انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فوری، پاک کردن درایو کارت گرافیک  (دفعات بازدید: 5928 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
فوری، پاک کردن درایو کارت گرافیک
« : 27 بهمن 1391، 03:34 ب‌ظ »
سلام
من کارت گرافیک ati 5450 دارم
تو یک سال و نیم که از گنو لینوکس استفاده میکنم هیچ وقت درایور کارت گرافیک نصب نمیکردم و مشکلی هم نداشتم و سیستم عامل به صورت کامل کارت رو میشناخت .
چند روز پیش ubuntu 12.10 نصب کردم (با اینکه مشکلی نداشتم) دیشب تصمیم گرفتم که با jockey درایور کارت گرافیک رو نصب کنم، بعد از نصب درایور سیستم به شدت ناپایدار شده، کرش میکنه، رنگ ها به هم میریزه و افکت های کامپیز و یونیتی به شدت ناپایدار و کند شد. از jockey هم deactive میکنم همه چیز به هم میریزه .
ممنون میشم کمک کنید، من سیستم عامل دیگه ای ندارم و اگه مشکل برطرف نشه برای استفاده از کامپیوتر مجبور میشم که دوباره سیستم عامل رو نصب کنم ولی دلم نمیخواد این اتفاق بیافته :(
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
پاسخ : فوری، پاک کردن درایو کارت گرافیک
« پاسخ #1 : 27 بهمن 1391، 03:49 ب‌ظ »
سلام
تو یک سال و نیم که از گنو لینوکس استفاده میکنم هیچ وقت درایور کارت گرافیک نصب نمیکردم و مشکلی هم نداشتم و سیستم عامل به صورت کامل کارت رو میشناخت .
چند روز پیش ubuntu 12.10 نصب کردم (با اینکه مشکلی نداشتم) دیشب تصمیم گرفتم که با jockey درایور کارت گرافیک رو نصب کنم، بعد از نصب درایور سیستم به شدت ناپایدار شده، کرش میکنه، رنگ ها به هم میریزه و افکت های کامپیز و یونیتی به شدت ناپایدار و کند شد. از jockey هم deactive میکنم همه چیز به هم میریزه .
ممنون میشم کمک کنید، من سیستم عامل دیگه ای ندارم و اگه مشکل برطرف نشه برای استفاده از کامپیوتر مجبور میشم که دوباره سیستم عامل رو نصب کنم ولی دلم نمیخواد این اتفاق بیافته :(
خوب کاش می گفتین که کدوم نوع درایور رو نصب کردین؟؟؟؟ (X.Org درایور آزاد هست وfglrx درایور خود شرکت amd-ATI)
کدومش نصبیدی؟؟؟
اگه از درایور خود شرکت ati استفاده کردین این لینک که ویکی خود شرکت ati هست رو بررسی کنین
http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Quantal_Installation_Guide#Removing_Catalyst.2Ffglrx
اگه هم اون یکی رو نصبیدین من نمیدونم باید چکار کرد ولی شاید دوستان بدونن چطور بطور کامل میشه پاکش کرد
موفق باشید ;)
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #2 : 27 بهمن 1391، 04:00 ب‌ظ »
سلام
خوب کاش می گفتین که کدوم نوع درایور رو نصب کردین؟؟؟؟ (X.Org درایور آزاد هست وfglrx درایور خود شرکت amd-ATI)
کدومش نصبیدی؟؟؟
اگه از درایور خود شرکت ati استفاده کردین این لینک که ویکی خود شرکت ati هست رو بررسی کنین
http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Quantal_Installation_Guide#Removing_Catalyst.2Ffglrx
اگه هم اون یکی رو نصبیدین من نمیدونم باید چکار کرد ولی شاید دوستان بدونن چطور بطور کامل میشه پاکش کرد
موفق باشید ;)

دستی نصب نکردم، تو jockey دوتا گزینه بود با یک اسم، چون تا حالا مشکلی با کارت گرافیک نداشتم اصلا اطلاعاتی راجع به درایو ها ندارم، چجوری بفهمم کدوم نصب شده ؟
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
« پاسخ #3 : 27 بهمن 1391، 04:44 ب‌ظ »
توی سافتوار سورس ، قسمت ادیشنال درایور ، اولی رو انتخاب کنین و اوکی کنین ، باید درست بشه :)
(البته واسه من ATI 5470 هستش که در نهایت با آپدیت کردن هسته اوبونتو به پایداری و کارایی خوبی رسید :) )

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #4 : 27 بهمن 1391، 05:02 ب‌ظ »
 ادامه اسمی که تو ادیشنال درایور نصبیدی X.Org وfglrx هست از اونجا میتونی بفهمی

در کل اگه لپ تاپ هستی برو و کرنلت رو بروز کن درست میشه منتها باید درایور آزاد X.Org رو بنصبی و درایور خود ati استفاده نکنی
آموزش بروز رسانی هم یه سرچ کنی میابی همین آقا محسن آموزشش رو گذاشته بودن البته کرنل 3.7.5 بود که اون موقع جدید ترین کرنل بود
خوب اینم از لینک آموزش بروز رسانی کرنل
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,55287.0.html
« آخرین ویرایش: 27 بهمن 1391، 05:25 ب‌ظ توسط amin7r »
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .