انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل عجیب در نصب اوبونتو ( پارتیشن بندی ) ( حل نشد همون ووبی نصب میکنم :دی )  (دفعات بازدید: 4941 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
پاسخ : مشکل عجیب در نصب اوبونتو ( پارتیشن بندی )
« پاسخ #15 : 13 اسفند 1391، 06:55 ق‌ظ »
منظور yaslinush اینه که هرچی اطلاعات روی درایو E داری بریز روی یه جای دیگه ، بعد کل E رو دیلیت کن
حالا میتونی یه درایو اکستندد بسازی و ۶۰ تا هم نگه داری که روش اوبونتو نصب کنی
یا میتونی توی مراحل نصب اوبونتو ، اونجا که به انتخاب پارتیشن میرسه یه پارتیشن واسه E بسازی و ۶۰ تا هم اون آخر واسه اوبونتو بذاری :)

آفلاین sharare

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #16 : 13 اسفند 1391، 08:27 ق‌ظ »
موقع نصب لینوکس ، هیچ نیلزی به تعیین کردن نوع پارتیشن نیست، فقط فضا رو بدون تعیین نوع آن آزاد کن، بعد که می خواهی لینوکس نصب کنی ، در قسمت تخصیص فضا، گزینه آخر رو انتخاب کن. دیگه نگران primery  یا extended یا مخلهزشم بودن درایو نباش

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
  • ارسال: 161
    • nadaram
« پاسخ #17 : 18 اسفند 1391، 12:10 ب‌ظ »
سلام
همه ی این کارایی که شما گفتید کردم اما نمیشه اصلا تو خود پارتیشن بدندی اوبونتو هنگام نصب چیزی فعال نیست که این کار رو بکنم
الان من درایو e رو پاک کردم و دوباره ساختم و الان دیگه نمیگه primary و در قسمت پارتیشن تو نصب اوبونتو یک پارتیشن 1 مگابایت هست اون چیه؟
اصلا چرا نصب نمیشه؟

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #18 : 18 اسفند 1391، 09:48 ب‌ظ »
الان من درایو e رو پاک کردم و دوباره ساختم و الان دیگه نمیگه primary و در قسمت پارتیشن تو نصب اوبونتو یک پارتیشن 1 مگابایت هست اون چیه؟
اصلا چرا نصب نمیشه؟
پس از بالا آوردن اوبونتو با گزینه‌ی Try Ubuntu، برون‌ده‌ی دستورهای زیر را از ترمینال در اینجا بگذارید:
sudo parted -l
sudo lshw -businfo | grep scsi

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 310
« پاسخ #19 : 18 اسفند 1391، 10:11 ب‌ظ »
خوب تو الان یه درایوخالی آخر هاردت داری سی دی رو بندازtry ubuntuروبزنوتا قسمت partition typeبرو something elseرو بزن تو انتهای صفحه ی پارتیشن هات همین درایوEهست deleteکن تاfree spaceدرست بشه,رواون کلیک کن وnewیاaddروبزن,ازمقدارفضای موجود ۲برابر رمت رو کم کن وفقط mount typeرو/بذارokکن تمام.
حالا توحافظه ی باقی مونده partition typeروswapeبذارحله,ابونتو رو نصب کن.

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 18 اسفند 1391، 10:15 ب‌ظ »
خوب تو الان یه درایوخالی آخر هاردت داری سی دی رو بندازtry ubuntuروبزنوتا قسمت partition typeبرو something elseرو بزن تو انتهای صفحه ی پارتیشن هات همین درایوEهست deleteکن تاfree spaceدرست بشه,رواون کلیک کن وnewیاaddروبزن,ازمقدارفضای موجود ۲برابر رمت رو کم کن وفقط mount typeرو/بذارokکن تمام.
اصلا اون مقدار فضای خالی رو جدا نشون نمیده واسش !
هر چقدر که از یه درایو دیگه جدا میکردیم ، توی قسمت انتخاب پارتیشن که میرسیدیم اون حجم رو با درایو قبلی نشون میداد مثلا درایو D حجمش بود ۱۲۰ گیگ و درایو E هم ۱۸۰ و وقتی این ۱۸۰ رو پاک کرده بود ، توی نصب اوبونتو فقط اون پارتیشن D  رو با حجم ۳۰۰ گیگ نشون میده واسش !!! :o
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1391، 10:17 ب‌ظ توسط محسن ح. »

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 18 اسفند 1391، 10:26 ب‌ظ »
اصلا اون مقدار فضای خالی رو جدا نشون نمیده واسش !
هر چقدر که از یه درایو دیگه جدا میکردیم ، توی قسمت انتخاب پارتیشن که میرسیدیم اون حجم رو با درایو قبلی نشون میداد مثلا درایو D حجمش بود ۱۲۰ گیگ و درایو E هم ۱۸۰ و وقتی این ۱۸۰ رو پاک کرده بود ، توی نصب اوبونتو فقط اون پارتیشن D  رو با حجم ۳۰۰ گیگ نشون میده واسش !!! :o

توبقیه پیغامش گفت که اونو درست کردم.اولش هم پرایمریش پر شده بود نمی تونست برا اون۶۰تادرایو اضافه کنه

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 18 اسفند 1391، 11:10 ب‌ظ »
این چیزی که گفتم درست نشده واسش ،ظاهرا جدول پارتیشن هاش بهم ریخته ...
الان توی ویندوز واسش این جوری نشون میده : ۳ تا پرایمری + کلی فضای خالی که آخر هارد قرار گرفته (همون که از پاک کردن درایو E حاصل شده!)
ولی توی نصب اوبونتو ۳تا پرایمری هست فقط و اون فضایی که قبلا E بود و الان باید جدا باشه ، میاد می چسبه به پارتیشن D و یه پارتیشن ۱ مگابایتی هم اول هارد نشون میده !
یعنی اول یه پارتیشن ۱ مگابایتی ، بعدش ۱۰۰ مگابایتی ای که ویندوز واسه بوت میسازه ، بعدش درایو C ، بقیه ی فضای هارد رو هم به عنوان درایو D میشناسه ظاهرا !

@ ITl : اگه اشتباه گفتم بی زحمت بگین

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #23 : 18 اسفند 1391، 11:21 ب‌ظ »
این چیزی که گفتم درست نشده واسش ،ظاهرا جدول پارتیشن هاش بهم ریخته ...
الان توی ویندوز واسش این جوری نشون میده : ۳ تا پرایمری + کلی فضای خالی که آخر هارد قرار گرفته (همون که از پاک کردن درایو E حاصل شده!)
ولی توی نصب اوبونتو ۳تا پرایمری هست فقط و اون فضایی که قبلا E بود و الان باید جدا باشه ، میاد می چسبه به پارتیشن D و یه پارتیشن ۱ مگابایتی هم اول هارد نشون میده !
یعنی اول یه پارتیشن ۱ مگابایتی ، بعدش ۱۰۰ مگابایتی ای که ویندوز واسه بوت میسازه ، بعدش درایو C ، بقیه ی فضای هارد رو هم به عنوان درایو D میشناسه ظاهرا !

@ ITl : اگه اشتباه گفتم بی زحمت بگین

نه فقط من درایوی که خالی داشتم رو مثل قبل کردم ینی درایو d 180 گیگ و e هم که پاک کرده بودم دوباره 180 گیگ ساختم عین روز اول تنها فرقی که کرد اینه که قبلا همه ی پارتیشن ها ( طبق عکسی که اول پست گذاشتم) primary بود اما الان دیگه پرایمری نداره همین حالا چکار کنم؟ اقا محسن هم خیلی کمک کرد بهم خیلی راه ها رو هم رفتیم اما هیچ کدوم جواب نداد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #24 : 18 اسفند 1391، 11:33 ب‌ظ »
خب این عکس‌ها خیلی غلط‌انداز بودن. این کار رو انجام بده:
با فلش اوبونتو رو زنده بیار بالا
برنامه‌ی Gpated رو باز کن
با دکمه‌ی prt sc روی صغحه‌کلید یه عکس از این برنامه بگیر
این عکس تو شاخه‌ی Pictures ذخیره شده، یه جا روی اینترنت بارگذاری‌اش کن
بیا این‌جا لینکش رو بذار ببینیم دقیقاً چه خبره که بهتر بشه راهنمایی کرد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #25 : 18 اسفند 1391، 11:34 ب‌ظ »
نه فقط من درایوی که خالی داشتم رو مثل قبل کردم ینی درایو d 180 گیگ و e هم که پاک کرده بودم دوباره 180 گیگ ساختم عین روز اول تنها فرقی که کرد اینه که قبلا همه ی پارتیشن ها ( طبق عکسی که اول پست گذاشتم) primary بود اما الان دیگه پرایمری نداره همین حالا چکار کنم؟ اقا محسن هم خیلی کمک کرد بهم خیلی راه ها رو هم رفتیم اما هیچ کدوم جواب نداد

منظورازاینکه دیگه پرایمری ندارم چیه؟؟هرچی باشه الان جوابی که داده بودم مشکلت حل میکنه

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #26 : 19 اسفند 1391، 12:03 ق‌ظ »
خب این عکس‌ها خیلی غلط‌انداز بودن. این کار رو انجام بده:
با فلش اوبونتو رو زنده بیار بالا
برنامه‌ی Gpated رو باز کن
با دکمه‌ی prt sc روی صغحه‌کلید یه عکس از این برنامه بگیر
این عکس تو شاخه‌ی Pictures ذخیره شده، یه جا روی اینترنت بارگذاری‌اش کن
بیا این‌جا لینکش رو بذار ببینیم دقیقاً چه خبره که بهتر بشه راهنمایی کرد

این عکسیه که خاسته بودید :
http://up.iranblog.com/images/ermkjafzmcsfn5pkrkcp.png

منظورازاینکه دیگه پرایمری ندارم چیه؟؟هرچی باشه الان جوابی که داده بودم مشکلت حل میکنه
باور کن با این چیزا حل نمیشه

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #27 : 19 اسفند 1391، 01:12 ق‌ظ »
ابتدا sda1 رو حذف کنید.
اطلاعات sda3 رو به sda4 منتقل کنید.
سپس sda3 رو حذف کنید.
حالا یک فضای ۸۸ گیگابایت دارید، یک پارتیشن جدید از نوع logial بسازید برای ریشه و یک پارتیشن لوجیکال برای سواپ (یک و نیم برابر رم کامپیوتر).

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 19 اسفند 1391، 01:16 ق‌ظ »
ابتدا sda1 رو حذف کنید.
اطلاعات sda3 رو به sda4 منتقل کنید.
سپس sda3 رو حذف کنید.
حالا یک فضای ۸۸ گیگابایت دارید، یک پارتیشن جدید از نوع logial بسازید برای ریشه و یک پارتیشن لوجیکال برای سواپ (یک و نیم برابر رم کامپیوتر).

الان توی sda3 ویندوز۷ قرار داره ، و اونی که نوشته sda4 توی ویندوز ۲تا پارتیشن پرایمریه ! یکی D و یکی E !

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 19 اسفند 1391، 01:20 ق‌ظ »
fdisk -ls هم همینو داره میگه؟
تا اطلاعات نپریده یه کپی از فایلای مهم وبعد با یه بوتیبل پارتیشن بندی از اول