انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کسانی که کارت گرافیک ATI دارن اوبونتو نمیتونن ....  (دفعات بازدید: 1211 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین medaligh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
کسانی که کارت گرافیک ATI دارن اوبونتو نمیتونن نصب کنند ؟
یعنی اینکه مشکلی ایجاد میشه با نصب اوبونتو ۱۲.۴ در همچین سیستمهایی ؟
میشه لطفا کامل توضیح بدین ؟

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
بستگی به مدل گرافیک داره...سری 2 و 3 و 4 هزار دیگه ئشتیبانی نمیشه توسط شرکت سازنده...

که اونم برای نسخهی 12.10 مشکل ساز شده که Xorg  به نسخهی 1.13 ارتقا پیدا کرده...توی 12.04 مشکلی نیست...هم میتنونی از additional Driver نصب کنی هم با استفاده از کاتالیست 12.6. که از سایت AMD قابل دریافته(الان رو نمیدونم ولی قبلا ک من گرفته بودم)

توی 12.10 هم میشه با استفاده از مخازن غیر رسمی این سری از کارتهای گرافیک رو نصب کرد...سری های 5 هزار به بعد مشکلی ندارن و با کاتالیست جدید نصب میشت تا اونحا ک میدونم

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
۲ تا موضوع هست: مدل کارت گرافیک و نسخهٔ xorg. برای کارت گرافیک ای‌ام‌دی دو درایور وجود داره: درایور متن‌باز  و درایور رسمی شرکت ای‌ام‌دی. محدودیت فعلا موقعی برقرار است که شما بخواهید از کارت گرافیک مدل کمتر از ۵۰۰۰ به همراه xorg نسخهٔ حداقل ۱.۱۳ استفاده کنید که در این حالت (فعلا) تنها باید از درایور متن‌باز استفاده کنید. من الان خودم xorg نسخه ۱.۱۳ دارم به همراه داریور متن‌باز برای کارت گرافیک سری ۴۰۰۰ و هیچ مشکلی هم ندارم. ضمنا درایور متن‌باز دارای پشتیبانی بهتر 2D است ولی درایور رسمی امکانات 3D بهتری داره. پس اگر 3D برات خیلی مهم نیست (اهل بازیهای خفن نیستی) مشکلی برات بوجود نمیاد.
« آخرین ویرایش: 06 آذر 1391، 09:42 ق‌ظ توسط omidtavana »

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من