انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب افلاین Arch 01/03/2013  (دفعات بازدید: 2791 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
نصب افلاین Arch 01/03/2013
« : 05 فروردین 1392، 09:59 ب‌ظ »
با درود

من میخوام دلمو به دریا برنم و ارچ نصب کنم

ایا امکانش هست که به صورت افلاین آرچ رو نصب کرد(دسترسی به اینترنت ندارم)

ممنون میشم راهنمایی کنید
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
پاسخ : نصب افلاین Arch 01/03/2013
« پاسخ #1 : 05 فروردین 1392، 11:25 ب‌ظ »
شاید بهت کمک بکنه این لینک:

http://linuxreview.ir/1390/12/archlinux-offline-installation/
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین mpcreza

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #2 : 28 فروردین 1392، 12:10 ب‌ظ »
سلام
 من آرچ رو در VBox نصب کردم، سوالم اینه که میتونم با استفاده از پکیج های اون آرچ رو روی هادم به صورت آفلاین نصب کنم؟ بیشتر منظورم موقع نصب بیس سیستم هست(pacstrap...)

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #3 : 28 فروردین 1392، 12:57 ب‌ظ »
سلام
 من آرچ رو در VBox نصب کردم، سوالم اینه که میتونم با استفاده از پکیج های اون آرچ رو روی هادم به صورت آفلاین نصب کنم؟ بیشتر منظورم موقع نصب بیس سیستم هست(pacstrap...)
سلام
کاملن امکان‌پذیره. کاری که باید انجام بدید اینه که پوشهٔ /var/cache/pacman/pkg رو یه جایی ذخیره کنید، مثلن روی یکی از پارتیشن‌هایی که قرار نیست روش آرچ نصب بشه و بعد هنگام نصب این پوشه رو به مکان مورد نظر انتقال بدی تا نصب‌کنندهٔ آرچ فایل‌ها رو دیگه بارگیری نکنه. اگر خواستی شروع به کار کنی گو تا دقیقن برات توضیح بدم.

آفلاین mpcreza

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 28 فروردین 1392، 08:21 ب‌ظ »
سلام
سلام
کاملن امکان‌پذیره. کاری که باید انجام بدید اینه که پوشهٔ /var/cache/pacman/pkg رو یه جایی ذخیره کنید، مثلن روی یکی از پارتیشن‌هایی که قرار نیست روش آرچ نصب بشه و بعد هنگام نصب این پوشه رو به مکان مورد نظر انتقال بدی تا نصب‌کنندهٔ آرچ فایل‌ها رو دیگه بارگیری نکنه. اگر خواستی شروع به کار کنی گو تا دقیقن برات توضیح بدم.
هر موقع شما توضیح بدی منم شروع میکنم  :)
پکیج ها رو هم ریختم تو پارتیشن home
ممنون

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 28 فروردین 1392، 08:53 ب‌ظ »
اول توجه داشته باش که اگر بسته‌های ۶۴ بیت رو داری باید آرچ ۶۴ بیت رو نصب کنی. فرض می‌کنم که بلدی آرچ رو نصب کنی. از گفته‌هات به این نتیجه رسیدم که پوشه رو روی پارتیشنی قرار دادی که قراره در سیستم آرچ جدید Home باشه. از روی سی‌دی بوت کن و  پارتیشن‌های ریشه و خانه رو سوار (مانت) کن و بعد arch-chroot کن. در این مرحله pacstrap رو اجرا کن و همین که شروع به دانلود کرد،‌ با Ctrl+C روند رو قطع کن (صرفا برای اینکه پوشه‌ها درست بشوند). سپس
rsync -av /home/path-to-the-pkg-directory/ /var/cache/pacman/pkg/سپس pacstrap رو از نو اجرا کن تا سیستم نصب بشه. به این ترتیب در کمتر از ۱ دقیقه سیستم نصب می‌شه.

آفلاین mpcreza

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 28 فروردین 1392، 11:06 ب‌ظ »
من اول برای آزمایش رو VBox امتحان کردم
chroot نمیشه کرد یعنی اصلا تو لحظه نصب چیزی تو پارتیشن روت نیست که به اون chroot کنیم  ???

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 28 فروردین 1392، 11:25 ب‌ظ »
من اول برای آزمایش رو VBox امتحان کردم
chroot نمیشه کرد یعنی اصلا تو لحظه نصب چیزی تو پارتیشن روت نیست که به اون chroot کنیم  ???
chroot به طور پیش‌نشان در آرچ نصب نیست ولی در سی‌دی وجود داره. راهنمای نصب رو مرحله به مرحله که جلو برید مشکلی پیش نمیاد. راهنمای نصب رو توی فروم نوشتم می‌تونید ببینید.