انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییر پرمیژن یک فایل در اثر ویرایش از طریق ftp  (دفعات بازدید: 2738 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین araz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
سلام برهمه ی دوستان عزیز

من یک وب سرور با آپاچی درست که از طریق اف تی پی  با vsftp راه اندازی شده فایلها را تغییر یا وایجاد می کنم
وقتی که owner و گروپ کاربران root هستش می توانم فایلها را ببینم (فایلهای php) ولی بعد از آخرین تغییرات گروپ و یوزر تبدیل میشه به اون یورزی که برای کانت شدن به
بصورت ftp استفاده کرده ام تبدیل میشه که ظاهرا مجوز  مشاهده را از طریق براوزرها را نمی دهد.
ممنون میشم اگه بنده را راهنمایی بفرمایید.

Just believe in destiny

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
راستش همونجوری که تو پست قبلی هم گفتم این دو تا سرویس (apache و vsftpd) هیچ ربطی به هم ندارن! و وقتی میخواهید یه ftp سرور راه بندازید اصلا نیازی به apache ندارید... شاید ویندوز شما رو به اشتباه میندازه...
دلیلی نداره که با گروه root یا کاربر root کار کنید و البته با این کاربر کار کردن بسیار بسیاز خطرناکه!
میتونید یه گروه برای کاربران ftp درست کنید...

مثلا:
sudo groupadd ftpusers

بعدش هم یک پوشه خانگی درست کنید:
mkdir /home/ftpfolder
chmod 750 /home/ftpfolder
chown mehdi:ftpusers /home/ftpfolder

و کاربرا رو هم اینجوری بسازید:
sudo useradd -g ftpusers -d /home/ftpfolder user1

اگر نمیخواهید پوشه خانگیشون یکی باشه برای هر کدوم یکی بسازید و بعدش هم فایلها رو از اینجا با کاربر وب سرور apache2 که تو اوبونتو www-data هست به مسیر DocumentRoot که تو apache تنظیم کردید ببرید... برای تغییر کاربر هم میتونید از دستور زیر استفاده کنید
sudo -s -u www-data
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین araz

• Jr. Member
  • *
آقا مهدي عزيز سلام
ممنون از الطاف حضرتعالي که لطف کردين
من تما کارهاي که فرمودين

نقل‌قول
اگر نمیخواهید پوشه خانگیشون یکی باشه برای هر کدوم یکی بسازید و بعدش هم فایلها رو از اینجا با کاربر وب سرور apache2 که تو اوبونتو www-data هست به مسیر DocumentRoot که تو apache تنظیم کردید ببرید... برای تغییر کاربر هم میتونید از دستور زیر استفاده کنید
sudo -s -u www-data
مشکل ديگر اينکه وقتي مي خواهم با کاربر sudo www-data استفاده مي کنم پسورد مي خواد که نمي دونم پسورد ست کنم يا پسورد خاصي داره؟
من فکر کنم منظور شما اينه که با کاربر apache فايلهاي اين دايرکتوري را ايجاد کنم درسته؟
اين قسمتش رو نگرفتم راستياتش ممنون ميشم يک کمي بيشتر توضيح بدين (شرمنده آخه ما مبتدي هستيم)
با کاربر www-data  هم که فایلها را کپی کردیم هم گروه و هم کاربر شد www-data که از  طریق کاربر معمول میگه که مجوز ls  را هم نداره!!
در ثانی از طریق ftp بعضی فولدرها و فایلها امکان دسترسی نمیده
نقل‌قول
ولي وقتي که از طريق chmod -R 777  به فولدر اعمال مي کنم امکان ويرايش هست و درست کار مي کنه ولي مي ترسم اين پرميژن باعث مشکلات امنيتي ديگري بشه.
خلاصه ممنون میشم اگر ما رو بیشتر راهنمایی بفرمایید.

ارادتمند شما
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1387، 12:10 ب‌ظ توسط araz »
Just believe in destiny

آفلاین araz

• Jr. Member
  • *
سلام دوستان
من توي vsftpd.conf مقدار umask را از 022 به مقدار 077 تغيير دادم باز هم فايلي که توسط کاربر ftp درست مي کنم
پرميژنش اين جوري ميشه
-rw-------    1 1001     1002          321 Aug 20 04:34 test.php
و وقتي که از طريق مرورگر وب مي خوام اون فايلي که تازه درست کرده‌ام را ببينم  اين خطا رو ميده

Warning: Unknown: failed to open stream: Permission denied in Unknown on line 0

Fatal error: Unknown: Failed opening required '/home/public_html/webfoler/old/users/test.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in Unknown on line 0
ارادتمند
Just believe in destiny