انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کپی کردن فایلهایی که از اینترنت دانلود کردم  (دفعات بازدید: 5911 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
من چطور میتونم فایلهای که از اینترنت دانلود کردم مثل فلش پلیر  یا  اسکن کردن فایلها برای ویروس یا فایر وال و .... که بعضی از اینها خودشون نصب شدن و من اصل کیلیک نکردم روی هیچ پوشه ای حالا اینا رو میخوام کپی کنم و روی یه سیستم دیگه ازش استفاده کنم تا دیگه برای نصبشون به اینترنت نرم و زمان زیادی رو صرف نکنم تا دانلود بشن ..... چکار کنم ؟؟؟؟   ???

البته یه توضیحی تو ویکی دیدم در مورد مخزن محلی اما در قسمتی که گفته بود تمام بسته های دیبانی با پسوند دب رو در پوشه ساخته شده میریزیم اینجاش رو متوجه نشدم و هیچ توضیح خاصی هم نبود لطفا راهنمایی کنید اصلا این مخزن های محلی میتونه همون چیزی باشه که من دنبالشم ؟؟؟

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
apconcd
این اسم یک برنامه است که با کمک اون می تونی از روی سیستم اولی ی ی فایل iso درست کنی و روی سیستم دوم از این فایل ب راحتی استفاده کنی! سرچ کنید در همین فروم تا مطالبی رو که برای کار کردن باهاش گفته شده ببینید!
رابط گرافیکی هم داره ! خیلی ساده است.
@];-
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
این رنا مه هایی که دانلود میشن اصلا کجا ذخیره میشن  ؟؟؟

مسیرشون چیه ؟؟؟  میشه ازشون کپی برداشت ؟؟

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
همونطور که گفتن، برنامه‌ی aptoncd رو نصب کنید. از بسته‌هاتون یک مخزن درست میکنه و شما میتونید روی سیستم دیگه‌ای نصب کنید. بسته‌های شما بعد از دانلود از اینترنت در var/cache/atp/archives/ ذخیره میشن. :)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
و اگه خودت دستی کپی بر داری یک سری لیست برنامه های موجود در بروی مخازن سیستمی هستش که خب مسیرشون فرق داره! منم خاطرم نیست الان! ولی اون برنامه ی aptoncd خودش همه رو کپی می کنه!

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
استفاده از مخزن محلی یه کوچولو سخت هست (فقط یه کوچولو چون یک نکته کوچیک تو استفاده کردنش هست) ولی استفاده از برنامه ‌ای که علیرضا جان گفتن خیلی ساده و سریع هست.
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
مرسی از همه گی aptoncd رو دانلود کنم بعد ادامه می دم      برمیگردم  \\:D/

ویرایش  :

من نتونستم این برنامه رو پیدا کنم راهنمایی میکنید که چطور دانلودش کنم البته طبق روال قبل من این راه رو رفتم

sudo apt-get install apconcd

چطور باید دانلودش کنم ؟؟؟
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1387، 08:37 ب‌ظ توسط vahdani_d »

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
اگه همین دستور رو توی ترمینال زدی که خب اشکال دیکته ای داره!
$ sudo apt-get install aptoncdتوی مخازن هستش و به راحتی نصب میشه!‌بعد در منوی System>Administration>AptOnCD باید بری و ی صفحه ی گرافیکی باز میشه! 
خیلی ساده است ! گزینه ی Create رو بزنید و جلو بردید! نهایت امر ی فایل .iso روی هاردتون می سازه که کافی ی ب  سیستم دوم منتقل بشه و با دستور apt-cdrom
اونجا به مخازن اش اضافه کنید اش!

*نکته:: راه ساده اینه که فایل ایزو رو روی دیسک خام رایت کنید و در سیستم دوم بعد از زدن دستور
$sudo apt-cdrom addدیسک رو در سی-دی رام اش قرار بدید! و یا اینکه در روش یکمی پیچیده اش‌! در همین لحظه باید با دستور زیر فایل ایزو رو روی سیستم دوم ب جای سی-دی رام مونت اش کنید
$sudo mount -o loop <your-ISO-file-address.iso> /media/cdrom0
your-ISO-file-address.iso ::  این هم آدرس دقیق فایل ایزو یی هستش که از سیستم اولی به سیستم دومی منتقل کردید. :) موفق باشید

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
http://onlyubuntu.blogspot.com/2007/04/create-backup-of-installed-packages.html

\\:D/ فکر کنم این لینکش باشه بچه هایی که مثل من بی سواد دن استفاده کنن مرسی از راهنمایی همه دوستای گل اما اگه باهاش مشکلی داشتم بر میگردم   :D

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
آره همین بودش! فقط ممکنه به دلیل تقاوت نسخه ای ! یک ذره ظاهر اش فرق کنه! اما کل داستان اش همونی ی که عرض کردم خدمت اتون.

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
آقا حالا اگه بخوام این فایل رو رو سیستم دوم  restore  کنم حتما باید این نرم افزار APTonCD  تو سیستم دوم نصب باشه ؟؟؟
اگه این نرم افزار نباشه کار نمیکنه ؟؟؟

آدرس فایل رو یعنی ه چه شکل بدم فقط بگم رو سی دی و نام فایل اینه ؟؟؟
مثلا اگه رو سی دی با نام backup سیو شده باید این رو بنویسم اگه تو یه پوشه دیگه بود اول اسم پوشه رو بدم بعد اسم ایل رو درسته ؟؟؟
$sudo mount -o loop backup.iso> /media/cdrom0

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
اگه جسارت نباشه! توصیه می کنم که روش ساده رو بری! این طوری هیچ نیازی به نصب aptoncd روی سیستم دومی نداری!
فقط ترمینال اش رو باز می کنی و دستور sudo apt-cdrom add رو می زنی و دیسک رایت شده رو در سی-دی رام می گذاری و یا اینکه یکمی سخت تر اش اینکه که فایل ایزو رو رویسیستم دومی منتقل کنی! (توسط فلش دیسک - مموری) و با دستور mount ب جای سی-دی رام مونت اش کنی!
ی راه سخت تر هم اینکه که aptoncd رو از صورت دستی روی سیستم دوم نصب کنی!
برای اینکه باید این بسته رو از داخل پوشه  ی  /var/cache/apt/archives/  از سیستم اول کپی کنید و به سیستم دوم ببرید و با نصب اش کنید! چون بسته باینری هستش با کلیک کردن روش نصب میشه! فقط ممکنه به مشکل وابستگی مواجه بشید(البته ممکنه) که همه وابستگی های ممکن رو هم می تونید ازهمون آدرس در سیستم اول بردارید ولی خب این کار استفاده از خود برنامه رو تقریبا بی معنی می کنه دیگه! پس چ کاری بود که ایزو بسازیم!؟
بهتر اینکه که از دستور apt-cdrom در سیستم دوم استفاده کنید.

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
علی جون مرسی از راهنمایی کاملت تستش میکنم اگه مشکلی داشتم ر میگردم   

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
علی جون مرسی از راهنمایی کاملت تستش میکنم اگه مشکلی داشتم ر میگردم  

خواهش می کنم! :)
موفق باشید.
@};-

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
این برنامه در اوبونتوی هاردی مشکلی داشته که همین هفته پیش آپدیت شده و توی مخازنه. لطفا برای اوبونتو 8.04 فقط از مخازن بگیریدش. :)

« آخرین ویرایش: 16 خرداد 1387، 11:44 ق‌ظ توسط vahdani_d »
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-: