انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: توزیعی ساده و نزدیک به اوبونتو معرفی کنید.  (دفعات بازدید: 15314 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
آقا این کارایی که گفتین رو انجام دادم ولی هنوزم گرافیکم ناشناخته س.

شناخته شده. فکر می‌کنی نشناخته. اصلاً اینتل نیاز به راه‌انداز نداره. خودش می‌شناسه و کار می‌کنه. مشکل با لپ‌تاپ‌هاییه که کارت گرافیک دومی هم دارن در کنارش که با این راهنما حل می‌شه: https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee

خوب دانیال این برای nvidia ها است. فکر کنم گرافیک دوستمون nvidia نیست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بله می‌دونم. گفتم فقط اون‌ها مشکل دارن. خود اینتل تا جایی که من دیدم راه‌اندازش داخل هسته‌است و بدون هیچ کار اضافی‌ای کار می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
بله می‌دونم. گفتم فقط اون‌ها مشکل دارن. خود اینتل تا جایی که من دیدم راه‌اندازش داخل هسته‌است و بدون هیچ کار اضافی‌ای کار می‌کنه

برای ای تی آی مثل nvidia ها همچین چیزی داره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ای‌تی‌آی ها تا جایی که دیدم از بایاس قابل تنظیم هستن و مثل اپتیموس همزمان کار نمی‌کنن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
ایمان جان در ابتدا بایوس نوت بوک رو آپدیت کن .من لینک آخرین نسخه فریم ور رو برای شما گذاشتم .نسخه 1.30 که تاریخ انتشارش 2012/11/13 بوده .کلا آپدیت بایوس باعث پایداری بیشتر و رفع نقایص سخت افزاری دگیر با فریمور هستش شما به احتمال زیاد در محیط بازی ها هم بعد بروز رسانی دچار تغییرات و بهبود هایی خواهید شد.100 درصد توصیه می کنم ه هر زودتر آپدیت کنید چون اصلاحیه های اساسی رخ داده در این نسخه :

لینک دانلود:

http://global-download.acer.com/GDFiles/BIOS/BIOS/BIOS_Acer_1.30_A_A.zip?acerid=634883879881677449&Step1=Notebook,%20Ultrabook&Step2=Aspire&Step3=Aspire%205742&OS=8u1&LC=en&BC=Acer&SC=PA_6

بعد دانلود در محیط ویندوز این فایل رو آنزیپ کرده و اجرا کنید بهتره که نوت بوک در حالت اتصال به شارژر باشه و تمامی برنامه بسته و آنتی ویروس هم غیر فعال باشه .بعد از اجرا و بارگذاری این فایل یه گزینه flash میاد که با انتخاب اون بایوس شما بروز رسانی میشه و شما هیچ کاری نکنیدد تا سیستم ریستارت بشه .نکته :در هنگام بروز رسانی فن سیستم شما در حالت صد درصد تا اتمام مراحل که بیش از 30 ثانیه نیست کار خواهد کرد پس یه وقت نگران نباشید. پ نکته بعد اینکه ویندوز باید به صورت مستقیم رو سیستم نصب باشد  (سیستم های نصب شده بر روی ماشین های مجازی قابل قبول نیستند).

بعد از ستارت وارد محیط اوبونتو شود و اگر درایور VAAPI driver for Intel G45 & HD Graphics family  نسخه i965-va-driver رو نصب که هیچ و اگر هم نیست که فقط این رو نسخه رو نصب کنید و بعد دستور

sudo dpkg-reconfigure gdm

رو اجرا و سیستم رو ریستارت کن که تمام شود.

به احتمال زیاد مشکل شما رفع میشه .چون در مورد بایوس مشکلاتی دارید که باید بروز رسانی شه.

با تشکر.
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
BIOS رو همون موقع آپدیت کرده بودم.
حالا دوباره برای گرافیک تست می کنم و خبر میدم.

به آقای بهزادی:
پس چطور برای بنده گرافیک رو ناشناخته زدی ولی برای این دوستمون شناخته؟
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به آقای بهزادی:

شون نوشته ربطی به شناختن و نشناختن نداره. اون مربوز به نصب بودن یا نبودن بسته‌ی mesa-utils می‌شه. شناخته شدن یا شناخته نشدن شتاب‌دهنده‌ی گرافیکی از تصویر خروجی مشخّص می‌شه

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
به آقای بهزادی:

شون نوشته ربطی به شناختن و نشناختن نداره. اون مربوز به نصب بودن یا نبودن بسته‌ی mesa-utils می‌شه. شناخته شدن یا شناخته نشدن شتاب‌دهنده‌ی گرافیکی از تصویر خروجی مشخّص می‌شه
یعنی نصب بودن یا نصب نبودن ربطی به گرما نداره؟
ما که از دست این گرما پختیم.
حالا شما چه توزیعی پیشنهاد می کنید؟

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
یکم دست نگه ندار تا نسخه های جدید مجیا و فدورا بیاد یه تستی بزن. فقط میزکار کی دی ای رو امتحان نکن.
opensuse هم نسخه گنومش یا میز کار سبکش  رو میتونی تست کنی .
xfce مینت و یا گنومش رو هم میتونی تست کنی.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
یکم دست نگه ندار تا نسخه های جدید مجیا و فدورا بیاد یه تستی بزن. فقط میزکار کی دی ای رو امتحان نکن.
opensuse هم نسخه گنومش یا میز کار سبکش  رو میتونی تست کنی .
xfce مینت و یا گنومش رو هم میتونی تست کنی.
از بین اینایی که گفتین کدوم ساده تره؟
فدورا چطوره؟

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
خط فرمان فدورا با opensuse و مجیا یکی هست.
نصاب گرافیکی داره و البته نحوی نصبش هم توی انجمن و سایت های دیگه پیدا میشه. اگر ویندوز کنار اوبونتو داری از برنامه های مهمت یه کپی داشته باش که مشکلی از لحاظ از دست دادن اطلاعات نداشته باشی نداشته باشی.
مینت هم که همون اوبونتو فقط میز کارش سینامون هست.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
آرچ با آرچ بنگ تفاوتی داره؟

بعد این که میگن بعضی از توزیع ها نیاز به کانفیگ دستی داره یعنی چی؟ باید چی رو تنظیم کنی؟ فدورا و آرچ این طوری هستن؟

راستی در مورد رد هت هم اگه میشه یه توضیح بدین...اصلا برای کاربران خانگی خوبه یا نه؟ سخته؟ آزاده؟

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
به آقای بهزادی:

واسه منم اسم کارت گرافیکمو نمیزد ، اینی که گفتینو نصب کردم ، حالا اسم کارت گرافیکو زده :
Gallium 0.4 on AMD CEDAR
اما واسه من اسم کاملش اینه :
ATI RADEON Mobility HD 5470
چیکار کنم درست بنویسه ؟
البته دارم درایور مخصوص لینوکس ۶۴ بیت رو از سایت amd واسش دانلود میکنم ، اونو نصب کنم درست میشه ایشالا دیگه ؟! :?: :-k

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اسم اصلی‌اش همونه که نوشته. اون موبیلیتی فلان اسم تجاریشه

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
سلام....به جز آرچ چه توزیع دیگه ای هست که موقع نصب فقط کنسول رو داره؟؟یعنی بدون محیطه؟فقط نصبش به اینترنت نیاز نداشته باشه.این خیلی برام مهمه
ممنون
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/