انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فارسی سازی محیط کاربری (دسکتاپ، برنامه ها و....)؟  (دفعات بازدید: 8488 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
قصد اینه که برای کوچولو موچولوهای فامیل لینوکس نصب کنیم.
من فقط با اوبونتو کار کردم.
دنبال یک توزیع می گردیم که بیشترین فارسی سازی تو محیطش انجام شده باشه. فارسی شده اوبونتو رو تست کردم. بد نبوده. از اوبونتو بهتر هم داریم که بیشتر فارسی شده باشه؟
kde
گنوم
xfce
فدورا
مینت
openسوزه
؟
« آخرین ویرایش: 08 اسفند 1391، 09:26 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
KDE بیشترین پارسی سازی رو داره. در ضمن تقویم شمسی هم داره.

Netrunner رو هم نصب کن که تقریبا همه چیز توش هست و KDE میزکارشه (مبتنی بر اوبونتو هم هست!) .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
Slax کلا به زبون فارسی داشت. تقریبا چند کلمه‌ای بود که فارسی نشده بود.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من تخصّصم در این کاره و طبق تجربه دیدم که هیچ چیزی مثل Edubuntu نمی‌شه برای بچّه‌ها. نسخه‌ی ۱۲.۱۰ هم فارسی‌سازی‌اش خیلی کامل‌تر شده و بیش از ۷۰٪ محیط کاربری (بیش از ۹۰٪ کارهای معمول بچّه‌ها) توش بومی‌سازی شده. حتا خیلی از بازی‌ها هم توش برای زبان فارسی بهینه شده (از نظر راست به چپ بودن ترتیب المان‌ها)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/legacy/Pages/legacy-radeon_linux.aspx
من تخصّصم در این کاره و طبق تجربه دیدم که هیچ چیزی مثل Edubuntu نمی‌شه برای بچّه‌ها. نسخه‌ی ۱۲.۱۰ هم فارسی‌سازی‌اش خیلی کامل‌تر شده و بیش از ۷۰٪ محیط کاربری (بیش از ۹۰٪ کارهای معمول بچّه‌ها) توش بومی‌سازی شده. حتا خیلی از بازی‌ها هم توش برای زبان فارسی بهینه شده (از نظر راست به چپ بودن ترتیب المان‌ها)
1. سیستسم 3 تا از case ها کارت گرافیک ATI 3xxx و ATI 4xxx دارند که درایور انحصاری قبلی(12.6 ATI) با  1.13 X.org توی اوبونتو 12.10 مشکل داشت: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,54252.0.html
توضیح: سه تا از سیستم ها رو تا حالا مینت و اوبونتو نصب کردم، 4تا مونده. ممنون اگه سریعتر جواب بدید  :oops:
در ادوبونتو 12.10 هم نسخه ایکس-اورگ، ورژن 1.13 هست؟
توضیح:  در 12.04 این مشکل وجود نداره،  چون از ایکس-اورگ نسخه 1.12 استفاده میکنه!
توضیح: درایور انحصاری لازمه که نصب کنم چون بچه ها قراره بازی هم بکنند

2. فارسی سازی ادوبونتو 12.04 خیلی از 12.10 عقب تره؟

3. فارسی بودن از هر ویژگی دیگه تو اولویته. چون تنها دلیلیه که می تونم راضی شونم کنم از ویندوز استفاده نکنن! ادوبونتو فارسی تره یا اوبونتو؟

4. دسکتاپ ادوبونتو هم یونیتیه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱. Xorg همونه، ولی خب می‌تونی downgrade کنی xorg رو که مثل ۱۲.۰۴ عمل کنه
۲. تقریباً آره. چون بعد از ۱۲.۰۴ استارت زدم برای ترجمه‌ی کامل محیط گرافیکی اوبونتو
۳. ادوبونتو، چون محیط یونیتی یه مقدار بدقلقه و مثلاً اجراگر رو هرکاری می‌کنم همون سمت چپ می‌مونه
۴. نه. گنوم۳ با پوسته‌ی گنوم کلاسیکه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
۴. نه. گنوم۳ با پوسته‌ی گنوم کلاسیکه
پس چرا تو این لینک گفته:
Desktop Interface
Unity and Compiz now works on hardware supporting only GLES instructions, releasing unity to a wide range of armel machines
Unity was updated to version 6.8
و عکس های گوگل از ادوبونتو همگی لانچر دارن!
اسکرین شاتهای سافتپدیا هم لانچر دارن: http://news.softpedia.com/news/Edubuntu-12-10-Has-Been-Officially-Released-Screenshot-Tour-300451.shtml
۱. Xorg همونه، ولی خب می‌تونی downgrade کنی xorg رو که مثل ۱۲.۰۴ عمل کنه
دانگرید کردن مشکل و تداخل برای گنوم۳.۶ ایجاد نمیکنه؟
مشکل فقط ایکس-اورگ نیست. سایت AMD برای درایور 13.1 نوشته:
Automated installer and Display Drivers for Xorg 6.9 to Xserver 1.12 and Kernel version up to 3.4یعنی درایور ATI برای کارتهای 4xxx/3xxx/2xxx تنها تا کرنل 3.4 ساپورت داره ولی اوبونتو/ادوبونتو 12.10 از کرنل 3.5 استفاده می کنند  ](*,)
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1391، 04:39 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پس چرا تو این لینک گفته:
Desktop Interface
Unity and Compiz now works on hardware supporting only GLES instructions, releasing unity to a wide range of armel machines
Unity was updated to version 6.8
و عکس های گوگل از ادوبونتو همگی لانچر دارن!
اسکرین شاتهای سافتپدیا هم لانچر دارن: http://news.softpedia.com/news/Edubuntu-12-10-Has-Been-Officially-Released-Screenshot-Tour-300451.shtml
نمی‌دونم والّا. من همیشه نصبش می‌کنم و گنوم کلاسیک رو می‌آره. نیاورد هم بسته‌ی gnome-panel رو نصب کن که بیاره. مدل کلاسیک گنوم برای بچّه‌ها راحت‌تره.

دانگرید کردن مشکل و تداخل برای گنوم۳.۶ ایجاد نمیکنه؟
مشکل فقط ایک-اورگ نیست. سایت AMD برای درایورش نوشته:
Automated installer and Display Drivers for Xorg 6.9 to Xserver 1.12 and Kernel version up to 3.4یعنی درایور ATI برای کارتهای 4xxx/3xxx/2xxx تنها تا کرنل 3.4 ساپورت داره ولی اوبونتو/ادوبونتو 12.10 از کرنل 3.5 استفاده می کنند  ](*,)
تداخل که ایجاد نمی‌کنه. ولی برای کرنل می‌تونی امتحانش کنی و ببینی که با ۳.۵ هم کار می‌کنه یا نه

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
امکانش هست ترجمه های 12.10 رو برای 12.04 استفاده کرد؟

فرق اساسی اش با اوبونتو (به جز دسکتاپ) چیه؟

لیست برنامه های پیش فرضش رو نتونستم تو سایتش یا از گوگل پیدا کنم! شما می تونی یک خروجی از بزنامه های نصب شده اش با نرم افزار booster برام بگیری! (اگر الان روی سیستمت نصبه البته)

تداخل که ایجاد نمی‌کنه. ولی برای کرنل می‌تونی امتحانش کنی و ببینی که با ۳.۵ هم کار می‌کنه یا نه
اگر 12.10 دانلود کنم باید کرنل رو دانگرید کنم تا از درایور انحصاری ATI یتونم استفاده کنم
حجمش 3گیگه! این قدر سوال میکنم میخوام اول مطمئن باشم بعد دانلود کنم  ](*,)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
امکانش هست ترجمه های 12.10 رو برای 12.04 استفاده کرد؟
نه. چون ترجمه‌ها همراه بسته‌های جدید می‌آن و بسته‌های ۱۲.۰۴ قدیمی‌ترن

فرق اساسی اش با اوبونتو (به جز دسکتاپ) چیه؟
نرم‌افزارهای آموزشی و سرگرمی‌اش بیش‌تره

لیست برنامه های پیش فرضش رو نتونستم تو سایتش یا از گوگل پیدا کنم! شما می تونی یک خروجی از بزنامه های نصب شده اش با نرم افزار booster برام بگیری! (اگر الان روی سیستمت نصبه البته)
https://wiki.ubuntu.com/Edubuntu/AppGuide

اگر 12.10 دانلود کنم باید کرنل رو دانگرید کنم تا از درایور انحصاری ATI یتونم استفاده کنم
ممکنه. ولی این امکان هم وجود داره که با کرنل‌های بالاتر هم کار کنه. چون لینوس خسلس روی سازگاری با گذشته تأکید داره

حجمش 3گیگه! این قدر سوال میکنم میخوام اول مطمئن باشم بعد دانلود کنم  ](*,)
می‌تونی اوبونتو رو نصب کنی و بعد با نصب بسته‌ی edubuntu-desktop فقط چیزی حدود ۶۵۰ مگ بارگیری کنی

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
مرسی

می‌تونی اوبونتو رو نصب کنی و بعد با نصب بسته‌ی edubuntu-desktop فقط چیزی حدود ۶۵۰ مگ بارگیری کنی
با اینکار برنامه ها و باز ها هم باز فارسی میشن؟

> حتا خیلی از بازی‌ها هم توش برای زبان فارسی بهینه شده (از نظر راست به چپ بودن ترتیب المان‌ها)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بله، بله. بسته‌ها همون‌ها هستن، گزینششون فرق داره فقط

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
ترجمه و rtl کردن یونیتی!
« پاسخ #12 : 23 بهمن 1391، 12:25 ب‌ظ »
با 12.10 و نصب درایور گرافیک انحصاری به مشکلات زیادی برخوردم و بی خیال 12.10 شدم.

ترجمه اوبونتو 12.04 چند درصد انجام شده؟
چطوری میتونم در ترجمه اوبونتو 12.04 شرکت کنم؟
ترجمه های جدید به عنوان آپدیت به سیستم اضافه میشه؟
چند خط برای ترجمه وجود داره (حدودی)؟

محیط یونیتی یه مقدار بدقلقه و مثلاً اجراگر رو هرکاری می‌کنم همون سمت چپ می‌مونه
مشکل زبان فارسی (زبانهای rtl) و یونیتی رو با دولپرهای یونیتی درمیون گذاشتید؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این صفحه‌ی ترجمه‌ی ۱۲.۰۴ و این برای ۱۲.۱۰ است.
مشکلش رو هم گفتم و خودشون هم می‌دونن، ولی فعلاً اولویت کاری‌شون بر روی جنبه‌های دیگه‌ی یونیتی مثل الگوریتم‌های هوش مصنوعی و جست‌وجوی اون هست

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
فایرفاکس یک نسخه داره که صد درصد فارسی شده: لینوکس | ویندوز از: http://www.mozilla.org/en-US/firefox/all
اما بعد از فارسی کردن اوبونتو 12.10، فایرفاکس هنوز انگلیسه؟!  ???