انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اساسی - کمک (حل ؟؟)  (دفعات بازدید: 1283 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aryanss

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
مشکل اساسی - کمک (حل ؟؟)
« : 14 دی 1391، 07:33 ب‌ظ »
سلام به همه
من یه مشکل بزرگ پیدا کردم اونم اینکه
از رو فلش خواستم بک ترک و نصب کنم اما قبلش فضای خالی رو هارد نذاشته بودم واسه همین نه بک ترک نصب شد و نه دیگه ویندوز بالا میاد ](*,) از تو فلش که بوت میکنم میتونم از 3تا درایوی که داشتم 2 تارو که یکیش ویندوزه ببینم اما کاری نمیتونم بکنم خواستم ویندوز و از اول نصب کنم که درایو هارو نمیشناسه اصلا و کلا میگه هیچ درایوی نیست و repair هم میخوام بکنم ، درایوهارو نمیشناسه
کسی میدونه چیکار باید بکنم ؟
دستور sudo grub هم کار نمیکنه
یکم مبتدیم تو لینوکس ممنون میشم کمک کنین
« آخرین ویرایش: 15 دی 1391، 07:08 ب‌ظ توسط aryanss »

آفلاین aryanss

• Newbie
  • *
پاسخ : مشکل اساسی - کمک
« پاسخ #1 : 14 دی 1391، 10:35 ب‌ظ »
جالبه اینجا انجمن تخصصیه اما خبری از جواب نیست
حدود 17 نفر بازدید کردن و پست های پایین تر و جواب دادن اما اینجا خبری نیست
یه راه حل خواستیم - اگه اطلاعات پاک نشه که بهتر - هیچ جوره نمیشه کاریش کرد نه میتونم پاک کنم نه بوت نه هیچ چیز دیگه

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #3 : 14 دی 1391، 11:30 ب‌ظ »
روی درایوهات اطلاعاتی داری که میخوای نگهشون داری؟ اگر پاک کردن کامل هارد برات مهم نیست توزیع 100 مگابایتی gparted‌ رو از سایت softpedia.com دانلود کن و از روی اون بوت و بعد کل هارد رو پاک کن بعدش ویندوز یا هر چی نصب کن
اگر بک ترکت بوت میشه و نرم افزار gparted ‌داره با همین بک ترک هم میتونی همه چی رو wipe‌کنی.

دستور sudo update-grub‌ داریم برای وقتی که لینوکس نصب شده باشه!

خواستم ویندوز و از اول نصب کنم که درایو هارو نمیشناسه اصلا و کلا میگه هیچ درایوی نیست و repair هم میخوام بکنم ، درایوهارو نمیشناسه
چه ویندوزی؟
با همون ریپیر ویندوز اگه جلو بری باید MBR‌رو فیکس کنی. چند دستور باید بزنی. انجمن رو بگرد پیدا میکنی.

آفلاین aryanss

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 15 دی 1391، 02:36 ق‌ظ »
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=17391.0

http://wiki.ubuntu.ir/GrubHowto
ممنون از جوابت اما اینارو خوندم و سعی کردم اجرا کنم اما نمیدونم واسه اینکه دارم از طریق live بالا میامه یا چیزه دیگه اما دستور گراب کار نمیکنه اصلا

آفلاین aryanss

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 15 دی 1391، 02:47 ق‌ظ »
روی درایوهات اطلاعاتی داری که میخوای نگهشون داری؟ اگر پاک کردن کامل هارد برات مهم نیست توزیع 100 مگابایتی gparted‌ رو از سایت softpedia.com دانلود کن و از روی اون بوت و بعد کل هارد رو پاک کن بعدش ویندوز یا هر چی نصب کن
اگر بک ترکت بوت میشه و نرم افزار gparted ‌داره با همین بک ترک هم میتونی همه چی رو wipe‌کنی.

دستور sudo update-grub‌ داریم برای وقتی که لینوکس نصب شده باشه!

خواستم ویندوز و از اول نصب کنم که درایو هارو نمیشناسه اصلا و کلا میگه هیچ درایوی نیست و repair هم میخوام بکنم ، درایوهارو نمیشناسه
چه ویندوزی؟
با همون ریپیر ویندوز اگه جلو بری باید MBR‌رو فیکس کنی. چند دستور باید بزنی. انجمن رو بگرد پیدا میکنی.
خیی ممنون از وقتی که گذاشتی اما مشکلم با گراپ اینه هیچ دستوری ازش اجرا نمیشه شاید واسه اینه که به صورت live میام بالا اماچه آپدیت یا ادیت هیچ کدوم اجرا نمیشه و میگه command not found , cannot find a device
ویندوز 7 هست ، مشکل اینه که انگار درایوش اسیب دیده repair جواب نمیده
اگه بشه اطلاعات و نگه داشت که چه بهتر ، احتمالا مجبور شم راه اول تو برم و کلا فرمت کنم ببینم تا فردا کسی راه حلی پیدا میکنه بهم کمک کنه

آفلاین aryanss

• Newbie
  • *
پاسخ : مشکل اساسی - کمک (حل ؟؟)
« پاسخ #6 : 15 دی 1391، 07:09 ب‌ظ »
هر چی نشستیم جوابه دیگه ایی نیومد زدم کلا پاک کردم بازم دمه کیان خان گرم که همین راه و نشون داد بقیه که انگار فقط ادعا دارن

آفلاین Plugin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • applet سابق
پاسخ : مشکل اساسی - کمک (حل ؟؟)
« پاسخ #7 : 16 دی 1391، 10:22 ق‌ظ »
هر چی نشستیم جوابه دیگه ایی نیومد زدم کلا پاک کردم بازم دمه کیان خان گرم که همین راه و نشون داد بقیه که انگار فقط ادعا دارن
ایراد از خودتون که عنوان مناسبی برای موضوعتون انتخاب نمی کنین.
نقل‌قول
۶. شما توافق می‌کنید که برای ارسالهای خود عناوین متناسب با متن انتخاب نمائید.
به عنوان مثال «فقط شبکه» یا «مشکل پشت مشکل» عناوین نامناسب و «به اشتراک گذاری اینترنت در اوبونتو» در صورتی که متن سوال نیز در همین مورد باشد یک عنوان مناسب است. لطفاً در هنگام ایجاد ارسال جدید به این نکته توجه نمائید تا ارسال شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد!
به نظرم بهتره یک بار قوانین انجمن مورد مطالعه قرار بدید.
قوانین و خط مشیِ رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو
شیرینى پیروزى، تلخى صبر را از میان مى‏ برد.