انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کیا مدرک lpic دارن؟ سوال راجع به lpic  (دفعات بازدید: 11815 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : کیا مدرک lpic دارن؟ سوال راجع به lpic
« پاسخ #15 : 28 آبان 1391، 12:25 ق‌ظ »
اون‌ها مگه برای شما کاری کردن که حقشون پایمال شه؟ یا اصلاً مگه پولی که شما می‌دی به اون دانشجوها می‌رسه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #16 : 28 آبان 1391، 12:31 ق‌ظ »
اون‌ها مگه برای شما کاری کردن که حقشون پایمال شه؟ یا اصلاً مگه پولی که شما می‌دی به اون دانشجوها می‌رسه؟
پولی که من میدم به اونا نمیرسه ولی فرق هست بین کسی که برای یادگیری یک چیز کلی هزینه کرده و چه بسا از خیلی نیازهای ضروریش گذشته و بین اون آدمی که میاد کاملا رایگان یا با هزینه‌ای ناچیز (همون پول DVD رو فقط میده نه محتوا) از اون منبع استفاده می‌کنه!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 28 آبان 1391، 12:46 ق‌ظ »
اتّفاقاً مشکل جامعه‌ی ما اون‌هایی هستن که می‌رن برای این چیزها پول می‌دن. اگه دوست داری به این آقا کمک کنی مسأله‌ای نیست و می‌تونی بری سر کلاسش بشینی، ولی پول گرفتن برای علمی که کسی داره بزرگ‌ترین ظلم به علمه. یه معلّم می‌تونه پول وقتی که داره برای کسی می‌ذاره رو بگیره (چون اون زمان برای خودشه)، ولی علمش که برای خودش نیست، اگه قرار باشه طبق اخلاقیاتی که تو معرّفی می‌کنی به قضیه نگاه کنیم، این آقا درآمد حاصل از علمش رو باید بین همه‌ی کسایی که بهش چیزی یاد دادن پخش کنه و اون افراد هم به همین صورت به معلّم‌های خودشون بدن و این چرخه تا ابد ادامه پیدا کنه. ولی خب از اون‌جایی که انسان‌های نخستین که نخستین‌بار علم رو به بقیه یاد دادند الآن در قید حیات نیستن، پس این امر از دوش ما ساقطه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #18 : 28 آبان 1391، 01:05 ق‌ظ »
اتّفاقاً مشکل جامعه‌ی ما اون‌هایی هستن که می‌رن برای این چیزها پول می‌دن. اگه دوست داری به این آقا کمک کنی مسأله‌ای نیست و می‌تونی بری سر کلاسش بشینی، ولی پول گرفتن برای علمی که کسی داره بزرگ‌ترین ظلم به علمه. یه معلّم می‌تونه پول وقتی که داره برای کسی می‌ذاره رو بگیره (چون اون زمان برای خودشه)، ولی علمش که برای خودش نیست، اگه قرار باشه طبق اخلاقیاتی که تو معرّفی می‌کنی به قضیه نگاه کنیم، این آقا درآمد حاصل از علمش رو باید بین همه‌ی کسایی که بهش چیزی یاد دادن پخش کنه و اون افراد هم به همین صورت به معلّم‌های خودشون بدن و این چرخه تا ابد ادامه پیدا کنه. ولی خب از اون‌جایی که انسان‌های نخستین که نخستین‌بار علم رو به بقیه یاد دادند الآن در قید حیات نیستن، پس این امر از دوش ما ساقطه.
مساله این نیست که من بخوام به کسی کمک کنم. من اصلا پول پای این چیزا نمی‌دم!
حرف من اینه یه چیز ثابت یه مهارت ثابت یه علم، باید دسترسیش برای همه یکسان باشه از همه لحاظ و یکی از جهاتش هزینه مالی هست!
و با این حرف که علم، به نفسه فروشی نیست موافقم چون مقام علم خیلی بالاتر از این‌هاست و پول پای اون زمانی خرج میشه که استاد در اون زمان علمش رو به شاگرد منتقل می‌کنه.

آفلاین samn

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #19 : 28 آبان 1391، 12:09 ب‌ظ »
یک پکیج اموزشی تهیه شده و برای فروشش پول گرفته میشه. این کجاش بده. چه ربطی به فروش علم داره! منبع علم اون اقا موجوده هرکی خواست میره از همون طریق یادش بگیره.
ولی اگه کسی خواست از زبون این آقا یاد بگیره، طرف پول طب میکنه.
همه معلمها از دولت پول میگیرن! کار بدی میکنن؟ (دولت هم بعضی وقتها میاد پول معلمها رو به زور از دانشجوهای شبانه و پیام نور میگره)
این آقا از دولت نمیگیره، مستقیم از دانشجوها میگره، پول علمش رو نمیگیره، پول یاد دادنش رو میگیره :)

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
  • ارسال: 161
    • nadaram
« پاسخ #20 : 28 آبان 1391، 08:03 ب‌ظ »
خیلی عذر میخوام من باعث این بحث شدم
ولی ای بابا :دی من نمیدونم چرا اقای دانیال به زور میخواد بگه آقا لینوکس اقای غلامعلی خوب نیست و اصلا lpic رو بیخیال شید و همش میگه خودتون از اینترنت یاد بگیرید
اصلا خود شما در حد lpic بلدی؟
البته جسارت نشه من میدونم که شما خیلی خیلی واردی و ما هیچ وقت اگر لینوکس کار هم بشیم تجربیاتمون به شما نمیرسه ولی چرا همش میخوایید بگید که اینا خوب نیست نمیدونم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #21 : 28 آبان 1391، 11:24 ب‌ظ »
یک پکیج اموزشی تهیه شده و برای فروشش پول گرفته میشه. این کجاش بده. چه ربطی به فروش علم داره!
بحث این‌جاست که این پولی که گرفته می‌شه پول چیه؟ اگه پول علمه که خب فکر کنم موافقی این واقعاً خیانت به علمه! اگه پول وقتیه که گذاشته، پس پول اون دانشجوها که سر کلاسش نشستن کفایت می‌کنه، چون اگه این سی‌دی یک بار خریده بشه یا صدهزار بار، وقتی که ایشون صرف کرده تفاوتی نمی‌کنه، ولی پولی که گرفته می‌شه خیلی فرق داره. من نمی‌دونم چه‌طور کسی می‌تونه برای خودش توجیه کنه که یک بار یک کار رو بکنه و n بار به‌خاطر همون یک کار هزینه دریافت کنه! اگه هم پول رایت سی‌دی و بسته‌بندیه که خب اگه روی اینترنت گذاشته بشه پولی هم برای زایت و بسته‌بندی خرج نمی‌شه اصولاً

منبع علم اون اقا موجوده هرکی خواست میره از همون طریق یادش بگیره.
ولی اگه کسی خواست از زبون این آقا یاد بگیره، طرف پول طب میکنه.
بله. موافقم! اگه کسی خواست ایشون براش وقت بذاره و بهش یاد بده، باید هزینه‌ی زمانی که براش می‌ذاره رو هم پرداخت کنه.

همه معلمها از دولت پول میگیرن! کار بدی میکنن؟ (دولت هم بعضی وقتها میاد پول معلمها رو به زور از دانشجوهای شبانه و پیام نور میگره)
این آقا از دولت نمیگیره، مستقیم از دانشجوها میگره، پول علمش رو نمیگیره، پول یاد دادنش رو میگیره :)
خیر معلّم‌ها کار بدی نمی‌کنن. ایشون که از دانشجوها پول می‌گیره هم کار بدی نمی‌کنه. ولی اگه بخواد از فروش سی‌دی‌هاش هم پول دربیاره کار بدی می‌کنه.
یاد دادن چیه؟ انتقال اطَلاعاته دیگه! فکر می‌کنم گردش آزاد اطّلاعات جزو اصول اساسی انسانیت باشه.

ولی ای بابا :دی من نمیدونم چرا اقای دانیال به زور میخواد بگه آقا لینوکس اقای غلامعلی خوب نیست و اصلا lpic رو بیخیال شید و همش میگه خودتون از اینترنت یاد بگیرید

من ترجیح می‌دم هیچ نظری در مورد شخص ایشون ندم، ولی در مورد خود LPI چرا! این مدرک اصلاً از کجا اومده؟ چه کسی اعتبار این مدرک رو تعیین می‌کنه؟ شیوه‌ی آموزشی این روش رو چه کسی تأیید کرده؟ اگه یه مقدار نگاه کنیم می‌بینیم که کسانی که در گنو/لینوکس حرفه‌ای هستن، هیچ کدوم نه چنین مدرکی دارن، و نه اون رو قبول دارن. کافیه فکر کنیم نظر کسی مثل استالمن در مورد چنین مدرکی چیه؟ من منابع آموزشی این دوره رو مطالعه کردم و خیلی سریع به این نتیجه رسیدم که مطالبش به جای آموزش بیش‌تر سعی در انحراف دیدگاه افراد نسبت به گنو/لینوکس دارن.
و در ضمن حتا اگه همه‌چیزش هم درست و عالی بود، راه و روش یاد گیری گنو/لینوکس به هیچ عنوان با کتاب و کلاس نیست. من خودم دارم توی دانشگاه کلاسی برگذار می‌کنم به اسم «آشنایی با گنو/لینوکس» در دو سطح ابتدایی و پیش‌رفته. و واقعاً هم چیزی بیش‌تر از آشنایی نمی‌تونه توی کلاس انجام بشه. مثلاً یه جلسه می‌رم می‌گم آره، وب‌سرور اینه، این کارها رو به این صورت می‌کنه. مثلا یکی از اون‌ها آپاجیه، این‌جوری نصب می‌شه، این‌جوری باهاش کار می‌کنن، این‌جوری به php وصل می‌شه و دو ساعت در موردش توضیح می‌دم. این می‌شه آشنایی. تا کسی خودش نره دنبالش و از طریق کار کردن و خوندن مطالب از اینترنت و پرسیدن مشکلاتش در انجمن‌ها و… امکان نداره یه ذرّه هم یاد بگیره.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #22 : 29 آبان 1391، 11:40 ق‌ظ »
نقل‌قول
من نمی‌دونم چه‌طور کسی می‌تونه برای خودش توجیه کنه که یک بار یک کار رو بکنه و n بار به‌خاطر همون یک کار هزینه دریافت کنه!
من کاری با فروش ای سی‌دی آموزشی که بحثش هست ندارم. ولی گاهی اوقات با فروش یک سی‌دی هزینه زحمتی که براش کشیده شده در نمی‌آد مثلا یه گروهی یه سال زحمت می‌کشند یه نرم‌افزار تولید می‌کنند بعد اینو میزنن رو ‌سی‌دی و مثلا هر سی‌دی رو صدهزار تومان می‌فروشن. آیا الان عادلانه است که فقط یک حلقه سی‌دی بفروشن و تمام؟ یعنی هزینه‌ی این همه زحمت میشه صدهزار تومان؟ مجبوره همین سی‌دی رو n بار بفروشه.

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #23 : 29 آبان 1391، 12:37 ب‌ظ »
اقا دعوا نكنيد من يه سوال دارم :دي

من ميخوام برم كلاس هاي غلامعلي ، برم؟؟ خوبه؟ راستش ميخوام برم با استاد ياد بگرم اول اين رو بگم كه دوستان گلم و نازم چيز ديگه رو پيشنهاد نكنن ميخوام زير نظر استاد باشم! حالا ايشون تاييده ؟ و يا جاي ديگه سراغ داريد؟؟ من كرج هستم و هر جاي تهران كلاس خوب باشه اصلا برام مهم نيست ميرم و مشكل ندارم

متشكرم ازتون

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #24 : 29 آبان 1391، 01:08 ب‌ظ »
اقا دعوا نكنيد من يه سوال دارم :دي

من ميخوام برم كلاس هاي غلامعلي ، برم؟؟ خوبه؟ راستش ميخوام برم با استاد ياد بگرم اول اين رو بگم كه دوستان گلم و نازم چيز ديگه رو پيشنهاد نكنن ميخوام زير نظر استاد باشم! حالا ايشون تاييده ؟ و يا جاي ديگه سراغ داريد؟؟ من كرج هستم و هر جاي تهران كلاس خوب باشه اصلا برام مهم نيست ميرم و مشكل ندارم

متشكرم ازتون

بله کلاس اقای غلامعلی بهترین کلاسیه که میتونید برید و ایشون تو ایران حرف اول رو میزنن

از طریق این سایت میتونید ثبت نام کنید و مدرک بین المللی هم میگیرید
نقل‌قول
شما توافق میکنید که هیچ‌گونه ارسال هرزنامه، انبوه‌ارسال، تبلیغات، نامه‌های زنجیروار، طرح و برنامه‌های شرکتهای هرمی و درخواست‌های نامربوط و نامعقول، بصورت خصوصی یا عمومی نخواهید داشت.
انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه عنوان تبلیغاتی معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را بدون اطلاع به نویسنده برای خود محفوظ می‌داند. این بند شامل پروفایل‌ها، تصویر یا امضای انجمن کاربران نیز می‌شود.
حتما برید و ثبت نام کنید من هم میخوام برم ثبت نام کنم با این که شمال هستم باز هم میخوام برم
« آخرین ویرایش: 29 آبان 1391، 07:06 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #25 : 29 آبان 1391، 01:53 ب‌ظ »
بله کلاس اقای غلامعلی بهترین کلاسیه که میتونید برید و ایشون تو ایران حرف اول رو میزنن
ببخشیدا ولی منبعت برای این حرف چیه؟

از طریق این سایت میتونید ثبت نام کنید و مدرک بین المللی هم میگیرید
نقل‌قول
شما توافق میکنید که هیچ‌گونه ارسال هرزنامه، انبوه‌ارسال، تبلیغات، نامه‌های زنجیروار، طرح و برنامه‌های شرکتهای هرمی و درخواست‌های نامربوط و نامعقول، بصورت خصوصی یا عمومی نخواهید داشت.
انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه عنوان تبلیغاتی معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را بدون اطلاع به نویسنده برای خود محفوظ می‌داند. این بند شامل پروفایل‌ها، تصویر یا امضای انجمن کاربران نیز می‌شود.
حتما برید و ثبت نام کنید من هم میخوام برم ثبت نام کنم با این که شمال هستم باز هم میخوام برم
ببخشیدا این حرفت بیشتر شبیه متن‌های تبلیغاتی هست. اگه تو ویکی‌پدیا بود الآن الگوی {{تبلیغات}} رو اضافه می‌کردم  ](*,)
« آخرین ویرایش: 29 آبان 1391، 07:07 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #26 : 29 آبان 1391، 05:47 ب‌ظ »
راستی یکی از همین بچه ها که کلا میگه لینوکس رو خودتون یاد بگیرین و مدرک رو بیخیال شید چون من نداریم ...یه حرف باحالی زد گفت ما تو کشور مدرک گرایی زندگی میکنیم
خب؟
خب که خب
معلومه دیگه وقتی مدرکش رو از دانشگاه صنعت شریف داشته باشی دیگه تهشه نه این که بیای بگی اره من لینوکس بلدم ... بقیه یا اونجایی که میخای کار بگیری میگن خب بلد باش
ولی وقتی میگی از صنعت شریف مردک دارم اونا میگن هی پسر این عجب مخیه از صنعت شریف مدرک لینوکس داره( براشون حکم هاروارد رو داره ...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #27 : 29 آبان 1391، 07:03 ب‌ظ »

عجب! لابد «پدر علم لينوكس ايران و دارنده 5 مدال طلاي لينوكسي ردهت از امريكا در سطح جهان» هم هستن؟ :D

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #28 : 30 آبان 1391، 11:02 ق‌ظ »

عجب! لابد «پدر علم لينوكس ايران و دارنده 5 مدال طلاي لينوكسي ردهت از امريكا در سطح جهان» هم هستن؟ :D

این دیگه ته opps هست
میبینی که هستش نه؟
دانیال نگران نباش بابا بیخیال منم و خیلی های دیگه مثل تو پول نداریم که بریم پیشش کلاس حالا پیش این یا هر کسه دیگه ( مهم مدرک lpic داشته )
اشکال نداره ناراحتی نداره که بابا ... اقا هر کی پول داره خب پیشرفت میکنه ... تو نداری پیشرفت نمیکنی و فقط با 4 تا مقاله اومدی بابلا که اون دستوراتی هم که نیاز داری بعضی اوقات از تو مقالهخ ها میبینی مگه نه؟
اقا بحث رو تموم کنید

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #29 : 30 آبان 1391، 10:40 ب‌ظ »

من كاري ندارما ، اهل دعوا هم نيستم دانيالم از قديم ميشناسم حالا شايد منو يادش نياد چون زياد نميام ولي من دوسش دارم... دانيال جان بله ايشون پدر علم لينوكس ايران هستن ، اين مدال طلا رو هم دارن لينكش رو توي خبرنامه اي تي دانشگاه شريف ميتوني ببيني و بري تو سايتش چك كني و شخصا تو شبكه 6 - 3 و جام جم ديدم كه صحبت كردن و همين طور هم بوده .. حالا بازم ميگم من تو دعوا نميايماااااااااا :)

آپديت:

من دروغ ندارم كه ايشون نه دوست منه نه برادرمه و نه هيچ!!! عرض كردم تو تلوزيون ديدمش ، تو رسانه هاي برون مرزي و مجلات مختلف! تازه ايشون افتخار هر ايرانيه و اصلا دوست ندارم بهش حسودي كنم!!! بايد قبول كرد اين مساله رو

لينك زير مربوط به مدال هاي متعدد (بالاي 20 تا) از مدال هاي طلا و.... ايشون هستش و از سال 2008 ، تو همين وب سايت كه بزرگ ترين سايت اشتراك دانش در جهان هستش ، داره به عنوان بهترين شل پروگرمينگ و لينوكس تو كشور ايران و خاور ميانه معرفي ميشه !!!

بريد بينيد:

http://it.toolbox.com/people/jalal-hajigholamali/achievements/

.ف-ي-ل-ت-ر هستش بايد با وي پي ان بريد...

.
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1391، 10:59 ب‌ظ توسط Rasivell »