انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نظرسنجی

نظرتون راجع به این پست چیه؟؟ (خداییش اول بخونین بعد نظر بدین) میدونم برای نظر سنجی دور عمل کردم ولی میخوام تکلیف خودم رو بدونم

عالیه وجودش شدیدا در این فروم احساس می شد !
89 (71.8%)
خوبه ولی نیاز به کامل شدن داره (هر جاش رو که نیازه ذکر کنین    لطفا)
18 (14.5%)
ااای بدک نیست
8 (6.5%)
بدرد نمیخوره (بود و نبودش فرقی نمکنه)
3 (2.4%)
جمعش کن برو بابا خودت رو مسخره کردی (ما بدون این جور پستها هم نرم افزار هامون رو راحت پیدا میکنیم تو رو می خواییم چیکار با این پستای مسخره ات)
6 (4.8%)

مجموع آرای اعضا: 124

نویسنده موضوع: معرفی برنامه های کاربردی لینوکس(در همه زمینه ها)ویرایش اول تمام شد!  (دفعات بازدید: 106590 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19592
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام. فکر می‌کنم جای این تاپیک به جای انجمن در ویکی باشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
سلام. فکر می‌کنم جای این تاپیک به جای انجمن در ویکی باشه
سلام آقای بهزادی
شاید ...
من می خواستم عضو ویکی شم 5 - 6 بار هم تلاش کردم ولی نتونستم ثبت نام کنم
مهم نیست ! ... اگه شما میتونین زحمت این کار رو بکشین ممنون میشم (مهم اینه که باشه کجاش و کی بزاره کجا برای من فرقی نمیکنه :))
 ;D ;D ;D قدیما می گفتن اول نیت کن ;D ;D ;D
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
معادل متن باز کتیا، سالید ورکز یا سالید اج - پرطرفدارترین نرم افزار کد در سایت سورزفورج

http://sourceforge.net/apps/mediawiki/free-cad/index.php?title=Main_Page

FreeCAD

نرم افزار متن باز کد دو بعدی : لیبره کد

http://librecad.org/cms/home.html

« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1391، 08:04 ب‌ظ توسط xubuntu4iran »

آفلاین mojtabafazeli001

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
پاسخ : برنامه های کاربردی لینوکس
« پاسخ #63 : 24 بهمن 1391، 12:20 ق‌ظ »
سلام
ممنون
تلاشتون قابل تقدیره.
فقط یه لطف بفرمایید کلمه free رو به رایگان ترجمه نکنید. درستش میشه آزاد. مهم رایگان بودن نیست بلکه مهم آزاد بودنه ;)
البته اگر دقت فرموده باشید چند مورد از نرم افزارهایی که معرفی فرمودید غیر آزاد محسوب میشه.
سپاس

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
معادل متن باز کتیا، سالید ورکز یا سالید اج - پرطرفدارترین نرم افزار کد در سایت سورزفورج

http://sourceforge.net/apps/mediawiki/free-cad/index.php?title=Main_Page

FreeCAD

نرم افزار متن باز کد دو بعدی : لیبره کد

http://librecad.org/cms/home.html
ممنون بابت لینک اضافه کردم و البته  قبلا اضافه کردم و +1 هم بهتون دادم ولی تشکر رو یادم رفت گفتم کس دیگه ای  چیزی رو معرفی کرد با هم تشکر کنم تا پست رو زیادی شلوغ نکنم

سلام
ممنون
تلاشتون قابل تقدیره.
فقط یه لطف بفرمایید کلمه free رو به رایگان ترجمه نکنید. درستش میشه آزاد. مهم رایگان بودن نیست بلکه مهم آزاد بودنه ;)
البته اگر دقت فرموده باشید چند مورد از نرم افزارهایی که معرفی فرمودید غیر آزاد محسوب میشه.
سپاس
برداشتن کلمه رایگان و جایگذاری اون انشالله در ویرایش بعدی (چون مشکل اینقدر حاد نیست بیام برای این کلمه همه پست رو ویرایش کنم ;))به بزرگی خودتون بر این بنده حقیر ببخشید (ویرایش بعدی درستش میکنم)

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
با سلام خدمت بزرگواران این سایت
به جهت اینکه پستهام تو این قسمت خیلی نامرتب بودن تصمیم گرفتن در صورت داشتن وقت اونها رو یکم خوش قیافه تر کنم برای همین اسم سایت برنامه ها رو لینک کردم به اسم برنامه مربوطه
البته فقط در پست اول این اتفاق افتاده ( این شبیه به برنامه نویسی میمونه تا پست زدن ](*,) ](*,) ](*,) )
اگه برنامه ای رو دیدین که تو این لیست میتونه قرار بگیره بگین خواهشن تا اضافه کنم
با سپاس ،  بدرود

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
با سلام خدمت بزرگواران این سایت
به جهت اینکه پستهام تو این قسمت خیلی نامرتب بودن تصمیم گرفتن در صورت داشتن وقت اونها رو یکم خوش قیافه تر کنم برای همین اسم سایت برنامه ها رو لینک کردم به اسم برنامه مربوطه
البته فقط در پست اول این اتفاق افتاده ( این شبیه به برنامه نویسی میمونه تا پست زدن ](*,) ](*,) ](*,) )
اگه برنامه ای رو دیدین که تو این لیست میتونه قرار بگیره بگین خواهشن تا اضافه کنم
با سپاس ،  بدرود

به قول سمنانی ها : نه خسته ! :)
خیلی بهتر شد دادا :) =D>

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
به قول سمنانی ها : نه خسته ! :)
خیلی بهتر شد دادا :) =D>
ممنون محسن جان
قسمت دوم هم ویرایش شد!!!!!

دوستان برای خنده هم شده پست های اول و دوم(بویژه دومی) را یه نقل قول کنن تا یکمی هم از نگاه من که دارم اینو ویرایش می کنم ببینن  ;)
وقتی که نقل قول کردن و ظاهر بهتر پست رو با باطن اون یه مقایسه کنن بعدش کلی با هم میخندیم ;D ;D ;D ;D

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
اول متوجه منظورت نشدم ، ولی وقتی نقل قول رو زدم یکم دلم برات سوخت !!! :دی !!! :)

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
عزیزم یه تگ a درست کردن اینقدر سر و صدا نداره که!
اگه بدونی از دیروز تا حالا چه دُهانی از من سرویس گشته تو این 30li.ir اون وقت چی می‌گی؟!

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
دوستان برای خنده هم شده پست های اول و دوم(بویژه دومی) را یه نقل قول کنن تا یکمی هم از نگاه من که دارم اینو ویرایش می کنم ببینن  ;)
انجمن ادیتور ویزی ویگ داره!

آفلاین Rayeshman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
با سلام خدمت دوستان و کاربران محترم لینوکس ایرانی

همیشه دوست داشتم که تغییر سیستم عامل برام مشکل کمی ایجاد کنه و ابزار های مورد نیازم در دسترسم باشن
و این باعث شد که منو وادار به نوشتن و تکمیل این پست بکنه
هر چند که ممکنه این تلاش من به چشم نیاد ولی اگه مشکل 10 نفر هم حل بکنه واسه من کافیه
از شما بزرگان درخواست دارم که یه نگاه به این برنامه ها بیندازین و اگه چیزی از قلم افتاده بهم بگین
هر چند سعی کردم که برنامه های توی مرکز نرم افزاری رو کمتر اینجا ذکر کنم(هر چند نمیشه!!!) چون کاربر پس از جست و جو در اونجا و نیافتن برنامه مورد نظرش شروع به گشتن در مورد برنامه مورد نظرش میکنه که آیا معادلی برای برنامه ای که میخواد وجود داره یا نه  ( بیاد و به این پست یه نگاهی بندازه )

خوب یا بد اکثر کاربرا با ویندوز شروع به کار با سیستم می کنن و این بعضی از مواقع خیلی چیز ها رو از کاربر می گیره! هر چند کاربری که همیشه با ویندوز کار کرده نمیتونه ببینه که چه خبره دور و برش (نمیدونن که خیلی از برنامه های ویندوزی آزادن) و دارن رایگان استفاده می کنن و دیدی هم نسبت به تولید کننده نرم افزار و طرز فکر و اعتقاداتش ندارن راست راست می گردن ویندوزی که دزدی کردن و قفلش رو شکستن استفاده می کنن دم از ... می زنن و نرم افزار دزدی رو می فروشن به مردم و ...
حال جالبه که مردم راست راست می گردن ویندوزی که خودشون هم میدونن قفل شکسته هست رو آپدیت می کنن و اصلا به روی خودشون نمیارن که دارن از مال دزدی استفاده می کنن
اما ماکروسافت ... حرف نمیزدم بهتر بود ولی این شرکت ... بله همین شرکت میدونه که شما دارین ویندوز دزدی و کرک شده یا همون قفل شکسته رو استفاده می کنین ولی برای اینکه سلطه اش بر شما از بین نره آپدیت سیستم عامل هاش رو مفت مفت در اختیار شما قرار می ده و شما هم عین خیالتون نیست که چه خبره چشماتون رو بستین (معلوم نیست تو خونه شما جاسوس گذاشته یا چیز  گذاشته ببخشیدا ولی واقعیته)و به روی خودش هم نمیاره (چون نمیخواد سرکشان از زیر سلطه اش برن بیرون ) و شما تمام و کمال در اختیار اون شرکت هستین

من یه چیزی رو می خوام بگم و این رو فقط و فقط شما تصور کنین که همین ماکروسافت تو پایان همین شب برنامه ای روی سیستم عامل گذاشته باشه که سیستم عامل رو دیگه بالا نیاره( (خدایی تصورش سخته)ولی معلوم نیست که چی تو سیستم عاملاش هستن کسی خبر نداره که) حالا که یکم تصور کردین اونوقت تمامی سیستم های داری و دارایی و ... همین کشور عزیز به زانو در خواهد آمد و سیستم کامپیوتری شما یه تیکه آشغال خواهد بود (یا شما باید برین ویندوز بخرین یا ویندوز رو ببوسین بزارین کنار)

خوب شما که مسلما پول خرید ویندوز رو ندارین (محدودی از آدما دارن) خوب حالا انحصار رو ببینین شما چاره ای جز خرید یه ویندوز ندارین چجوری کشور رو به زانو در میارن!!! همه بدبخت می شن !! درسته!! متاسفانه درسته (کاریش نمیشه کرد)

یه دید دیگه هم بهتون میدم:
خوب اگه کشور ما به کشور های عضو تجارت جهانی بخواد عضو بشه مجبور به رعایت قانون کپی رایت هست !! اینم متاسفانه قانونه!

خوب تبریک میگم شما بخوایین یا نخوایین یا بهتره پول دار بشین و بتونین ویندوز بخرین و نرم افزاری مثل فتوشاپ رو که 2500 تومن یه پک کامل ادوبه رو میخرین باید 1500 دلار بخاسونین!!! یا به جنبش نرم افزاری آزاد ملحق بشین
من چند وقتیه که به این جنبش پیوستم و دوست دارم دست هموطنام  هم بگیرن تا یه انقلاب تازه تو نرم افزار ها راه بندازیم
و اسم ایران رو جهانی تر کنیم و ماندگار بشیم در طول همهی تاریخ (مثل کورش مثل اهورا مزدا (اسم شرکت مزدا ژاپن رو ببینین شاید به جهانی بودن گذشته هاتون فکر کنین) مثل ... ) ولی میخوام آلان همین نسل رو جهانی کنیم    مانگار کنیم.

این مطلبی که در ادامه این پست خواهد آمد امیدوارم که گام کوچکی  جهت آغاز انقلاب نرم افزاری در دنیا و سر بلندی هر چه بیشتر کشورمان ایران عزیز خواهد بود.

هر چند اینها شبهه به درد دل بود ولی هر کس که که بخواهد شروع کنه ((بسم الله))

طرف گفت از من گفتن بود که گفتم من میگم من اول عمل کردم و آلان گفتم (بقول ضرب المثل قدیمی   اول خودم دوم کسی)

مقدمه رو نمیدونم چجوری بگم حالا گفتم :( یا نه ;D
ها دوباره می گم ;D :o
*(ها در زبون دارابی یعنی بله و نشانه تایید چیزی هست)اگه از این کلمه زیاد تو پستام دیدین تعجب نکنین!
وقتی که یک کاربر از   ویندوز به لینوکس مهاجرت می کنه، یک سوال رایجی که براش مطرحه این است: "از کجا می توانم یک برنامه کاربردی برای لینوکس  که شبیه به برنامه XYZدر ویندوزاست  را دریافت کنم؟" نترسید! در زیر فهرستی از برنامه هایی که می تواند  تقریبا معادل  یک برنامه خاص ویندوزاست و محبوب نیز باشد  در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که برنامه های لینوکس ممکن است تمام ویژگی های که می توان در نرم افزار اختصاصی ویندوز است  را نداشته باشند، اما مگر اینکه شما یک متخصص در برخی از برنامه های ویندوز باشید  این نباید یک مانع بزرگ برای شما در این تحول بزرگ شود.

صفحه فهرست
1- اداری و دفتری
2-  ابزارهای تصویر(عکس)
3- چند رسانه ای
3.5- فنی مهندسی
4- ابزارهای دیسک و فایل
 5- دسکتاپ و سیستم
6- امنیت و حریم شخصی
7- اینترنت و ایمیل
8- برنامه نویسی
9-  بازی ها
10- سرور و ابزارهای سرور
لیستی از بهترین نرم افزار های آزاد برای لینوکس هست

از دوستان خواهش می کنم جهت تکمیل شدن این پست ابزار ها برنامه ها و یا هر چیزی که از قلم افتاده رو بهم بگن تا اضافه کنم (ماشاالله اینقدر برنامه هست که آدم تعجب می کنه کدامشون رو بنویسه !!!!!!!!!!!)
راستی یادم رفت که یاداور شوم اسم نرم افزار ها رو تو سافتوایر سنتر بزنین همهشون رو به راحتی پیدا می کنین (البته نه در ویرایش جدید  ;D)
* نکته : برای اینکه بخواین وارد سایت برنامه ها بشتن لطفا روی اسم برنامه ها کلیک کنین
1- اداری و دفتری

مجموعه دفتر های آزاد برای لینوکس
OpenOffice|LibreOffice|staroffice|koffice|HancomOffice|Gnome Office|Siag Office|LaTeX
پردازنده ورد آزاد برای لینوکس 
AbiWord|TextMaker|WordPerfect|Ted|StarOffice|OpenOffice|Kword|LyX| Kile (KDE Integrated LaTeX Environment)
نویسنده(درست کننده Creating PDF ) PDF آزاد برای لینوکس
CUPS-PDF|article|Adobe Acrobat Distiller|Ghostscript|Tex2Pdf|Reportlab|GV|GGV|GhostView|Panda PDF Generator|Openoffice.org

خواننده PDF برای لینوکس
Okular|Evince|Foxit Reader|Adobe Reader|Xpdf|GV|GGV|GhostView
خواننده کتاب آزاد برای لینوکس Calibre
خواننده کتاب کمیک آزاد برای لینوکسComix
ابزار PDF آزاد لینوکس
PDF-Shuffler|Sun PDF Import Extension
ویرایشگر PDF آزاد برای لینوکس
Master PDF Editor
امور مالی شخصی برای لینوکس
GnuCash
مدیریت اطلاعات شخصی آزاد لینوکس –
Evolution
دیکشنری آزاد و اصطلاحنامه برای لینوکس
Artha
مدیر پروژه های آزاد برای لینوکس
GanttProject
برگزار نکاتی آزاد برای لینوکس
KeepNote|Tomboy Notes
دسکتاپ برنامه چاپ و نشر آزاد برای لینوکس
Scribus
* Adobe آزاد نیست (جهت اطلاع)
این ها رو روی یک بستر دیگه مثل گیت‌هاب ببرید اینجا مناسب اینکار نیست.

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
انجمن ادیتور ویزی ویگ داره!
این ها رو روی یک بستر دیگه مثل گیت‌هاب ببرید اینجا مناسب اینکار نیست.
دوستان میشه یکم توضیح بدین چون من نفهمیدم که چی دارین میگین (زیر سیکل صحبت کنین)

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
دوستان میشه یکم توضیح بدین چون من نفهمیدم که چی دارین میگین (زیر سیکل صحبت کنین)
ویزی ویگ: وقتی روی دکمه ویرایش بالای پست کلیک میکنی، تو صفحه ادیتور روی علامت فلش کلیک کن.

گیت هاب: www.github.com یک اکانت میسازی و بعد یک ریپوزیتوری درست میکنی. نرم افزار گیت رو نصب میکنی روی اوبونتو و از ترمینال وصل میشی به گیت هاب و با زبان Markdown شروع میکنی روی کامپیوترت به بازنویسی کارهایی که تا حالا انجام دادی و هر روز با گیت هاب سینک میکنی  :o
گیت هاب مثل لینوکس دستپخت آقای لینوس بندیکت توروالدزه!
کتابهای زیادی درباره آموزش گیت وجود داره
« آخرین ویرایش: 27 بهمن 1391، 11:43 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
نقل‌قول
گیت هاب مثل لینوکس دستپخت آقای لینوس بندیکت توروالدزه!

البته توجه به این نکته خالی از لطف نیست که گیت هاب کار لینوس نیست!بلکه اونچه که ایشون اختراع کردند خود Git هستش.
گیت هاب یکی از ده ها سرویسی که از نرم افزار گیت برای کنترل ورژن استفاده میکنه که البته معروف ترینشون هم هست.
در واقع گیت هاب یه شبکه اجتماعی برای برنامه نویس ههای اوپن سوروسه که پروژه هاشون رو اونجا بذارن و با کمک بقیه توسعه ش بدن.
گیت هاب در سال 2008 توسط آقایان Chris Wanstrath و PJ Hyett تاسیس شد. :)