انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به این باگ رای بدهید.  (دفعات بازدید: 15638 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
پاسخ به: به این باگ رای بدهید.
« پاسخ #30 : 27 آبان 1387، 01:34 ب‌ظ »
یک دوستی به من پیغام خصوصی دادند که شاید توی فروم می نوشتن بهتر بود. من با اجازه ایشون صحبت ایشون و پاسخ خودم را مطرح می کنم که دوستان در جریان باشن و اگه نظری داشتند یا کاری می تونستن انجام بدن.
نقل‌قول
با سلام
من الان kde 3.5 رو روی اوبونتو نصب کردم. البته به همه‌ی نرم‌افزارهای kde از توی گنوم دسترسی دارم. برنامه‌ی اوپن‌آفیس با این‌که نرم‌افزار خیلی کاملیه متاسفانه موقع کار کردن خیلی سرعتش افت می‌کنه و اصلا با آفیس مایکروسافت قابل قیاس نیست. برای رفع این قضیه اومدم koffice رو دانلود و نصب کردم. سرعتش حین کار با فارسی و فونت‌های مکینتاش (سری xb) واقعا پایینه، علاوه برای «نیم‌فاصله» رو که الان شما زحمتش رو کشیدین توی kwriter به جاش مربع می‌زنه و بعد هم دو تا حرف روی هم میفته. اون حالتی هم که دوستان توی پست مربوط به باگ کلی kde گزارش کردن توی برنامه‌ی اسلایدسازی دیده می‌شه. حالا می‌خواستم بدونم که به نظر شما با حل شدن اون مشکل کلی در kde اون وقت مشکل این مجموعه هم حل می‌شه.
۲-اینکه سرعت این برنامه رو آیا می‌شه افزایش داد یا باید با همین بسوزیم و بسازیم.
با تشکر
این پچ ای که من نوشتم اصلا معلوم نیست مورد تایید قرار بگیره یا نه! چون خود katepart در حال تغییرات زیادی هست. این مشکلی که من حل کردم rendering حروف خاص در katepart که یک پیاده سازی برای KTextEditor هست، بودش. یعنی برنامه های معمولی کی دی ای همه اگه کار متن داشته باشن از KTextEditor استفاده می کنن. اونم میره میبینه که چه پیاده سازی داره، اون رو لود می کنه میاره که الان توی اکثر لینوکس ها همین katepart هست. من نمی دونم که آیا Koffice هم برای کار متنش از KTextEditor استفاده می کنه یا نه؟ احتمال نمیدم که استفاده کنه چون رندر متن در یک برنامه آفیس به مراتب خیلی پیچیده تر نسبت به برنامه های معمولی هست. اگه استفاده نکنه این پچ من بر روی Koffice تاثیری نداره و مساله اون باید مجزا حل بشه.
مساله سرعت رو مطرح فرمودید. سرعت اجرا به پارامترهای زیادی بستگی داره. از مدیریت حافظه و I/O بگیرید تا بالاترین سطح اش که رندر اون کاراکتر و صفحه باشه که من همین طور نمی تونم به صورت جزیی در موردش اظهار نظر کنم. باید دید که چی باعث میشه برنامه لگ بزنه. اگر فرصت باشه و اولویت هایی که الان دارم به پایان برسه سعی می کنم بررسی کنم. به نظرم به تیم توسعه دهنده اپن آفیس یا Koffice موارد رو گزارش بدید شاید خودشون بتونن کاری انجام بدن. خیلی ها فکر کنم این مشکل رو داشته باشن. من یک مقایسه ای بین سرعت اپن آفیس در ویندوز و لینوکس به طور شهودی کردم ویندوزیه به مراتب بالاتر بود.

آفلاین rahmani

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
« پاسخ #31 : 27 آبان 1387، 01:41 ب‌ظ »
اگر چه من هنوز زیاد کار نکرده ام
اما مسلما مشکل حادیه.خدا خیر بده به کسی که اصلاحش کند.
اگر در صحنه حق و باطل زمان خويش نيستي، هر جا كه خواهي باش....
 دكتر علي شزيعتي مزيناني

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #32 : 26 بهمن 1387، 10:48 ب‌ظ »
این مشکل بیشتر از 5 سال هستش که وجود داره ولی زیاد مورد اهمیت نگرفته . ما که همیشه داریم با هزاران تا آی دی رای میدیم ولی به نتیجه ای نرسیدیم .ببینیم تو kde4 این مشکل حل میشه یا نه ؟

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #33 : 28 بهمن 1387، 12:29 ب‌ظ »
ظاهرا در kde4.2 خبری از این مشکل نیست.

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #34 : 30 بهمن 1387، 08:38 ق‌ظ »
خدا کنه . حالا ببینیم چی میشه

آفلاین ams

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #35 : 08 اسفند 1387، 04:44 ب‌ظ »
خوب حالا که کا ای دی4.2 اومد خوب بگید مشکل رفع شده ماکهkde نداریم کنجکاو شدیم
iranfoss.com

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #36 : 12 اسفند 1387، 02:12 ب‌ظ »
من از kde4 استفاده می‌کنم. و هیچ مشکلی ندارم. البته یه چند تا نرم‌افزار مثل groupware کانتکت (Kontact) الان از راست به چپ نداره. البته زیاد هم نگشتم. شاید باید از جایی فعالش کنم.

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #37 : 25 اسفند 1387، 07:51 ب‌ظ »
من هم از بچه‌هایی که کی‌دی‌ای سری ۴.۲ استفاده می‌کنند خواهش می‌کنم این مساله رو در لینوکس شون تست کنند و همین جا نتیجه رو اعلام کنند. من خودم کی‌دی‌ای ۴.۲.۱ روی جنتو دارم و وصله ای که برای توسعه‌دهنده های katepart ارسال کردم به نظر میرسه اعمال کردن ولی مساله برای من هنوز هست ولی به شکل دیگر! حداقل دفعه قبل اتوماتیک به سمت راست میرفت ولی الان اون هم نمیره و قاعدتا در سمت چپ درست هست! لذا اگه دوستان لطف کنن و بگن که این باگ در نسخه ۴.۲.۱ شون چی شده ممنون میشم و امیدوارم تو همین سری ۴.۲ که باگ فیکس هست این اگ حل بشه. من هم یک کوبونتو سعی می کنم از یک جا گیر بیارم و خودم هم تست کنم.

آفلاین ams

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #38 : 30 اسفند 1387، 01:33 ق‌ظ »
فکر نکم گنوم یا ایکس اف سی اینجور باگ هایی داشته باشن :D
iranfoss.com

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #39 : 30 اسفند 1387، 04:04 ب‌ظ »
amsجان بهتره در این سال نو کدورت‌ها به کناری نهاده بشوند... \\:D/
هر چند که خودمون میدونیم حق با ماست ولی ترجیحا تا پایان عید گیر نده بهشون! :)

lomion

• مهمان
« پاسخ #40 : 02 فروردین 1388، 01:33 ب‌ظ »
فکر نکم گنوم یا ایکس اف سی اینجور باگ هایی داشته باشن :D
لطفا تاپیک رُ به موضوع قدیمی گنوم و کی دی ای نکشید. هدف این پست همون باگی هست که وجود داره.
ممنون

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #41 : 26 فروردین 1388، 10:57 ق‌ظ »
من تست کردم. به طور کلی وجود نداره اما در بعضی جاها مشاهده می‌شه که تقریبا می‌شه گفت حل شده.

آفلاین افشین

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
    • لیبره‌آفیسِ فارسی
« پاسخ #42 : 30 امرداد 1388، 04:40 ب‌ظ »
سلام.
اگر این باگ واقعاً رفع شده است پس چرا Status آن هنوز NEW است؟!

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #43 : 07 مهر 1388، 11:25 ق‌ظ »
به نکته‌ی خوبی اشاره کردی.

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • برسام
« پاسخ #44 : 14 اردیبهشت 1389، 09:22 ب‌ظ »
791 ... 20 تا وت اضافه شد . ( می گم این سیستم وتینگ چه طوریه ؟ حداکثر 100 تا وت باید بدیم ؟ و این که برای این که این باگ حل بشه به چه حداقلی نیاز هست ؟)
بعدش هم پیشنهاد می کنم که توی فروم های عربی هم بگین این مسئله رو ... فکر کنم اون ها هم مشکل داشته باشن ...

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .