انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما بهترین افزونه یا نرم افزار مدیریت دانلود در اوبونتو کدام است؟

Wget، دانلودر استاندارد Terminal. حرفه ای و انعطاف پذیر
122 (18.9%)
Gwget، واسط گرافیکی برای Wget. قابلیت های wget با ظاهری کابر پسند.
57 (8.9%)
Curl، پشتیبانی کامل از پروتکل ها، قابلیت آپلود.
14 (2.2%)
Axel، مانند Wget اما دارای قابلیت شتاب دهنده ی دانلود.
53 (8.2%)
Wxdownloadfast، مدیریت قوی و دارای نسخه ی پلتفرم های دیگر.
8 (1.2%)
Multiget، کاربرپسند، کامل و بی نقص. دارای شتاب دهنده ی دانلود و محدودیت سرعت انتقال داده.
41 (6.4%)
aria2، یک دانلود منیجر خط فرمانی ساده ولی با امکانات بالا.
60 (9.3%)
d4x، رابط گرافیکی زیبا و قدرتمند. پشتیبانی کامل از تمام نیاز های شما.
23 (3.6%)
KGET، دانلود منیجر میزکار KDE
38 (5.9%)
یک نرم افزار جدید به نام Jigdo، یک نسخه ی بتا و در حال کامل شدن با توانایی تشخیص خودکار پراکسی.
9 (1.4%)
Aria،قدرتمند، با سابقه، کامل.
27 (4.2%)
FatRat, امکانات عالی و دارای تمامی ویژگی‌های مورد نظر
107 (16.6%)
FlareGet, در حال توسعه و بسیار کامل. دارای نسخه‌ی تجاری
64 (9.9%)
XDMan, بر پایه‌ی جاوا و بسیار کاربرپسند
21 (3.3%)

مجموع آرای اعضا: 401

نویسنده موضوع: معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت و افزایش سرعت دانلود در اوبونتو  (دفعات بازدید: 136697 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rezass

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • مرگ بر نژاد پرستی
نقل‌قول
برای هر فایل میشه کلی کانکشن ساخت تا سرعت دانلود بیشتر بشه فکر کنم این قابلیت رو wget نداره

میشه بگید با چه نرم افزاری و چه جوری مشه این کارو کرد؟

من با Axel دانلود میکنم خط فرمانی هست ولی خیلی خوبه کار باهاش هم راحته

axel -n 30 -a http://ftp.ticklers.org/releases.ubuntu.org/releases//lucid/ubuntu-10.04.1-desktop-i386.iso

که اون ۳۰ تعداد کانکشن ها رو مشخص میکنه هر موقع هم صفحه ترمینال رو ببندین و دوباره بازش کنین و همین کد رو دوباره بزنین از ادامه شروع به دانلود میکنه

آفلاین Mr.xubuntu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 210
دوستان این axel چیز توپیه.چون یه جورایی تمام پهنای بایند منطقه رو میکشه تو خونه شما.باور ندارید ! امتحان کنید.

چون که تعداد کانکشن ها رو انتخاب میکنید . . . .

راسی اپشن ها دیگه هم داره یا نه؟اون -a چی کار میکنه؟

به غیر از axel برنامه دیگه ای هم هست که بتونه تعداد کانکشن ها رو تنظیم کنه؟

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
DownThemAll به اندازه هیکلش از همه ی برنامه های لینوکسی بهتره . البته wget رو هم خیلی قبول دارم.

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
تو خط فرمانی ها aria2 از همه بهتره ، axel هم خوبه ،
اما متاسفانه لینوکس دانلود منیجر گرافیکی خیلی خوب نداره، با افزونه DownThemAll هم من خیلی مشکل داشتم، میشه گفت فعلا بهتریت fatrat هست گرچه اون هم کامل نیست

مدتی هست که منتظر ارائه نسخه لینوکسی FDM (Free Download Manager) هستم ، این دانلود منیجر اوپن سورس هست و تحت لیسانس GPL منتشر میشه ، نسخه ویندوزیش که خیلی کامله ، گرچه تو یکی ۲ مورد از آی دی ام کم میاره (مثلا دانلود از سایت های اشتراک فیلم مثل youtube) اما در خیلی از موارد از آی‌دی‌ام سرتره ، و مثل اینکه قراره همراه با نسخه جدیدش نسخه لینوکسیش هم ارائه بشه ، من که خیلی منتظرش هستم

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
FDM که اضافه بشه خیلی از  مشکلات حل میشه ولی شما از کجا میگید که قراره اضافه بشه ، تو سایتش نوشته بود ؟

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
خیلی وقت پیش پیشنهاد دادن که اضافه بشه. من تو ویندوز که بودم باهاش کار میکردم و یه پلاگین نوشته بودم برای کنترلش از راه دور (اونی که خودش داره جالب نیست)
اما هیچ جا، سازندگان برنامه خبری درباره این قضیه ننوشتن.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
اینجا :
خیلی وقت پیش پیشنهاد دادن که اضافه بشه. من تو ویندوز که بودم باهاش کار میکردم و یه پلاگین نوشته بودم برای کنترلش از راه دور (اونی که خودش داره جالب نیست)
اما هیچ جا، سازندگان برنامه خبری درباره این قضیه ننوشتن.
http://brainstorm.ubuntu.com/idea/3828/

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
پاسخ به: معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت و
« پاسخ #67 : 05 شهریور 1389، 07:37 ب‌ظ »
FDM که اضافه بشه خیلی از  مشکلات حل میشه ولی شما از کجا میگید که قراره اضافه بشه ، تو سایتش نوشته بود ؟

ببخشید من قبلا یه جایی دیده بودم که قراره نسخه لینوکسی FDM بیاد ، اما حالا که دو مرتبه جستجو کردم دیدم که مثل اینکه قرار نیست بیاد یا اگر هم بیاد توسط گروه فعلی توسعه FDM نمیاد  :(   (شاید یه گروه دیگه این کار رو بکنه شاید هم یه برنامه نویس بتنهایی بتونه این کار رو بکنه) ، به هر حال تو فروم FDM هم در جواب درخواست کاربران برای ارائه نسخه لینوکسی مدیرا جواب دادن اگر نسخه لینوکسی رو میخواهید خودتون سورس رو دانلود کنید و برای لینوکس پورت کنید یعنی ما قصدی برا این کار نداریم ، من که کلا نا امید شدم  :'(

راستی من تازه صفحات دیگه این تاپیک رو خوندم مثل اینکه در این باره قبلا خیلی بحث شده

آفلاین rezass

• Full Member
  • *
  • مرگ بر نژاد پرستی

راسی اپشن ها دیگه هم داره یا نه؟اون -a چی کار میکنه؟

اگه توی ترمینال axel خالی بنویسین لیست کل اپشن هاش رو میاره
این -a هم برای این هست که حالت پیش فرضش برای هر چند کیلوبایت یک خط پر میکنه توی ترمینال و اصلا جالب نیست این روش نشون دادنش جمع و جور تره

آفلاین Mr.xubuntu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 210
فقط اگه بگید که چه جوری میشه با این axel  زمان بندی کرد که کی خاموش بشه کی روشن بشه کی شروع کنه . . . ..  ممنون میشم.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
فقط اگه بگید که چه جوری میشه با این axel  زمان بندی کرد که کی خاموش بشه کی روشن بشه کی شروع کنه . . . ..  ممنون میشم.
نمیشه متاسفانه.یعنی خود axel اینکارو نمیکنه ولی با cron میتونی همه اینها رو تنظیم کنی، که مثلا در یه ساعت خاصی یه اسکریپت اجرا بشه

آفلاین rezass

• Full Member
  • *
  • مرگ بر نژاد پرستی

خود axel این قابلیت رو نداره ولی برنامه هایی هستن که باهاشون میشه این کار رو کرد مثلا این لینک رو نگاه کنین

http://www.ubuntugeek.com/schedule-tasks-using-gnome-schedule-a-cron-at-gui-in-ubuntu.html

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
    • دست نوشته هام
سلام
ببخشید دوستان،ایا برای اوبونتو،برنامه ای داریم که مثل دانلود منیجر ویندوز باشه؟!(idm)...
من زیاد از یوتوب ویدیو دانلود میکنم و زیاد دوست ندارم که هی برنامه نصب کنم...
چنین برنامه ای هست؟! و اینکه سرعت دانلودش چطوره؟کلا برنامه ای هست که سرعت دانلود رو مثل idm از کل 60 کیلوبایت سرعت استفاده کنه؟

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
متاسفانه لیونوکس دانلود منیجری مشابه با اون هایی که برای ویندوز هست نداره

مگر این که کار با ترمینال رو بلد باشی
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

آفلاین alis313

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 313
  • هو معکم اینما کنتم
سلام به تمام دوستان عزیز
می خواهم اینبار یک نرم افزار جالب برای دانلود معرفی کنم .
این نرم افزار از قابلیت زمانبندی برای مدیریت دانلود پشتیبانی میکنه و همچنین سایتهای تورنت رو هم پوشش میده . که عموما در ایران بدلیل محدودیت دانلود برای افرادی که adsl دارن واکثرا از ترافیک شبانه بهره می برند شاید کمک حال خوبی باشه یه جورایی شبیه fdm هستش . و همینطور اینکه مرورگرتان را مونیتور میکنه و شما به راحتی میتونید ازش استفاده کنید تنها مشکلی که داره پس از نصب شما مجبورید که در ابتدای اغاز به کار با کلیک روی شورتکاتی که در روی دسکتاپ میسازه اون رو اجرا کنید.
لینک سایت مربوطه جهت دانلود و اطلاعات بیشتر