انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: توزیع PepperMint توزیعی که باید امتحانش کنید!  (دفعات بازدید: 4936 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
سلام..چند وقت بود می خواستم این توزیع که از اوبونتو و ماینت منشعب شده نصب کنم ..دیروز دیدم که نسخه ی جدید داده بیرون بلافاصله نصبش کردم...واقعا عالیه...سبک سریع و زیبا از نظر من....

تا الان که یک روزه کامل ازش استفاده کردم کوچکترین بد قلقی نکرده با من به جز درست کردن سویچر برای تغییر زبان که خودمم نفهمیدم چه کردم ک درست شد!

من خیلی از اینکه دارم باهاش کار میکنم خوشحالم و البته راحت...چیز عجیبی نداره اما نمیدونم چی داره ک انقدر یکروزه بهش علاقه مند شدم!!!

همه چیز عالیه فقط همینو میتونم بگم! ارزش تست کردن رو داره مخصوصا برای سیستم هاس ضعیف چون واقعا سبکه(البتته برای سیستم های قوی هم برای استفاده از حد اکثر توان سیستم شدیدا توصیه میشه..به شخصه دوست ندارم نصف رم رو افکتهای توی صحنه هدر کنن)...سبکی رو کاملا احساس میکنید...

تو حالتی ک توی نت میچرخم با کرومیوم و نرم افزاهای مثل دراپ باکس و senapse و gnome pie در حال اجرا هستن ۶۰۰ مگ از رم درگیره...نمیدونم نسبت به بقیه توزیع ها چه قدر تفاوت داره اما من که از سرعتش هیجان زده ام...

امید وارم این پست کمی اشتیاقتون رو برای استفاده از این توزیع بیشتر کنه....:)

http://peppermintos.com/
« آخرین ویرایش: 26 آبان 1391، 09:13 ق‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
مینت Xfce رو هم تست کنید همینطوره ... ، منظر نسخه 14 هستم .
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
crunchbang یا archbang  رو نصب کنین ازینم جالبتر هستن براتون.
با رو خود اوبونتو سرویسهای غیرضروری رو دان کنین و اپن باکس نصب کنین ببینین کامپیوترتون باهاش پرواز میکنه یا نه.
چقد طول میکشه بالا بیاد؟
من الان آرچ بنگ نوامبر رو نصب دارم.زیر ۱۵ ثانیه رو نتبوکم با cpu اتم بالا میاد.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
اره همه اینهایی که گفتید تست کردم فقط مشکل اینه که به جز اوبونتو و توزیعهای مرتبط باهاش توی هیچ توزیع دیگه ای گرافیکم رو نتونستم درست نصب کنم...

خود ارچ رو هم به کمک جناب امید توانا نصب کردم ولی مشکل گرافیک پاربرجا موند(البته توی محیط کار مشکلی نبود حتی بازی هم میکردم اما صدای فن رو هوا بود...این مشکل رو توی همه ی توزیع ها دارم! به جز اوبونتو که با نصب گرافیک حل میشه) ...

این نسخه در عین سادگی و مبتدی بودن توی کار واقعا سریعه...

ولی سرعت بوت با همون سرعت اوبوننو یکی هست فقط کمی کمتر...دقیقا این همون اوبونتو هست بدون نرم افزاهای اضافی و تا الان حتی به یک مشکل هم نخوردم... برای من عالی بوده :) دسکتاپشم فکر میکنم تلفیقی از openbox و lxde هست...

--------------------
اصلاح میکنم! crunchbang رو استفاده نکردم تا بحال حتما یه تستس میکنمش...ممنون..
« آخرین ویرایش: 25 آبان 1391، 02:00 ب‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
زمان بوت بعد از زدن اینتر در گراب ۲۰ ثانیه...با لپتاپ اچ پی 4520 ۴گیگ رم و سی پی یو i5

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
دوستان من که اصلا از این توزیع خوشم نیومد زدم اسکرین شاتهاش رو بهم نشون بده ته صفحه تبلیغاتش وین 8 هم داره!
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
دوستان من که اصلا از این توزیع خوشم نیومد زدم اسکرین شاتهاش رو بهم نشون بده ته صفحه تبلیغاتش وین 8 هم داره!

کجا دقیقا؟ واضح تر میگید متوجه نشدم...کار کردید باهاش؟!

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *

نه دوست خوبم اصلا حتی دانلودش هم کردم اما همین که رفتم به صفحه اسکرین شات هاش ...
همین یک و بس که دچار پارادوکس بشم و مخم هنگ کنه و بزنه رو اورلود.
من دارم سعی می کنم خودم رو از دبیان بیس ها جدا کنم این به دردم نمی خوره.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
توزیع بسیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار خوبی بود. من که ازش خیلی راضیم. در کنار اوبونتو نصبش کردم و الان دارم لذت میبرم  :D (لذتی که در اوپن باکس هست در KDE Plasma Active هم نیست  ;D) .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *

نه دوست خوبم اصلا حتی دانلودش هم کردم اما همین که رفتم به صفحه اسکرین شات هاش ...
همین یک و بس که دچار پارادوکس بشم و مخم هنگ کنه و بزنه رو اورلود.
من دارم سعی می کنم خودم رو از دبیان بیس ها جدا کنم این به دردم نمی خوره.

من که متوجه نشدم تو صفحه ی اسکرین شات چی دیدید...به هر حال موفق باشی دوست من :)

نقل‌قول
توزیع بسیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار خوبی بود. من که ازش خیلی راضیم. در کنار اوبونتو نصبش کردم و الان دارم لذت میبرم   (لذتی که در اوپن باکس هست در KDE Plasma Active هم نیست  ) .

کاملا موافقم...احساسی که بعد از کار با این توزیع دارم قابل وصف نیست..برای استفاده از اوبونتو فقط و فقط از همین توزیع استفاده میکنم :)

امروز اوبوتو استودیو ۱۲.۱۰ رو هم پاک میکنم و جاش crunchbang نصب مینکم ببینم اون چه طوره...
« آخرین ویرایش: 26 آبان 1391، 09:15 ق‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
پاسخ : توزیع PepperMint توزیعی که باید امتحانش کنید!
« پاسخ #10 : 26 آبان 1391، 09:38 ق‌ظ »
من دانلود و تستش کردم.xfce هست با کمی روتوش.حالا چرا اینقد خوشتون اومده نمیدونم!!
بجای کرانچ بنگ آرچ بنگ رو تست کنین.نسخه نوامبرش رو از سورس فورج بگیرین ببینین چجوریاس.کرانچ بنگ الان دیگه مبتنی بر دبیان هست و یکم قدیمیتر میزنه بسته هاش.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 26 آبان 1391، 11:49 ق‌ظ »
من دانلود و تستش کردم.xfce هست با کمی روتوش.حالا چرا اینقد خوشتون اومده نمیدونم!!
بجای کرانچ بنگ آرچ بنگ رو تست کنین.نسخه نوامبرش رو از سورس فورج بگیرین ببینین چجوریاس.کرانچ بنگ الان دیگه مبتنی بر دبیان هست و یکم قدیمیتر میزنه بسته هاش.

خوب توصیه میکنم فقط به ظاهر بسنده نکنید...کمی اگر کار کنید متوجه میشید از XFCE خیلی سریعتره محیط کار (من همه ی توزیع هایی ک نصب کردم یدون معطلی XFCE رو روش نصب و استفاده میکردم اما این یه چیز دیگس به نظرم)
میز کار peppermint   اوپن باکس هست که از یه سری از امکانات LXDE و XFCE هم بهره میبره...توی دیستروواتچ ک زده دسکتاپ اوپن باکسه اما چون یه سری از ابزارهای این دو سکتاپ رو هم داره پس تلفیقی از اینهاست به نظرم...
الان داره ۳ روزه میشه پپرماینتم و یه مشکل کوچیک ، یه پیغام بیخودی و از این حرفا یک بار هم نداشتم...

ارچ بنگ رو قبلا تست کردم ...مشکل تنظیم نشدن نور مانیتور و نصب نشدن گرافیکم بود..الان کرانچبنگ رو نصب کردم همه چیز عالی به جز نور مانیتور که باز هم تنظیم نمیشه ....من برای هر توزیع چند روز وقت میزارم اگر تونستم درستش کنم ک استفاده میکنم، نشد دیگه سمتش نمیرم!

و اینکه همیشه توزیع رو واقعا نصب میکنم و از ماشین مجازی و این حرفا خوشم نمیاد چون واقیعت رو نشون نمیده...
« آخرین ویرایش: 26 آبان 1391، 11:50 ق‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 26 آبان 1391، 12:18 ب‌ظ »
سلام دوستان
راجع به تبلیغات حرفمو کاملا پس می گیرم و عذرخواهی می کنم.
الان که اومدم اسکرین شات بگیرم تا بگم کجاش دیدم چیزی نیست، حتما من اشتباه کردم و اون موقع تقریبا خواب آلود بودم.
دوستان بسیار شرمنده ام الان هم دارم دانلود می کنم. تا ببینم چیه؟

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
دیروز، قبل از اینکه این تاپیک رو ببینم گذرم افتاد به سایتش. گذاشتم دانلود شد ولی هنوز وقت نکردم تستش کنم.
البته اگه اشتباه نکنم به نثل از سایت، دستکتاپ پیش فرض lxde هستش .. /
نقل‌قول
The default desktop environment for Peppermint is LXDE
Freedom and community are important

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
نمیدونم چه بلایی سرش آوردم کند شد :D البته قصد فقط تست بود. به نظرم بین توزیع های سبک فقط و فقط «آرچ بنگ» و دیگر هیچ! واقعا سیستمم پرواز کرد باهاش :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود