انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با راه اندازی جلوه ها با کارت گرافیک NVidia Quadro NVS Mobile 130 m  (دفعات بازدید: 4198 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Blossom

• Full Member
  • *
  • ارسال: 129
    • سار
آقا دوست من برای این که به ملت بفهمونه که جلوه های ویستا به گرت پای اوبونتو نمی‌رسه، قصد داره که کامپیز رو فعال کنه. تو گاتسی با این کار مشکلی نداشته و تو هاردی به مشکل بر خورده.
direct rendering: Noمدل گرافیکش هست:
NVidia Quadro NVS Mobile 130 m

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
آقا دوست من برای این که به ملت بفهمونه که جلوه های ویستا به گرت پای اوبونتو نمی‌رسه، قصد داره که کامپیز رو فعال کنه. تو گاتسی با این کار مشکلی نداشته و تو هاردی به مشکل بر خورده.

sudo apt-get install nvidia-glx-new

آفلاین Blossom

• Full Member
  • *
    • سار

یعنی با این درست می‌شه؟

آفلاین Arsham

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114

یعنی با این درست می‌شه؟

احتمالا. متاسفانه به تجربه‌ي تو اوبونتو اگه يه درايور اشتباه نصب بشه، شايد ديگه نشه اونو با اصليش درست كرد. البته شايد. استناد به:
من يه بار درايور كارت گرافيكم رو با نسخه‌ي جديدش آپديت كردم. (البته قبلي به خوبي كار مي كرد ولي خوب تو آپديت هام ورژن جديدش هم دانلود شده بود) ولي نه تنها قبلي از كار افتاد بلكه جديده هم كار نكرد. و هر دستوري رو كه بگي امتحان كردم ولي درست نشد كه نشد. تا آخرش اوبونتو رو reinstall كردم.
و تجربه‌ي مشابهي براي نصب مودمم. البته با اندكي تفاوت. نذر و نياز كن با نصب اين درست شه!

آفلاین Blossom

• Full Member
  • *
    • سار

یعنی با این درست می‌شه؟

احتمالا. متاسفانه به تجربه‌ي تو اوبونتو اگه يه درايور اشتباه نصب بشه، شايد ديگه نشه اونو با اصليش درست كرد. البته شايد. استناد به:
من يه بار درايور كارت گرافيكم رو با نسخه‌ي جديدش آپديت كردم. (البته قبلي به خوبي كار مي كرد ولي خوب تو آپديت هام ورژن جديدش هم دانلود شده بود) ولي نه تنها قبلي از كار افتاد بلكه جديده هم كار نكرد. و هر دستوري رو كه بگي امتحان كردم ولي درست نشد كه نشد. تا آخرش اوبونتو رو reinstall كردم.
و تجربه‌ي مشابهي براي نصب مودمم. البته با اندكي تفاوت. نذر و نياز كن با نصب اين درست شه!
یعنی نذارم دوستم این رو نصب کنه؟!

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
تقریباً تمامی تغییراتی که با نصب درایور در سیستم بوجود میاد قابل برگردوندن هست !
جای شما بودم به دوستتون می گفتم که راحت بزنه نصب بشه و اگر به مشکل برخورد این درایور رو غیر فعال کنه !
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین Blossom

• Full Member
  • *
    • سار
تقریباً تمامی تغییراتی که با نصب درایور در سیستم بوجود میاد قابل برگردوندن هست !
جای شما بودم به دوستتون می گفتم که راحت بزنه نصب بشه و اگر به مشکل برخورد این درایور رو غیر فعال کنه !

متاسفانه یه مشکل برای دوستم پیش اومده و الان در دسترس نیست. در اولین زمان ممکن نتیجه‌ی کار رو ازش می‌پرسم و بهتون می‌گم.