انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اتصال به اینترنت از طریق cron job بدون pppoeconf و pon و poff  (دفعات بازدید: 953 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
    • شرکت مهندسی یاقوت
سلام

دوستان برای دانلود شبانه استفاده از pppoeconf و دستورات pon و poff را توضیح دادند ! من فقط نمیفهمم چرا مثلا وقتی توی Network Connections توی DSL یک connection میسازیم یعنی نمیشه توی terminal با توجه به اسمش (یا هر مشخصه ای) بهش وصل شد که بشه توی cron job استفاده کرد ؟ حتما باید از یک راه فرعی مثل pppoeconf استفاده کرد ؟
حرمت اعتبار خود را هرگز در میدان مقایسه با دیگران مشکن. پیروزمندان نیز از شکست می ترسند اما عنان خویش به وحشت نمی سپارند

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
    • شرکت مهندسی یاقوت
عجیبه ، یعنی واقعا هیچ کس نمیدونه این DSL که با Edit Connections ساخته میشه چطور از طریق terminal میشه بهش connect شد ؟
حرمت اعتبار خود را هرگز در میدان مقایسه با دیگران مشکن. پیروزمندان نیز از شکست می ترسند اما عنان خویش به وحشت نمی سپارند

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
فکر کنم دستورش این باشه . تو صفحه man ش که نوشته دستوری برایه کنترل نتورک منیجر .
nmcli

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
    • شرکت مهندسی یاقوت
دستت درد نکنه همونی هست که میخواستم ،‌برای دوستانی که بعدا ممکنه مراجعه کنند به این پست :

برای وصل یا قطع شدن نیاز به id یا uuid هر connection داریم ،‌ uuid هم هرا میتونیم اینجوری ببینیم :
nmcli con list
حالا برای وصل شدن داریم :
nmcli con up uuid <uuid>
و برای قطع شدن داریم :
nmcli con down uuid <uuid>
به نظر من این خیلی بهتر از استفاده از pppoeconf و تغییراتی که توی فایل interface میده و دردسر هاشه !