انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: معرفی نرم افزار برنامه نویسی تحت وب با چنین ویژگی هایی...  (دفعات بازدید: 7863 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
  • زندگی زیباست...
سلام

html-css
ویژگی هایی که واسم اهمیت دارند:
_AutoComplete
_hightlight
_preview در داخل برنامه(برای ویرایش و دسترسی سریع واجبه)
_تایپ کنید fo تگ هایی که با این حروف شروع می شوند را لیست کند و نشان دهد.مثل font
_پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر از html5
_پشتیبانی از فارسی

این ویژگی های ایده آل بود.
ممکنه برای ادیت  همه ی این ویژگی ها مورد نیاز نباشند.برای کد نویسی از صفر نیز همین طور.
یعنی می تونم برای هر کار(ادیت یا کد نویسی از صفر) از یک برنامه استفاده کنم

ولی اگه کل این ویژگی ها در یک برنامه باشن خیلی خوب می شه O:)
بهترین کارها این است که در جوانی دانش اندوزی و در پیری به کار بری.

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
سلام.
توی gedit به جز قسمت preview همش رو داری. (پلاگین snippets رو فعال کن صفاشو ببر با اتوکامپلیت)
در مورد preview هم کاری که من میکنم اینه که اون صفحه html رو با gedit و firefox باز میکنم. بعد هروقت تغییری توی gedit دادم، با F5 صفحه فایرفاکس رو رفرش میکنم. ;D
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
با اجازه آقا مجید
ببین این لینک هم بدردت می خوره یا نه
http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-eng.html#7
البته آقا مجید هم روش کار معمول رو گفتن
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
سلام.
توی gedit به جز قسمت preview همش رو داری. (پلاگین snippets رو فعال کن صفاشو ببر با اتوکامپلیت)
در مورد preview هم کاری که من میکنم اینه که اون صفحه html رو با gedit و firefox باز میکنم. بعد هروقت تغییری توی gedit دادم، با F5 صفحه فایرفاکس رو رفرش میکنم. ;D
قبلا تست کرده بودم.دوباره امتحان کردم،اما:
تگ های شروع و پایان رو  همزمان hightlight نمی کرد
AutoComplete نداشت
preview که خودتون ذکر کردید
لیست تگ هارو نداشت

البته فکر کنم مشکل از تنظیمات غلط منه ](*,)
درسته؟

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1391، 10:44 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
با اجازه آقا مجید
ببین این لینک هم بدردت می خوره یا نه
http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-eng.html#7
البته آقا مجید هم روش کار معمول رو گفتن
این لینک رو در تاپیک "معرفی برخی از برنامه های کاربردی لینوکس" توسط خود شما دیدم
واقعا جالبه
دیروز رفتم توش گشتم.خوشبختانه خیلی فایده داشت:
اگه دیروز نمی دیدمش موضوع این تاپیک می شد "معرفی نرم افزار برای برنامه نویسی تحت وب"

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
اتوکامپلیت توی gedit با اون پلاگین snippets واقعا عالیه.
شما یه فایل با پسوند html درست کن و بعد با gedit بازش کن.حالا مثلا بنویس img و تب رو بزن. یه تگ img واست درست میکنه و میتونی با زدن هر بار تب بری اون قسمتهاش رو که باید تغییر داد رو عوض کنی مثلا id و ... . این از اتوکامپلیت VS هم خیلی بهتره. در ضمن میشه این رو تغییر داد. مثلا میشه چیزای دیگه بهش اضافه کرد. خیلی آموزش ساده ای هم داره. با عددا کار میکنه و با هر بار تب میپره روی عدد بعدی. عدد صفر هم آخرین عدده. توی تنظیمات اون پلاگین موجوده.

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
همین الان یه چیز دیگه کشف کردم ;D
gedit یه پلاگین داره با نام gedit-developer-plugins البته من خودم تستش نکردم ولی توضیحاتش جالبه. فکر کنم همونیه که شما میخواید.
Multi-file find and replace Directories and file types can be specified. Regular expressions are supported.

Syntax completion Python completion using the file's imports and definitions. Simple word completion based on the words in the file. XML tag and attribute completions based on document structure.

Formatting Format paragraphs, lists, and imports. Reformat test using regular expressions. Check the syntax and style of Python, XML, CSS, and plain text. Check and reformat Python doctests and CSS.

Project management via Bazaar DVCS integrates bzr-gtk to show status, tags, annotations, visualize, commit, merge, and push. Open files changes in the branch.

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,51632.0.html
به طور پیشفرض با فارسی مشکل داشت
لیستی از تگ های مرتبت با حروف تایپ شده را نشان نمی داد(hea==>header or head(

اتوکامپلیت توی gedit با اون پلاگین snippets واقعا عالیه.
شما یه فایل با پسوند html درست کن و بعد با gedit بازش کن.حالا مثلا بنویس img و تب رو بزن. یه تگ img واست درست میکنه و میتونی با زدن هر بار تب بری اون قسمتهاش رو که باید تغییر داد رو عوض کنی مثلا id و ... . این از اتوکامپلیت VS هم خیلی بهتره. در ضمن میشه این رو تغییر داد. مثلا میشه چیزای دیگه بهش اضافه کرد. خیلی آموزش ساده ای هم داره. با عددا کار میکنه و با هر بار تب میپره روی عدد بعدی. عدد صفر هم آخرین عدده. توی تنظیمات اون پلاگین موجوده.
عجب autocomplete ای داره!
ولی:
لیستی از تگ های مرتبت با حروف تایپ شده را نشان نمی داد(hea==>header or head(
فکر کنم فقط از html5 پشتیبانی می کنه؟
روی تگ شروع کلیک می کنم تگ پایان مشخص نمی شه

البته باز هم مطمپن نیستم تنظیماتم درست باشه

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
همین الان یه چیز دیگه کشف کردم ;D
gedit یه پلاگین داره با نام gedit-developer-plugins البته من خودم تستش نکردم ولی توضیحاتش جالبه. فکر کنم همونیه که شما میخواید.
Multi-file find and replace Directories and file types can be specified. Regular expressions are supported.

Syntax completion Python completion using the file's imports and definitions. Simple word completion based on the words in the file. XML tag and attribute completions based on document structure.

Formatting Format paragraphs, lists, and imports. Reformat test using regular expressions. Check the syntax and style of Python, XML, CSS, and plain text. Check and reformat Python doctests and CSS.

Project management via Bazaar DVCS integrates bzr-gtk to show status, tags, annotations, visualize, commit, merge, and push. Open files changes in the branch.
منظورشو نمی فهمم :(

جایی خوانده بودم gedit مثل فایرفاکس پلاگین های زیادی داره.
اما داخل برنامه پلاگین های زیادی نبود.از کجا باید دانلود کنم؟

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
من aptana studio رو پیشنهاد میدم:
http://www.aptana.com/
درسته که حجمش بالاست اما واقعا خوب و حرفه‌ایه. البته eclipse-based هست.
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
برای ساخت صفحات وب KompoZer و با لینک http://kompozer.sourceforge.net/
و برای ادیت صفحات وب Bluefish Editor با لینک http://bluefish.openoffice.nl رو امتحان کردین؟

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
من aptana studio رو پیشنهاد میدم:
http://www.aptana.com/
درسته که حجمش بالاست اما واقعا خوب و حرفه‌ایه. البته eclipse-based هست.
دانلود کردم ولی نتونستم نصب کنم :(

برای ساخت صفحات وب KompoZer و با لینک http://kompozer.sourceforge.net/
و برای ادیت صفحات وب Bluefish Editor با لینک http://bluefish.openoffice.nl رو امتحان کردین؟
bluefish رو نصب دارم
kompozer رو دانلود کردم ولی نتونستم نصب کنم :(
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1391، 12:27 ق‌ظ توسط hesamkaveh »

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
kompozer که تو مخزن هست از اونجا بنصب

aptanaبا چه پسوندی دانلود کردی؟؟
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1391، 12:35 ق‌ظ توسط amin7r »

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • زندگی زیباست...
kompozer که تو مخزن هست از اونجا بنصب
فکر کنم پاک شده
There isn’t a software package called “kompozer” in your current software sourcesیا
nafeldo@nafeldo-MS-7388:~$ sudo apt-get install kompozer
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Package kompozer is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

E: Package 'kompozer' has no installation candidate
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1391، 12:34 ق‌ظ توسط hesamkaveh »