انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما بهترین افزونه یا نرم افزار مدیریت دانلود در اوبونتو کدام است؟

Wget، دانلودر استاندارد Terminal. حرفه ای و انعطاف پذیر
122 (18.9%)
Gwget، واسط گرافیکی برای Wget. قابلیت های wget با ظاهری کابر پسند.
57 (8.9%)
Curl، پشتیبانی کامل از پروتکل ها، قابلیت آپلود.
14 (2.2%)
Axel، مانند Wget اما دارای قابلیت شتاب دهنده ی دانلود.
53 (8.2%)
Wxdownloadfast، مدیریت قوی و دارای نسخه ی پلتفرم های دیگر.
8 (1.2%)
Multiget، کاربرپسند، کامل و بی نقص. دارای شتاب دهنده ی دانلود و محدودیت سرعت انتقال داده.
41 (6.4%)
aria2، یک دانلود منیجر خط فرمانی ساده ولی با امکانات بالا.
60 (9.3%)
d4x، رابط گرافیکی زیبا و قدرتمند. پشتیبانی کامل از تمام نیاز های شما.
23 (3.6%)
KGET، دانلود منیجر میزکار KDE
38 (5.9%)
یک نرم افزار جدید به نام Jigdo، یک نسخه ی بتا و در حال کامل شدن با توانایی تشخیص خودکار پراکسی.
9 (1.4%)
Aria،قدرتمند، با سابقه، کامل.
27 (4.2%)
FatRat, امکانات عالی و دارای تمامی ویژگی‌های مورد نظر
107 (16.6%)
FlareGet, در حال توسعه و بسیار کامل. دارای نسخه‌ی تجاری
64 (9.9%)
XDMan, بر پایه‌ی جاوا و بسیار کاربرپسند
21 (3.3%)

مجموع آرای اعضا: 401

نویسنده موضوع: معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت و افزایش سرعت دانلود در اوبونتو  (دفعات بازدید: 136681 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ به: معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت و
« پاسخ #90 : 20 بهمن 1390، 05:33 ب‌ظ »
سلام
من دنبال دانلودری هستم که بتونه بصورت زمان بندی شده دانلود کنه.
یعنی دانلودری باشه که از ساعت خاصی شروع و در ساعت خاصی هم کار دانلود رو تموم کنه و بشه مشخص کرد که بعد از دانلود کامپیوتر رو خاموش کنه.
ممنون

دوست عزیز از uGet استفاده کن من توی ویندوز از FDM استفاده می کردم و الان توی لینوکس uGet تقریبا جاش رو پر کرده

۱- زمانبندی بصورت ساعتی و گسسته یعنی حتی می تونید برنامه رو تنظیم کنید که روز سه شنبه از ساعت ۱-۵ و ۸-۱۳ دانلود کنه
۲- امکان ایجاد صف البته نه یکی چند تا که هر کدام رو می تونید بگید در یک جای خاص دانلود کنه و هر صف چند دانلود همزمان داشته باشه
۳-ریسایکل بین داره یکی می تونید لینکهایی رو که اشتباهی پاک کردید برگردونید
۴- فیلم هایی رو که هنوز کامل دانلود نشدن می تونید نگاه کنید
۵- امکان مانیتور کردن کلیپ بورد که دیگه لازم نیست لینکها رو بصورت دستی وارد برنامه کرد
۶-امکان وارد و خارج کردن لیست دانلودها

و اما اشکالات
۱- با محیط یونیتی یکپارجه نمی شه آیکنش توی پنل قرار نمی گیره در حالی که در دسکتاپ کلاسیک گنوم این مشکل وجود نداره
۲- امکان خارج کردن یک دسته و یا یک لینک دانلود وجود نداره باید همه لینکها رو خارج کرد Export
۳-با هیچ بروزری (البته من فقط اپرا و فایرفاکس رو امتهان کردم)
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1390، 05:37 ب‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین OMID1900

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سلام

من تازه اوبنتو نصب کردم (۱۱.۴)‌

با خیلی از اصطلاخات و کاربردها آشنایی ندارم شاید بهتر بگم اصلا نمیدونم

می خواستم دانلود منیجر نصب کنم
برای نصب برنامه

شما کد معرفی کردید

این کد رو در کجا باید بنویسم
تو ترمینال؟ ( اگه اینجاست من نوشتم ولی چیزی نیومد )

گاهی اسم برنامه رو جستجو هم میکنم پیدا نمی کنم؟

لطفاکامل راهنمایی کنید که با اصطلاحات اشنایی ندارم متوجه بشم

ممنون
لعنت به سفر . .  .

• High Hero Member
  • *
سلام

من تازه اوبنتو نصب کردم (۱۱.۴)‌

با خیلی از اصطلاخات و کاربردها آشنایی ندارم شاید بهتر بگم اصلا نمیدونم

می خواستم دانلود منیجر نصب کنم
برای نصب برنامه

شما کد معرفی کردید

این کد رو در کجا باید بنویسم
تو ترمینال؟ ( اگه اینجاست من نوشتم ولی چیزی نیومد )

گاهی اسم برنامه رو جستجو هم میکنم پیدا نمی کنم؟

لطفاکامل راهنمایی کنید که با اصطلاحات اشنایی ندارم متوجه بشم

ممنون

اگه می خوای uget استفاده کنی
اول میری توی ترمینال ctrl+alt+t
و دستر زیر رو اجرا می کنی تا برنامه نصب بشه و کاربریشم خیلی راحته
sudo apt-get install uget
uget الان یه مشکلی که داره اینه که توسعه دهندش نمی خواد اون رو توسعه بده و چند ماهی از ریلیز آخرین نسخه اون می گذره هرچند اون نسخه با اوبونتو چندتا ناسازگاری داره
اون رو بگم که هیچکدوم از دانلود منیجرهای گنو کارایی دانلودمنیجرهای ویندوزی رو ندارن
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اون رو بگم که هیچکدوم از دانلود منیجرهای گنو کارایی دانلودمنیجرهای ویندوزی رو ندارن

این حرف رو بر مبنای چه سندی می‌زنی؟ من خودم با wget بهتر از هر مدیر دانلود دیگه‌ای تو ویندوز و گنو دارم کار می‌کنم و هیچ کمبودی هم حس نکردم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Hero Member
  • *
این حرف رو بر مبنای چه سندی می‌زنی؟ من خودم با wget بهتر از هر مدیر دانلود دیگه‌ای تو ویندوز و گنو دارم کار می‌کنم و هیچ کمبودی هم حس نکردم

مقایسه سرعت.

از دانلود منیجرهای زیادی استفاده کردم
IDM , FDM , Orbit , DAP , Download Studio و ... توی محیط ویندوز
uGet, wet, kget, aria2, fatrat, jDownloader و ... توی محیط گنو
اگه بخوای به ترتیب سرعت اسم ببرم
IDM
FDM
Orbit
DAP
دانلود منیجرهایی که توی محیط گنو استفاده کرد فقط کار راه بنداز بودن وگرنه کارایی فوق العاده ای نداشتن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بحث مقایسه‌ی سرعت نبود ها! بحث امکانات بود به نظرم که wget مشخصا امتیاز خیلی بالایی می‌گیره. اگه قرار به سرعت باشه که هیچ‌چیز جلودار axel نیست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Hero Member
  • *
بحث مقایسه‌ی سرعت نبود ها! بحث امکانات بود به نظرم که wget مشخصا امتیاز خیلی بالایی می‌گیره. اگه قرار به سرعت باشه که هیچ‌چیز جلودار axel نیست

سرعت و کارایی خیلی مهمن ولی اگه بخوایم امکانات رو هم مورد مقایسه قرار بدیم باز هم کفه ترازو به تفع ویندوزیهاست
آقای بهزادی واقعا نمی شه هیچ جوری دانلود منیجرهای ویندوزی رو با لینوکسی ها مقایسه کرد

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
سرعت و کارایی خیلی مهمن ولی اگه بخوایم امکانات رو هم مورد مقایسه قرار بدیم باز هم کفه ترازو به تفع ویندوزیهاست
آقای بهزادی واقعا نمی شه هیچ جوری دانلود منیجرهای ویندوزی رو با لینوکسی ها مقایسه کرد

با سلام

تجربه به من نشون داده سیستم‌عامل‌های آزاد توی گرفتن منابعی مثل پهنای باند خیلی قوی‌تر از ویندوز هستن ( من تازه یکساله با نرم‌افزار آزاد آشنا شدم و قبلش کاربر ویندوز بودم ! )

من خودم از DownThemAll استفاده می‌کنم به نظرم خیلی هم خوبه  8)
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

می‌شه سه تا از امکاناتی که مدیر دانلودهای ویندوزی دارن و باعث می‌شه کفه‌ی ترازو به نفعشون سنگین بشه رو نام ببری. اون زمانی که من ویندوز کار می‌کردم از Orbit استفاده می‌کردم که انصافاً از بقیه خیلی بهتر بود، اما کارهایی که الآن با wget می‌کنم رو خیلی‌هاش رو با orbit نمی‌تونستم انجام بدم

• High Hero Member
  • *
می‌شه سه تا از امکاناتی که مدیر دانلودهای ویندوزی دارن و باعث می‌شه کفه‌ی ترازو به نفعشون سنگین بشه رو نام ببری. اون زمانی که من ویندوز کار می‌کردم از Orbit استفاده می‌کردم که انصافاً از بقیه خیلی بهتر بود، اما کارهایی که الآن با wget می‌کنم رو خیلی‌هاش رو با orbit نمی‌تونستم انجام بدم

۱- FDM امکان «زمانبندی و تعیین حداکثر» سرعت دانلود برای هر صف (هر صف زمانبندی و حداکثر سرعت خاص خودش رو داره)
۲- FDM امکان اکسپرت کردن فایلهای ناتمام (مثلا وقتی م یخوای ویندوزت رو پاک کنی و یکسری فایل داری که نصفه نیمه دانلود شدن)
۳- FDM‌  اسکجول بسیار پیشرفته که امکان هم پوشانی زمانبندی‌ها رو می ده مثلا یه اسکجول گذاشتی که ساعت ۲ دانلود شروع بشه بعد یه اسکجول می زاری که اگه توی دانلود خطا بوجود اومد یک برنامه دیگه رو اجرا کنه یا یه کاری انجام بده و در پایان سیستم رو مثلا استندبای کنه

البته دانلود منیجرهای گنو همه اون امکاناتی که باید داشته باشن رو دارن بیشتر بحث من سره سرعت و کارایی از خیلی از دانلود منیجرها توی محیط گنو استفاده کردم ولی هیچ کدام من رو راضی نکردن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب این سه تا رو wget هم داره. ولی خب با سرعت استاندارد دیگه. شتاب‌دهنده نداره! البته وقتی داری با کامپیوتر کار هم می‌کنه استفاده از شتاب‌دهنده توصیه نمی‌شه، چون همه‌ی پهنای باند رو می‌خوره و دیگه نمی‌شه مثلا میل چک کرد یا سایتی رو دید

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
@ دانیال بهزادی
فرقی که دانلود منجرهای موجود برای ویندوز با دانلود منجرهای گنو/لینوکسی دارن دو مورده:

۱. دانلود منجرهای ویندوزی خصوصیات و امکاناتی رو که به صورت جدا جدا در دانلود منجرهای مختلف گنو/لینوکس پیدا میشه همگی رو به صورت یک‌جا دارن.
مثلا wget از لحاظ امکانات خیلی خوبه ولی سرعت نداره و برعکس اون axel فقط سرعت داره و امکانات نداره. البته حتی سرعت axel هم به خوبی مثلا IDM نمیشه، چون axel فایل رو از ابتدا تا انتها به صورت ثابت تکه تکه میکنه و مثلا اگر با ۱۰ کانکشن فایل رو به ۱۰ قسمت تقسیم کرده باشه با تمام شدن یک قسمت اون کانکشن هم قطع میشه در نتیجه به آخرای دانلود که میرسه سرعتش افت میکنه، در صورتی که IDM به صورت داینامیک و مداوم در هر حالت همون تعداد کانکشنی رو که تعیین کردیم برقرار میکنه و هیچ موقع سرعتش افت نمیکنه.

۲. راحتی در استفاده که خیلی هم مهمه. برای مثال IDM اتوماتیک لینک فایل‌های تصویری و صوتی موجود در صفحات وب رو کپچر میکنه یا دانلودهایی رو که لینکشون اکسپایر شده به صورت اتوماتیک لینک تازشون رو میگیره. توی گنو/لینوکس هم میشه این کارها رو کرد ولی مطمئنا نه با یه کلیک! باید نشست اسکریپت نوشت براش ولی حتی بازم اون کارایی و راحتی رو نخواهد داشت. البته این فقط یه مثالش بود، در اغلب موارد دانلود منجرهای ویندوز کار رو به مراتب ساده‌تر کردن.

• High Hero Member
  • *
خب این سه تا رو wget هم داره. ولی خب با سرعت استاندارد دیگه. شتاب‌دهنده نداره! البته وقتی داری با کامپیوتر کار هم می‌کنه استفاده از شتاب‌دهنده توصیه نمی‌شه، چون همه‌ی پهنای باند رو می‌خوره و دیگه نمی‌شه مثلا میل چک کرد یا سایتی رو دید

یعنی wget همه این امکاناتی کم من گفتم رو داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شتاب دهندش رو چطوری میشه فعال کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آره. اون سه تا رو که داره. گفتم فقط شتاب‌دهنده نداره

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841

۱- FDM امکان «زمانبندی و تعیین حداکثر» سرعت دانلود برای هر صف (هر صف زمانبندی و حداکثر سرعت خاص خودش رو داره)
۲- FDM امکان اکسپرت کردن فایلهای ناتمام (مثلا وقتی م یخوای ویندوزت رو پاک کنی و یکسری فایل داری که نصفه نیمه دانلود شدن)
۳- FDM‌  اسکجول بسیار پیشرفته که امکان هم پوشانی زمانبندی‌ها رو می ده مثلا یه اسکجول گذاشتی که ساعت ۲ دانلود شروع بشه بعد یه اسکجول می زاری که اگه توی دانلود خطا بوجود اومد یک برنامه دیگه رو اجرا کنه یا یه کاری انجام بده و در پایان سیستم رو مثلا استندبای کنه

البته دانلود منیجرهای گنو همه اون امکاناتی که باید داشته باشن رو دارن بیشتر بحث من سره سرعت و کارایی از خیلی از دانلود منیجرها توی محیط گنو استفاده کردم ولی هیچ کدام من رو راضی نکردن
یه قابلیت دیگه که FDM داره اما هیچ دانلود منیجر لینوکسی نداره اینکه حتی اتصال به اینترنت و قطع اتصال به اینترنت رو میشه تو خود دانلود منجر زمان بندی کرد ، گرچه تو لینوکس هم میشه این کار رو کرد اما نه به وسیله دانلود منیجر و نه به این راحتی