انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: میشه مودم های معمولی رو به wifi تبدیل کرد؟  (دفعات بازدید: 58903 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
من یک مودم ای دی اس ال قدیمی دارم مدل dlink 2520u یک پورت یو اس بی داره و یک پورت لن.
خوب میشه کاریش کرد که تبدیل به وای فای هم بشه یا نه ؟ ارزش رو داره یا اینکه یک مودم وای فای بگیرم.
اگر جوابتون مثبت هست مارکی رو بگید که گنو لینوکس رو خوب ساپورت کنه.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
من که تاحالا نشنیدم فکر نکنم بشه . یک سوال مودم شما اون پرت usbش میشه بهش فلش وصل کرد بعد ازش به عنوان network storage استفاده کرد؟
تو مودم هافقط اونایی که با usb به سیستم وصل میشن مورد دار هستن اونایی که از طریق کابل لن وصل میشن یا از طریق وایرلس بهشون وصل میشین مشکل سازگاری ندارن.

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
من یک مودم ای دی اس ال قدیمی دارم مدل dlink 2520u یک پورت یو اس بی داره و یک پورت لن.
خوب میشه کاریش کرد که تبدیل به وای فای هم بشه یا نه ؟ ارزش رو داره یا اینکه یک مودم وای فای بگیرم.
اگر جوابتون مثبت هست مارکی رو بگید که گنو لینوکس رو خوب ساپورت کنه.
یه روتر اگر وصل کنی اونوقت می‌تونی از وایرلس استفاده کنی ولی فکر کنم قیمت یه روتر به اندازه قیمت یک مودم وایرلس باشه.

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
یک سوال مودم شما اون پرت usbش میشه بهش فلش وصل کرد بعد ازش به عنوان network storage استفاده کرد؟
من خودم از این مدل مودم دارم .پورت usb این مودم شبیه به پورت های استاندارد usb نیست و نمی شه فلش بهش وصل کرد .
نمای پشتی مودم 2520U

در ضمن تو آپشن های این مودم قسمتی برای این کار ندیدم بنابراین بعید می دونم این کار انجام پذیر باشه .
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
یک سوال مودم شما اون پرت usbش میشه بهش فلش وصل کرد بعد ازش به عنوان network storage استفاده کرد؟
من خودم از این مدل مودم دارم .پورت usb این مودم شبیه به پورت های استاندارد usb نیست و نمی شه فلش بهش وصل کرد .
نمای پشتی مودم 2520U

در ضمن تو آپشن های این مودم قسمتی برای این کار ندیدم بنابراین بعید می دونم این کار انجام پذیر باشه .
درسته فکر کنم بد توضیح داده بودم. منظورم همون درگاه آبی رنگ هست حالت سیمش یه سرش حالت مربعی داره یه سرش هم یو اس بی هست.
دوستان این اکسس پوینت ها برای چه کاریه ؟ میشه با اونا تبدیل کرد؟

در باره روتر قیمت یه مدل  متوسط چقدر هست.

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
دوستان این اکسس پوینت ها برای چه کاریه ؟
وظیفه اصلی اکسس پوینت انتشار و دریافت امواج بیسیم تو شبکه های وایرلس هست . یعنی همون وظیفه ای که سوییچ تو شبکه های مبتنی بر سیم داره . همون طور که با اتصال یه مودم به یه سوئیچ می تونید اینترنت رو بین چند سیستم به اشتراک بزارید با اتصال یک اکسس پوینت به یه مودم هم می تونید اینترنت رو تو یه شبکه بیسیم به اشتراک بزارید . فقط به این نکته توجه کنید که قیمت یک اکسس پوینت به مراتب از قیمت یک مودم وایرلس بیشتره چه برسه به قیمت یک اکسس پوینت با یک مودم معمولی جدا . به عبارتی مودم وایرلس ترکیبی از اکسس پوینت و مودم معمولی هستش . البته اکسس پوینت ها اغلب دارای برد بیشتری نسبت به مودم های وایرلس هستند و در بعضی موارد کاربرد های بیشتری نسبت به مودم های وایرلس دارند . 
نقل‌قول
میشه با اونا تبدیل کرد؟
منظورتون از تبدیل رو نفهمیدم اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین .
نقل‌قول
در باره روتر قیمت یه مدل  متوسط چقدر هست.
برای چه کاری می خواین از روتر استفاده کنید ؟
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
من جای شما بودم یک مودم وایرلس می‌گرفتم و خودم رو خلاص می‌کردم. مودم وایرلس درحقیقت ترکیبی از سه چیز است: مودم+روتر+اکسس‌پوینت وایرلس. هم میتونی چند دستگاه رو بهش وصل کنی و هم اینکه حتی شبکه راه بندازی. اصلا ارزش نداره که روتروایرلس یا اکسس‌پوینت وایرلس بخری.

آفلاین Plugin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • applet سابق
نقل‌قول از: paradox
پورت usb این مودم شبیه به پورت های استاندارد usb نیست و نمی شه فلش بهش وصل کرد.
منظورم همون درگاه آبی رنگ هست حالت سیمش یه سرش حالت مربعی داره.
به این پورت میگن، سوکت USB نوع B - Type B. و از پورت های استاندارد USB می باشد.(سمت راست)

شیرینى پیروزى، تلخى صبر را از میان مى‏ برد.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
این کار هم میشه کرد . نمیدونم از نظر اقتصادی و دردسر بهینه هست یا نه ولی خب نظر دیگه :

یک سویچ وایرلس بگیرین به پرت lan مودمتون وصل کنین بعد مثلا با لپتاب که به سویچ وصل میشین چون سویچ به مودم وصل هست باز هم میتونین اینترنت رو از مودم بگیرین یا با کانکشن به اینترنت وصل بشین. فقط رنج ایپیتون باید هم رنج با ایپی مودمتون باشه که سویچ درست کار کنه .

این کارو من با سویچ غیر وایرلس انجام دادم بدون مشکل کار میکرده فکر کنم با وایرلس هم کار کنه . سویچی که من استفاده کردم این مودل بود :
Dlink DES-1005A

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
این کار هم میشه کرد . نمیدونم از نظر اقتصادی و دردسر بهینه هست یا نه ولی خب نظر دیگه :

یک سویچ وایرلس بگیرین به پرت lan مودمتون وصل کنین بعد مثلا با لپتاب که به سویچ وصل میشین چون سویچ به مودم وصل هست باز هم میتونین اینترنت رو از مودم بگیرین یا با کانکشن به اینترنت وصل بشین. فقط رنج ایپیتون باید هم رنج با ایپی مودمتون باشه که سویچ درست کار کنه .

این کارو من با سویچ غیر وایرلس انجام دادم بدون مشکل کار میکرده فکر کنم با وایرلس هم کار کنه . سویچی که من استفاده کردم این مودل بود :
Dlink DES-1005A

شاید بشه.

نقل‌قول
منظورتون از تبدیل رو نفهمیدم اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین .

منظورم اینکه کابل لن خروجی از مودم رو بدم به اکسس پونت.

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
به این پورت میگن، سوکت USB نوع B - Type B. و از پورت های استاندارد USB می باشد.(سمت راست)

منظور من از استاندارد فرم ضاهری هست که تو تجهیزاتی مثل فلش استفاده میشه .( استاندارد کلی Usb رو نگفتم ) یعنی از سمت راست کابل سوم که مادگی usb‌ معمولی هستش رو این مدل مودم نداره .
نقل‌قول
من جای شما بودم یک مودم وایرلس می‌گرفتم و خودم رو خلاص می‌کردم. مودم وایرلس درحقیقت ترکیبی از سه چیز است: مودم+روتر+اکسس‌پوینت وایرلس. هم میتونی چند دستگاه رو بهش وصل کنی و هم اینکه حتی شبکه راه بندازی. اصلا ارزش نداره که روتروایرلس یا اکسس‌پوینت وایرلس بخری.
دوستمون درست میگه. هم از نظر اقتصادی صرفه بیشتری داره خرید مودم وایرلس و هم کانفیگش خیلی راحت تر از یه اکسس پوینته .
نقل‌قول
شدنش میشه اما همون طور که گفتم هم از نظر اقتصادی صرفه نداره هم کانفیگ مودم وایرلس از اکسس پوینتی که قراره به مودم وصل بشه راحت تره .
الان یه tp-link 8901 رو می تونید در حدود 80 تا 90 تومن خریداری کنید .
« آخرین ویرایش: 21 آذر 1391، 05:47 ب‌ظ توسط paradox »

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *

منظور من از استاندارد فرم ضاهری هست که تو تجهیزاتی مثل فلش استفاده میشه .( استاندارد کلی Usb رو نگفتم ) یعنی از سمت راست کابل سوم که مادگی usb‌ معمولی هستش رو این مدل مودم نداره . بابت پاسختون هم ممنون
نقل‌قول
دوستمون درست میگه. هم از نظر اقتصادی صرفه بیشتری داره خرید مودم وایرلس و هم کانفیگش خیلی راحت تر از یه اکسس پوینته .
نقل‌قول
شدنش میشه اما همون طور که گفتم هم از نظر اقتصادی صرفه نداره هم کانفیگ مودم وایرلس از اکسس پوینتی که قراره به مودم وصل بشه راحت تره .
الان یه tp-link 8901 رو می تونید در حدود 80 تا 90 تومن خریداری کنید .

ممنون+

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
یه راحل حل میشناختم که برای من که لپتاپم wifi داشت مناسب بود و میتونستم مشکل نداشتن یه اکسس پوینت رو بدون این که مجبور بشم یه مودم جدید بخرم را حل کنم . این لینک مطلبی هست که به من کمک کرد:

http://linuxmotto.ir/blog/?p=638
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win