انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ساختن یک ابونتویی ایرانی  (دفعات بازدید: 6688 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین omid2s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
  • Allah
ساختن یک ابونتویی ایرانی
« : 29 بهمن 1391، 02:52 ق‌ظ »
سلام خدمت دوستان گل و خوب من
میخاستم بگم که ابونتو در صفحه لود و شات داون خود خیلی ساده و بدون افکته...
این از بهترین سیتم عامل لینوکسی بعیده...... ](*,)
یه اسمهای مستعار بی معنی هم انتخاب میکنن............ ](*,)
من اگر برنامه نویس بودم یک تیم از برنامه نویسها تشکیل میدادم و یه ابونتویی ایرانی با یه نام مستعار زیبا درست میکردم و تغییراتی تویه اون میدادم

مثل قاصدک که فعلا خوبه.....
نظرتون چیه
Omid khan

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
پاسخ : ساختن یک ابونتویی ایرانی
« پاسخ #1 : 29 بهمن 1391، 02:57 ق‌ظ »
مثل قاصدک که فعلا خوبه.....

این خط آخر رو کاش نمیگفتی !!!

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 29 بهمن 1391، 05:11 ق‌ظ »
میخاستم بگم که ابونتو در صفحه لود و شات داون خود خیلی ساده و بدون افکته...
خب داره کار میشه که این صفحه‌ها کلا حذف بشن و تا میشه زمان بالا اومدن و خاموش شدن کم بشه. همچنین اکثریت دارن سعی می‌کنن روی موضوعات مهمتری کار می‌کنند. تغییرات مختلفی برای بالا اومدن و خاموش شدن وجود دارند، می‌تونید مدل‌های مختلف رو امتحان کنید و اونی که بیشتر مورد پسندتون هست رو به تیم اوبونتو پیشنهاد کنید.

من اگر برنامه نویس بودم یک تیم از برنامه نویسها تشکیل میدادم و یه ابونتویی ایرانی با یه نام مستعار زیبا درست میکردم و تغییراتی تویه اون میدادم
«تویه» اشتباهه، «توی» درسته.
نیازی به توزیع جدید نیست، توزیع به اندازه‌ی کافی داریم. در ضمن نیازی نیست که حتما برنامه‌نویس باشید تا به اوبونتو کمک کنید. از کارهای ساده می‌تونید شروع کنید، مثلا اگر باگ یا مشکل خاصی پیدا کردید، اون رو گزارش کنید. یا اینکه در ترجمه اوبونتو کمک کنید.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #3 : 29 بهمن 1391، 07:55 ب‌ظ »

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #4 : 29 بهمن 1391، 09:14 ب‌ظ »
ببخشید من نمیدونم چرا هر کی از راه میرسه میخواد یه توزیع بده بیرون یا یه ریمستر بسازه(حالا ریمستر یه چیزی) یا نمیدونم ... کنه بابا ما برای ویندوز یه MRT داریم واسه هفت پشتومن کافیه آقا اوبونتو خیلی هم خوبه روان اجرا میشه کاربردی هست و... که نیاز به تعریف نداره
تا میاین میبینین دستتون بازه میخوایین یه توزیع بدین بیرون که اسم در کنین یا نمی دونم ... خداییش چی فکر کردین با خودتون !!! خدایی شورش رو در آوردین ما توزیع ایرانی که معلوم نیست کجاش رو باید بگیری تا از اونورش نیوفتاده نمیخوایم (به شعور ایرانیا توهین نکن دوست عزیز)
خداییش فکر کردی هیچ کدوم از این بچه ها نمیتونن یه توزیع بدن بیرون (همشون میتونن :o به توانایی بچه های اینجا شک نکن ;))ولی نمیخوان تو جامعه کاربری مشکل ایجاد کنن و باعث پراکندگی بشن
برای تغییر بوت لودر هم نرم افزار های زیادی ارایه شده (تا دلت بخواد)بوت لودر پیشفرض آخر سادگیه و خیلی هم جالبه ولی اگه تو همین سایت هم نگاه کنی میتونی با یه سرچ کوچیک مشکلت رو حل کنی http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,55167.0.html این هم برای تغییر پلایموث هست یا بقول خودتون بوت لودر
دوستان هم موافق توزیع دادن بیرون نیستن (هیچ کس نیست)اینجوری کاربرا متفرق نمیشن و همه با هم در حال توسعه اوبونتو هستن و هر کسی دنبال کار خودش نیست ;)

از حرفهام بد برداشت نکنین خواهشا من با وجود توزیعی مثل آریوس یا جبیر و ... مشکلی ندارم ولی به نظر من این کارها باعث از دست دادن انرژی و صرف کردن هزینه روی چیزهای بی مورد است باید منطقی عمل کرد نه این که هر کسی یه توزیع بده بیرون (ریمستر رو میتونین به دوستان یا آشنا ها بدین)باید روی چیزهای اساسی تر تمرکز کرد (توزیع دادن بیرون مشکل کاربرای ایرانی نیست)
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1391، 11:08 ب‌ظ توسط amin7r »
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
« پاسخ #5 : 29 بهمن 1391، 09:50 ب‌ظ »
و بعد که تغییرات دلخواه رو اعمال کردین میتونین ازش ریمستر بگیرین و بین دوستان و آشنایانتون پخش کنین ;)
Freedom and community are important

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #6 : 29 بهمن 1391، 10:46 ب‌ظ »
بنظر من، جامعه‌ی کاربرهای نرم‌افزار آزاد در جهان محدود هست و تو ایران محدودتر. اگه همه‌ی کاربرهای ایرانی از مثلا اوبونتو استفاده می‌کردن اون موقع همه کاری می‌شد کرد ولی الآن با توجه به کمبود نیروی انسانی، بایستی که دوستان وقتشون رو مسایل با اولویت‌تر بزارن. حرف شما متین هست ولی بنظر من تو اولویت بالا نیست. اولویت‌های بالا می‌تونه اینا باشه: ترجمه‌ی محیط گنوم، ترجمه‌ی کی‌دی‌ای، ترجمه‌ی برنامه‌های کاربردی. نوشتن آموزش برای توزیع‌های معتبر جهانی به زبان فارسی، نوشتن آموزش برای زبان‌های برنامه‌نویسی پرکاربرد در گنو/لینوکس، تقویم جلالی برای گنوم، راست به چپ کردن بسیاری از برنامه‌ها و ...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 30 بهمن 1391، 03:25 ق‌ظ »
ببین الآن داری نرم‌افزار رو با نرم‌افزار انحصاری اشتباه می‌گیری. اگه اوبونتو مشکلی داره، راهش این نیست که یه توزیع دیگه بزنی که اون مشکل رو نداشته باشه، راه درست اینه که اون مشکل رو درست کنی و درستش رو برای اوبونتو بفرستی که ازش استفاده کنن. مطممئن باش اگه چیز به‌دردبخوری باشه، هم اون‌ها خیلی خوشحال می‌شن چون مشکلی توی سیستم‌عاملشون درست شده، هم تو می‌شی توسعه‌دهنده‌ی اوبونتو (و نه توزیعی که فقط چند نفر اسمش رو شنیدن) و مشهور می‌شی و احترامت توی جامعه بالا می‌ره، هم همه‌ی کاربران اوبونتو ازتو ممنون می‌شن که مشکلی رو براشون درست کردی و هم خودت خوشحال می‌شی که نرم‌افزاری که تو نوشتی/توسعه دادی/درستش کردی رو تعداد افراد خیلی بیش‌تری دارن استفاده می‌کنن.
الآن همین اوبونتو خیلی از قسمت‌هاش رو بچّه‌های ایرانی توسعه دادن. در فرهنگ نرم‌افزار آزاد، مرزبندی‌های سیاسی-جغرافیایی هیچ مفهومی نداره و همه ی انسان‌ها دوستان و برادران و خواهران همدیگه هستن.
در پایان یه توصیه هم بهت بکنم و یه راه عملی بهت نشون بدم. اگه واقعاً هدفت خدمت به تفکّر آزادی نرم‌افزاره، بهترین کار، ترویج این تفکّر در بین جامعه‌است و یکی از بهترین راه‌های تسهیل این امر از این‌جا شروع می‌شه: https://translations.launchpad.net/ubuntu/raring/+lang/fa

ویرایش
پی‌نوشت: منظورت رو هم از اسم مستعار بی‌معنی متوجّه نشدم
« آخرین ویرایش: 30 بهمن 1391، 03:28 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین omid2s

• Jr. Member
  • *
  • Allah
« پاسخ #8 : 30 بهمن 1391، 03:34 ق‌ظ »
سلام بچه ها
واقعا با این نظزاتتون منو ناامید کردید ](*,) ](*,)
من خودم در توزیع یه لینوکس به عنوان slitazمشارکت داشتم و تجربیات خوب کسب کردم

مگه غیر از اینه که وقتی کسی چیزیرو میسازه روی اون مینویسه ساخت فلان....
ما باید تلاش کنیم تا حرکت لاک پشتی ایران در نرم افزار سریعتر بشه
من نگفتم ابونتو مشکل داره
ببینین ما هرچه لینوکس دادیم بیرون بر پایه ابونتو بوده
وقتشه یه توزیع ایرانی بدبم که مثل ابونتو هرچن ماه یکبار اپدیت بشه و میخاتم یه نض سنجی دیگه بکنم که اینو چقدر قبول دارید:
در ایران کار گروهی جایی نداره
Omid khan

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 30 بهمن 1391، 03:39 ق‌ظ »
خب یه کاری رو وقتی می‌خوایم بکنیم باید ببینیم که فایده‌اش چیه دیگه! غیر از اینه؟
در غیر این صورت کارهامون می‌شه یه چیزی فقط برای نمایش و سرگرمی و هوچی‌گری. مثل همین که هرسال در دهه‌ی فجر دانشمندان جوان ایرانی موفّق به ساخت واکسن ایدز می‌شن یا این که در زمانی که بدون هیچ ریسکی می‌شه یه سری بچّه مدرسه‌ای رو برای گردش علمی به مدار (لایه‌ی اوربیت) زمین فرستاد، دو تا میمون رو با کلّی سروصدا به زیر مدار (لایه‌ی ساب‌اوربیت) بفرستیم.
آیا داشتن چنین توزیعی چیزی به جهان اضافه می‌کنه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین omid2s

• Jr. Member
  • *
  • Allah
« پاسخ #10 : 30 بهمن 1391، 03:48 ق‌ظ »
اقا بهزاد
شما حرف از مصرف گرایی در جامعه ایران میزندید که فقط باید ما ایرانی ها مصرف کننده باشیم و این لطمه بزرگی به کشورمونه
فقط باید منتظر باشیم و ببینیم کی نسخه جدیدتر میاد بیرون
فکر میمنی تا کی ابونتو یا کنویکال میتونه با این بحران اقتصادی ابونتو را مورد دانلود رایگان بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقا اصلا میای تو ارم چت تا بحث کنیم؟
eramchat
Omid khan

آفلاین omid2s

• Jr. Member
  • *
  • Allah
« پاسخ #11 : 30 بهمن 1391، 04:04 ق‌ظ »
آقا امیر به نظر شما دادن یک توزیع جامعه اماری رو پراکنده میکنه؟؟؟؟؟ با وجود این همه توزیع
بعدم یه ذزه فکر کن بعد بنویس
بعدم خوب اگه توانایی نوشتن یه تئزیع داشتن تا حالا نوشته بودن بجه ها \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/
Omid khan

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 30 بهمن 1391، 04:20 ق‌ظ »
آخه مصرف رو تعریف کن قبلش! ذات نرم‌افزار آزاد فی‌نفسه با مصرف‌گرایی متضادّه، یعنی امکان نداره چیزی آزاد باشه و مصرف‌گرایی ایجاد کنه. من فکر می‌کنم همه‌ی این‌ها به این خاطره که ماهیت نرم‌افزار آزاد رو درست متوجّه نشدی. توصیه می‌کنم حتماً این مقاله رو بخونی تا بیش‌تر با این مفهوم آشنا بشی.
فکر می‌کنی ایجاد توزیعی مثل اوبونتو کاری داره؟ من خودم برای پایان نامه‌ام یه توزیع ساختم و مستندش هم کردم (بارگیری مستندات) ولی فکر می‌کنی خودم از این استفاده می‌کنم؟ معلومه که نه. من این کار رو کردم برای این که دانش خودم رو زیاد کنم، نه برای این که در تولید سیستم‌عامل به خودکفایی برسم. چنین تفکّری بسیار زشت و البته خطرناکه! چرا من باید خودم رو از ماحصل دست‌رنج هزاران توسعه‌دهنده‌ی دیگه که با عشق به بشریت کارشون رو انجام می‌دم محروم کنم و اون‌ها رو هم از کارهای خودم؟ این جوری که دوباره همون انحصار پیش می‌آد! همین اوبونتو هم اگه می‌خواست این کار رو بکنه تا الآن ورشکست شده بود و شاتلورث زیر پل می‌خوابید! دلیل این محبوبیت اوبونتو فقط تفکّر آزادیه که پشتشه. اگر این تفکّر پشتش نبود، کی حاضر می‌شد دنیای رنگارنگ اپل و ویندوز و ول کنه و بیاد سمت سیستم‌عاملی که یه بازی دزست و حسابی هم نداره. تازه الآن خیلی وضع بهتر شده. فمر نمی‌کنم شما با اوبونتوی سال ۲۰۰۸ اصلاً بتونی کار کنی، ۲۰۰۴ که به کنار! چی باعث شد این سیستم‌عامل این قدر رشد کنه؟ مطمئن باش چیزی به جز تفکّر آزادی پشت این قضیه نبوده!
نقل‌قول
فقط باید منتظر باشیم و ببینیم کی نسخه جدیدتر میاد بیرون
فکر میمنی تا کی ابونتو یا کنویکال میتونه با این بحران اقتصادی ابونتو را مورد دانلود رایگان بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اوبونتو چندتا قول داره. دوتا از اون‌ها رو برات می‌نویسم:
اوبونتو هر شش ماه یک نسخه‌ی عادی و هر دوسال یک‌بار یک نسخه‌ی با پشتیبانی بلند مدّت منتشر می‌کند.
اوبونتو رایگان است و رایگان خواهد ماند. دلیلش رو هم این‌جا نوشته که من این جمله‌اش رو برات همین‌جا نقل‌قول می‌کنم:
نقل‌قول
Our global community is made up of thousands of people who want to help build the best open-source operating system in the world. They share their time and skills to make sure that Ubuntu keeps getting better and better.
نه. تو چت نمی‌آم. یک به خاطر این که کلّاً با محیط چت نمی‌تونم کنار بیام و دو مهم‌تر از اون، این که این حرف‌ها این‌جا بمونه و مستند بشه، چون شاید به پرسش‌های خیلی از افراد در آینده پاسخ بده

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #13 : 30 بهمن 1391، 11:10 ق‌ظ »
آقا امین به نظر شما دادن یک توزیع جامعه اماری رو پراکنده میکنه؟؟؟؟؟ با وجود این همه توزیع
بعدم یه ذزه فکر کن بعد بنویس
بعدم خوب اگه توانایی نوشتن یه توزیع داشتن تا حالا نوشته بودن بجه ها \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/
فکر کنم جواب آقای بهزادی قانعت کنه  ;) چون همه ما آقا دانیال رو قبول داریم :)
بچه های اینجا نمیخوان ریا بازی در بیارن ولی اگه نگفته بودی هیچ وقت نمیگفتم
آریوس(پدیدآورندگان آریوس) یا جبیر(محمد رضا حقیری یکی از همین بچه های این انجمن خودش تا حالا چهار تا داده بیرون) و ... که بعضی ها هم بیرون ندادن ولی توی قسمت سایر توزیع ها آریوس و جبیر رو میتونی بیابی ;)
کاربرای اینجا رو دست کم نگیر!!!!
نقل‌قول
به توانایی بچه های اینجا شک نکن

ویرایش :--آریوس (مهدی حسن پور  مدیر انجمن اوبونتو ایران همین انجمنی که توشیم یکی از پدید آورندگانشه) به آریوس(پدیدآورندگان آریوس)-- تبدیل شد
« آخرین ویرایش: 30 بهمن 1391، 02:49 ب‌ظ توسط amin7r »
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #14 : 30 بهمن 1391، 11:51 ق‌ظ »
یه اسمهای مستعار بی معنی هم انتخاب میکنن............ ](*,)
میشه بگی به چه اسم بی‌معنی روبرو شدی؟ اوبونتو؟ کنونیکال؟