انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: محصولی از فدورا: 389 Directory Server، جایگزین آزاد و رایگان Active Directory  (دفعات بازدید: 1796 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سرویس‌دهنده‌ی آزاد LDAP کلاس اینترپرایز برای گنو/لینوکس (و ویندوز). پر از امکانات و ویژگی‌های مختلف که تا همین الآن بر روی بسیاری از مراکز بزرگ LDAP در جهان نصب شده است. 389 Directory Server را می‌توان به رایگان بارگیری و در کم‌تر از یک ساعت با استفاده از کنسول گرافیکی پیکربندی کرد.
این سرویس‌دهنده قابلیت سینک و جایگزینی آسان و بدون دردسر را با Active Directory مایکروسافت را داراست.

صفحه‌ی اصلی: http://directory.fedoraproject.org/wiki/Main_Page
ویژگی‌ها: http://directory.fedoraproject.org/wiki/Features
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
  • The blender for the next millennium
یعنی الآن رسمن این جمله برام ثابت شد هر چیز جدیدی اول توی این توزیع شروع میشه
ممنون بابت خبر خیلی عالی و خوشحال کننده بود
سر تسلیم منو خشت در میکده ها ، مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
یعنی الآن رسمن این جمله برام ثابت شد هر چیز جدیدی اول توی این توزیع شروع میشه
ببخشید دوست عزیز من چیزی راجع به 389 Directory Server نمیدونم و امروز باهاش آشنا شدم و از ویژگی ها و امکاناتش خبر ندارم ولی ما 2-3 سالی میشه Active Directory رو کنار گذاشتیم و داریم از LDAP و Samba به عنوان جایگزین اون استفاده می کنیم. اوایل روی اوبونتو 9.10 و درحال حاضر 10.04 داره سرور کار میکنه و مشکل خاصی نداشتیم تا الان به جز نداشتن رابط کاربر مناسب شبیه Active Directory وینذوز.

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
    • shgn.ir
ببخشید دوست عزیز. شما که از LDAP دارید استفاده می کنید. میشه راهنمایی کنید تا ما هم این کار را انجام بدیم. البته توی دبین
قبلا خیلی سعی کدم که یه سرور LDAP نصب کنم، این کار را هم کردم ولی مشکل از اونجا به بعدش بودم، گیج شدم، نتونستم ادامه بدم میشه راهنمایی کنید.
با تشکر
www.shgn.ir
www.shgn.ir/category/linux

In a world without any fences or walls,Who needs Gates or Windows!

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
سلام
مشکلتون کجاست؟ از چه روشی نصب میکنید؟ تنظیمات رو چطوری انجام میدید؟
باید Samba رو نصب کنید. کامل نصب میشه؟

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
این همون دایرکتوری سرور Redhat یا فدورا هست که سال ۲۰۰۹ تغییر نام داد به 389. ردهت هم مثل خیلی از شرکتهای بزرگ نرم‌افزاری دیگه IBM و Oracle و Microsoft برای خودش یک دایرکتوری سرور داره. البته یادتون باشه که Active Directory MS فقط یه دایرکتوری سرور نیست و کلی کار دیگه هم انجام میده بنابراین جایگزین کردنش به این راحتی نیست... این پروژه نسبت به Open LDAP رابط گرافیکی خوبی داره

ضمنا دایرکتوری سرور 389 روی ویندوز نصب نمیشه!
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom