انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نبود برنامه کنترل ترافیک شبکه و دانلود منجر در اوبونتو  (دفعات بازدید: 2848 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Arash Farahani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
با سلام من چند وقتی از ویندوز مهاجرت کردم به لینوکس

1-  وقتی در ویندوز بودم با اینترنت دانلود منجر سرعت دانلودم به حداکثر خودش میرسید یا دانلودم رو از یه زمانی تا یه زمان دیگری بهش میگفتم خودش انجام میداد
اما توی اوبونتو هیچ برنامه مشابه ای مثل اون پیدا نکردم

2-من با برنامه du-meter  کنترل ترافیک شبکه و اینترنتم رو داشتم که الان هیچ برنامه شبیه به اون پیدا نکردم

3-در ویندوز هم کدهای php رو با دریم ویور مینوشتم اما یه برنامه خوب مثل اون پیدا نکردم

لطفا اگر معادل برنامه هایی که گفتم اگر در اوبونتو هست (که حتما هست ) رو برام بزارید

ممنون

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
سلام

۱ فقط aria2! درسته که تحت ترمینال هست، ولی خداییش بالا ۵دقیقه وقت نمیبره تا کار کردن باهاش رو یاد بگیرین. اطلاعات بیشتر: http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=40582.0

۳ تو این ضمینه خیلی تخصص ندارم. ولی فکر کنم بتونین کدهاتون رو راحت با gedit بنویسین و برای اجراشون هم lampp رو رو سیستم نصب کنبن و بقیش رو هم که خودتون بهتر میدونین  ;D

آفلاین mazaher5723

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
سلام دوست عزیز.در رابطه با دانلود منیجر aria2cاز IDMهیچی کم نداره من خودم امتحانش کردم.فقط محیط ترمینال اجرا میشه که اگه واقعا لینوکس رو دوست داری باید از ترمینال لذت ببری چون خیلی انعتاف پذیره کلی کار میشه باهاش انجام بدی که تو ویندوز نمیشه
من برای دانلود فایل 650مگابیتی اینجوری دستور تو ترمینال وارد کردم که که اصلا افت سرعت نداشتم
aria2c -s16 -x16 -k35M link downloadالبته شما تو انجمن جستجو کنید به نتایج بهتری در مورد aria2cپیدا می کنید
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ابتدا aria2 را اگر نصب نیست، نصب کنید. دستور بالا را بنده به شخصه با تجربه به آن رسیده و بهترین نتیجه را از آن می‌گیرم. معنای هر آپشن آن:
c : دانلود ادامه دار (resume). پس اگر فایلهای نیمه تمام را از دایرکتوری جابه‌جا نکنید، aria2 خود هر شب دانلود را ادامه می‌دهد.
x16 و s16 : برای دانلود هر فایل از 16 اتصال موازی استفاده می‌شود. (به حداکثر سرعت ممکن خواهید رسید)
k : به صورت پیشفرض آریا به ازای هر 20 مگابایت یک کانکشن می‌سازد. یعنی مثلا برای یک فایل 100 مگی، 5 کانکشن. اما با قرار دادن آرگومان 1M مقابل این آپشن، به ازای هر 1 مگابایت یک کانکشن ساخته می‌شود. در اینصورت تمام فایل‌های بالای 16 مگ با بیشترین تعداد ممکن اتصال دانلود خواهند شد. و خب احتمالا می‌دانید رمز دستیابی به چنین سرعتی، همین تعداد بالای اتصال است.
مثل ابر که از بارش پیگیر دلش می گیرد      دلم از آمدن و رفتن تو می گیرد
   ای نسیمی که نفسهای مرا می دزدی         کاهش حجم مرا امضا کن

آفلاین Arash Farahani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
واقعا ممنونم از راهنماییتون فقط اینکه من آریا رو چه شکلی نصب کنم و این که بخوام دانلودم رو همین الان انجام بدم باید چی کار کنم و فایل dl.txt در پوشه home/user قرار بدم یا در جای دیگری

آفلاین ســــــــــینا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
    • دنیای آزاد
من از برنامه‌ی Axel استفاده میکنم
sudo apt-get install axel
برای استفاده ازش هم به این صورت
axel -n10 http://LinkAddress
که n10 یعنی 10قسمت کن!

برای شروع
export DISPLAY = :0 && echo "/usr/bin/transmission-gtk" | at 2:00AM
برای پایان
echo "killall transmission-gtk" | at 7:00AM
موفق باشید
دنیای آزاد
http://cnaLUG.Blogfa.com

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
سلام دوست عزیز.در رابطه با دانلود منیجر aria2cاز IDMهیچی کم نداره من خودم امتحانش کردم.فقط محیط ترمینال اجرا میشه که اگه واقعا لینوکس رو دوست داری باید از ترمینال لذت ببری چون خیلی انعتاف پذیره کلی کار میشه باهاش انجام بدی که تو ویندوز نمیشه
من برای دانلود فایل 650مگابیتی اینجوری دستور تو ترمینال وارد کردم که که اصلا افت سرعت نداشتم
aria2c -s16 -x16 -k35M link downloadالبته شما تو انجمن جستجو کنید به نتایج بهتری در مورد aria2cپیدا می کنید
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ابتدا aria2 را اگر نصب نیست، نصب کنید. دستور بالا را بنده به شخصه با تجربه به آن رسیده و بهترین نتیجه را از آن می‌گیرم. معنای هر آپشن آن:
c : دانلود ادامه دار (resume). پس اگر فایلهای نیمه تمام را از دایرکتوری جابه‌جا نکنید، aria2 خود هر شب دانلود را ادامه می‌دهد.
x16 و s16 : برای دانلود هر فایل از 16 اتصال موازی استفاده می‌شود. (به حداکثر سرعت ممکن خواهید رسید)
k : به صورت پیشفرض آریا به ازای هر 20 مگابایت یک کانکشن می‌سازد. یعنی مثلا برای یک فایل 100 مگی، 5 کانکشن. اما با قرار دادن آرگومان 1M مقابل این آپشن، به ازای هر 1 مگابایت یک کانکشن ساخته می‌شود. در اینصورت تمام فایل‌های بالای 16 مگ با بیشترین تعداد ممکن اتصال دانلود خواهند شد. و خب احتمالا می‌دانید رمز دستیابی به چنین سرعتی، همین تعداد بالای اتصال است.
من یه بار بدون آپشن c دستورو زدم فایلو از اول گرفت و هرچی قبلا گرفته بود پاک کرد(این طور که یادم میاد). پیشنهاد می کنم همیشه این آپشنم بنویسین.
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام.
دوستان عزیز من کلی نت رو گشتم ولی نتونستم دستوری واسه میزان استفاده از نت،نشان دادن سرعت استفاده از اینترنت و میزان کلی استفاده از اینترنت (مثل برنامه system monitor البته تحت ترمینال)رو پیدا کنم.اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.تشکر.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Plugin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • applet سابق
با سلام من چند وقتی از ویندوز مهاجرت کردم به لینوکس
سلام
نقل‌قول
1-  وقتی در ویندوز بودم با اینترنت دانلود منجر سرعت دانلودم به حداکثر خودش میرسید یا دانلودم رو از یه زمانی تا یه زمان دیگری بهش میگفتم خودش انجام میداد
اما توی اوبونتو هیچ برنامه مشابه ای مثل اون پیدا نکردم
موضوع جامع معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت و افزایش سرعت دانلود در اوبونتو
نقل‌قول
2-من با برنامه du-meter  کنترل ترافیک شبکه و اینترنتم رو داشتم که الان هیچ برنامه شبیه به اون پیدا نکردم
موضوع مشاهد مقدار send و received
نقل‌قول
3-در ویندوز هم کدهای php رو با دریم ویور مینوشتم اما یه برنامه خوب مثل اون پیدا نکردم
موضوع ide برای برنامه نویسی php در ابونتو و بسیاری موضوعات مشابه

موفق باشید
شیرینى پیروزى، تلخى صبر را از میان مى‏ برد.

آفلاین mazaher5723

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
برای نصب aria2c تو ترمینال این دستور رو وارد کن
sudo apt-get install ari2c
بعدش هم اگه می خوای الان فایلی رو دانلود کنی کافی هست
aria2c -x -s -k link download دیگه نیازی به فایل del.txt نداری
فایل del.txtبرای زمانی هست که شما می خواهید چندتا فایلی رو در زمان خاص دانلود کنی
مثل ابر که از بارش پیگیر دلش می گیرد      دلم از آمدن و رفتن تو می گیرد
   ای نسیمی که نفسهای مرا می دزدی         کاهش حجم مرا امضا کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
از نرم‌افزارهای زیر استفاده کنید.
دانلود منیجر که شاه شاهان: aria2
مشاهده‌ی ترافیک: vnstat
مشاهده‌ی send و receive به صورت لایو: nethogs
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92