انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دادن دسترسی اینترنت فقط به نرم افزار های دلخواه  (دفعات بازدید: 2338 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nicolas1390

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
سلام
من میخوام روی اوبونتو کاری کنم که فقط یک سری نرم افزار خاص به اینترنت دسترسی داشته باشن و دیگه هیچ برنامه ای حتی برنامه های سیستمی هم نتونن به اینترنت دسترسی داشته باشن .
نسخه اوبونتو دسکتاپ هست و می خوام اگه بشه یک نرم افزار گرافیکی باشه که بتونه کار فایروال را برای نرم افزار ها انجام بده

مرسی

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
تا خودتون اجازه ندین که هیچ کدوم به اینترنت وصل نمیشن !
واسه دانلود و هر کار دیگه ای ازتون پسورد هم میخواد چه برسه به اینکه خودشون وصل بشن :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام.
برای چه کاری می‌خوای؟ این چیزی که می‌گی روش انجام یه راه‌حله. اگه خود مسأله رو بگی احتمالاً بشه کمک بهتری بهت کرد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Nicolas1390

• Jr. Member
  • *
مرسی
مثلا همین آپدیت لینوکس !
موضوع اینه که من از اینترنت ایرانسل توی لینوکس استفاده می کنم و حجم محدودی دارم ، میخوام مثلا فقط مرورگر اوپرا به اینترنت دسترسی داشته باشه و هیچ نرم افزار دیگه ای به اینترنت دسترسی نداشته باشن حتی در حد ۱ بایت هم نتونن از اینترنت استفاده کنن ، همچنین از نظر تروجان هم میخوام خیالم راحت باشه که اگر هم سیستم ویروسی و آلوده به تروجان بشه ، تروجان نتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
کم کم متوجه میشین که کلا ویروس جات (!) واسه لینوکس معنی خاصی ندارن !
نگران این نباشین منم توی ویندوز ۲ تا فایروال نصب میکردم که حتی اگه خود یکی از اون فایروال ها هم خواست الکی حجم نازنینم رو مصرف کنه ، اون یکی نذاره !
ولی لینوکس خودش حواسش هست ...
(اگه اشتباه میکنم خواهشا بگین ! :) )

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
سلام با اجازه منم یه چیزی بگم

خوب چون منم از ایرانسل وصلم اینو بگم که تعرفه هاش رو فعال کن و خیال خودت رو راحت کن(این مشکل رو داشتم و درکتون میکنم)
در ضمن مشکل اصلی اینه که شما چک آپدیت رو از کار بندازی چون وقتی که چک میکنه 30 میگ از ترافیک رو نابود میکنه و در ضمن شما با نصب فایروال و برنامه هایی مثل نمپ و ... که میتونین از طریق اون پورت های باز رو ببینین و سطح دسترسی براش تعریف کنین ولی در کل مشکل اصلی که باعث مصرف شدن ترافیک میشه همین چک آپدیت برنامه های سافتوایر سنتر و آپدیت منیجره که با کانفیگ اونها حتی نیازی هم به نصب فایروال و استفاده از نمپ نیست

امیدوارم که توضیحاتم بدردتون بخوره
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین Nicolas1390

• Jr. Member
  • *
مرسی
آره درد اصلی همین آپدیت هست !
فایروالی نیست که ترافیک را بر اساس نرم افزار کنترل کنه ؟ خود اوبونتو فایروال داره که میشه پورت خاصی را بست یا باز کرد ، اگه بشه کلا همه پورت ها را بلاک کرد و بعد فقط چند تا نرمافزار خاص را باز کرد عالی میشه (فرض می کنیم که نمیدونیم اون نرم افزار خاص از چه پورتی استفاده می کنه)

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
اگر شمار نرم افزارهایی که میخوای به نت وصل کنی کم باشه همچه راهی پاسخ میده :
یا دیواره آتشی مانند gufw  تمام خروجی دسترسی به نت رو ببند . سپس نرم افزارهایی که میخوای به نت  دسترسی داشته باشه رو از گزینه های شبکه شون ( network ) روی یک پورت ( درگاه ) ببر . سپس روی دیواره آتش اون درگاه رو باز کن
این کار رو با iptables میشه انجام داد لاکن باید آگاهی خوبی از نرم افزارها و دسترسی ها داشته باشی که فردا روز خودت هم بتونی ویرایشش کنی

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
    • shgn.ir
ببخشید بنده همین نرم افزار gufw را دارم ولی چطوری می تونم برای فقط دسترسی بدادن به یک نرم افزار بهش rule بدم
و یا بعکس برای دسترسی ندادن فقط به یک برنامه خاص؟
www.shgn.ir
www.shgn.ir/category/linux

In a world without any fences or walls,Who needs Gates or Windows!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ببخشید بنده همین نرم افزار gufw را دارم ولی چطوری می تونم برای فقط دسترسی بدادن به یک نرم افزار بهش rule بدم
و یا بعکس برای دسترسی ندادن فقط به یک برنامه خاص؟
من با gufw کار نکردم، ولی اصولاً باید این‌جوری باشه که ببینی اون برنامه از چه درگاهی برای اتّصال به اینترنت استفاده می‌کنه، بری اون درگاه رو مسدود کنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن