انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب بریل و کامپیز خارج از مخازن اوبونتو  (دفعات بازدید: 3504 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
سلام
من از وقتی که اوبونتو و کوبونتو رو نصب کردم هنوز موفق نشدم از امکانات میز کار سه بعدی بهره بگیرم چون متاسفانه مودمم رو نمیشناسه تا به اینترنت وصل بشم و بسته های کامپیز و یا بریل رو نصب کنم. اگر این بسته هارو کسی به همراه تمام دیپنسی های لازم رو داره یه جایی اپلود کنه تا من بتوانم اونها رو از طریق اکس پی دانلود کنم. ضمنا گرافیک من نصبه.
دانی که شمع دم مرگ به پروانه چه گفت                 گفت ای عاشق بیچاره فراموش شوی
سوخت پروانه ولی خوب جوابش را داد                      گفت طولی نکشد نیز تو خاموش شوی

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
تمام بسته های اوبانتو را از این سایت می توانید بگیرید:

packages.ubuntu.com

در ضمن می توانید از دیسک هما هم استفاده کنید.

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
سلام
ببینید من قبلا به این سایت سر زده بودم
منظور من معرفی فایلی بود که مثل یک فایل زیپ شده تمامی فایل ها (+ دیپنسی ها) را به همراه داشته باشد و الا در این سایت مثلا کاپیز خودش 3 تا بسته اصلی داره که هر کدام 6 تا دیپنسی و هر دیپنسی دیگر هم خودشان دیپنسی دارن با این وضعیت باید تا ابد دهر دیپنسی دانلود کنم که !!!
دانی که شمع دم مرگ به پروانه چه گفت                 گفت ای عاشق بیچاره فراموش شوی
سوخت پروانه ولی خوب جوابش را داد                      گفت طولی نکشد نیز تو خاموش شوی

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
شما از اوبونتو 7.10 یا 8.04 استفاده می کنید؟اگه از این دو نسخه استفاده می کنید کافیه که در اوبونتو به مسیر
System==>Preferences==>Appearanceبروید و در پجره باز شده به تب Visual Effects بروید و آن را روی Normal یا Extra بگذارید.
برای تنظیمات بیشتر هم می تونید بسته compizconfig-settings-manager را نصب کنید که به بسته های Python,Python-central,Python-compizconfig,Python-gtk2 نیاز دارد.
در ضمن برای نصب مودمتان هم می توانید همین فروم را مطالعه کنید یا wiki.ubuntu.ir.

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
سلام من با این دستورات و مراحلی که فرمودید در ابونتو آشنا هستم ولی هم اکنون از کوبونتو هاردی استفاده می کنم  که خودش یه قسمت برای فعال سازی افکت ها داره که موقع اجرا پیغام می ده پکیج های لازم پیدا نشد و اینترنت می خواهد برای همین به کل فایل ها ( مثل بریل امرلد و ... ) نیاز دارم.
در مورد مودم هم که باید بگم من همزمان با انتشار هاردی برای اولین بار لینوکسی شدم  و از آن زمان تا بحال تقریبا هر روز به اینجا سر زدم تا شاید درایور مودمم را پیدا کنم .
مشکل اصلی اینجاست که من لپ تاپ دارم و شرکت سازنده لپ تاپ من ( سونی ) درایور های لینوکس رو پشتیبانی نمی کنه. اگر چه که ابونتو تقریبا همه سخت افزار های من رو ( بجز مودم ) حتی بهتر از ویندوز میشناسه اما طبق گفته لینوکس تنت هنوز هیچ راه حل قاطعی که روی همه سیستم ها برای نصب مودم های کانکستنت  جواب بده ارائه نشده. ضمنا تا حالا همه راه حل ها را خودم اول امتحان کردم چون دیدم نشد از شما کمک گرفتم  پس لطفا گزینه هایی رو مثلا سرچ کنید و در سایت فلان بگردید برای من ننویسید. از اینکه به درخواست من اهمیت داده اید متشکرم و منتظر جواب خواهم ماند.

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
دوست عزیز.برای راه اندازی مودمتان از برنامه ScanModem استفاده کنید.تا نوع چیپ ست مودم تان مشخص شود که HCF است یا HSF.
http://wiki.ubuntu.ir/DialupModemHowto/ScanModem

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
سلام
دوست عزیز مشکل من در حال حاضر نصب بریب و کامپیز به طور پکیج های جداست و مشکل مودمم را از قسمت مودم در حال پیگیری هستم لطفا پاسخ هایی در رابطه با طرح سوال بدهید.
از پاسختون متشکرم.

lomion

• مهمان
بریل دیگه چندان مورد استفاده نیست.
و یه سوال نسخه اوبونتوی شما چنده؟

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
kubuntu 8.04 hardy

lomion

• مهمان
روی کوبونتو ریختن جلوه‌های ویژه کمی دردسر داره و زیاد پایدار هم نیست. من که تجربه هر دو رو دارم، توصیه می‌کنم که تا وقتی که کی دی ای ۴.۱ نهایی نشده، جلوه‌های ويژه رو کنار بذارید. :)