انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: xfce رو نصب کردم اما دوتا سشن برای انتخاب دارم بجای یکی؟!!  (دفعات بازدید: 3284 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
سلام دوستان

بنده اومدم رو مینت۱۴.۱ مستقیم از تو سافتور منیجر بسته xubuntu-desktop رو نصب کردم. همه چیز به خوبی پیش رفت و نصب هم بدون مشکل انجام شد. اما وقتی اومدم دسکتاپ رو عوض کنم با دوتا گزینه مواجه شدم، xfce session و xubuntu session! تو هردوتاش رفتم و محیط هردوتاش هم مثل هم بود. الآن من چجوری میتونم یکی از این دوتا رو از تو منو sessionها حذف کنم؟ و اینکه این دوتا با هم فرقی دارن یا نه؟ (تو ظاهر که نگاه کردم هر دو تا یکی بودن!) اینم یک عدد عکس از sessionها:

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
نباید یکی باشه...منوی برنامه هااش رو باز کنی  فرق میکنه نوع چیدمان و تنظیمات. توی زوبونتو همه ستینگها تو یک پنجره قرار داره اما توی xfce هر ابزار یه ایکون جدا تو ی منوها داره.... الان دم دست نیست دقیق تر بگم...اما زوبونتو بهتره و جمع و جور تر به نظرم...
« آخرین ویرایش: 16 آذر 1391، 01:14 ق‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
من یک بار xfce نصب کرده بودم، فرق نداشت، بعد فهمیدم بعد از نصب اول تو هر کدوم بری تنظیماتش توی home کاربر ذخیره میشه
مثلا اگه اول توی xfce بری بعد از اون تو هر کدوم بری xfce هست
یا اگه اول توی xubuntu بری بعد تو هر کدوم بری xubuntu هست
میتونی از توی home تنظیمات xfce رو پاک کنی(فولدر مخفی هست) بعد وارد اون یکی بشی تا تنظیمات اون یکی ذخیره بشه، الان xfce ندارم که بدونم اسم فولدرش چی بود، نگاه کنی پیدا میکنی :‌)
پ.ن: این تجربه شخصی بود و هیچ منبع معتبری ندارم براش !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
اگر فقط قصد حذف اسمش رو داری :

برو تو این پوشه و ببین کدوم رو نمیخوای :

/usr/share/xsessions
دقت کن که Xubuntu مرتب تره و کانفیگ نسبتا جالبتری داره.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
ممنون دوستان. اینم عکس برای محم کاری. اولی xfce session و دومی هم xubuntu session:

درضمن میخوام xubuntu session رو پاک کنم. فقط از مسیر usr/share/xsessions اسمش رو حذف کنم خیالم راحت باشه که دیگه مشکلی پیش نمیاد؟

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
شما اون منوی Appilication  رو باز کنی متوجه تفاوت میشی...به نظرم بهتره زوبونتو رونگه داری و اونیکی رو پاک کنی...بازم خودت میدونی...

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
شما اون منوی Appilication  رو باز کنی متوجه تفاوت میشی...به نظرم بهتره زوبونتو رونگه داری و اونیکی رو پاک کنی...بازم خودت میدونی...

باور کنین جفتشون کاملا یکین!

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
چشم های من ک داره میگه فرق دارن!! ترتیب و دسته بندی های تا حدودی فرق میکنه...بزرگترین فرقش هم اون منوی کشویی Setting هست توی XFCE که توش کلی گزینه داره اما توی زوبونتو همه توی یک پنجره Setting manager جمع شدن....فرق دیگه ای ندارن...شاید شما ف;ر کردید نرم افزارهای توی منو هم متفاوته که اینطور نیست...

اما به شخصه دسته بندی و جمع و جوریه زویونتو رو ترجیح میدم...در کل فرق عجیبی با هم ندارن ببین با منوی کدوم بیشتر راحتی!

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
چشم های من ک داره میگه فرق دارن!! ترتیب و دسته بندی های تا حدودی فرق میکنه...بزرگترین فرقش هم اون منوی کشویی Setting هست توی XFCE که توش کلی گزینه داره اما توی زوبونتو همه توی یک پنجره Setting manager جمع شدن....فرق دیگه ای ندارن...شاید شما ف;ر کردید نرم افزارهای توی منو هم متفاوته که اینطور نیست...

اما به شخصه دسته بندی و جمع و جوریه زویونتو رو ترجیح میدم...در کل فرق عجیبی با هم ندارن ببین با منوی کدوم بیشتر راحتی!

آخه از نظر من اون منو فرق نیست  ;D البته موافقم زوبونتو یکم بهتر میزنه :)