انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدوم میز کار برای طراح وب و گرافیک کار مناسبتره؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 5057 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
بله مینت رو هم میشه بوت کرد[لایو اجرا کرد]-کلا نسخه هایی که حالت لایو دارن رو میشه قبل نصب بالا اومد و تست کرد.
.
کا د ای رو نمیشه به گنوم تبدیل کرد-ولی میشه کنار کا د ای گنوم نصب کرد رو یه همون دیستروتون.
.
واسه اکثر دیسترو ها نسخه ی لایو هست.به دیسترو واچ یه سری بزن:]
.
من همیشه به دوستام مینت رو پیشنهاد میکنم -اونم با میت -چون بعد چند روز کار کردن باهاش میتونن محیط های گنوم کما د ای یا اپن باکس یا هر چیز دیگه ای رو همون دیسترو نصب کنن باش کار کنن و یاد بگیرن.
نصب انواع میحیط ها از طریق سیناپتیک به راحتی با چند کلیک انجام میشه.

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
  • زندگی زیباست...
نصب انواع میحیط ها از طریق سیناپتیک به راحتی با چند کلیک انجام میشه.
_این سیناپتیک که گفتید یعنی چی؟برنامست؟

راستی یک برنامه در گنو/لینوکس که مثل VMware عمل می کرد،بود.اونم مثل VMware سیستم عامل جدید رو با گرافیک 100% و سایز واقعی نشون نـــمی ده؟یا این که از این لحاظ با VMware تفاوت داره؟اگه منظورمو خوب نرسوندم عکس قرار بدم...
مثلا اگه من ویندوز رو برای فتوشاپ بخوام باید حتما گرافیک بالا باشه.سرعت بالا باشه.

اکثر برنامه های ویندوز روی لینوکس هم(با wine یا...) قابل اجراست.خوب این درست.
وقتی که برنامه_مخصوص به ویندوز_ روی لینوکس نصب می کنیم،در حین اجرا در لینوکس هیچ فرقی با وقتی که تو ویندوز اجرا می کردیم نداره؟باز هم می شه فتوشاپ رو مثال زد.یا حتی بازی
راستی مشکلات امنیتی چه طور؟جایی دیدم نوشته بود آفیس برای cpu تهدیده(فرض اینکه این نقل قول صحیحه).
یا حتی اگر فلان برنامه در ویندوز هیچ تهدیدی حساب نشه ممکنه در لینوکس به عنوان تهدید حساب شه؟

فرق دقیق برنامه های ویندوز با برنامه های لینوکس در چیه؟زبان؟یا طرز کد نویسی

این درست که لینوکس خوراک برنامه نویسیه.برنامه نویسی تحت وب رو مطمئن نیستم.می شه توضیح بدید؟

فرق روت و ترمینال دقیقا چیه؟(خیلی جزئی)

و ببخشید سوالاتم زیاده.ترجیح می دم با اطلاعات زیاد و همراه با دلایل بیشتر قدم به سیستم عامل دیگر بگذارم(کنجکاوی همیشه مفید نیست!).فعلا که سوالاتم اینا بود.امیدوارم بیشتر نشه \\:D/اگرهم می شه تخصصی بشه
بهترین کارها این است که در جوانی دانش اندوزی و در پیری به کار بری.

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
برای KDE بهترین توزیع سال 2012 توزیع Mageia بوده. مثل فدورا بسته های rpm داره.

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
چرا این فروم دکمه تشکر نداره :biggrin: :p

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
حسام خان در مورد عوض کردن تم، اینجا اونقدر دستت بازه که مخت سوت بکشه!  ;D

synaptic هم یه برنامست که بصورت پیشفرض نصبه برای مدیریت بسته‌ها و نصب برنامه.

معادل vm ware که از vm ware بهتر هم عمل میکنه virtualbox هست.

بقیه سوالات رو هم دوستان پاسخ بدن چون دیرم شده!!!  :o  ???

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
کوبونتو و اوبونتو رو از طریق بوت اجر کردم
اینطور که فهمیدم
کوبونتو: محیطی شبیه به ویندوز داره.ماوس مهمترین نقش رو بر عهده داره.هر کاربری می تونه در این محیط راحت باشه.در این محیط می توان تغییرات زیادی اعمال کرد.
اوبونتو: محیطی کاملا تخصصی.زیبا.کیبورد نقشی کمتر از ماوس نداره و keyboard shortcuts واقعا جهت اداره ی چنین محیطی لازمه.کنترل این محیط در ابتدا کمی دشوار،اما با گذشت زمان بسیار ساده خواهد بود

کا د ای رو نمیشه به گنوم تبدیل کرد-ولی میشه کنار کا د ای گنوم نصب کرد رو یه همون دیستروتون.
هرکدوم رو که بخوام می تونم دیفالت قرار بدم؟
می تونه باعث مشکل شه؟حتی مشکلات خیلی جزئی

این مشکل هیلترینگ هم باعث شد سوالات قبلیم کامل پاسخ داده نشه:دی
با تشکر

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
هرکدوم رو که بخوام می تونم دیفالت قرار بدم؟
می تونه باعث مشکل شه؟حتی مشکلات خیلی جزئی

بله هرکدوم رو که خواستین میتونین دیفالت بذارین.

من فکر کنم همه دسکتاپ‌ها رو دارم  ;D تنها kde و lxde با هم یکم ناسازگارن. بقیه هیچ مشکلی با هم ندارن :)

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
نمی دونم چرا مینت دلمو زده.نمودونم چرا
به خاطر همین ترجیح می دم با اوبونتو کار کنم.البته فعلا!
فرق ندارم من اوبونتو نصب کنم یا کوبونتو؟می خوام هردو رو در یک دیسترو داشته باشم

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *

اوبونتو از دسکتاپ unity استفاده میکنهو کوبونتو از دسکتاپ kde استفاده میکنه. تنها تفاوتشون همینه!!!

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...

اوبونتو از دسکتاپ unity استفاده میکنهو کوبونتو از دسکتاپ kde استفاده میکنه. تنها تفاوتشون همینه!!!
بنابراین فرق نداره کدومو نصب کنم تا بتوانم هردو دسکتاپ رو داشته باشم
پس اوبونتو نصب می کنم که بعدش محیط کا دی ای رو بیارم کنارش و هرموقع خواستم از هرکدوم استفاده کنم
« آخرین ویرایش: 20 دی 1391، 05:52 ب‌ظ توسط hesamkaveh »

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *

بنابراین فرق نداره کدومو نصب کنم تا بتوانم هردو دسکتاپ رو داشته باشم
پس اوبونتو نصب می کنم که بعدش محیط کا دی ای رو بیارم کنارش و هرموقع خواستم از هرکدوم استفاده کنم

مشکلی نیست  :D