انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: افزونه GoogleSharing( افزونه‌ ای برای دور زدن جاسوسی گوگل) +چند افزونه مهم دیگر  (دفعات بازدید: 3612 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558
سلام   :)

این چند روز تب  داغ جاسوسی و حریم خصوصی بالا گرفته و به بحث اول تبدیل شده.

GoogleSharing یک سیستم پراکسی ناشناس است که تقاضاهای جستجوی گوناگون کاربران مختلف بسیاری را با هم می‌آمیزد تا گوگل قادر به تشخیص اینکه کدام درخواست از کدام کاربر است نباشد. به این ترتیب GoogleSharing قادر است که گوگل را از جمع‌آوری اطلاعت درباره‌ی شما باز دارد. این افزونه کارکردهای غیرگوگلی شما را هیچ تغییری نمی‌دهد.
GoogleSharing provides a level of anonymity that will prevent google from tracking your searches and web activity

آدرس نصب افزونه برای  نصب روی فایرفکس:

من بروی فایرفکس نسخه 17.1 نصب کردم و بدون مشکلی نصب شد و کار کرد.

پس از اینکه شما با موفقیت GoogleSharing را نصب کردید این افزونه دکمه‌ی مربوط به خود را در انتهای پایینی گوشه‌ی سمت راست نوار افزونه‌های فایرفاکس به شکل زیر به نمایش می‌گذارد:
Google sharing Enabled که به معنی غیر فعال بودنه افزونس
برای فعال شدن بر روی آن کلیک کنید که بصورت:
Google sharing Disabled

تبدیل می شود و یعنی افزونه فعال شده.
 در سکوت و در پس زمینه بدون هیچ‌گونه نیاز به پیکربندی تنظیمات اجرا می‌شود همانند بسیاری از گزینه‌های حریم شخصی و امنیت، رابطه‌ی معکوسی بین بازده و سرعت، و افزودن بر حریم خصوصی و امنیت وجود دارد. اگر شما در شرایطی هستید که به سرعت بیشتر احتیاج دارید ان را غیر فعال کنید.
 * طبیعیه که احتمالا این افزونه برای کروم طراحی نشده چون خود گوگل دوس داره همه رو زیر نظر داشته باشه و شاید هم دلیلی باشه بر ردگیری کاربران.(لااقل من یه کم گشتم ولی نتونستم این افزونه رو برای کروم  پیدا کنم اگه کسی پیدا کرد میتونه اینجا بذاره)

چند افزونه مهم دیگر:

1- Beef Taco
 افزونه‌ی فایرفاکسی است که به شما امکان می دهند کوکی‌های وابسته به تبلیغات شرکت‌های مختلف از جمله گوگل، مایکروسافت و یاهو را کنترل کنید. این افزونه می‌تواند به گونه‌ای پیکربندی شود که کوکی‌هایی که به انصراف از کوکی‌های تبلیغات هدف‌مند شناخته می شوند را به شکل خودکار پاک کند. البته کاربران باتجربه و حرفه‌ای این امکان را خواهند داشت که شخصا مشخص نمایند که کدام کوکی‌ها می‌توانند روی سیستم باقی بمانند و کدام‌ها باید حذف گردند.

2- BetterPrivacy

یک افزونه‌ی فایرفاکس موزیلاست که به شما در محافظت از دستگاه‌تان در برابر کوکی‌های ویژه‌ای که به آن‌ها اشياء مشترک محلی (LSO) می‌گویند و ممکن است با یک اسکریپت فلش روی کامپیوتر شما قرار بگیرند کمک می‌کند. این کوکی‌ها با روش استاندارد فایرفاکس برای پاک کردن کوکی‌ها پاک نمی‌شوند
3- HTTPS Everywhere

یک افزونه‌ی موزیلا فایرفاکس برای اطمینان حاصل کردن از این است که شما همیشه با فهرست مشخصی از وبسایت‌ها از طریق کانال‌های رمزگذاری شده (https) در ارتباط هستید. هرچند بسیاری از وب‌سایت‌ها رمزگذاری را ارائه می‌دهند اما آنها تمایل پیش‌فرض را بر یک آدرس اچ‌تی‌تی‌پی‌ رمزگذاری نشده قرار می‌دهند.
4-  Adblock Plus

ادبلاک پلاس یک افزونه‌ی فیلتر محتواست که برای محدود کردن یا منحصر کردن توانایی آگهی‌ها برای نمايش دادن خودشان تنظیم شده است. پس از این که فایرفاکس از نو شروع شده و افزونه‌ی ادبلاک پلاس با موفقيت نصب شد، پنجره‌ی *Add Adblock Plus filter *subscription ظاهر می‌شود.

5- NoScript

NoScript یک افزونه‌ی فوق‌العاده کاربردی موزیلاست که می‌تواند به محافظت از کامپیوتر شما در برابر وب‌سایت‌های مخرب در اینترنت کمک کند. این افزونه با اجرای یک «فهرست سفید» از سایت‌هایی که شما قابل قبول، امن یا مورد اعتماد معرفی کرده‌اید (مانند یک سایت بانک یا یک مجله‌ی آنلاین) کار می‌کند. تمام سایت‌های دیگر بالقوه خطرناک در نظر گرفته می‌شوند و فعالیت آن‌ها خطرناک به حساب می‌آید. به عبارت دیگر تا زمانی که شما مشخص کنید که محتوای یک سایت هیچ خطری ایجاد نمی‌کند و آن را به لیست سفید اضافه کنید، تمام سایت‌ها بالقوه خطرناک طبقه بندی می‌شوند.
NoScript به طور خودکار آغاز به مسدود ‌کردن تمام بنر‌ها، آگهی‌های پاپ‌آپ، جاوا اسکریپت و کدهای جاوای مربوط و همچنین مشخصه‌های بالقوه‌ خطرناک سایت‌ها می‌کند. NoScript نمی‌تواند بین یک محتوای خطرناک و محتوایی که برای نمایش صحیح یک وب‌سایت لازم است تفاوتی بگذارد. این به شما بستگی دارد که در لیست سفید برنامه، سایت‌های مودر اعتمادتان را مشخص کنید.
چگونه از NoScript استفاده کنیم

پیش از اینکه با NoScript آغاز به کار کنید اطمینان حاصل کنید که NoScript با انتخاب کردن Tools > Add-ons برای فعال کردن پنجره‌ی افزونه‌ها و تایید این که نصب شده است با موفقیت نصب شده باشد.

نکته: هرچند ممکن است NoScript در ابتدا به نظر نااميدکننده برسد (وب‌سایت‌هایی که شما همیشه بازدید می‌کنید ممکن است به درستی نمایش داده نشوند)، شما فورا از قابلیت خودکار بلاک کردن آن سود خواهید برد. این ویژگی آگهی‌های مزاحم، پیغام‌های پاپ‌آپ و کدهای مخرب قرار داده شده (یا هک شده) در صفحه‌های وب را محدود می‌کند.

هشدار!: تحت هیچ شرایطی گزینه‌ی زیر را انتخاب نکنید: Allow Scripts Globally (dangerous) چرا که به همه‌ی اسکریپت‌ها اجازه‌ی اجرا شدن خواهد داد. تا آنجا که امکان دارد از انتخاب گزینه‌ی Allow all from this page که به همه‌ی اسکریپت‌های آن صفحه اجازه می‌دهد اجرا شوند نیز خودداری کنید. هر از گاهی شما ممکن است به همه‌ی اسکریپت‌ها اجازه دهید، در این شرایط اطمینان حاصل کنید که این کار را برای وب‌سایت‌هایی که واقعا به آن‌ها اطمینان دارید و به طور موقت، که تا پایان جلسه‌ی آن‌لاین شماست، انجام می دهید. برای به خطر افتادن حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما، تنها یکبار مجوز دادن به یک اسکریپت مخرب کافی است.

درباره‌ی کلیک دزدی و حملات اسکریپت‌های بین سایتی (XXS)

NoScript می‌تواند برای دفاع از سیستم شما در مقابل حمله‌های اسکریپت‌های بین سایتی و کلیک دزدی پیکربندی شود. یک اسکریپت بین سایتی نوعی از مشکلات امنیتی کامپیوتری است که به هکرها و دیگر متجاوزان اجازه‌ی تزریق کد مخرب در صفحه‌ی وب موجود را می‌دهد. کلیک دزدی به عنوان مثال زمانی اتفاق می‌افتد که شما روی دکمه‌ای که به نظر وظیفه خاصی دارد کلیک می کنید اما اسکریپت دیگری که در ظاهر مربوط به آن کلید نیست اجرا می‌شود. هر دو حمله می‌توانند بدون اینکه حتی متوجه آن‌ها شوید اتفاق بیافتند اما اگر از NoScript استفاده کنید، جلوی آن‌ها گرفته خواد شد.

و ما میطوانیم

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *

سلام

@ ناظر انجمن

لطفا یکی از این 2 تاپیک تکراری رو پاک کنید.اضافی پست شد.
و ما میطوانیم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
و ما میطوانیم

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
برای جلوگیری از ریدایرکت کردن لینک‌ها در گوگل سرچ و سایر سرویس‌های گوگل، میتونید این Userscript رو نصب کنید:

http://userscripts.org/scripts/show/121261

بعد از نصب، فقط کافیه روی لینک middle-click کنید یا آدرس لینکو کپی کنید تا آدرس مستقیم و به دور از کثافت‌کاری‌های گوگلی داشته باشید

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *

سلام

برای جلوگیری از ریدایرکت کردن لینک‌ها در گوگل سرچ و سایر سرویس‌های گوگل، میتونید این Userscript رو نصب کنید:

http://userscripts.org/scripts/show/121261

بعد از نصب، فقط کافیه روی لینک middle-click کنید یا آدرس لینکو کپی کنید تا آدرس مستقیم و به دور از کثافت‌کاری‌های گوگلی داشته باشید

افزونه ی خوبی بود. تشکر  :)
و ما میطوانیم

آفلاین Plugin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • applet سابق
سلام
در کل عالی بود. ممنون
به جای افزونه خوب GoogleSharing که فرمودید میشه از داک داک گو هم استفاده کرد. بیشتر+معرفی داک داک گو
شیرینى پیروزى، تلخى صبر را از میان مى‏ برد.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *

سلام

سلام
در کل عالی بود. ممنون
به جای افزونه خوب GoogleSharing که فرمودید میشه از داک داک گو هم استفاده کرد. بیشتر+معرفی داک داک گو

تشکر از اطلاعات مفیدتون.

تمرکز این بخش روی حفظ حریم خصوصی است که مستقل از موتور های جستجو یا پایگاه دانش(wolframalpha)است.
یعنی معرفی افزونه های مرتبط  که به ما در حفظ امنیت کمک میکنن.

تعیین اینکه کاربران کدوم موتور جستجو یا پایگاه دانش رو انتخاب میکنن به خود کاربر بر میگرده و ممکنه گوگل یا duckduckgo یا wolframalpha بشه.
و ما میطوانیم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب من یه راه بهتر رو پیش گرفتم. فاکسی پراکسی رو نصب کردم و تمام اتّصال‌های گوگل رو از پشت تور رد می‌کنم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
خب من یه راه بهتر رو پیش گرفتم. فاکسی پراکسی رو نصب کردم و تمام اتّصال‌های گوگل رو از پشت تور رد می‌کنم
گوگل سر تور خیلی بازی درمیاره
ممکنه مجبورت کنه هر از چندگاهی یه کپچا رو وارد کنی تا اجازه‌ی جستجو بهت بده
من خودم سایت www.google.com رو از پراکسی معاف کردم و با همون یوزراسکریپتی که بالا گفتم، مشکل ورود به سایتای فیل*تر شده رو حل کردم

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
ممنونم

ولی باز هم و از روی عادت مشکلی پیش بیاد متوصل به گوگل می شویم !

سرعت بالا , نتیجه بهتر .... در کنارش سرقت اطلاعات  :D

آیا واقعا جایی در نت هست که رفته باشیم و اطلاعاتی از ما ذخیره/استفاده نکرده باشن؟
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین Plugin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • applet سابق
سلام
سلام
در کل عالی بود. ممنون
تشکر از اطلاعات مفیدتون.
تمرکز این بخش روی حفظ حریم خصوصی است که مستقل از موتور های جستجو یا پایگاه دانش(wolframalpha)است.
یعنی معرفی افزونه های مرتبط  که به ما در حفظ امنیت کمک میکنن.
تعیین اینکه کاربران کدوم موتور جستجو یا پایگاه دانش رو انتخاب میکنن به خود کاربر بر میگرده و ممکنه گوگل یا duckduckgo یا wolframalpha بشه.
ببخشید اگر اینجا مطرح کردم ولی هدف من از مطرح کردن این موضوع فقط خط زیر(حفظ حریم خصوصی) بود. حریم خصوصی در داک داک گو

DuckDuckGo does not collect or share personal information
شیرینى پیروزى، تلخى صبر را از میان مى‏ برد.