انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا پاتری لپتاب من پر نمیشه  (دفعات بازدید: 5376 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
چرا پاتری لپتاب من پر نمیشه
« : 30 آبان 1391، 03:20 ب‌ظ »
سلام
باتری لبتاب من 75% بیشتر شارژ نمیشه.البته در ویندوز هم همینه.
چطوری میتونم مشکلش رو حل کنم.از اپن سوزه استفاده مینم
با سپاس

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
پاسخ : چرا پاتری لپتاب من پر نمیشه
« پاسخ #1 : 30 آبان 1391، 03:56 ب‌ظ »
برا منم تا ۷۲ بیشتر نمیشه! احتمالا داره باتریمون میمیره :) چند وقته دارید ازش استفاده میکنید؟

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
« پاسخ #2 : 30 آبان 1391، 05:04 ب‌ظ »
من بعضی لپتاپ ها دیدم که دقیقا تنظیم میشه که باتری تا چقدر پر بشه!
فکر میکنم خود سونی واسه لپتاپ هاش یه برنامه میزاره که بشه این مقدارو تنظیم کرد، واسه طول عمر بیشتر باترس
اگه همیشه تا یه سقفی بیشتر پر نمیشه گفتم "شاید" این حالت پیش بیاد ...

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 30 آبان 1391، 05:22 ب‌ظ »
نقل‌قول
واسه طول عمر بیشتر باترس

مطمئنید چنین برنامه ای داره سونی؟ جالبه برام ک بدونم. اخه تا اونجایی ک میدونم تنها راه بیشتر کردن عمر باتری شارژ کردن و خالی کردن اون به طور کامل هست ولاغیر... اگر نصفه پر یبشه و نصفه خالی بشه و دوباره شارژ بشه کم کم ظرفیت باتری کم میشه و همینطور عمر مفیدش...

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #4 : 30 آبان 1391، 05:31 ب‌ظ »
دوست من یه لپ تاپ سامسونگ داره و یه برنامه داره که خودت تنظیم می کنی که صد در صد شارژ بشه یا هشتاد درصد.

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
« پاسخ #5 : 30 آبان 1391، 07:49 ب‌ظ »
مطمئنید چنین برنامه ای داره سونی؟ جالبه برام ک بدونم. اخه تا اونجایی ک میدونم تنها راه بیشتر کردن عمر باتری شارژ کردن و خالی کردن اون به طور کامل هست ولاغیر... اگر نصفه پر یبشه و نصفه خالی بشه و دوباره شارژ بشه کم کم ظرفیت باتری کم میشه و همینطور عمر مفیدش...

درواقع یه جورایی وقتی میزان شارژ باتری به اون اندازه ای که شما تعیین کردی  برسه، دیگه مستقیم از برق استفاده میشه نه از باتری ... این طوری طول عمرش بیشتر میشه
البته بازم بگم اینو خودم جایی نخوندم که مطمین باشم، فقط لپتاپ هایی دیدم که این امکانو واسه طول عمر باتری داشتن

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 30 آبان 1391، 08:20 ب‌ظ »

درواقع یه جورایی وقتی میزان شارژ باتری به اون اندازه ای که شما تعیین کردی  برسه، دیگه مستقیم از برق استفاده میشه نه از باتری ... این طوری طول عمرش بیشتر میشه
البته بازم بگم اینو خودم جایی نخوندم که مطمین باشم، فقط لپتاپ هایی دیدم که این امکانو واسه طول عمر باتری داشتن
این درست اما رو پرس و جو یی که از چند تا متخصص کردم در مورد باتری وسایل برقی، اینکار عمر باتری رو کم میکنه نه زیاد...اینکه از باتری استفاده نشه دلیلی به زیاد شدن عمر باتری نمیشه...هر باتری یه تعداد سیکل مصر ف داره مثلا ۱۰۰۰ بار یا ۲۰۰۰ بار .شما چه یه باتری رو کامل شارژ کنید و استفده کنید چه ناقص شارژ کنید و ناقص هم مصرف کنید یه سیکل مصرفی حساب میشه...

و با توجه به این قضیه بیشترین میزان ساعتی که میشه از باتری کار کشید وقتیه که هر ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ بار شارژ به طور کامل شارژ و دیشارژ بشه...

اینرو من از چند نفر که توی این کار بودن و تحثقیق تو نت فهمیدم. مثلا باتریهایی که خراب میشن و نمیتونن به صد در صد از شارژ برسن و روی مثلا ۷۰ یا حتی بعضی وقتا ۹۹ درصد میمونن باید سریع بعد از رسیدن به این عدد از لپتاپ جدا شن چون این قضیه که باتری نمیتونه شارژ رو کامل کنه باعث میشه مثلا هی ۲ درصد استفاده شه و بعد ۲ درصد شارژ شه و این سیکل هی تکرار میشه که باز هم از سیکلهای مصرف صحیح باتری کم میکنه!(الان این دوستمون باید این کار رو انجام بده)

واینکه خیلی وقته که لپتاپ ها بعد از شاژ باتری به طور کامل خودشون سیستم رومستقیم به برق وصل میکنن و مشکلی نیست...

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 30 آبان 1391، 08:25 ب‌ظ »
فکر میکنم خود سونی واسه لپتاپ هاش یه برنامه میزاره که بشه این مقدارو تنظیم کرد، واسه طول عمر بیشتر باترس
لپتاب من سونی نیست.اگر هم چنین برنامه ای باشه تو ویندوزه نه لینوکس

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 30 آبان 1391، 08:29 ب‌ظ »
نگفتید چه مدته از باتری استفاده میکنید....اگر فکر میکنی که ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ بار تا حالا ازش استفاده کردی دیگه کم کم باید باهاش خداحافظی کنی....

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 آبان 1391، 09:47 ب‌ظ »
نگفتید چه مدته از باتری استفاده میکنید....اگر فکر میکنی که ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ بار تا حالا ازش استفاده کردی دیگه کم کم باید باهاش خداحافظی کنی....
نه.من همش 6 ماه خریدمش. 200 بار هم ازش استفاده نکردم.در ضمن باتری از لپتاب جدا نمیشه

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 30 آبان 1391، 10:38 ب‌ظ »
نه.من همش 6 ماه خریدمش. 200 بار هم ازش استفاده نکردم.در ضمن باتری از لپتاب جدا نمیشه

خوب پس اگر شامل گارانتی میشه باتری تون به گارانتی مراجعه کنید یا حد اقل تماس بگیرید ببینید خودشون چی میگن...مدل لپتاپتون چیه؟

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 30 آبان 1391، 10:44 ب‌ظ »
خوب پس اگر شامل گارانتی میشه باتری تون به گارانتی مراجعه کنید یا حد اقل تماس بگیرید ببینید خودشون چی میگن...مدل لپتاپتون چیه؟
l

lenovo u300

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 01 آذر 1391، 12:24 ق‌ظ »

این از اون افسانه‌هاییه که باعث می‌شه خیلی‌ها باتریشون خراب شه. باتری‌های یون لیتیوم تنها در حالتی بیش‌ترین سلامتی رو دارن که همیشه بین ۲۰٪ تا ۸۰٪ شارژ داشته باشن. البته هر دو یا سه ماه یک بار باید باتری رو کامل خالی و دوباره کامل شارژ کرد، ولی بیش‌تر از یک بار در دو تا سه ماه به سلامت باتری ضرر می‌رسونه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 01 آذر 1391، 12:33 ب‌ظ »

این از اون افسانه‌هاییه که باعث می‌شه خیلی‌ها باتریشون خراب شه. باتری‌های یون لیتیوم تنها در حالتی بیش‌ترین سلامتی رو دارن که همیشه بین ۲۰٪ تا ۸۰٪ شارژ داشته باشن. البته هر دو یا سه ماه یک بار باید باتری رو کامل خالی و دوباره کامل شارژ کرد، ولی بیش‌تر از یک بار در دو تا سه ماه به سلامت باتری ضرر می‌رسونه

حتما درسته ه سونی و سامسونگ نرم افزار نوشتن برای این کار...پس این نرم افزارها هم کار درستی انجام میدن با این حساب :) ممنون

ولی من با همون روش پر و خالی کردن هم از تمام باتری هام خیلی خوب کار کشیدم هم لپتاپم ک اگر همین الان هم بمیره ازش راضی ام! ۱۰۰۰ بار رو بدون چون و چرا استفاده کردم..حتی باتری ای که کارکردش خیلی کم بود (دست دوم از دوستم گرفتم برای دوربینم) ابتدای کار نهایتن ۲۰۰ عکس میانداخت اما با چند بار استفاده به صورت کامل پر و خالی کردن تقرییا ظرفیت کاریش دو برابر شد و تا ۴۰۰ عکس رو میانداختم... از اونجایی که دوربینم دزدیده شد باتریش دم دستم نیست مطمئن شم لیتیوم بود یا نه...

لینکی در این رابطه دارید مطالعه کنم؟

----------------
ویرایش :

این بود باتری دوربینم : http://img1.cokupicstatic.pl/c_big210476.jpg

لیتیوم یونی هست
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1391، 12:39 ب‌ظ توسط hamed.asl »