انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما بهترین افزونه یا نرم افزار مدیریت دانلود در اوبونتو کدام است؟

Wget، دانلودر استاندارد Terminal. حرفه ای و انعطاف پذیر
122 (18.9%)
Gwget، واسط گرافیکی برای Wget. قابلیت های wget با ظاهری کابر پسند.
57 (8.9%)
Curl، پشتیبانی کامل از پروتکل ها، قابلیت آپلود.
14 (2.2%)
Axel، مانند Wget اما دارای قابلیت شتاب دهنده ی دانلود.
53 (8.2%)
Wxdownloadfast، مدیریت قوی و دارای نسخه ی پلتفرم های دیگر.
8 (1.2%)
Multiget، کاربرپسند، کامل و بی نقص. دارای شتاب دهنده ی دانلود و محدودیت سرعت انتقال داده.
41 (6.4%)
aria2، یک دانلود منیجر خط فرمانی ساده ولی با امکانات بالا.
60 (9.3%)
d4x، رابط گرافیکی زیبا و قدرتمند. پشتیبانی کامل از تمام نیاز های شما.
23 (3.6%)
KGET، دانلود منیجر میزکار KDE
38 (5.9%)
یک نرم افزار جدید به نام Jigdo، یک نسخه ی بتا و در حال کامل شدن با توانایی تشخیص خودکار پراکسی.
9 (1.4%)
Aria،قدرتمند، با سابقه، کامل.
27 (4.2%)
FatRat, امکانات عالی و دارای تمامی ویژگی‌های مورد نظر
107 (16.6%)
FlareGet, در حال توسعه و بسیار کامل. دارای نسخه‌ی تجاری
64 (9.9%)
XDMan, بر پایه‌ی جاوا و بسیار کاربرپسند
21 (3.3%)

مجموع آرای اعضا: 401

نویسنده موضوع: معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت و افزایش سرعت دانلود در اوبونتو  (دفعات بازدید: 136647 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
من تازه ۳ روزه به اوبونتو مهاجرت کردم دارم کم کم برای نرم افزار هام جایگزین پیدا میکنم...تغریبا اکثرشون جایگزین شدن به جز دانلود منیجر...اونم دلیلش اینه ک من اکثر لینکهام رو از ساید downloads.ir  دانبود میکنم ک برای دانلود فایلها نیاز به یوزر و پاس داره ( قبلا توی ویندوز داخل لاگین سایت نرم افزار IDM اطلاعال اکانتم رو وارد میکردم ) حالا تا الان حدود ۴ تا نرم افزار برای اوبونتو نصب کردم اما موفق نشدم از سایتی ک گفتم دانلود کنم جایی هم برای وارد کردن اطلاعات لاگین توی این نرم افزارها پیدا کردم...

دوستان اگر کسی نرم افزاری رو میشناسه ک بتونم باخاش از چنین سایتهایی دانلود کنم معرفی کنه لطفا الان تنها عامل رفتن به ویندوزبرای دانلود فایلهامه ...

ممنون از همه
همان نرم‌افزارهای خط فرمانی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. کافی است لینک‌ها را به صورت زیر به آنها بدهید:
http://username:password@site.com/address
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
سلام...ممنون از راهنمایی تون..من با توجه به گفته های بچه ها توی همین تاپیک نرم افزار اکسل رو ک گفته بودن بهترینه توی خط فرمان نصب کردم و ادرس رو به سبکی گفته بودید وارد کردم ..بعد از زدن دکمه ی دانلود ترمینال باز شد و در کمتر از ۲ ثانیه بسته شد و فایلی هم دانلود نشد...

اگه ممکنه نرم افزار رو هم خودتون معرفی کنید ک کدوم بهترهو اینکه ایا امکان دادن یک لیست از فایلها برای دانلود وجود داره؟ (برای زمان خواب ک سیستم بی کار نمونه :دی)

بازم ممنون

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
سلام...ممنون از راهنمایی تون..من با توجه به گفته های بچه ها توی همین تاپیک نرم افزار اکسل رو ک گفته بودن بهترینه توی خط فرمان نصب کردم و ادرس رو به سبکی گفته بودید وارد کردم ..بعد از زدن دکمه ی دانلود ترمینال باز شد و در کمتر از ۲ ثانیه بسته شد و فایلی هم دانلود نشد...

اگه ممکنه نرم افزار رو هم خودتون معرفی کنید ک کدوم بهترهو اینکه ایا امکان دادن یک لیست از فایلها برای دانلود وجود داره؟ (برای زمان خواب ک سیستم بی کار نمونه :دی)

بازم ممنون
دکمه‌ی دانلود؟ اکسل رابط گرافیکی نداره  ???
این پست رو مطالعه کنید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=40582.0
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
 والا من تازه کارم نمیدونم درست چه اتفاقی افتاده! این اسکرین شات از برنامه ای ک گفتم...اسمش که درسته انگار:
http://up.vatandownload.com/images/jwgbcpurbdfh0agtgyg.png

منظورم هم از دکمه ی دانلود همون دکمه ایه ک نوشته استارت..

بابت مقاله هم ممنون انگار همون چیزیه ک لازم داشتم فقط یکم ترسناکه دستوراش :) فردا صبح کامل میخونمش...واقعا لطف کردید

مشکلی بود تو همون تاپیک مطرح میکنم....
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1391، 01:27 ق‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این اکسل نیست. اکسل اصلا محیط گرافیکی نداره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
این اکسل نیست. اکسل اصلا محیط گرافیکی نداره
سلام این صفحه رو تا حالا دیدی اگر ندیدی یک نگاه بهش بنداز شاید کارت رو راه بندازه
http://asbux.ir/?cat=36

آفلاین HApoofesgeli

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
مثل اینکه کسی flareGet رو معرفی نکرده گفتم من بکنم...
به نظر من که این برنامه بزودی به یکی از بهترین جانشین های idm تبدیل میشه...
یه سری قابلیت ها:
اینترفیس بسیار مناسب برای اونایی که ترمینال رو دوست ندارن(و مثل jdownloader هم کند و آزار دهنده نیست)
قطعه قطعه کردن فایل ها بصورت دابنامیک که در کل باعث  افزایش سرعت میشه(من به شخصه سرعتی برابر یا در بعضی موارد حتی بیشتر از idm دریافت میکنم)
قابلیت طبقه بندی فایل ها به مانند idm...
امکان دانلود بصورت مستقیم از تمام مرورگر ها!(که البته پولیه به جز برای فایرفاکس که با افزونه هست)
و...
و بزودی:
امکان دانلود کردن تمامی فایل های فلش در تمام مرورگر ها!(بصورت رایگان و در نسخه بعدی)
قابلیت زمانبندی دانلود ها
و...

البته هنوز در شروع راهه و مشکلاتی داره از جمله اینکه بعد از بستن برنامه دانلود ها میپرن که البته طبق گفته سازنده تو نسخه بعد این مشکل هم حل میشه...به نظر من که همین حالاشم جایگزین خوبی برای خیلی از دانلودمنیجرهاست...
اطلاعات بیشتر و دانلود:
http://sourceforge.net/projects/flareget

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
از زمانی که این صفحه باز شده تا الان دانلود منیجرهای خیلی خوب و زیادی ساخته شده تا انتخاب های زیادی رو پیش روی کاربرهای لینوکس قرار میده و این خیلی خوشحال کننده است.
از دوستانی که دانلود منیجرهای جدید رو معرفی میکنند ممنونم و ار بقیه هم درخواست میکنم اگه به نرم افزار مناسبی توی این زمینه برخورد کردند، اینجا معرفیش کنن.
Godisnowhere

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
نقل‌قول
مثل اینکه کسی flareGet رو معرفی نکرده گفتم من بکنم...
به نظر من که این برنامه بزودی به یکی از بهترین جانشین های idm تبدیل میشه...
یه سری قابلیت ها:
اینترفیس بسیار مناسب برای اونایی که ترمینال رو دوست ندارن(و مثل jdownloader هم کند و آزار دهنده نیست)
قطعه قطعه کردن فایل ها بصورت دابنامیک که در کل باعث  افزایش سرعت میشه(من به شخصه سرعتی برابر یا در بعضی موارد حتی بیشتر از idm دریافت میکنم)
قابلیت طبقه بندی فایل ها به مانند idm...
امکان دانلود بصورت مستقیم از تمام مرورگر ها!(که البته پولیه به جز برای فایرفاکس که با افزونه هست)
و...
و بزودی:
امکان دانلود کردن تمامی فایل های فلش در تمام مرورگر ها!(بصورت رایگان و در نسخه بعدی)
قابلیت زمانبندی دانلود ها
و...

البته هنوز در شروع راهه و مشکلاتی داره از جمله اینکه بعد از بستن برنامه دانلود ها میپرن که البته طبق گفته سازنده تو نسخه بعد این مشکل هم حل میشه...به نظر من که همین حالاشم جایگزین خوبی برای خیلی از دانلودمنیجرهاست...
100% حرفات ذرسته بخصوص سرعت بالاتر از idm و پریدن دانلودها بعد از بسته شدن برنامه که فکر کنم به زودی ذرست بشه. ولی ظاهرا برنامه رایگان است ولی کد‌باز نیست میشه لطف کنی بگی لایسنسش چیه و همچنین کد‌باز یا کد‌بسته است.

آفلاین HApoofesgeli

• Newbie
  • *

100% حرفات ذرسته بخصوص سرعت بالاتر از idm و پریدن دانلودها بعد از بسته شدن برنامه که فکر کنم به زودی ذرست بشه. ولی ظاهرا برنامه رایگان است ولی کد‌باز نیست میشه لطف کنی بگی لایسنسش چیه و همچنین کد‌باز یا کد‌بسته است.
برنامه به جز قسمت browser integration  رایگانه.
سازندش که برنامه رو بر اساس مجوز CC BY-NC 3.0 منتشر کرده (البته تا اونجایی که میدونم این مجوز برای نرم افزار استفاده نمیشه!)
سورس برنامه هم فعلا که در دسترس نیست،حالا اینکه همینطوری بمونه یا نه رو نمیدونم...
« آخرین ویرایش: 18 آبان 1391، 10:25 ب‌ظ توسط HApoofesgeli »

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
سازندش که برنامه رو بر اساس مجوز CC BY-NC 3.0 منتشر کرده (البته تا اونجایی که میدونم این مجوز برای نرم افزار استفاده نمیشه!)
مگه برنامه با نرم‌افزار دو تا چیز مختلف‌اند که مجوزشون فرق کنه

آفلاین HApoofesgeli

• Newbie
  • *
نقل‌قول
مگه برنامه با نرم‌افزار دو تا چیز مختلف‌اند که مجوزشون فرق کنه
من منظورتون رو درست نمیفهمم!
اما من منظورم این بود که این مجوز بیشتر برای نوشته و آهنگ و عکس و... هست و نه نرم افزار(یا برنامه یا هرچی که اسمش رو میذارین :) )
نقل‌قول
Can I apply a Creative Commons license to software?

We do not recommend it. Creative Commons licenses should not be used for software. We strongly encourage you to use one of the very good software licenses which are already available. We recommend considering licenses made available by the Free Software Foundation or listed at the Open Source Initiative. Unlike our licenses, which do not make mention of source or object code, these existing licenses were designed specifically for use with software. Furthermore, our licenses are not compatible with the GPL, the most frequently used free software license.

Note that the CC0 Public Domain Dedication is GPL-compatible and acceptable for software. For details, see the relevant CC0 FAQ entry.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
Note that the CC0 Public Domain Dedication is GPL-compatible and acceptable for software
flare get که کد-بسته هست پس نمیتونه با مچوز GPL سازگار باشه

آفلاین HApoofesgeli

• Newbie
  • *
نقل‌قول
Note that the CC0 Public Domain Dedication is GPL-compatible and acceptable for software
flare get که کد-بسته هست پس نمیتونه با مچوز GPL سازگار باشه
والا این مبحث مجوز flareget فکر کنم بیشتر به سازندش مربوط باشه تا من  :D
سازندش تو سایت برنامه مجوزش رو CC BY-NC 3.0 اعلام کرده:
http://www.flareget.net16.net/
و تو sourceforge نسخه دو همین مجوز رو به عنوان مجوز مورد استفاده معرفی کرده:
https://sourceforge.net/projects/flareget
اون متنی هم که نقل قول کردین  CC0 1.0 رو گفته نه  CC BY-NC
CC0 آزاد حساب میشه...
اطلاعات بیشتر :
http://creativecommons.org/licenses/by-nc/3.0/legalcode
http://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/legalcode
http://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/legalcode
حالا اینکه مجوزی که انتخاب کرده با کد بسته بودنش مغایرتی داره یا نه یا اصلا این مجوز برای نرم افزار هست یا نه دیگه مربوط به سازندشه...

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
سلام به همگی
این نرم افزاری که گفتین : flareget
مثل IDM میشه صف واسش درست کرد ؟ که توی ساعت خاصی شروع به دانلود کنه و آخرشم قطع کنه ؟
اگه نداره ، میشه یه نرم افزار دانلود که این ویژگی رو داشته باشه معرفی کنین !
ممنون :)