
« پاسخ #6 : 18 خرداد 1387، 02:39 ب‌ظ »
مشکل دوم رو هم با باز گزاشتن پینگ بین دو کامپوتر چون مشکل مشخص نشد چیه ماست مالی شد !