انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هیچکی بوده روی لینوکس بتونه سایت گلستان (سایت دانشگاه ها) رو باز و استفاده کنه؟  (دفعات بازدید: 36850 بار)

0 کاربر و 20 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
یعنی یکی از مشکلات عدیده ملت همین انحصاری بودن سیستم گلستانه >:(
فک نکنم راهی آسونتر از ماشین مجازی و نصب یه ویندوز توش داشته باشی
با مازیلا یا کروم شاید سایت بالا بیاد ولی لاگین نمیشه
تا ببینیم کی بلآخره قراره این گلستان هم بشه گلستان به معنای واقعی  ;D
« آخرین ویرایش: 16 شهریور 1394، 10:48 ق‌ظ توسط amir_ubuntu »

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
کلا بر اساس IE طراحی شده.

به این شکل که تکنولوژی AJAX استفاده شده، فقط و فقط برای IE هست. ( از نظر CSS هم باید در نظر گرفت )

بنظرم اگر بشه افزونه ای پیدا کرد که بتونه ActiveX Object را در مرورگرهای دیگر هم اجرا کنه، بیشتر مشکلات حل بشه.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *

به این شکل که تکنولوژی AJAX استفاده شده، فقط و فقط برای IE هست. ( از نظر CSS هم باید در نظر گرفت )

بنظرم اگر بشه افزونه ای پیدا کرد که بتونه ActiveX Object را در مرورگرهای دیگر هم اجرا کنه، بیشتر مشکلات حل بشه.

جالب میدونین چیه؟
یک عمره کلی ادم دارن دنبال راه حلی میگردن بغیر از اینترنت اکسپلورر مرخزف بتون تو بقیه مرورگرها بیارنش بالا و کلی افزونه نوشتن و نصب کردن
اون وقت طراح محترم یه بار به خودش زحمت نداده سیستم رو از نو بنویسه یا حداقل یه مروگر مثل فایرفاکس رو هم پشتیبانی کنه ](*,)

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...

جالب میدونین چیه؟
یک عمره کلی ادم دارن دنبال راه حلی میگردن بغیر از اینترنت اکسپلورر مرخزف بتون تو بقیه مرورگرها بیارنش بالا و کلی افزونه نوشتن و نصب کردن
اون وقت طراح محترم یه بار به خودش زحمت نداده سیستم رو از نو بنویسه یا حداقل یه مروگر مثل فایرفاکس رو هم پشتیبانی کنه ](*,)
;D

متاسفانه نتونستم پیدا کنم که طراح و برنامه نویس گلستان کی بود.

اما احتمال خیلی زیاد یکی از بستکان درجه یک، بیل گیس هستند. ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
;D

طرّاحان سیستم گلستان، چند نفر از دانشجوهای کارشناسی صنایع دانشگاه اصفهان هستند.
توی یکی از کامنت‌های سایتشون دیدم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
;D

توی یکی از کامنت‌های سایتشون دیدم.

درسته من هم قبلا شنیده بودم چون اولش هم توی اصفهان راه اندازی شده بود
حالا اینکه مشکلش چیه پشتیبانیشو درست نمیکنن نمیدونم
امیدوارم ازین مشکلات عمومی که : پول خوب ندادن سرویس خوب نگرفتن باشه
تا اینکه بیان و بگن از پایه طوری نوشته نشده که این انعطاف پذیری رو داشته باشه تا بتونیم بهش ماژول اضافه کنیم
خلاصه من که با این سیستم کاری نداشتم اما وقتی موقع انتخاب واحد برادرم میشد غم عالم رو سرمون آوار میشد  :'(
به شکل متوسط هر دانشجو سالی دوبار با این بحران رو به رو میشه  ;D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
احتمالاً مشکل این که پشتیبانیش رو درست نمی‌کنن اینه که فروختن و رفتن. دیگه دانشجو نیستن و قرارداد پشتیبانی‌ای هم نداشتن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
صنایع؟! دانشگاه اصفهان!

پس بنظرم همه ی دانشجوها از تحصیل انصراف بدند بهتره تا اینکه امید به تغییر داشته باشند!
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
صنایع؟! دانشگاه اصفهان!

پس بنظرم همه ی دانشجوها از تحصیل انصراف بدند بهتره تا اینکه امید به تغییر داشته باشند!

چرا مگه اون بیچاره ها دل ندارن ;D
ربطی به رشته تحصیلی نداره ، خودم رفیق دارم مهندسی پزشکی میخونه اما برنامه مینویسه حالا یک سری تئوری و الگوریتم های اجباری رو توی دانشگاه نخونده دلیل نمیشه نتونه :|
اما مشکل رشته درسی طراح این سیستم نیست ، مشکل اینه چندین سال پیش سیستم طراحی شده و همچنان راکد مونده و به زور این همه دانشجو رو وادار میکنن از یه نرم افزار خاص استفاده کنه :|
دانشگاه ما از سیستم سما استفاده میکرد اوایل اون هم فقط با اینترنت اکسپلورر کار میکرد اما پول دادن ارتقا پیدا کرد و حالا توی مازیلا فایرفاکس مثل چییییی داره کار میکنه هرچند اون سیستم هم کلی باگ و اشکال داره اما حداقل دیگه کسی رو محدود نمیکنه !
یادش بخیر چه شبایی واس انتخاب واحد استرس داشتم  ](*,)

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
سلام من  علاوه بر اکسپلوره با کروم هم داخل گلستان صنعتی اصفهان شده بودم ولی برادرم که دانشجوی پیام نور بود می گفت فقط با اکسپلوره ۷ می تونه وارد بشه یعنی حتی با ۸ هم نه.
خداوندا تو من و ملت بزرگم را آزاد آفریدی، تو خود راهنمای آزادگانی و ما آزادگی را به بهای شکم نفروشیم و منتظر نور هدایت شکافنده‌ی تو می‌مانیم

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
با مرورگر ویندوز ۱۰ و ویندوز فون هم مشکل داره!
مایکروسافت اینارو ول کرده اینا ولش نمیکنن!!
راحت ترین راه اینه که توی virtualbox یدونه ویندوز 98 یا 2000 بریزین و تا پایان دانشگاه صبر بورزین
react os هم شاید جواب بده.ازاد هم هست

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
خب گلستان نباید هم بتونه در IE7 به بالا اجرا بشه.
چون همانطور که در چند ارسال قبل گفتم، متاسفانه تکنولوژی استفاده شده خیلی قدیمی هست.

شاید بشه با HTML و CSS کنار اومد.
اما بعضی قسمتها که مربوط به کارهای اساسی مثل ورود به سیستم و غیره هست عملا از نظر تکنولوژی از رده خارج شدن.

مهمترینشون هم ActiveX Object مربوط به AJAX هست، که فقط تا IE7 پشتیبانی میشد.
در IE8 تا اونجا که میدونم به صورت پیشفرض غیرفعال هست.
در بقیه کلا وجود نداره و حذف شده. ( قبلا یکجا خوندم که میشه نصبش کرد، اما مشکل امنیتی ایجاد میکنه )

به هرحال همانطور که دوستان دیگه هم اشاره کردن بهترین کار نصب یک مجازی ساز هست و نصب XP و تمام.

البته میتونید از https://github.com/xdissent/ievms هم استفاده کنید. اما خودم آزمایش نکردم.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
من با ie ویندوزهای ۱۰ و ۸ و ۷ به‌روزشده، هیجکدومشون مشکل نداشتم. اینکه میگید مشکل داشتید عجیبه. مطمئن باشید اگه با ieهای جدید همه مشکل داشتند. سریع‌تر به سمت حل مشک اساسی‌تر می‌رفتیم. ولی همین یک ماه دیگه برید دانشگاه و ببینید که اکثرا توی ویندوز ۸ و ۱۰ راحت وارد حسابشون می‌شن و کار می‌کنند.

پس همون‌طور که قبلاً گفتم باید به دانشگاه، رسانه‌ها و وزارت علوم و ... فشار بیارید. ما هم پیگیر هستیم. اما وقتی میگیم، به شیوه‌های غلطی مثل کم‌بودن تعدادمون دست به سر می‌شیم.
من ده‌ها نفر لینوکسی می‌شناسم که یه بار هم با مسئولین سر این موضوع حرف نزدند. پس انتظار حل مشکل نیست. هرجند وظیفه‌شونه درستش کنند.
:) :)

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
من با ie ویندوزهای ۱۰ و ۸ و ۷ به‌روزشده، هیجکدومشون مشکل نداشتم. اینکه میگید مشکل داشتید عجیبه. مطمئن باشید اگه با ieهای جدید همه مشکل داشتند. سریع‌تر به سمت حل مشک اساسی‌تر می‌رفتیم. ولی همین یک ماه دیگه برید دانشگاه و ببینید که اکثرا توی ویندوز ۸ و ۱۰ راحت وارد حسابشون می‌شن و کار می‌کنند.

پس همون‌طور که قبلاً گفتم باید به دانشگاه، رسانه‌ها و وزارت علوم و ... فشار بیارید. ما هم پیگیر هستیم. اما وقتی میگیم، به شیوه‌های غلطی مثل کم‌بودن تعدادمون دست به سر می‌شیم.
من ده‌ها نفر لینوکسی می‌شناسم که یه بار هم با مسئولین سر این موضوع حرف نزدند. پس انتظار حل مشکل نیست. هرجند وظیفه‌شونه درستش کنند.

یعنی شما میگی دانشجو ها برن پیش مسئولین بگن ما لینوکسی هستیم براشون سیستم رو درست میکنن؟
من که چشمم آب نمیخوره !
مگه داریم مسئولی که انقدر حق رو به مشتری بده ;D
احتمال خیلی زیاد با این جواب رو به رو میشین: " شما اولین نفری هستی که این مشکل رو داره ، روی سیستم دیگه ای امتحان کن بقیه راحت دارن استفاده میکنن ! " ](*,)

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
با این بهانه اگر بریم که روی IE جدید کار نمیکنه و بهتره با فایرفاکس سازگارش کنن شاید توجه کنن

سایت دانشگاه فرهنگیان روی اوبونتو کار میکنه در حالی که سامانه آموزشش روی ویندوز سروره . چه کار میکنن من موندم !
اینم بگم که مشکلی با لینوکس و مرورگر های مختلف نداره به هیچ وجهه
wappalyzer رو روی فایرفاکس  یا کرومیوم نصب کنید . بهتون ابزار های استفاده شده در سایت ها رو نشون میده
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1394، 02:25 ب‌ظ توسط samanparsi »
Open source for ever