انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب kde کنار گنوم  (دفعات بازدید: 1231 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
  • زندگی زیباست...
نصب kde کنار گنوم
« : 22 دی 1391، 10:07 ب‌ظ »
سلام
اوبونتو با میز کار گنوم دارم.حالا می خوام کنارش کا دی ای نصب کنم
به طوری که هروقت خواستم راحت سوییچ کنم و از این محیط به اون محیط برم \\:D/
سوال اینجاست که چطوری می شه این کارو کرد؟
و اینکه هیچ مشکلی تو "پایداری و سرعت یا هرچیز دیگه ای" نداره؟(جایی خونده بودم گفته بود اینکارو نکنید!)
بهترین کارها این است که در جوانی دانش اندوزی و در پیری به کار بری.

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
پاسخ : نصب kde کنار گنوم(حل شد)
« پاسخ #1 : 22 دی 1391، 11:43 ب‌ظ »
دوستانی که مثل من چنین سوالی دارن برن اینجا:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,33277.0.html

ولی آخر نفهمیدم این کار مشکل داره یا نه

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ : نصب kde کنار گنوم
« پاسخ #2 : 23 دی 1391، 09:36 ق‌ظ »
هیچ مشکلی نداره به جز:
۱- مصرف فضای دیسک برای فایل های هر دو تا میز کار
۲- شلوغ شدن منوها

به عبارت دیگه : نصب چند میز کار توی لینوکس از نظر فنی هیچ مشکلی درست نمی کنه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #3 : 23 دی 1391، 10:27 ق‌ظ »
هیچ مشکلی نداره به جز:
۱- مصرف فضای دیسک برای فایل های هر دو تا میز کار
۲- شلوغ شدن منوها

این هم جهت تایید حرف‌های جادی جان. البته kde هم نصب بود که از تو لیست حذف کردمش  ;D

برای داشتن یک عدد kde کامل هم از تو سافتورمنیجر kubuntu-desktop رو نصب کن :)

پ.ن: دسکتاپ xfce‌و kde با هم میونه خوبی ندارن و تنظیماتشون با هم قاطی میشه. پیشنهاد میکنم این دوتا رو با هم نصب نکنین. اگر هم نصب کردین مشکل خاصی بوجود نمیاره که باعث ناپایداری سیستم بشه :)

آفلاین جادی

• *
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #4 : 23 دی 1391، 11:28 ق‌ظ »

پ.ن: دسکتاپ xfce‌و kde با هم میونه خوبی ندارن و تنظیماتشون با هم قاطی میشه. پیشنهاد میکنم این دوتا رو با هم نصب نکنین. اگر هم نصب کردین مشکل خاصی بوجود نمیاره که باعث ناپایداری سیستم بشه :)

حامد جان همونطور که گفتم هیچ دو تا دسکتاپی که از دو خانواده جدا باشن با هم «قاطی» نمی شن. اصلا معنی نمی ده این «قاطی» شدن. هر برنامه ای در لینوکس تنظیمات مجزای خودش رو داره و هر برنامه ای که بالا بیاد (از دسکتاپ گرفته تا برنامه چت تا گیمپ) تنظیمات مربوط به خودش رو از توی دایرکتوری خودش می خونه و اصلا نمی فهمه کس دیگه هم حضور داره یا نه.

تنها حالتی که ممکنه تنظیمات عادی اعمال نشه، وقتی است که دو تا کانیفیگ جدا از یک دسکتاپ رو روی هم نصب می کنی. مثلا اوپن باکس رو مستقل نصب کنی، بعد lubuntu رو نصب کنی که lxde اوبونتویی است که اون خودش در اصل اوپن باکسه، معلومه که تنظیمات اوپن باکس ممکنه تغییر کنه (تازه در این مورد خاص،‌ اوبونتو این تنظیمات رو هم جدا کرده ولی کلی گفتم).

تکرار کنم؟ نصب هیچ دسکتاپی در کنار دسکتاپ دیگه از نظر فنی مشکلی نداره.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 23 دی 1391، 12:46 ب‌ظ »

حامد جان همونطور که گفتم هیچ دو تا دسکتاپی که از دو خانواده جدا باشن با هم «قاطی» نمی شن. اصلا معنی نمی ده این «قاطی» شدن. هر برنامه ای در لینوکس تنظیمات مجزای خودش رو داره و هر برنامه ای که بالا بیاد (از دسکتاپ گرفته تا برنامه چت تا گیمپ) تنظیمات مربوط به خودش رو از توی دایرکتوری خودش می خونه و اصلا نمی فهمه کس دیگه هم حضور داره یا نه.

تنها حالتی که ممکنه تنظیمات عادی اعمال نشه، وقتی است که دو تا کانیفیگ جدا از یک دسکتاپ رو روی هم نصب می کنی. مثلا اوپن باکس رو مستقل نصب کنی، بعد lubuntu رو نصب کنی که lxde اوبونتویی است که اون خودش در اصل اوپن باکسه، معلومه که تنظیمات اوپن باکس ممکنه تغییر کنه (تازه در این مورد خاص،‌ اوبونتو این تنظیمات رو هم جدا کرده ولی کلی گفتم).

تکرار کنم؟ نصب هیچ دسکتاپی در کنار دسکتاپ دیگه از نظر فنی مشکلی نداره.

دسکتاپ xfce رو نصب کردم و به خوبی کار کرد. بعدش هم kde رو نصب کردم و واردش شدم و یکم بالا پایینش کردم. بعد که دوباره وارد xfce‌شدم نتیجه این شده بود:

منوها و آیکون‌ها، منوها و آیکون‌های kde شدن.

آفلاین جادی

• *
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #6 : 23 دی 1391، 12:54 ب‌ظ »
خب منوها اضافه شدن آیکون های کی دی ای هم نصب شدن. مشکل کجاست؟ البته من الان اوبونتو / پهنای باند ندارم تست کنم ولی اگر فقط بودن برنامه های کی دی ای توی منوها به همراه آیکون هاشون است که همونه که گفتم دیگه. اشتباه میکنم یا متوجه چیزی نشدم؟

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #7 : 23 دی 1391، 01:05 ب‌ظ »
منوها و آیکون‌ها، منوها و آیکون‌های kde شدن.
منو که همون منوی xfce است؛ من تفاوتی نمی‌بینم. تنها دارم می‌بینم که آیکون Documents با بقیه فرق می‌کنه. یک امتحانی بکن؛ یک سری آیکون، مثل Faenza رو دانلود کن و در ~/.icons قرار بده و از مرکز تنظیمات در xfce

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
« پاسخ #8 : 23 دی 1391، 01:24 ب‌ظ »
یکمی گیج شدم تو این فروم(البته مقصر خودمم)
متوجه نشده بودم که این تاپیک ادامه پیدا کرده بنا بر این:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,33277.msg423572.html#msg423572

درضمن برنامه های کا دی ای به طور اوتوماتیک در گنوم اجرا می شن که ممکنه باعث افت سرعت بشه

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 23 دی 1391، 01:30 ب‌ظ »
جادی و مجید. روی یه سیستم دیگه تو ماشین مجازی kde و xfce رو نصب کردم. اما این دفعه وارد kde نشدم. حالا به تم منو و آیکون‌ها دقت کنین:

وقتی که kde و xfce کنار هم نصب باشن و kde رو باز کنین، آیکون‌های xfce به آیکون‌های kde تغییر پیدا میکنه و منوی توی xfce هم تمش شبیه تم منوی kde میشه. امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین :)
« آخرین ویرایش: 23 دی 1391، 01:32 ب‌ظ توسط حامد سپهر »